Omeka - en to bg_BG translation catalogue (752 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
bg_BG: "%s" недопустима модификация на файла

en: %1$s and %2$s
bg_BG: %1$s и %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
bg_BG: %1$s изисква следното разширение да е инсталирано, активирано и заредено: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
bg_BG: %1$s, %2$s, и %3$s

en: %s Administrator
bg_BG: %s Администратор

en: %s bytes
bg_BG: %s байта

en: %s et al.
bg_BG: %s и др.

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
bg_BG: %s няма API ключ. Използвайте формата по-долу за да създадете такъв

en: %s is not a valid URL.
bg_BG: %s не е валиден URL

en: %s of %s
bg_BG: %s от %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
bg_BG: %s е премахнат от системата. Документите, колекциите и маркерите създадени от този потребител се пазят в системата, но вече не са свързани с него

en: &larr; Previous Item
bg_BG: &larr; Предишен документ

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
bg_BG: '%s' вече се използва. Моля, изберете друго потребителско име

en: '%s' is an invalid special value.
bg_BG: '%s' е с грешно специална стойност

en: (%s total)
bg_BG: (%s общо)

en: (Lost your password?)
bg_BG: (Изгубена парола?)

en: (Private)
bg_BG: (Частен)

en: 403 Page Forbidden
bg_BG: 403 : Страницата е недостъпна

en: 403: Forbidden
bg_BG: 403: Недостъпно

en: 404 Page Not Found
bg_BG: 404 Страницата не съществува

en: 404: Page Not Found
bg_BG: 404: Няма такава страница

en: 405 Method Not Allowed
bg_BG: 405 Метода не е разрешен

en: 405: Method Not Allowed
bg_BG: 405: Метода не е достъпен

en: A current %s variable has not been set to this view.
bg_BG: Текущата %s променлива не може да бъде зададена в този изглед

en: A language of the resource
bg_BG: Език на ресурса

en: A loop %s variable has not been set to this view.
bg_BG: Цикличната променлива %s не е била предназначена за това

en: A name given to the resource
bg_BG: Име на ресурса

en: A new API key was successfully created.
bg_BG: Новият API ключ е създаден успешно

en: A new version of Omeka is available for download.
bg_BG: Нова версия на Omeka е достъпна за сваляне

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
bg_BG: Дата или период от време асоциирани с периода на валидност на ресурса

en: A related resource
bg_BG: Свързан ресурс

en: A related resource from which the described resource is derived
bg_BG: Свързан ресурс, от който е получен този ресурс

en: AND
bg_BG: И

en: API Keys
bg_BG: API ключове

en: Access denied.
bg_BG: Отказан достъп

en: Activate
bg_BG: Включване

en: Activate your account with the %s repository
bg_BG: Активирайте своята регистрация в %s

en: Activation has been pending since %s.
bg_BG: Активацията се очаква от %s.

en: Active?
bg_BG: Активен?

en: Add Another File
bg_BG: Добавяне на друг файл

en: Add Collection
bg_BG: Добавяне на колекция

en: Add Element
bg_BG: Добавяне на елемент

en: Add Input
bg_BG: Добавяне на поле

en: Add Item
bg_BG: Добавяне на Документ

en: Add Item Type
bg_BG: Добавяне на тип Документ

en: Add Link
bg_BG: Добавяне на връзка

en: Add New Files
bg_BG: Добавяне на нови файлове

en: Add New User
bg_BG: Добавяне на нов потребител

en: Add Tags
bg_BG: Добавяне на маркери

en: Add User
bg_BG: Добавяне на потребител

en: Add a Collection
bg_BG: Добавяне на колекция

en: Add a Field
bg_BG: Добавяне на поле

en: Add a File
bg_BG: Добавяне на Файл

en: Add a Link to the Navigation
bg_BG: Добавяне на връзка към Навигация

en: Add a User
bg_BG: Добавяне на потребител

en: Add a new collection
bg_BG: Добавяне на нова колекция

en: Add a new item
bg_BG: Добавяне на нов документ

en: Add an Item
bg_BG: Добавяне на Документ

en: Add an Item Type
bg_BG: Добавяне на Тип Документ

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
bg_BG: Добавете нова тема, като я свалите от  <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank\">Omeka Theme Directory</a>, или <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">направена "от вас</a>!

en: Additional Creator
bg_BG: Допълнителен автор

en: Admin
bg_BG: Администратор

en: Admin Dashboard
bg_BG: Администраторско Табло

en: Admin Theme
bg_BG: Администраторска Тема

en: Admin Themes
bg_BG: Администраторски теми

en: Administrator Email
bg_BG: Поща на Администратора

en: Advanced Search (Items only)
bg_BG: Разширено търсене (само за Документи)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
bg_BG: След включване на API, приложенията ще могат да показват, разлистват, добавят, редактират и трият ресурси от сайта. Показване на защитени данни, тяхното добавяне, редактиране и изтриване, чрез защита с ключ за достъп. Всеки ключ отговаря за това какви права има Omeka потребителя. Вие можете да създадете ключ за всеки потребител на  %sedit page%s."

