Omeka - en to be_BY translation catalogue (742 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
be_BY: "%s" недапушчальная мадыфікацыя файла.

en: %1$s and %2$s
be_BY: %1$s і %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
be_BY: %1$s патрабуе , каб наступныя плагіны былі ўсталяваны, актываваны і загружаны: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
be_BY: %1$s, %2$s, і %3$s

en: %s Administrator
be_BY: %s Адміністратар

en: %s MB
be_BY: %s Мб

en: %s bytes
be_BY: %s байт

en: %s et al.
be_BY: %s і інш.

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
be_BY: %s  няма ключоў API. Выкарыстоўвайце форму вышэй, каб стварыць іх.

en: %s is not a valid URL.
be_BY: %s некарэктны URL.

en: %s of %s
be_BY: %s з %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
be_BY: %s будзе выдалены з сістэмы. Дакументы, калекцыі і меткі, створаныя гэтым карыстальнікам, будуць заставацца ў сістэме, але больш не будуць звязаны з гэтым карыстальнікам.

en: &larr; Previous Item
be_BY: &larr; папярэдні дакумент

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
be_BY: '%s'  ужо выкарыстоўваецца. Калі ласка, абярыце іншае імя карыстальніка.

en: '%s' is an invalid special value.
be_BY: '%s' няправільнае спецыяльнае значэнне.

en: (%s total)
be_BY: (%s усяго)

en: (Lost your password?)
be_BY: (Забылі свой пароль?)

en: (Private)
be_BY: (Прыватны)

en: 403 Page Forbidden
be_BY: 403 Доступ да старонкі забаронены

en: 403: Forbidden
be_BY: 403: забаронена

en: 404 Page Not Found
be_BY: 404 Старонка не знойдзена

en: 404: Page Not Found
be_BY: 404: Старонка не знойдзена

en: 405 Method Not Allowed
be_BY: 405 Забаронены метад

en: 405: Method Not Allowed
be_BY: 405: Забаронены спосаб

en: A current %s variable has not been set to this view.
be_BY: Бягучая пераменная %s не была ўсталяваная.

en: A language of the resource
be_BY: Мова рэсурсу

en: A loop %s variable has not been set to this view.
be_BY: Пераменная цыклу %s не была ўсталяваная.

en: A name given to the resource
be_BY: Назва, дадзеная рэсурсу

en: A new API key was successfully created.
be_BY: Новы ключ API быў паспяхова створаны.

en: A new version of Omeka is available for download.
be_BY: Новая версія Omeka даступная для загрузкі.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
be_BY: Кропка ці перыяд часу, звязаны з падзеяй у жыццёвым цыкле рэсурсу

en: A related resource
be_BY: Звязаны рэсурс

en: A related resource from which the described resource is derived
be_BY: Звязаны рэсурс, з якога атрыманы апісваемы рэсурс

en: AND
be_BY: І

en: API Keys
be_BY: Ключы API

en: Access denied.
be_BY: Доступ забаронены.

en: Activate
be_BY: Уключыць

en: Activate your account with the %s repository
be_BY: Актывуйце свой уліковы запіс з %s сховішчам

en: Activation has been pending since %s.
be_BY: Актывацыя вядзецца з %s.

en: Active?
be_BY: Актыўны?

en: Add Another File
be_BY: Дадаць іншы файл

en: Add Collection
be_BY: Дадаць калекцыю

en: Add Element
be_BY: Дадаць элемент

en: Add Input
be_BY: Дадаць Увод

en: Add Item
be_BY: Дадаць дакумент

en: Add Item Type
be_BY: Дадаць тып дакумента

en: Add Link
be_BY: Дадаць спасылку

en: Add New Files
be_BY: Дадаць новыя файлы

en: Add New User
be_BY: Дадаць новага карыстальніка

en: Add Tags
be_BY: Дадаць меткі

en: Add User
be_BY: Дадаць карыстальніка

en: Add a Collection
be_BY: Дадаць калекцыю

en: Add a Field
be_BY: Дадаць поле

en: Add a File
be_BY: Дадаць файл

en: Add a Link to the Navigation
be_BY: Дадаць спасылку для навігацыі

en: Add a User
be_BY: Дадаць карыстальніка

en: Add a new collection
be_BY: Дадаць новую калекцыю

en: Add a new item
be_BY: Дадаць новы дакумент

en: Add an Item
be_BY: Дадаць дакумент

en: Add an Item Type
be_BY: Дадаць тып дакумента

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
be_BY: Дадайце новыя тэмы, загрузіўшы іх з <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Каталог тэм Omeka</a>, альбо <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank"> стварыце сваю ўласную </a>!

en: Additional Creator
be_BY: Дадатковы стваральнік

en: Admin
be_BY: Адміністратар

en: Admin Dashboard
be_BY: Панэль адміністратара

en: Admin Theme
be_BY: Тэма адміністратыўнай часткі сайта

en: Admin Themes
be_BY: Тэмы адміністратыўнай часткі сайта

en: Administrator Email
be_BY: Электронная пошта адміністратара

en: Advanced Search (Items only)
be_BY: Пашыраны пошук (толькі дакументы)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
be_BY: Пасля ўключэння API, праграмы могуць паказваць, праглядаць, дадаваць, рэдагаваць і падаляць рэсурсы вашага сайта. Прагляд абароненага кантэнту, таксама як і яго даданне, рэдагаванне і выдаленне, абаронены і патрабуюць ключа аўтэнтыфікацыі. Кожны ключ адпавядае і мае ўсе дазволы існуючага карыстальніка Omeka. Вы можаце стварыць ключы на рэдагаванне старонкі %sedit page%s для кожнага карыстальніка.

en: All %d items matching the search filters above will be deleted.
be_BY: Усе %d дакументаў, якія адпавядаюць фільтрам пошуку вышэй, будуць выдалены.

en: All %d items will be deleted.
be_BY: Усе %d дакументаў будуць выдалены.

en: All Tags
be_BY: Усе меткі

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
be_BY: Усе налады будуць страчаныя. Парадак і меткі вярнуцца да налад Omeka па змаўчанні. Прыстасаваныя спасылкі будуць страчаныя.

en: All element texts must have a record type.
be_BY: Усе тэкставыя элементы павінны мець тыпавы запіс.

en: All items are in a collection.
be_BY: Усе дакументы знаходзяцца ў калекцыі.

en: All navigation links must have URIs.
be_BY: Усе навігацыйныя спасылкі павінны мець ідэнтыфікатары URI.

en: All navigation links must have different URIs.
be_BY: Усе навігацыйныя спасылкі павінны мець розныя ідэнтыфікатары URI.

en: Allowed File Extensions
be_BY: Дапушчальныя пашырэнні файлаў

en: Allowed File Types
be_BY: Дапушчальныя тыпы файлаў

en: Allowed HTML Attributes
be_BY: Дапушчальныя атрыбуты HTML

en: Allowed HTML Elements
be_BY: Дазволеныя элементы HTML

en: An account of the resource
be_BY: Акаўнт рэсурса

en: An array of records is not available for the loop.
be_BY: Масіў запісаў недаступны для цыклу.

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
be_BY: Элемент, названы "%s", ужо існуе для "%s" набору элементаў.

en: An entity primarily responsible for making the resource
be_BY: Асоба, адказная за стварэнне рэсурса

en: An entity responsible for making contributions to the resource
be_BY: Асоба, адказная за ўклад у рэсурс

en: An entity responsible for making the resource available
be_BY: Асоба, адказная за доступ да рэсурсу

en: An error occured when the item was updated: %s
be_BY: Адбылася памылка, калі дакумент абнаўляўся: %s

en: An existing API key was successfully rescinded.
be_BY: Існуючы ключ API быў паспяхова адменены.

en: An invalid value was detected during record iteration.
be_BY: Было выяўлена недапушчальнае значэнне падчас паўторнага запісу.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
be_BY: Адназначная спасылка на рэсурс у дадзеным кантэксце

en: Appearance
be_BY: Знешні выгляд

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
be_BY: Вы ўпэўнены, што хочаце выдаліць абраныя элементы тыпу дакумента з базы даных? Вы страціце ўвесь тэкст, злучаны з абранымі элементамі. Гэта не можа быць адменена.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
be_BY: Вы ўпэўненыя, што хочаце выдаліць %s?

en: Are you sure?
be_BY: Вы ўпэўнены?

en: Authentication
be_BY: Аўтэнтыфікацыя

en: Back to Log In
be_BY: Вярнуцца да ўваходу

en: Batch Delete All Searched Items
be_BY: Пакетнае выдаленне ўсіх знойденых дакументаў

en: Batch Delete Items
be_BY: Пакетнае выдаленне дакументаў

en: Batch Edit All Items: No item matches the specified filters.
be_BY: Пакетнае рэдагаванне дакументаў: няма дакументаў, якія адпавядаюць указаным фільтрам

en: Batch Edit All Searched Items
be_BY: Пакетнае рэдагаванне ўсіх знойдзеных дакументаў

en: Batch Edit Item #%d [%d/%d]: %s
be_BY: Пакетнае рэдагаванне дакументаў #%d [%d/%d]: %s

en: Batch Edit Items
be_BY: Пакетнае рэдагаванне дакументаў

en: Batch Edit: A total of %d errors occurred during the batch process of %d items.
be_BY: Групавое рэдагаванне: усяго адбылося %d памылак падчас групавой апрацоўкі %d дакументаў.

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
be_BY: Перад працягам устаноўкі, наступныя памылкі павінны быць вырашаны:

en: Bibliographic Citation
be_BY: Бібліяграфічныя спасылкі

en: Bit Depth
be_BY: Разраднасць

en: Bitrate
be_BY: Бітрэйт

en: Boolean
be_BY: Лагічны выраз

en: Browse All
be_BY: Прагледзець усе

en: Browse Collections
be_BY: Прагляд калекцый

en: Browse Item Types
be_BY: Праглядзець тыпы дакументаў

en: Browse Items
be_BY: Прагляд дакументаў

en: Browse Items by Tag
be_BY: Прагляд дакументаў па метках

en: Browse Tags
be_BY: Прагляд метак

en: Browse Users
be_BY: Прагляд карыстальнікаў

en: Browse by Tag
be_BY: Прагляд па метках

en: By %s
be_BY: Па %s

en: Cancel
be_BY: Адмяніць

en: Cannot add an existing file to an item!
be_BY: Немагчыма дадаць існуючы файл да дакумента!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
be_BY: Не ўдаецца звязаць калекцыю з незахаваным карыстальнікам.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
be_BY: Не ўдаецца актываваць карыстальніка, бо ён не існуе.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
be_BY: Не знойдзены элемент з ID of '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
be_BY: Не ўдаецца знайсці элемент з ID %s!

en: Cannot find parent navigation page.
be_BY: Не ўдаецца знайсці зыходную старонку навігацыі.

en: Cannot get the local path for a stored file.
be_BY: Немагчыма атрымаць лакальны шлях для захаванага файла.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
be_BY: Не ўдаецца выдаліць элементы з тыпу дакумента, які не захаваны ў базе даных!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
be_BY: Немагчыма захаваць элемент тэксту для запісаў, якія яшчэ не вызначаныя!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
be_BY: Не ўдаецца ўсталяваць ID набору элементаў: набор "%s" не існуе.

en: Captcha
be_BY: Капча

en: Capture Date
be_BY: Фіксацыя даты

en: Capture Details
be_BY: Фіксацыя асаблівасцяў

en: Capture Device
be_BY: Фіксацыя ўстройства

en: Change History
be_BY: Гісторыя змяненняў

en: Change Password
be_BY: Змяніць пароль

en: Changes will be applied to all %d items matching the search filters above.
be_BY: Змяненні будуць прыменены да ўсіх дакументаў %d, якія адпавядаюць пошукавым фільтрам вышэй.

en: Changes will be applied to all %d items.
be_BY: Змяненні будуць прыменены да ўсіх %d дакументаў

en: Changes will be applied to checked items.
be_BY: Змены будуць ужытыя да адзначаных дакументаў

en: Changes will be processed in the background item by item.
be_BY: Змяненні будуць адбывацца ў фонавым рэжыме адзін дакумент за другім.

en: Channels
be_BY: Каналы

en: Check box to show metadata elements with no text.
be_BY: Пастаўце галачку, каб паказваць метаданыя без тэксту.

en: Check if you wish to delete selected items.
be_BY: Праверце, калі вы хочаце  выдаліць выбраныя дакументы

en: Check logs for success and errors.
be_BY: Праверце лог-файл на наяўнасць памылак

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
be_BY: Праверце спасылкі для іх адлюстравання ў галоўнай навігацыі. Націсніце і перацягніце спасылкі для пажаданага парадку размяшчэння.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
be_BY: Адзначце гэта поле, калі вы хочаце, каб любы файл можна было загрузіць у Omeka.

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
be_BY: Праверце гэта поле, калі вы хочаце фільтраваць HTML элементы або атрыбуты з формы ўводу.

en: Checked items will be deleted.
be_BY: Адзначаныя дакументы будуць выдалены

en: Citation
be_BY: Цытата

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
be_BY: Націсніце і перацягніце спасылкі для размяшчэння ў пажаданым парадку. Націсніце на правую стрэлку, каб дадаць уласныя каментары да апісанняў элементаў.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
be_BY: Націсніце і перацягніце файлы для размяшчэння ў пажаданым парадку

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
be_BY: Націсніце на кнопку "Індэксаваць запісы", каб паўторна індэксаваць вашы запісы.

en: Codec
be_BY: Кодэк

en: Collection
be_BY: Калекцыя

en: Collection #%s
be_BY: Калекцыя #%s

en: Collections
be_BY: Калекцыі

en: Comment
be_BY: Каментаваць

en: Compression
be_BY: Сцісканне

en: Configurations apply to this theme only.
be_BY: Канфігурацыі прымяняюцца толькі да гэтай тэмы.

en: Configure
be_BY: Канфігураваць

en: Configure Plugin: %s
be_BY: Канфігураваць плагін: %s

en: Configure Theme
be_BY: Канфігураваць тэму

en: Configure Theme: %s
be_BY: Канфігураваць тэму: %s

en: Configure Your Site
be_BY: Наладзьце свой сайт

en: Confirm Delete
be_BY: Пацвердзіць выдаленне

en: Confirm your password.
be_BY: Пацвердзіце пароль.

en: Contributor
be_BY: Сааўтар

en: Contributors
be_BY: Суаўтары

en: Could not find file %s!
be_BY: Не атрымалася знайсці файл %s!

en: Could not load database resource!
be_BY: Не атрымалася загрузіць рэсурс базы даных!

en: Coverage
be_BY: Ахоп

en: Create a Password
be_BY: Стварыць пароль

en: Creator
be_BY: Стваральнік, аўтар

en: Current Page
be_BY: Бягучая старонка

en: Current Password
be_BY: Бягучы пароль

en: Current Theme
be_BY: Бягучая тэма

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
be_BY: Наладзіць апісанні элементаў ніжэй. Каб змяніць парадак элементаў, %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
be_BY: Наладзіць, якія тыпы запісаў будуць даступныя для пошуку ў Omeka.

en: Dashboard
be_BY: Прыборная панэль

en: Date
be_BY: Дата

en: Date Added
be_BY: Дата дадання

en: Date Modified
be_BY: Дата змены

en: Deactivate
be_BY: Адключыць

en: Default Superuser Account
be_BY: Уліковы запіс суперкарыстальніка па змаўчанні

en: Delete
be_BY: Выдаліць

en: Delete
be_BY: Выдаліць

en: Delete %s
be_BY: Выдаліць %s

en: Delete Items
be_BY: Выдаліць дакументы

en: Deletions will be processed in the background item by item.
be_BY: Выдаленне будзе адбывацца ў фонавым рэжыме адзін дакумент за другім.