en: All %d items matching the search filters above will be deleted.
bg_BG: Всички %d документи отговарящи на филтъра за търсене по-горе ще бъдат изтрити.

en: All %d items will be deleted.
bg_BG: Всички %d документи ще бъдат изтрити.

en: All Tags
bg_BG: Всички маркери

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
bg_BG: Всички персонализации ще бъдат загубени. Поръчка и етикети ще се върнат към Omeka подразбиране. Персонализирани връзки ще бъдат загубени.

en: All element texts must have a record type.
bg_BG: Всички текстови елементи трябва да имат тип запис

en: All items are in a collection.
bg_BG: Всички документи са в колекцията

en: All navigation links must have URIs.
bg_BG: Всички навигационни връзки трябва да имат URI

en: All navigation links must have different URIs.
bg_BG: Навигационните връзки трябва да имат различни URI адреси

en: Allowed File Extensions
bg_BG: Позволени файлови разширения

en: Allowed File Types
bg_BG: Позволени файлови разширения

en: Allowed HTML Attributes
bg_BG: Разрешаване на HTML атрибутите

en: Allowed HTML Elements
bg_BG: Разрешаване на HTML елементите

en: An account of the resource
bg_BG: Потребител на ресурса

en: An array of records is not available for the loop.
bg_BG: Списъка от записи не е достъпен за повторение

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
bg_BG: Елемент с име "%s" вече присъства за "%s" набор елементи

en: An entity primarily responsible for making the resource
bg_BG: Отговорник за създаване на ресурса

en: An entity responsible for making contributions to the resource
bg_BG: Отговорник за съавторството на ресурса

en: An entity responsible for making the resource available
bg_BG: Отговорник  за достъпността на ресурса

en: An error occured when the item was updated: %s
bg_BG: Възникна грешка докато документа се обновяваше: %s

en: An existing API key was successfully rescinded.
bg_BG: Съществуващият API ключ е отменен успешно

en: An invalid value was detected during record iteration.
bg_BG: Невалидна стойност е открита при опит за повторен запис

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
bg_BG: Недвусмислена препратка към ресурса в рамките на този контекст

en: Appearance
bg_BG: Изглед

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните типове документи от базата данни? Ще загубите всички текстове свързани със избраните елементи. Това е необратимо!

en: Are you sure you want to uninstall %s?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да деинсталирате %s?

en: Are you sure?
bg_BG: Сигурни ли сте?

en: Authentication
bg_BG: Удостоверяване

en: Back to Log In
bg_BG: Обратно към Вход

en: Batch Delete All Searched Items
bg_BG: Пакетно Изтриване на всички търсени документи

en: Batch Delete Items
bg_BG: Пакетно изтриване на документи

en: Batch Edit All Items: No item matches the specified filters.
bg_BG: Пакетно редактиране на всички документи: Няма документ който да отговаря на избраните филтри

en: Batch Edit All Searched Items
bg_BG: Пакетно редактиране на всички търсени документи.

en: Batch Edit Item #%d [%d/%d]: %s
bg_BG: Пакетно редактиране на документ #%d [%d/%d]: %s

en: Batch Edit Items
bg_BG: Пакетно редактиране на Документи

en: Batch Edit: A total of %d errors occurred during the batch process of %d items.
bg_BG: Пакетно редактиране: Всичко %d грешки да намерени докато бяха обработени %d документа.

en: Batch Edit: Starting processing 1 item. | Batch Edit: Starting processing %d items.
bg_BG[0]: Пакетно редактиране: Стартира обработката на 1 документ
bg_BG[1]: Пакетно редактиране: Стартира обработката на %d документи.

en: Batch Edit: The item has been processed successfully. | Batch Edit: All %d items have been processed successfully.
bg_BG[0]: Пакетно редактиране:: Документа беше обработен успешно
bg_BG[1]: Пакетно редактиране: Всички %d документа бяха обработени успешно.

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
bg_BG: Преди инсталацията да продължи, трябва се поправят следните грешки:

en: Bibliographic Citation
bg_BG: Библиографски цитат

en: Bit Depth
bg_BG: Брой битове

en: Bitrate
bg_BG: Битрейт

en: Boolean
bg_BG: Логически израз

en: Browse All
bg_BG: Преглед на всички

en: Browse Collections
bg_BG: Преглед на Колекциите

en: Browse Item Types
bg_BG: Преглед на типовете документи

en: Browse Items
bg_BG: Преглед на документите

en: Browse Items by Tag
bg_BG: Преглед на документите по маркер

en: Browse Tags
bg_BG: Преглед на Маркерите

en: Browse Users
bg_BG: Преглед на Потребители

en: Browse by Tag
bg_BG: Преглед по маркери

en: By %s
bg_BG: От %s

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Cannot add an existing file to an item!
bg_BG: Не може да се добави съществуващ файл към документа