en: Derivative Size Constraints
be_BY: Другасныя абмежаванні памеру

en: Description
be_BY: Апісанне

en: Details
be_BY: Дэталі

en: Direct Links
be_BY: Прамыя спасылкі

en: Disable File Upload Validation
be_BY: Адключыць праверку файла пры загрузцы

en: Display Name
be_BY: Паказаць імя

en: Display Settings
be_BY: Паказаць настройкі

en: Documentation
be_BY: Дакументацыя

en: Duration
be_BY: Працягласць

en: Each option must have a unique name.
be_BY: Кожная опцыя павінна мець унікальную назву.

en: Edit
be_BY: Рэдагаваць

en: Edit Collection #%s
be_BY: Рэдагаваць калекцыю #%s

en: Edit Collections
be_BY: Рэдагаваць калекцыі

en: Edit Element Set
be_BY: Рэгадаваць набор элементаў

en: Edit File #%s
be_BY: Рэдагаваць файл #%s

en: Edit Item #%s
be_BY: Рэдагаваць дакумент #%s

en: Edit Item Type #%s
be_BY: Рэдагаваць тып дакумента #%s

en: Edit Items
be_BY: Рэгадаваць дакументы

en: Edit User #%s
be_BY: Рэдагаваць карыстальніка #%s

en: Edit this User
be_BY: Рэдагаваць карыстальніка

en: Editing Tags
be_BY: Рэдагаванне метак

en: Element Description
be_BY: Апісанне элемента

en: Element Name
be_BY: Імя элемента

en: Element Sets
be_BY: Наборы элементаў

en: Element texts are not formatted correctly!
be_BY: Элемент тэкстаў не адфармаціраваны карэктна!

en: Elements
be_BY: Элементы

en: Email
be_BY: Электронная пошта

en: Email address is required.
be_BY: Патрабуецца адрас электроннай пошты .

en: Email is required.
be_BY: Патрабуецца адрас электроннай пошты.

en: Embedded Metadata
be_BY: Убудаваныя метаданыя

en: Enable API
be_BY: Уключыць API

en: Enable HTML Filtering
be_BY: Уключыць HTML фільтраванне

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
be_BY: Уключыць ці адключыць API можна, паставіўшы ці зняўшы паметку ў ячэйцы ніжэй

en: Encryption
be_BY: Кадзіраванне

en: Enter your email address to retrieve your password.
be_BY: Калі ласка, увядзіце адрас электроннай пошты, каб атрымаць пароль.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
be_BY: Памылка ў наладзе плагіна пад назвай "%s". Адсутнічае канфігурацыя і / або форма канфігурацыі hook(s)..

en: Exact match
be_BY: Дакладнае супадзенне

en: Exif Array
be_BY: Масіў Exif

en: Exif String
be_BY: Радок Exif

en: Existing
be_BY: Існуючы

en: Fatal Error
be_BY: Непапраўная памылка

en: Featured
be_BY: Адзначаны

en: Featured Collection
be_BY: Адзначаная калекцыя

en: Featured Item
be_BY: Адзначаны дакумент

en: Featured/Non-Featured
be_BY: Адзначаны / не адзначаны

en: Featured?
be_BY: Адзначаны?

en: File
be_BY: Файл

en: File #%s
be_BY: Файл #%s

en: File History
be_BY: Гісторыя

en: File Metadata
be_BY: Файл метаданых

en: File Size
be_BY: Памер файла

en: File Type / OS
be_BY: Тып файла / OS

en: File Validation
be_BY: Праверка файла

en: File must be valid before it can be associated with an item!
be_BY: Файл павінен быць карэктным, перш чым ён можа быць звязаны з дакументам!

en: Filename
be_BY: Імя файла

en: Files
be_BY: Файлы

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
be_BY: Файлы не могуць быць далучаныя да элемента, які не захоўваецца ў базе даных!

en: Filter Element Texts
be_BY: Фільтр тэкставых элементаў

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
be_BY: Фільтр тэкставых элементаў здзяйсняецца праз устаноўку паметкі ніжэй. Калі паметка ўсталявана, то API будзе адлюстроўваць адфільтраваны тэкст.

en: Find a File
be_BY: Знайсці файл

en: Forgot Password
be_BY: Забыліся на пароль

en: Form Validation Errors
be_BY: Памылкі пры праверцы правільнасці запаўнення формаў

en: Format
be_BY: Фармат

en: Format (Legacy) Metadata
be_BY: Фармат (унаследаваных) метаданых

en: Format Metadata
be_BY: Фармат метаданых

en: Fullsize
be_BY: Поўнапамерны

en: Fullsize Image Size
be_BY: Памер выявы ў поўную велічыню

en: General
be_BY: Агульны

en: Get started by adding your first collection.
be_BY: Пачніце ствараць сваю першую калекцыю

en: Get started by adding your first item.
be_BY: Дадайце ваш першы дакумент

en: Get support
be_BY: Атрымаць падтрымку

en: Go to Home Page
be_BY: Перайсці на хатнюю старонку

en: Go to search settings to select record types to use.
be_BY: Пачаць пошук налад, каб вылучыць тыпы запісу для выкарыстання.

en: Go to the public site
be_BY: Перайсці на сайт

en: HTML Filtering
be_BY: HTML фільтраванне

en: Height
be_BY: Вышыня

en: Hello %s. Your username is %s
be_BY: Добры дзень %s. Ваша імя карыстальніка %s

en: Hide Details
be_BY: Схаваць дэталі

en: IPTC Array
be_BY: Масіў IPTC

en: IPTC String
be_BY: Радок IPTC

en: Identifier
be_BY: Ідэнтыфікатар

en: If this does not help, try contacting the %s.
be_BY: Калі гэта не дапамагло, паспрабуйце звязацца з %s

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
be_BY: Калі ў вас ёсць якія-небудзь пытанні, калі ласка, звярніцеся да <a href="http://omeka.org/codex"> дакументацыі Omeka </a> або адпраўце запыт на <A HREF = "http://omeka.org/forums "> форумы Omeka  </a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
be_BY: Калі вы лічыце, што вы павінны мець дазвол, паспрабуйце звязацца з %s.

en: ImageMagick Directory Path
be_BY: Шлях да каталога ImageMagick

en: Inactive users cannot log in to the site.
be_BY: Неактывізаваныя карыстальнікі не могуць увайсці на сайт.

en: Index Records
be_BY: Індэксаваць запісы

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
be_BY: Індэксаванне ўжываецца для хуткага і дакладнага пошуку пры зборы, аналізе і захоўванні даных. Omeka аўтаматычна індэксуе асобныя запісы, але існуюць акалічнасці, калі вашы запісы не індэксуюцца; напрыклад, пры абнаўленні з больш ранняй версіі Omeka або пасля таго, як вы наладзілі, якія запісы будуць даступныя для пошуку.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
be_BY: Індэксацыя запісаў. Гэта можа заняць некаторы час. Вы можаце працягнуць адміністраванне вашага сайта.

en: Information about rights held in and over the resource
be_BY: Інфармацыя аб правах, якія дейнічаюць у межах рэсурса

en: Install
be_BY: Усталяваць

en: Installation Error
be_BY: Памылка ўстаноўкі

en: Installation Warning
be_BY: Памылка ўстаноўкі

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
be_BY: Няправільны адрас "%s" навігацыйнай спасылкі: "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
be_BY: Няправільны адрас аб'екта Omeka_Navigation_Page_Uri: %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
be_BY: Пры атрыманні запісу URL прапушчана няправільнае дзеянне.

en: Invalid activation code given.
be_BY: Дадзены недапушчальны код актывацыі.

en: Invalid collection.
be_BY: Недапушчальная калекцыя.

en: Invalid current password
be_BY: Няправільны бягучы пароль

en: Invalid element ID.
be_BY: Недапушчальны элемент ID.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
be_BY: Няправільны элемент даных. Каб дадаць элементы, вы павінны перадаць альбо элемент аб'ектаў, альбо масіў метаданых элемента.

en: Invalid element set.
be_BY: Недапушчальны набор элементаў.

en: Invalid email address
be_BY: Няправільны адрас электроннай пошты

en: Invalid email address given.
be_BY: Даецца няправільны адрас электроннай пошты .

en: Invalid form submission.
be_BY: Прадастаўлена памылковая форма.

en: Invalid format given for email address.
be_BY: Даецца няправільны фармат для адрасы электроннай пошты.

en: Invalid hostname given for email address.
be_BY: Даецца няправільнае імя вузла кампутарнай сеткі для адраса электроннай пошты.

en: Invalid item type.
be_BY: Няправільны тып дакумента.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
be_BY: Няправільны параметр. Функцыя hasElement патрабуе альбо элемент аб'екта, альбо ідэнтыфікатар элемента, калі тып дакумента мае элемент.

en: Invalid record ID.
be_BY: Недапушчальны ідэнтыфікатар запісу

en: Invalid record passed while getting record URL.
be_BY: Пры атрыманні запісу URL прапушчаны няправільны запіс.

en: Invalid return value while getting record URL.
be_BY: Пры атрыманні запісу URL вяртаецца няправільнае  значэнне .

en: Invalid search type given!
be_BY: Зададзены няправільны тып пошуку!

en: Invalid tagType given.
be_BY: Дадзены недапушчальны тып тэга.

en: Item
be_BY: Дакумент

en: Item #%s
be_BY: Дакумент #%s

en: Item Metadata
be_BY: Метаданыя дакумента

en: Item Type
be_BY: Тып дакумента

en: Item Type #%s
be_BY: Тып дакумента #%s

en: Item Type Elements
be_BY: Элементы тыпу дакумента

en: Item Type Information
be_BY: Інфармацыя аб тыпе дакумента

en: Item Type Metadata
be_BY: Метаданыя тыпу рэсурса

en: Item Types
be_BY: Тыпы дакументаў

en: Item does not exist: it may have been deleted before processing.
be_BY: Дакумент не існуе: магчыма ён быў выдалены перад апрацоўкай.

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
be_BY: Тып дакумента не ўтрымлівае элемент з ID %s!

en: Items
be_BY: Дакументы

en: Items Per Page (admin)
be_BY: Колькасць дакументаў на старонцы (адміністратарскія)

en: Items Per Page (public)
be_BY: Колькасць дакументаў на старонцы (даступных)

en: Key
be_BY: Ключ

en: Keyword
be_BY: Ключавое слова

en: Label
be_BY: Метка

en: Language
be_BY: Мова

en: Last IP
be_BY: Апошні IP

en: Last accessed
be_BY: Апошні даступны

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
be_BY: Абмяжуйце колькасць дакументаў, якія адлюстроўваюцца на старонцы ў адміністратарскім інтэрфейсе.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
be_BY: Абмяжуйце колькасць дакументаў, якія адлюстроўваюцца на старонцы ў агульнадаступным інтэрфейсе.

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
be_BY: Абмяжуйце колькасць вынікаў, якія паказваюцца на старонцы, ў адміністрацыйным інтэрфейсе.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
be_BY: Абмяжуйце колькасць вынікаў, якія паказваюцца на старонцы, ў агульнадаступным інтэрфейсе.

en: List of allowed HTML attributes in form input
be_BY: Спіс дазволеных HTML атрыбутаў у форме ўводу

en: List of allowed HTML elements in form input
be_BY: Пералік дазволеных HTML-элементаў у форме ўводу

en: List of allowed MIME types for file uploads
be_BY: Спіс дазволеных тыпаў MIME для загрузкі файлаў

en: List of allowed extensions for file uploads
be_BY: Спіс дазволеных пашырэнняў для загрузкі файлаў

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
be_BY: Спіс метак, якія варта дадаць да ўсіх адзначаных дакументаў, падзеленых %s.

en: Log In
be_BY: Увайсці

en: Log Out
be_BY: Выхад

en: Login information incorrect. Please try again.
be_BY: Рэгістрацыйная інфармацыя некарэктная. Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: Lost your password?
be_BY: Забыліся пароль?

en: Main Menu
be_BY: Галоўнае меню

en: Manage Site
be_BY: Кіраванне сайтам

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
be_BY: Максімальны памер малюнка (у пікселях)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
be_BY: Максімальны памер малюнка (у пікселях).

en: Maximum number of API results displayed per page.
be_BY: Максімальная колькасць вынікаў API, што адлюстроўваюцца на старонцы.

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
be_BY: Максімальная плошча паменшанага растравага малюнка (у пікселях)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
be_BY: Максімальная плошча паменшанага растравага малюнка (у пікселях)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
be_BY: Максімальны памер паменшанага растравага малюнка (у пікселях)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
be_BY: Максімальны памер паменшанага растравага малюнка (у пікселях).

en: Mime Type
be_BY: Тып Mime

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
be_BY: Неабходна пазначыць тып перадачы файла пры далучэнні яго да дакумента!

en: Name
be_BY: Імя

en: Name as it should be displayed on the site
be_BY: Імя, як яно павінна адлюстроўвацца на сайце

en: Name of element set must be unique.
be_BY: Назва набору элементаў павінна быць унікальнай.

en: Name of element set must not be empty.
be_BY: Назва набору элементаў не можа быць пустой.

en: Names of plugins must not be blank
be_BY: Назвы плагінаў не павінны быць пустымі

en: Narrow by Specific Fields
be_BY: Звузіць па вызначаных палях

en: Navigation
be_BY: Навігацыя

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
be_BY: Навігацыйныя спасылкі, якія маюць невыдаляемыя сабспасылкі, не могуць быць выдаленыя.

en: New
be_BY: Новы

en: New Password
be_BY: Новы пароль

en: New key label
be_BY: Пазнака новага ключа

en: New password must be at least %min% characters long.
be_BY: Новы пароль павінен складацца з %мінімум% знакаў.

en: New password must be entered.
be_BY: Новы пароль павінен быць уведзены.

en: New password must be typed correctly twice.
be_BY: Новы пароль павінен быць уведзены правільна двойчы.

en: Next Item
be_BY: Наступны дакумент

en: Next Item &rarr;
be_BY: Наступны дакумент &rarr;

en: Next Page
be_BY: Наступная старонка

en: No
be_BY: Не

en: No Collection
be_BY: Няма калекцыі

en: No Tags
be_BY: Няма метак

en: No contributors
be_BY: Няма сувыканаўцаў

en: No contributors.
be_BY: Няма сувыканаўцаў

en: No featured collections are available.
be_BY: Адзначаныя калекцыі адсутнічаюць.

en: No featured items are available.
be_BY: Адзначаныя дакументы адсутнічаюць.

en: No item to batch edit.
be_BY: Няма дакументаў для пакетнага рэдагавання

en: No plugin name given.
be_BY: Плагін без назвы

en: No recent items available.
be_BY: Няма нядаўніх даступных дакументаў.

en: No tags are available.
be_BY: Няма даступных метак.

en: Not Featured
be_BY: Не адзначаны

en: Not Public
be_BY: Не грамадскі

en: OR
be_BY: ЦІ

en: Ok
be_BY: Добра

en: Omeka Admin
be_BY: Адміністратар Omeka

en: Omeka Atom Feed
be_BY: Стужка Atom Omeka

en: Omeka Image File
be_BY: Файл выявы праграмы Omeka

en: Omeka Legacy File
be_BY: Унаследаваны файл Omeka

en: Omeka RSS Feed
be_BY: Стужка RSS Omega

en: Omeka Video File
be_BY: Відэафайл Omeka

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
be_BY: У Omeka адбылася памылка падчас абнаўлення ўстаноўкі.