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
bg_BG: Не може да се асоциира колекция към незаписан потребител

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
bg_BG: Не може да бъде създадена потребителска активация за несъществуващ потребител

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
bg_BG: Не може да бъде намерен елемент с ID '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
bg_BG: Не може да бъде намерен елемент с ID %s!

en: Cannot find parent navigation page.
bg_BG: Началната навигационна страница не може да бъде намерена

en: Cannot get the local path for a stored file.
bg_BG: Не може да се определи локалният път за съхранение на файла

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
bg_BG: Не може да премахнете елемент от типа документ, който не присъства в базата данни

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
bg_BG: Не може да бъде записан текстов елемент който не съществува!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
bg_BG: Не може да се укаже комплекта от елементи ID: комплекта  "%s"  не съществува

en: Captcha
bg_BG: Капча

en: Capture Date
bg_BG: Дата на копиране

en: Capture Details
bg_BG: Детайли за копирането

en: Capture Device
bg_BG: Копирано чрез устройство

en: Change History
bg_BG: История на промените

en: Change Password
bg_BG: Смяна на парола

en: Changes will be applied to all %d items matching the search filters above.
bg_BG: Промените ще бъдат приложени към всички %d документи отговарящи на филтъра за търсене по-горе

en: Changes will be applied to all %d items.
bg_BG: Промените ще бъдат приложени към всички %d документи.

en: Changes will be applied to checked items.
bg_BG: Промените ще бъдат приложени на избраните документи

en: Changes will be processed in the background item by item.
bg_BG: Промените ще продължат на заден план документ по документ.

en: Channels
bg_BG: Канали

en: Check box to show metadata elements with no text.
bg_BG: Сложете отметка за показване на метаданните на елементите без текст

en: Check if you wish to delete selected items.
bg_BG: Отметнете ако искате да изтриете избраните документи

en: Check logs for success and errors.
bg_BG: Проверете записите за грешки или успехи

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
bg_BG: Проверете връзките за показване в главното меню. Щракнете и преместете връзкитите в желаният ред

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
bg_BG: Отметнете това поле ако искате да разрешите качването на всички видове файлове

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
bg_BG: Отметнете това поле ако искате да филтрирате HTML елементите или атрибутите от входящата форма

en: Checked items will be deleted.
bg_BG: Избраните елементи ще бъдат изтрити

en: Citation
bg_BG: Цитат

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
bg_BG: Щракнете и преместете елементите до желания начин за показване. Щракнете на дясната стрелка за да добавите собствени коментари към елемента

en: Click and drag the files into the preferred display order.
bg_BG: Щракнете и преместете файловете в желания за показване ред

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
bg_BG: Щракнете на бутона \"Индексиране на записите\"  за преиндексиране на записите

en: Codec
bg_BG: Кодек

en: Collection
bg_BG: Колекция

en: Collection #%s
bg_BG: Колекция #%s

en: Collections
bg_BG: Колекции

en: Comment
bg_BG: Коментар

en: Compression
bg_BG: Компресия

en: Configurations apply to this theme only.
bg_BG: Настройките ще се приложат само за тази тема

en: Configure
bg_BG: Конфигуриране

en: Configure Plugin: %s
bg_BG: Настройка на Разширение %s

en: Configure Theme
bg_BG: Редактор на теми

en: Configure Theme: %s
bg_BG: Конфигурирай тема: %s

en: Configure Your Site
bg_BG: Настройка на сайта

en: Confirm Delete
bg_BG: Потвърждаване на изтриването

en: Confirm your password.
bg_BG: Потвърдете паролата

en: Contributor
bg_BG: Съавтор

en: Contributors
bg_BG: Съавтори

en: Could not find file %s!
bg_BG: Не може да бъде намерен файл %s!

en: Could not load database resource!
bg_BG: Базата данни не може да бъде заредена

en: Coverage
bg_BG: Обхват

en: Create a Password
bg_BG: Създаване на парола

en: Creator
bg_BG: Автор

en: Current Page
bg_BG: Текуща страница

en: Current Password
bg_BG: Текуща парола

en: Current Theme
bg_BG: Текуща тема

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
bg_BG: Настройка на описанието на елемента по-долу, за пренареждане на елементите %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
bg_BG: Настройка кои типове записи могат да се търсят в Omeka

en: Dashboard
bg_BG: Табло

en: Date
bg_BG: Дата

en: Date Added
bg_BG: Дата на добавяне

en: Date Modified
bg_BG: Дата на промяна

en: Deactivate
bg_BG: Изключване

en: Default Superuser Account
bg_BG: СуперПотребителски акаунт по подразбиране

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Delete %s
bg_BG: Изтриване на %s

en: Delete Items
bg_BG: Изтриване на документи

en: Deletions will be processed in the background item by item.
bg_BG: Изтриването ще продължи на заден план документ по документ.

en: Derivative Size Constraints
bg_BG: Вторични ограничения на размера

en: Description
bg_BG: Описание

en: Details
bg_BG: Детайли

en: Direct Links
bg_BG: Директна връзка

en: Disable File Upload Validation
bg_BG: Изключване на проверката на файловете при качване

en: Display Name
bg_BG: Име за показване

en: Display Settings
bg_BG: Настройки на показването

en: Documentation
bg_BG: Документация

en: Duration
bg_BG: Продължителност

en: Each option must have a unique name.
bg_BG: Всяка опция трябва да има уникално име

en: Edit
bg_BG: Редактиране

en: Edit Collection #%s
bg_BG: Редактиране на Колекция #%s

en: Edit Collections
bg_BG: Редактиране на колекция

en: Edit Element Set
bg_BG: Редактиране комплекта от Елементи

en: Edit File #%s
bg_BG: Редактиране на файл #%s

en: Edit Item #%s
bg_BG: Редактиране на документ #%s

en: Edit Item Type #%s
bg_BG: Редактиране на Документ тип #%s

en: Edit Items
bg_BG: Редактиране на документ

en: Edit User #%s
bg_BG: Редактиране на потребител #%s

en: Edit this User
bg_BG: Редактиране на потребител

en: Editing Tags
bg_BG: Редакция на маркерите

en: Element Description
bg_BG: Описание на елемент

en: Element Name
bg_BG: Име на елемент

en: Element Sets
bg_BG: Набор елементи

en: Element texts are not formatted correctly!
bg_BG: Текста за Елемента не е форматиран правилно!

en: Elements
bg_BG: Елементи

en: Email
bg_BG: Имейл

en: Email address is required.
bg_BG: Необходим е имейл адрес

en: Email is required.
bg_BG: Изисква се Е-майл адрес

en: Embedded Metadata
bg_BG: Вградени метаданни

en: Enable API
bg_BG: Включване на API

en: Enable HTML Filtering
bg_BG: Включване на HTML филтрирането

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
bg_BG: Включване или изключване на API чрез маркиране или размаркиране на квадратчето

en: Encryption
bg_BG: Шифриране

en: Enter your email address to retrieve your password.
bg_BG: Въведете вашият имейл за получаване на нова парола

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
bg_BG: Грешка при конфигурирането на разширение "%s".  Липсващи настройки или/и обработчик на config_forms

en: Exact match
bg_BG: Точно съвпадение

en: Exif Array
bg_BG: Exif матрица

en: Exif String
bg_BG: Exif текст

en: Existing
bg_BG: Съществуващ

en: Fatal Error
bg_BG: Голяма Грешка

en: Featured
bg_BG: Избран

en: Featured Collection
bg_BG: Избрана Колекция

en: Featured Item
bg_BG: Избран  Документ

en: Featured/Non-Featured
bg_BG: Избрани/Неизбрани

en: Featured?
bg_BG: Избран?

en: File
bg_BG: Файл

en: File #%s
bg_BG: Файл #%s

en: File History
bg_BG: История на промените

en: File Metadata
bg_BG: Метаданни на файла

en: File Size
bg_BG: Размер на файла

en: File Type / OS
bg_BG: Тип файл /ОС

en: File Validation
bg_BG: Проверка на файла

en: File must be valid before it can be associated with an item!
bg_BG: Файла трябва да е коректен, преди да бъде асоцииран с документа

en: Filename
bg_BG: Име на файл

en: Files
bg_BG: Файлове

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
bg_BG: Файла не може да бъде присъединен към документ който не присъства в базата данни

en: Filter Element Texts
bg_BG: Филтър за Елемент текст

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
bg_BG: Филтрирайте на текстовите елементи, като щракнете на квадрачето. Когато е "отметнато, API няма да показва елемента и текстовите елементи в които присъства

en: Find a File
bg_BG: Търсене на файл

en: Forgot Password
bg_BG: Забравена парола

en: Form Validation Errors
bg_BG: Грешка при проверка на формата

en: Format
bg_BG: Формат

en: Format (Legacy) Metadata
bg_BG: Формат (стари) Метаданни

en: Format Metadata
bg_BG: Формат на метаданни

en: Fullsize
bg_BG: Пълен размер

en: Fullsize Image Size
bg_BG: Размер на изображението

en: General
bg_BG: Общи

en: Get started by adding your first collection.
bg_BG: Започнете с добавяне на първата си колекция

en: Get started by adding your first item.
bg_BG: Започнете с добавяне на вашият първи документ

en: Get support
bg_BG: Получаване на поддръжка

en: Go to Home Page
bg_BG: Начало

en: Go to search settings to select record types to use.
bg_BG: Отидете на настройки на търсенето за да изберете типовете записи за използване

en: Go to the public site
bg_BG: Отиди на публичния сайт

en: HTML Filtering
bg_BG: HTML филтриране

en: Height
bg_BG: Височина

en: Hello %s. Your username is %s
bg_BG: Здравейте %s. Вашето потребителско име е %s