en: Omeka has encountered an error
be_BY: Здарылася памылка

en: Omeka has upgraded successfully.
be_BY: Omeka паспяхова абноўлена

en: Omeka is installed.
be_BY: Omeka ўсталяваная.

en: Omeka requires PHP version %1$s or higher, but this server is running PHP version %2$s. Please update the installed version of PHP and try again.
be_BY: Omeka патрабуе PHP версіі %1$s або вышэй, а гэты сервер працуе пад кіраваннем PHP версіі %2$s. Кали ласка, абнавіце ўсталяваную версію PHP і паспрабуйце зноў.

en: Only Featured Items
be_BY: Толькі адзначаныя дакументы

en: Only Non-Featured Items
be_BY: Толькі не адзначаныя дакументы

en: Only Non-Public Items
be_BY: Толькі закрытыя дакументы

en: Only Public Items
be_BY: Толькі адкрытыя дакументы

en: Original
be_BY: Зыходны

en: Original Filename
be_BY: Зыходнае імя файла

en: Output Formats
be_BY: Выходныя фарматы

en: Page
be_BY: Старонка

en: Page 1
be_BY: Старонка 1

en: Page 2
be_BY: Старонка 2

en: Page 3
be_BY: Старонка 3

en: Page 4
be_BY: Старонка 4

en: Page 5
be_BY: Старонка 5

en: Page 6
be_BY: Старонка 6

en: Page not found.
be_BY: Старонка не знойдзена.

en: Pagination
be_BY: Пагінацыя

en: Password
be_BY: Пароль

en: Password cannot be empty.
be_BY: Пароль не можа быць пустым.

en: Password changed!
be_BY: Пароль зменены!

en: Password is required.
be_BY: Патрабуецца пароль .

en: Password must be at least 6 characters long.
be_BY: Пароль павінен быць даўжынёй не менш за 6 знакаў.

en: Password: The passwords do not match.
be_BY: Пароль: Паролі не супадаюць.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
be_BY: Шлях да plugin.ini для "%s" няправільны.

en: Pick this type
be_BY: Выбраць гэты тып

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
be_BY: Калі ласка, зрабіце рэзервовую копію існуючай базы даных, а потым націсніце на кнопку, каб абнавіць.

en: Please check your email for a link to reset your password.
be_BY: Калі ласка, праверце сваю электронную пошту і перайдзіце па спасылцы для змены пароля.

en: Please follow this link to reset your password:
be_BY: Калі ласка, перайдзіце па гэтай спасылцы, каб скінуць пароль:

en: Please restore from your database backup and try again.
be_BY: Калі ласка, аднавіце з рэзервовай копіі базы даных і паспрабуйце ізноў.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
be_BY: Плагін павінен мець дапушчальную назву каталога, перш чым ён можа быць усталяваны.

en: Plugins
be_BY: Плагіны

en: Post Processing
be_BY: Далейшая апрацоўка

en: Powered by Omeka
be_BY: Створана на Omeka

en: Prev Item
be_BY: Папярэдні дакумент

en: Previous Page
be_BY: Папярэдняя старонка

en: Private
be_BY: Асабісты

en: Producer
be_BY: Вытворца

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
be_BY: Сайт працуе на <a href="http://omeka.org"> Omega </a>.

en: Public
be_BY: Грамадскі

en: Public Site
be_BY: Адкрыты сайт

en: Public/Non-Public
be_BY: Адкрыты / закрыты

en: Public?
be_BY: Грамадскі?

en: Publisher
be_BY: Выдавец

en: Query type:
be_BY: Тып запыту:

en: Query:
be_BY: Запыт:

en: Quick Filter
be_BY: Хуткі фільтр

en: Re-type the Password
be_BY: Паўторна ўвядзіце пароль

en: Real Name is required.
be_BY: Патрабуецца сапраўднае імя .

en: Recent Collections
be_BY: Нядаўна дададзеныя калекцыі

en: Recent Items
be_BY: Нядаўна дададзеныя дакументы

en: Recently Added Items
be_BY: Нядаўна дададзеныя дакументы

en: Record Type
be_BY: Тып запісу

en: Record Types
be_BY: Тыпы запісаў

en: Record types:
be_BY: Тыпы запісу:

en: Relation
be_BY: Адносіны

en: Remember Me?
be_BY: Запомніць мяне?

en: Remove
be_BY: Выдаліць

en: Remove field
be_BY: Выдаліць поле

en: Remove?
be_BY: Выдаліць?

en: Render Details
be_BY: Дэталі візуалізацыі

en: Render Device
be_BY: Устройства візуалізацыі

en: Repeat New Password
be_BY: Паўтарыце новы пароль

en: Rescind
be_BY: Адмяніць

en: Researcher
be_BY: Даследчык

en: Resend Activation Email
be_BY: Паўторная актывацыя электроннай пошты

en: Reset Navigation
be_BY: Скідванне навігацыі

en: Restore Default Attributes
be_BY: Аднавіць атрыбуты па змаўчанні

en: Restore Default Elements
be_BY: Аднавіць элементы па змаўчанні

en: Restore Default Extensions
be_BY: Аднавіць пашырэнні па змаўчанні

en: Restore Default Types
be_BY: Аднавіць тыпы па змаўчанні

en: Results Per Page (admin)
be_BY: Вынікаў на старонку (для адміністратара)

en: Results Per Page (public)
be_BY: Вынікаў на старонку (агульнадаступныя)

en: Results per Page
be_BY: Колькасць вынікаў на старонку

en: Return to Dashboard
be_BY: Вярнуцца да панэлі кіравання

en: Rights
be_BY: Правы

en: Role
be_BY: Роля

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
be_BY: Ролі апісваюць правы доступу, якія мае карыстальнік. Падрабязнасці глядзі ў <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'> дакументацыі </a>.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
be_BY: Канал Rss2.0 не знойдзены!

en: SQL error in migration:
be_BY: Памылка SQL у пераносе:

en: Sample Rate
be_BY: Частата дыскрэтызацыі

en: Save Changes
be_BY: Захаваць змены

en: Save Password
be_BY: Захаваць пароль

en: Screenshot for %s Theme
be_BY: Здымак экрана для %s тэмы

en: Search
be_BY: Пошук

en: Search By Collection
be_BY: Пошук па калекцыі

en: Search By Tags
be_BY: Пошук па метках

en: Search By Type
be_BY: Пошук па тыпу

en: Search By User
be_BY: Пошук па карыстальніку

en: Search Field
be_BY: Пошукавае поле

en: Search Items
be_BY: Пошук дакументаў

en: Search Record Types
be_BY: Пошук па тыпе запісу

en: Search Terms
be_BY: Умовы пошуку

en: Search Type
be_BY: Тып пошуку

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
be_BY: Пошук у дыяпазоне ID#s (прыклад: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
be_BY: Пошук па ключавых словах

en: Search for items
be_BY: Пошук дакументаў

en: Search only these record types:
be_BY: Пошук толькі па гэтых відах запісу:

en: Search users
be_BY: Пошук карыстальнікаў

en: Search using this query type:
be_BY: Пошук па наступным тыпу запыту:

en: Security
be_BY: Бяспека

en: Select Below
be_BY: Выберыце ніжэй

en: Select Below
be_BY: Выберыце ніжэй

en: Select a Homepage
be_BY: Выберыце хатнюю старонку

en: Select all %s results
be_BY: Выберыце ўсе %s вынікі

en: Select all rows
be_BY: Выберыце усе радкі

en: Select item "%s"
be_BY: Выберыце дакумент "%s"

en: Separate tags using this character or string.
be_BY: Падзяліце меткі, выкарыстоўваючы гэты знак ці радок.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
be_BY: Падзяляйце меткі, выкарыстоўваючы гэты знак ці радок. Будзьце асцярожныя пры змене гэтага параметру. Вы рызыкуеце раз'яднаць меткі, якія ўтрымліваюць стары падзельнік.

en: Separate tags with %s
be_BY: Падзяліць меткі з %s

en: Settings
be_BY: Налады

en: Show Details
be_BY: Паказаць дэталі

en: Show Element Set Headings
be_BY: Паказаць набор элементаў загалоўкаў

en: Show Empty Elements
be_BY: Паказаць пустыя элементы

en: Site Author Information
be_BY: Інфармацыя пра аўтара сайта

en: Site Copyright Information
be_BY: Інфармацыя аб аўтарскім праве для гэтага сайта

en: Site Description
be_BY: Апісанне сайта

en: Site Settings
be_BY: Налады сайта

en: Site Title
be_BY: Назва сайта

en: Skip to main content
be_BY: Перайсці да асноўнага зместу

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
be_BY: Некаторыя дакументы былі выключаныя, таму што ў вас няма дазволу на іх выдаленне .