en: Hide Details
bg_BG: Скриване на детайлите

en: IPTC Array
bg_BG: IPTC матрица

en: IPTC String
bg_BG: IPTC текст

en: Identifier
bg_BG: Идентификатор

en: If this does not help, try contacting the %s.
bg_BG: Ако това не ви помогне, опитайте да се свържете с %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
bg_BG: Ако имате някакви въпроси, моля обърнете се към <a href="http://omeka.org/
    codex">Документация на Omeka</a>  или пуснете тема във <a href="http://
    omeka.org/forums">Форума на Omeka</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
bg_BG: Ако мислите, че би трябвало да имете права за достъп, опитайте да се свържете с %s.

en: ImageMagick Directory Path
bg_BG: Път до програмата ImageMagick

en: Inactive users cannot log in to the site.
bg_BG: Неактивни потребители не могат да влизат в сайта

en: Index Records
bg_BG: Индексиране на записите

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
bg_BG: Индексиране означава да се събират, анализират и съхраняват данни за улесняването на  бързи и точни търсения с Omeka. Обикновено всичко се индексира автоматично, но съществува вероятност за отделни записи да бъдат пропуснати. Например, при актуализиране от по-ранна версия на Omeka или след като промените параметрите на скрити за публикуване документи

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
bg_BG: Индексиране на записите. Това може да отнеме малко време, но можете да продължите да администрирате сайта.

en: Information about rights held in and over the resource
bg_BG: "Информация за авторските права действащи върху ресурса

en: Install
bg_BG: Инсталиране

en: Installation Error
bg_BG: Грешка при инсталацията

en: Installation Warning
bg_BG: Инсталационно предупреждение

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
bg_BG: Невалиден URI за "%s" навигационна връзка: "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
bg_BG: Невалиден URI за  Omeka_Navigation_Page_Uri обект: %s"

en: Invalid action passed while getting record URL.
bg_BG: Невалидно действие  докато се взима записаният URL

en: Invalid activation code given.
bg_BG: Въведен е грешен код за активация

en: Invalid collection.
bg_BG: Невалидна колекция

en: Invalid current password
bg_BG: Грешна текуща парола

en: Invalid element ID.
bg_BG: Невалиден ID на елемента

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
bg_BG: Невалидни данни за елемент. За да добавите елемент той трябва да е обект или списък от метаданни за елемент

en: Invalid element set.
bg_BG: Невалиден елемент

en: Invalid email address
bg_BG: Невалиден имейл адрес

en: Invalid email address given.
bg_BG: Въведен е невалиден имейл адрес

en: Invalid form submission.
bg_BG: Изпратена е невалидна форма

en: Invalid format given for email address.
bg_BG: Въведен е имейл с невалиден формат

en: Invalid hostname given for email address.
bg_BG: Въведен е невалиден сайт за имейл адрес

en: Invalid item type.
bg_BG: Невалиден тип документ

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
bg_BG: Невалиден параметър. Функцията hasElement изисква да се определи обект за елемент или ID за елемент

en: Invalid record ID.
bg_BG: Невалидно ID на записа.

en: Invalid record passed while getting record URL.
bg_BG: Невалиден запис докато се взима записаният URL

en: Invalid return value while getting record URL.
bg_BG: Невалидна върната стойност докато се взима записаният URL

en: Invalid search type given!
bg_BG: Указано е невалиден тип търсене

en: Invalid tagType given.
bg_BG: Зададен е Невалиден тип на маркера

en: Item
bg_BG: Документ

en: Item #%s
bg_BG: Документ #%s

en: Item Metadata
bg_BG: Метаданни на документа

en: Item Type
bg_BG: Тип документ

en: Item Type #%s
bg_BG: Документ тип #%s

en: Item Type Elements
bg_BG: Елементи за типове документи

en: Item Type Information
bg_BG: Информация за типа на документа

en: Item Type Metadata
bg_BG: Тип на метаданните в документа

en: Item Types
bg_BG: Типове документи

en: Item does not exist: it may have been deleted before processing.
bg_BG: Документът не съществува: Може да е изтрит преди обработката.

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
bg_BG: Типа документ не съдържа елемент със ID %s!

en: Items
bg_BG: Документи

en: Items Per Page (admin)
bg_BG: Документи на страница (администратор)

en: Items Per Page (public)
bg_BG: Документи на страница (обществени)

en: Key
bg_BG: Ключ

en: Keyword
bg_BG: Ключова дума

en: Label
bg_BG: Етикет

en: Language
bg_BG: Език

en: Last IP
bg_BG: Последно IP

en: Last accessed
bg_BG: Последно използване

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
bg_BG: Ограничаване на броя документи показвани на една страница в административният панел

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
bg_BG: Ограничаване броя на документите показвани на страница за публични страници

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
bg_BG: Ограничаване на броя резултати показвани на страница в администраторският панел