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
be_BY: Прабачайце, у вас няма доступу да гэтай старонкі

en: Sort by:
be_BY: Сартаваць па:

en: Source
be_BY: Крыніца

en: Square Thumbnail
be_BY: Прамавугольнік зменшанай растравай выявы

en: Square Thumbnail Size
be_BY: Плошча паменшанага растравага малюнка

en: Subject
be_BY: Прадмет

en: Submit
be_BY: Ініцыялізаваць выкананне

en: Success!
be_BY: Паспяхова!

en: Super
be_BY: Супер

en: Support Forums
be_BY: Форумы падтрымкі

en: System Information
be_BY: Інфармацыя аб сістэме

en: Tag Delimiter
be_BY: Падзяляльнік метак

en: Tags
be_BY: Тэгі

en: Tags must be given a name.
be_BY: Меткі павінны мець назву.

en: Test
be_BY: Тэст

en: That name is already taken for this tag.
be_BY: Гэта імя ўжо выкарыстоўваецца для дадзенай меткі.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
be_BY: Поле "%s" мае па крайняй меры адно недапушчальнае значэнне!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
be_BY:  "%s" плагін павінен быць усталяваны і мець больш новыя файлы для абнаўлення.

en: The %s plugin has already been installed.
be_BY: %s плагін ужо ўсталяваны.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
be_BY: %s плагін быў актываваны, але не можа быць загружаны:

en: The %s plugin was successfully activated!
be_BY: %s плагін быў паспяхова актываваны!

en: The %s plugin was successfully configured!
be_BY: %s плагін быў паспяхова настроены!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
be_BY: %s плагін быў паспяхова адключаны!

en: The %s plugin was successfully installed!
be_BY: %s плагін быў паспяхова ўсталяваны!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
be_BY: %s плагін быў паспяхова выдалены!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
be_BY: %s плагін быў паспяхова абноўлены!

en: The API configuration was successfully changed!
be_BY: Канфігурацыя API была паспяхова змененая!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
be_BY: Набор элементаў метаданых Dublin Core з'яўляецца агульным для ўсіх запісаў Omeka, уключаючы дакументы, файлы і калекцыі. За больш падрабязнай інфармацыяй звяртайцеся па адрасу  http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
be_BY: Шлях да каталога ImageMagick памылковы.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
be_BY: Шлях да каталога ImageMagick не быў устаноўлены. Ня будуць створаны вытворныя малюнкаў. Калі вы хочаце, каб Omeka стварала вытворныя малюнкаў, калі ласка, усталюйце шлях у Наладах.

en: The ImageMagick directory path works.
be_BY: Шлях да каталога ImageMagick правільны.

en: The appearance settings have been updated.
be_BY: Знешні выгляд налад абноўлены.

en: The collection "%s" was successfully added!
be_BY: Калекцыя "%s" была паспяхова дададзена!

en: The collection "%s" was successfully changed!
be_BY: Калекцыя "%s" была паспяхова зменена!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
be_BY: Калекцыя "%s" была паспяхова выдалена!

en: The collection #%s was successfully added!
be_BY: Калекцыя #%s была паспяхова дададзена!

en: The collection #%s was successfully changed!
be_BY: Калекцыя #%s была паспяхова зменена!

en: The collection #%s was successfully deleted!
be_BY: Калекцыя #%s была паспяхова выдалена!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
be_BY: Сканфігураваны шлях PHP (%s) не паказвае на выконваемыя файлы PHP-CLI.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
be_BY: Сканфігураваны шлях PHP (%s) з'яўляецца несапраўдным.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
be_BY: Сканфігураваны PHP шлях (%s) паказвае на двайковы код PHP-CLI з несапраўднай версіі (%s)

en: The deletion of all items is forbidden.
be_BY: Выдаленне ўсіх дакументаў забаронена.

en: The description of the item type.
be_BY: Апісанне тыпу дакумента.

en: The element name must not be empty.
be_BY: Імя элемента не павінна быць пустым.

en: The element set was successfully changed!
be_BY: Набор элементаў быў паспяхова зменены!

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
be_BY: Фармат файла, фізічны носьбіт ці памеры рэсурса

en: The file was successfully deleted.
be_BY: Файл быў паспяхова выдалены.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
be_BY: Адбылася наступная памылка пры актывацыі плагіна %s:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
be_BY: Адбылася наступная памылка пры адключэнні %s плагіна:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
be_BY: Адбылася наступная памылка пры ўсталёўцы %s плагіна:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
be_BY: Адбылася наступная памылка пры выдаленні %s плагіна :

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
be_BY: Адбылася наступная памылка пры абнаўленні %s плагіна:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
be_BY: Наступныя праблемы не акажуць ўплыву на ўстаноўку, але яны могуць негатыўна адбіцца на працы Omeka:

en: The general settings have been updated.
be_BY: Агульныя налады былі абноўленыя.

en: The item "%s" was successfully added!
be_BY: Дакумент "%s" быў паспяхова дададзены!

en: The item "%s" was successfully changed!
be_BY: Дакумент "%s" быў паспяхова зменены!

en: The item "%s" was successfully deleted!
be_BY: Дакумент "%s" быў паспяхова выдалены!

en: The item #%s was successfully added!
be_BY: Дакумент #%s быў паспяхова дададзены!

en: The item #%s was successfully changed!
be_BY: Дакумент #%s быў паспяхова зменены!

en: The item #%s was successfully deleted!
be_BY: Дакумент #%s быў паспяхова выдалены!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
be_BY: Тып дакумента "%s" быў паспяхова дададзены! Цяпер вы можаце дадаць элементы да гэтага тыпу дакумента.

en: The item type "%s" was successfully added.
be_BY: Тып дакумента "%s" быў паспяхова дададзены.

en: The item type "%s" was successfully updated.
be_BY: Тып дакумента "%s" быў паспяхова абноўлены.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
be_BY: Тып дакумента не можа мець больш аднаго "%s" элемента .

en: The item type elements were successfully changed!
be_BY: Элементы тыпу дакумента былі паспяхова зменены!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
be_BY: Набор элементаў даных для дадзенага тыпу дакумента, які складаецца з усіх элементаў дадзенага дакумента, звязанага з Omeka і ўсіх элементаў дакумента, створаных адміністратарам

en: The item type name must be unique.
be_BY: Назва тыпу дакумента павінна быць унікальнай.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
be_BY: Імя тыпу дакумента павінна размяшчацца паміж %1$s і %2$s знакамі.

en: The item was successfully batch-edited.
be_BY: Дакумент быў паспяхова адрэдагаваны ў пакетным рэжыме.

en: The item was successfully deleted.
be_BY: Дакумент быў паспяхова выдалены.

en: The items are checked and changed one by one in the background.
be_BY: Гэтыя дакументы правяраюцца і змяняюцца адзін за другім у фонавым рэжыме

en: The items are checked and deleted one by one in the background.
be_BY: Гэтыя дакументы правяраюцца і змяняюцца адзін за другім у фонавым рэжыме

en: The items were successfully changed!
be_BY: Дакументы былі паспяхова зменены!