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
bg_BG: Ограничаване на броя резултати, показвани на страница в публичните страници

en: List of allowed HTML attributes in form input
bg_BG: Списък на разрешените HTML атрибути във входящата форма

en: List of allowed HTML elements in form input
bg_BG: Списък на разрешените HTML елементи във входящата форма

en: List of allowed MIME types for file uploads
bg_BG: Списък на разрешените MIME типове за качване на файлове

en: List of allowed extensions for file uploads
bg_BG: Списък на Позволени файлови разширения за качване

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
bg_BG: Списък с маркерите които да се добавят към всички избрани документи, разделени с %s.

en: Log In
bg_BG: Вход

en: Log Out
bg_BG: Изход

en: Login information incorrect. Please try again.
bg_BG: Информацията за влизане е некоректна. Опитайте отново.

en: Lost your password?
bg_BG: Изгубена парола?

en: Main Menu
bg_BG: Главно меню

en: Manage Site
bg_BG: Управление на сайта

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
bg_BG: Максималния размер на изображението (в пиксели)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
bg_BG: Максимален размер на изображението (в пиксели)

en: Maximum number of API results displayed per page.
bg_BG: Максимален брой на API резултати показвани на една страница

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
bg_BG: Максимален размер на правоъгълника с миниатюрата (в пиксели)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
bg_BG: Максимален размер на квадрата на миниатюрата (в пиксели)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
bg_BG: Максимален размер на миниатюрата (в пиксели)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
bg_BG: Максимален размер на миниатюрата (в пиксели)

en: Mime Type
bg_BG: Mime тип

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
bg_BG: Трябва да укажете типа на файла за трансфер при прикрепянето му към документа

en: Name
bg_BG: Име

en: Name as it should be displayed on the site
bg_BG: Име, което ще се показва във сайта

en: Name of element set must be unique.
bg_BG: Името на комплекта елементи трябва да е уникално

en: Name of element set must not be empty.
bg_BG: Името на комплекта елементи не може да е празно

en: Names of plugins must not be blank
bg_BG: Името на разширението не може да е празно

en: Narrow by Specific Fields
bg_BG: Ограничаване по специфични полета

en: Navigation
bg_BG: Навигация

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
bg_BG: Навигационната връзка която има неизтриваема под-връзка не може да бъде изтрита

en: New
bg_BG: Нов

en: New Password
bg_BG: Нова парола

en: New key label
bg_BG: Ново име на ключ

en: New password must be at least %min% characters long.
bg_BG: Новата парола трябва да е поне %min% знака

en: New password must be entered.
bg_BG: Трябва да се въведе нова парола

en: New password must be typed correctly twice.
bg_BG: Новата парола трябва да се въведе два пъти вярно

en: Next Item
bg_BG: Следващ документ

en: Next Item &rarr;
bg_BG: Следващ документ &rarr;

en: Next Page
bg_BG: Следваща страница

en: No
bg_BG: Не

en: No Collection
bg_BG: Няма колекция

en: No Tags
bg_BG: Без маркери

en: No contributors
bg_BG: Няма съавтори

en: No contributors.
bg_BG: Няма съавтори

en: No featured collections are available.
bg_BG: Няма избрани колекции

en: No featured items are available.
bg_BG: Няма избрани документи

en: No item to batch edit.
bg_BG: Няма документ за пакетно редактиране

en: No plugin name given.
bg_BG: Не е дадено име на разширението

en: No recent items available.
bg_BG: Няма последни документи

en: No tags are available.
bg_BG: Няма достъпни маркери

en: Not Featured
bg_BG: Неизбран

en: Not Public
bg_BG: Закрит

en: OR
bg_BG: ИЛИ

en: Ok
bg_BG: Да

en: Omeka Admin
bg_BG: Администрация

en: Omeka Atom Feed
bg_BG: Omeka Atom хранилка

en: Omeka Image File
bg_BG: Файл на Omega с изображение

en: Omeka Legacy File
bg_BG: Предишен файл на Omeka

en: Omeka RSS Feed
bg_BG: Omeka RSS хранилка

en: Omeka Video File
bg_BG: Видео файл на Omeka

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
bg_BG: Omeka намери грешка при обновяване на вашата инсталация

en: Omeka has encountered an error
bg_BG: Omeka се натъкна на грешка

en: Omeka has upgraded successfully.
bg_BG: Omeka се обнови успешно

en: Omeka is installed.
bg_BG: Omeka е инсталирана.

en: Omeka requires PHP version %1$s or higher, but this server is running PHP version %2$s. Please update the installed version of PHP and try again.
bg_BG: Омека изисква PHP версия  %1$s  или по-висока, но този сървър има стартирана PHP версия %2$s. Моля, инсталирайте по-нова версия и опитайте отново.