en: The items were successfully deleted!
be_BY: Дакументы былі паспяхова выдаленыя!

en: The maximum file size is %s.
be_BY: Максімальны памер файла %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
be_BY: Набор элементаў метаданых, які быў уключаны ў  табліцу `files_images` папярэдняй версіі Omeka. Гэтыя элементы з'яўляюцца агульнымі для ўсіх файлаў выяў.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
be_BY: Набор элементаў метаданых, які быў уключаны ў  табліцу `files_videos` папярэдняй версіі Omeka. Гэтыя элементы з'яўляюцца агульнымі для ўсіх відэафайлаў.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
be_BY: Набор элементаў метаданых, усталяваны як дадатак да набору Dublin Core, быў уключаны ў спіс файлаў папярэдняй версіі Omeka. Гэтыя элементы з'яўляюцца агульнымі для ўсіх файлаў Omeka. Гэты набор можа з'яўляцца састарэлым для наступных версій.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
be_BY: Недапушчальны метад для доступу да URL (%s).

en: The name of the item type.
be_BY: Назва тыпу дакумента.

en: The nature or genre of the resource
be_BY: Сутнасць або жанр рэсурса

en: The navigation settings have been reset.
be_BY: Налады навігацыі былі скінутыя.

en: The navigation settings have been updated.
be_BY: Налады навігацыі былі абноўленыя.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
be_BY: Параметры навігацыі не былі захаваныя з-за адсутных або недапушчальных значэнняў. Усе змененыя значэнні былі адноўлены.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
be_BY: Старонка павінна быць нармалізаваная і мець пацверджаны UID.

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
be_BY: Вышэйстаячае сховішча павінна быць альбо аб'ектам навігацыі, альбо нашчадкам субстраніцы аб'екта навігацыі.

en: The plugin %s must be installed.
be_BY: Плагін %s павінен быць усталяваны.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
be_BY: Не ўдаецца знайсці гэты плагін у '%s' каталозе!

en: The security settings have been updated.
be_BY: Налады бяспекі былі абноўленыя.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
be_BY: Прасторавая або часавая тэма рэсурсу, прымянімасць рэсурсу ў прасторы, альбо юрысдыкцыя, пры якой рэсурс рэлевантны

en: The theme has been successfully changed.
be_BY: Тэма была паспяхова змененая.

en: The theme settings were successfully saved!
be_BY: Налады тэмы былі паспяхова захаваны!

en: The topic of the resource
be_BY: Тэма рэсурса

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
be_BY: Карыстальнік "%s" быў дададзены, але ліст з кодам актывацыі не можа быць дасланы.

en: The user "%s" was successfully added!
be_BY: Карыстальнік "%s" быў паспяхова дададзены!

en: The user "%s" was successfully deleted!
be_BY: Карыстальнік "%s" быў паспяхова выдалены!

en: The user %s was successfully changed!
be_BY: Карыстальнік %s быў паспяхова зменены!

en: The user must be assigned a role.
be_BY: Карыстальніку павінна быць прызначана роля.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
be_BY: Імя карыстальніка "%1$s" павінна быць паміж %2$s і %3$s знакамі.

en: Themes
be_BY: Тэмы

en: There are currently no items within this collection.
be_BY: На бягучы момант у дадзенай калекцыі няма дакументаў.

en: There are no collections on this page.
be_BY: Няма калекцый на гэтай старонцы

en: There are no elements.
be_BY: Няма элементаў

en: There are no files for this item yet.
be_BY: Яшчэ няма файлаў для гэтага дакумента

en: There are no recently added items.
be_BY: Няма нядаўна дададзеных дакументаў

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
be_BY: Няма метак для паказу. Спачатку вы павінны адзначыць некалькі дакументаў.

en: There are too few values in the element ordering array.
be_BY: Зададзена занадта мала значэнняў у спарадкаваным масіве элементаў.

en: There are too many values in the element ordering array.
be_BY: Зададзена занадта шмат значэнняў у спарадкаваным масіве элементаў.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
be_BY: Не існуе элемента "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
be_BY: Адбылася памылка ў форме. Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
be_BY: Недапушчальны запіс у форме. Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
be_BY: У форме знойдзены памылкі. Калі ласка, адрэдагуйце і паўтарыце.

en: This email address is already in use.
be_BY: Гэты адрас электроннай пошты ўжо выкарыстоўваецца.

en: This email address is invalid.
be_BY: Гэты адрас электроннай пошты з'яўляецца несапраўдным.

en: This is not a valid plugin.
be_BY: Гэта недапушчальны плагін

en: This migration should have been run previously (should not run again).
be_BY: Гэтае перасоўванне павінна было быць запушчана раней (не варта запускаць зноў).

en: This migration should not be run.
be_BY: Гэта перасоўванне не павінна быць запушчана.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
be_BY: Гэтая тэма патрабуе больш новай версіі Omeka (%s).

en: This username is already in use.
be_BY: Гэта імя карыстальніка ўжо выкарыстоўваецца.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
be_BY: Гэта версія %1$s патрабуе прынамсі Omeka %2$s

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
be_BY: Гэта прывядзе да выдалення "%s" тыпу дакумента, але не будуць выдаленыя элементы, устаноўленыя для гэтага тыпу дакумента. Дакументы, якія прызначаныя да гэтага тыпу дакумента, згубяць усё метаданыя, спецыфічныя для гэтага тыпу дакумента.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
be_BY: Гэта дазволіць выдаліць калекцыю "%s" і звязаныя з ёй метаданыя. Гэта не выдаліць дакументы ў гэтай калекцыі, але выдаліць спасылку на кожны дакумент гэтай калекцыі .

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
be_BY: Гэта дазволіць выдаліць калекцыю #%s і звязаныя з ёй метаданыя. Гэта не выдаліць дакументы ў гэтай калекцыі, але выдаліць спасылку на кожны дакумент гэтай калекцыі .

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
be_BY: Гэта прывядзе да выдалення набору элементаў і ўсіх усталяваных да яго частак. Дакументы згубяць усё метаданыя, вызначаныя для гэтага набору элементаў.

en: This will delete the file and its associated metadata.
be_BY: Гэта выдаліць файл і звязаныя з ім метаданыя.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
be_BY: Гэта выдаліць дакумент "%s"  і звязаныя з ім метаданыя. Акрамя таго, будуць выдалены ўсе файлы і файлы метаданых, звязаныя з гэтым дакументам.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
be_BY: Гэта выдаліць дакумент #%s і звязаныя з ім метаданыя. Акрамя таго, будуць выдалены ўсе файлы і файлы метаданых, звязаныя з гэтым дакументам.

en: Thumbnail
be_BY: Зменшаная растравая выява

en: Thumbnail Size
be_BY: Памер паменшанага растравага малюнка

en: Title
be_BY: Загаловак

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
be_BY: Каб стварыць новы ключ API, увядзіце пазнаку для ключа ніжэй. Напрыклад, апішыце, для якой мэты яна будзе выкарыстоўвацца. Гэты ключ дае вам усе правы доступу; выкарыстоўвайце яго як калі б вы выкарыстоўвалі пароль.

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
be_BY: Для таго каб выдаліць метку, націсніце на X. Выдаленне метак не выдаліць дакументы з меткамі.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
be_BY: Для таго, каб рэдагаваць імя меткі, клікніце на імя і пачніце рэдагаванне, потым націсніце "enter", каб захаваць. Каб зачыніць рэдактар, націсніце на ESC ці выйдзіце з меткі.

en: To view all items with a tag, click the number.
be_BY: Для таго, каб праглядзець усе дакументы з меткамі, выберыце нумар.

en: Total Items
be_BY: Усяго дакументаў

en: Total Number of Items
be_BY: Агульная колькасць дакументаў

en: Transcriber
be_BY: Ператваральнік, устройства ўзнаўлення

en: Type
be_BY: Тып

en: Type Metadata
be_BY: Тып метаданых

en: Type Name
be_BY: Назва тыпу

en: Typed passwords do not match.
be_BY: Уведзеныя паролі не супадаюць.

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
be_BY: Немагчыма скінуць пароль. Калі ласка, пераканайцеся, што інфармацыя сапраўдная і пры неабходнасці звярніцеся да адміністратара.

en: Undo
be_BY: Ануляваць

en: Uninstall
be_BY: Выдаліць

en: Uninstall Plugin: %s
be_BY: Выдаліць плагін: %s

en: Update API Keys
be_BY: Аднавіць ключы API

en: Upgrade
be_BY: Абнавіць

en: Upgrade Database
be_BY: Абнаўленне базы даных

en: Upgrade Your Omeka Database
be_BY: Абнавіце вашу базу даных Omeka

en: Upgrade to %s
be_BY: Абнавіць да %s

en: Use HTML
be_BY: Выкарыстоўваць HTML

en: Use Square Thumbnails
be_BY: Выкарыстоўвайце квадратныя іконкі

en: Use square-cropped images by default wherever thumbnails appear in the public interface.
be_BY: Выкарыстоўвайце абрэзаныя по квадрату выявы ўсюды, дзе будуць іконкі ў карыстальніцкім інтэрфейсе.

en: Use this theme
be_BY: Выкарыстоўвайце гэтую тэму

en: User #%s
be_BY: Карыстальнік #%s

en: User Activation
be_BY: Актывацыя карыстальніка

en: User activation email could not be sent.
be_BY:  Ліст з кодам актывацыі карыстальніка не можа быць адпраўлены.

en: User activation email has been sent.
be_BY: Ліст з кодам актывацыі карыстальніка было адпраўлены.

en: User is not allowed to delete selected items.
be_BY: Карыстальнік не можа выдаляць абраныя дакументы.

en: User is not allowed to delete this item.
be_BY: Карыстальніку не дазволена выдаляць гэты дакумент.

en: User is not allowed to edit selected items.
be_BY: Карыстальнік не можа рэдагаваць абраныя дакументы.

en: User is not allowed to edit this item.
be_BY: Карыстальніку не дазволена рэдагаваць гэты дакумент.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
be_BY: Карыстальнік не можа змяняць статус адзначаных дакументаў.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
be_BY: Карыстальнік не можа змяніць бачнасць дакументаў.

en: User is not allowed to tag selected items.
be_BY: Карыстальнік не можа пазначаць абраныя дакументы.

en: User is not allowed to tag this item.
be_BY: Карыстальніку не дазволена пазначаць гэты дакумент.

en: User may not change permissions to super-user
be_BY: Карыстальнік не можа змяніць правы доступу суперкарыстальніку.

en: User may not change roles.
be_BY: Карыстальнік не можа змяняць ролі.

en: Username
be_BY: Імя карыстальніка

en: Username cannot be empty.
be_BY: Імя карыстальніка не можа быць пустым.

en: Username is required.
be_BY: Патрабуецца імя карыстальніка .

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
be_BY: Імя карыстальніка павінна быць не больш за 30 сімвалаў. Прабелы не дапускаецца.

en: Username must be at least %min% characters long.
be_BY: Імя карыстальніка павінна быць не менш за %min% знакаў.

en: Username must be at most %max% characters long.
be_BY: Імя карыстальніка павінна быць не больш  %max% знакаў.

en: Users
be_BY: Карыстальнікі

en: Version %s
be_BY: Версія %s

en: View
be_BY: Рэжым прагляду

en: View All
be_BY: Прагледзець усе

en: View All Collections
be_BY: Праглядзець усе калекцыі

en: View All Items
be_BY: Праглядзець усе дакументы

en: View File Metadata
be_BY: Прагледзець метаданыя файла

en: View Public Page
be_BY: Праглад публікуемай старонкі

en: View the items in %s
be_BY: Праглядзець дакумент у %s

en: Watermark
be_BY: Вадзяны знак

en: Welcome!
be_BY: Сардэчна запрашаем!

en: Welcome, %s
be_BY: Запрашаем, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
be_BY: Прабелы не дапускаецца. Могуць быць выкарыстаны толькі гэтыя спецыяльныя сімвалы: %s

en: Width
be_BY: Шырыня

en: Would you like to %s?
be_BY: Хацелі б вы %s?

en: Yes
be_BY: Так

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
be_BY: Так, я хачу выдаліць гэты плагін

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
be_BY: Няма ўсталяваных плагінаў. Дадайце іх у каталог плагінаў, каб убачыць іх у гэтым спісе.

en: You do not have permission to access this page.
be_BY: У вас няма доступу да гэтай старонкі.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
be_BY: Вы атрымалі новую версію %s. Калі ласка, абнавіце!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
be_BY: Вы змянілі запісы, даступныя для пошуку ў Omeka. Калі ласка, пераіндэксуйце запісы, выкарыстоўваючы форму ніжэй.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
be_BY: Вы абралі недапушчальную назву тэмы. Калі ласка, абярыце іншую тэму.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
be_BY: У вас няма ключоў API. Выкарыстоўвайце форму вышэй, каб стварыць іх.

en: You have no collections.
be_BY: У вас няма калекцый

en: You have no items.
be_BY: У вас няма дакументаў

en: You may now log in to Omeka.
be_BY: Цяпер вы можаце ўвайсці ў Omeka.

en: You must choose some items to batch edit.
be_BY: Вы павінны выбраць некалькі дакументаў для пакетнага рэдагавання.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
be_BY: Перад працягам вы павінны пацвердзіць выдаленне .

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
be_BY: Вы павінны выкарыстоўваць іншы спосаб, каб атрымаць доступ да URL. Калі вы трапілі на гэтую старонку па спасылцы або націснуўшы кнопку ў Omeka, калі ласка, звяжыцеся з %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
be_BY: Вы&#8217$ спрабавалі атрымаць доступ да старонкі, якая, здаецца, не існуе. Часам такое здараецца. Ніжэй - хуткі доступ да дакументаў, калекцый і экспазіцый гэтага сайта.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
be_BY: Ваша база даных Omeka не сумяшчальная з цяперашняй версіяй Omeka.

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
be_BY: Ваш уліковы запіс для %s сховішча быў створаны. Калі ласка, націсніце на наступную спасылку, каб актываваць уліковы запіс:

en: Your query returned no results.
be_BY: Ваш запыт не даў вынікаў

en: [%s] Reset Your Password
be_BY: [%s] скінуць пароль

en: [Default]
be_BY: [Па змаўчанні]

en: [Untitled]
be_BY: [Без назвы]

en: [Untitled] #%s
be_BY: [Без назвы] #%s

en: [no text]
be_BY: [няма тэксту]

en: accessed %1$s, %2$s.
be_BY: доступ да %1$s, %2$s.

en: by %s
be_BY: па %s

en: contains
be_BY: змяшчае

en: does not contain
be_BY: не змяшчае

en: does not match
be_BY: не супадае

en: edit a specific item type
be_BY: рэдагаваць вызначаны тып дакумента

en: ends with
be_BY: заканчваецца на

en: inactive
be_BY: Неактыўны

en: is empty
be_BY: пуста

en: is exactly
be_BY: дакладна

en: is not empty
be_BY: не пуста

en: is not exactly
be_BY: не зусім

en: items selected
be_BY: выбрана дакументаў

en: matches
be_BY: супадзенняў

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
be_BY: павінна быць не больш за 30 сімвалаў без прабелаў

en: must be at least 6 characters
be_BY: павінна быць не менш за 6 сімвалаў

en: or
be_BY: або

en: refine your search
be_BY: Удакладніце пошук

en: required field
be_BY: Поле, абавязковае для запаўнення

en: site administrator
be_BY: Адміністратар сайта

en: starts with
be_BY: пачынаецца з

en: theme
be_BY: Тэма