en: Only Featured Items
bg_BG: Само избрани документи

en: Only Non-Featured Items
bg_BG: Само неизбрани документи

en: Only Non-Public Items
bg_BG: Само закрити документи

en: Only Public Items
bg_BG: Само публични документи

en: Original
bg_BG: Оригинал

en: Original Filename
bg_BG: Оригинално име на файл

en: Output Formats
bg_BG: Изходни формати

en: Page
bg_BG: Страница

en: Page 1
bg_BG: Страница 1

en: Page 2
bg_BG: Страница 2

en: Page 3
bg_BG: Страница 3

en: Page 4
bg_BG: Страница 4

en: Page 5
bg_BG: Страница 5

en: Page 6
bg_BG: Страница  6

en: Page not found.
bg_BG: Страницата не е намерена

en: Pagination
bg_BG: Страниране

en: Password
bg_BG: Парола

en: Password cannot be empty.
bg_BG: Паролата не може да е празна

en: Password changed!
bg_BG: Паролата е променена!

en: Password is required.
bg_BG: Паролата е задължителна

en: Password must be at least 6 characters long.
bg_BG: Паролата трябва да е минимум 6 знака

en: Password: The passwords do not match.
bg_BG: Паролите не съвпадат

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
bg_BG: Пътят до plugin.ini за "%s" е навалиден

en: Pick this type
bg_BG: Изберете този тип

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
bg_BG: Архивирайте текущата си база и след това натиснета на бутона за обновяване

en: Please check your email for a link to reset your password.
bg_BG: Моля, проверете пощата си за връзка, чрез която да нулирате паролата си. Проверете и SPAM папката, ако не получите нищо

en: Please follow this link to reset your password:
bg_BG: Моля, следвайте тази връзка за да нулирате паролата си

en: Please restore from your database backup and try again.
bg_BG: Възстановете базата данни от архива и опитайта пак

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
bg_BG: Разширението трябва да има валидно име на папка, преди да бъде инсталирано

en: Plugins
bg_BG: Разширения

en: Post Processing
bg_BG: Допълнителна обработка

en: Powered by Omeka
bg_BG: Задвижвано от Omeka

en: Prev Item
bg_BG: Предишен документ

en: Previous Page
bg_BG: Предишна страница

en: Private
bg_BG: Лично

en: Producer
bg_BG: Издател

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
bg_BG: Сайтът работи на  <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public
bg_BG: Публичен

en: Public Site
bg_BG: Публичен сайт

en: Public/Non-Public
bg_BG: Публичен/Закрит

en: Public?
bg_BG: Публичен?

en: Publisher
bg_BG: Издател

en: Query type:
bg_BG: Тип въпрос:

en: Query:
bg_BG: Въпрос:

en: Quick Filter
bg_BG: Бърз филтър

en: RSS
bg_BG: Адрес на RSS

en: Re-type the Password
bg_BG: Повторете паролата

en: Real Name is required.
bg_BG: Изисква се истинското име

en: Recent Collections
bg_BG: Последни Колекции

en: Recent Items
bg_BG: Последни документи

en: Recently Added Items
bg_BG: Последно добавени документи

en: Record Type
bg_BG: Тип запис

en: Record Types
bg_BG: Типове записи

en: Record types:
bg_BG: Типове записи

en: Relation
bg_BG: Зависимост

en: Remember Me?
bg_BG: Запомни ме

en: Remove
bg_BG: Премахване

en: Remove field
bg_BG: Премахване на поле

en: Remove?
bg_BG: Премахване?

en: Render Details
bg_BG: Подробности за възпроизвеждането

en: Render Device
bg_BG: Устройство за възпроизвеждане

en: Repeat New Password
bg_BG: Повторете новата парола

en: Rescind
bg_BG: Отмяна

en: Researcher
bg_BG: Изследовател

en: Resend Activation Email
bg_BG: Получаване на Активиращ имейл

en: Reset Navigation
bg_BG: Нулиране на Навигацията

en: Restore Default Attributes
bg_BG: Възстановяване на Атрибутите по подразбиране

en: Restore Default Elements
bg_BG: Възстановяване на Елементите по подразбиране

en: Restore Default Extensions
bg_BG: Възстановяване на разширенията по подразбиране

en: Restore Default Types
bg_BG: Възстановяване на типовете по подразбиране

en: Results Per Page (admin)
bg_BG: Резултати на страница (администратор)

en: Results Per Page (public)
bg_BG: Резултати на страница (публични)

en: Results per Page
bg_BG: Резултати на страница

en: Return to Dashboard
bg_BG: Връщане към Таблото

en: Rights
bg_BG: Авторски права

en: Role
bg_BG: Роля

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
bg_BG: Ролите описват достъпа на потребителите. Вижте <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'> документация</a> за повече подробности

en: Rss2.0 Feed Not Found!
bg_BG: RSS2.0 хранилката не е намерена

en: SQL error in migration:
bg_BG: SQL Грешка при преместването:

en: Sample Rate
bg_BG: Честота на дискретизация

en: Save Changes
bg_BG: Запис на промените

en: Save Password
bg_BG: Запис на парола

en: Screenshot for %s Theme
bg_BG: Скриншот на %s тема

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Search By Collection
bg_BG: Търсене по Колекция

en: Search By Tags
bg_BG: Търсене по маркери

en: Search By Type
bg_BG: Търсене по тип

en: Search By User
bg_BG: Търсене по потребите

en: Search Field
bg_BG: Поле за търсене

en: Search Items
bg_BG: Търсене на документи

en: Search Joiner
bg_BG: Обединено търсене

en: Search Record Types
bg_BG: Търсене за тип запис

en: Search Terms
bg_BG: Условия за търсене

en: Search Type
bg_BG: Тип за търсене

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
bg_BG: Търсене в диапазон от ID# (например: 1-4, 156,79)

en: Search for Keywords
bg_BG: Търсене по ключова дума

en: Search for items
bg_BG: Търсене за документи

en: Search only these record types:
bg_BG: Търсене само на този тип запис

en: Search users
bg_BG: Търсена на Потребители

en: Search using this query type:
bg_BG: Търсене използвайки:

en: Security
bg_BG: Сигурност

en: Select Below
bg_BG: Избери по-долу

en: Select Below
bg_BG: Изберете по-долу

en: Select a Homepage
bg_BG: Избор на начална страница

en: Select all %s results
bg_BG: Изберете всички %s резултата

en: Select all rows
bg_BG: Избор на всички редове

en: Select item "%s"
bg_BG: Избор на документ "%s"

en: Separate tags using this character or string.
bg_BG: Разделяне на маркери използвайки тези знаци или стрингове

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
bg_BG: За разделяне на маркери, използвайки този символ или стринг. Бъдете внимателни при промяната на настройките, рискувате да премахнете маркерите които са правени при старите настройки.

en: Separate tags with %s
bg_BG: Разделете маркерите с %s

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Show Details
bg_BG: Показване на детайлите

en: Show Element Set Headings
bg_BG: Показване на елементите обозначени като заглавни

en: Show Empty Elements
bg_BG: Показване на празните елементи

en: Site Author Information
bg_BG: Информация за администратора на сайта

en: Site Copyright Information
bg_BG: Авторски права на сайта

en: Site Description
bg_BG: Описание на сайта

en: Site Settings
bg_BG: Настройка на сайта

en: Site Title
bg_BG: Заглавие на сайта

en: Skip to main content
bg_BG: Преминаване към основното съдържание

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
bg_BG: Някои документи са изключени, защото нямате права да ги изтриете

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
bg_BG: Съжаляваме, нямате право на достъп до тази страница.

en: Sort by:
bg_BG: Сортиране по

en: Source
bg_BG: Източник

en: Square Thumbnail
bg_BG: Правоъгълник с умалена картинка

en: Square Thumbnail Size
bg_BG: Размер на квадрата на миниатюрата

en: Subject
bg_BG: Тема

en: Submit
bg_BG: Изпращане

en: Success!
bg_BG: Успешно!

en: Super
bg_BG: Супер

en: Support Forums
bg_BG: Форум за поддръжка

en: System Information
bg_BG: Информация за системата

en: Tag Delimiter
bg_BG: Разделител на маркерите

en: Tags
bg_BG: Маркери

en: Tags must be given a name.
bg_BG: На маркера трябва да му се даде име

en: Test
bg_BG: Тест

en: That name is already taken for this tag.
bg_BG: Това име вече е използвано за този маркер

en: The "%s" field has at least one invalid value!
bg_BG: Полето "%s" има невалидна стойност

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
bg_BG: Разширението "%s"трябва да е инсталирано и да е по-нова версия, за да го обновите

en: The %s plugin has already been installed.
bg_BG: Разширението  %s  вече е инсталирано

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
bg_BG: Разширението %s е включено, но не може да бъде заредено:

en: The %s plugin was successfully activated!
bg_BG: Разширението %s е включено!

en: The %s plugin was successfully configured!
bg_BG: Разширението %s е конфигурирано успешно!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
bg_BG: Разширението %s е изключено!

en: The %s plugin was successfully installed!
bg_BG: Разширението %s  е инсталирано успешно!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
bg_BG: Разширението %s е премахнато!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
bg_BG: Разширението %s  е обновено!

en: The API configuration was successfully changed!
bg_BG: API настройките са променени успешно!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
bg_BG: Набора от елементи с метаданни Dubline Core са общи за всички Omeka записи, включващи документи, файлове и колекции. За повече информация вижте http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
bg_BG: Пътят към ImageMagick не е валиден!

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
bg_BG: Пътят към програмата  ImageMagick  не е указан. Няма да могат да бъдат създавани допълнителни изображения. Ако искате Omeka да може да създава допълнителни изображения, посочете пътя до програмата в Настройки.

en: The ImageMagick directory path works.
bg_BG: Пътят към  ImageMagick  е валиден

en: The appearance settings have been updated.
bg_BG: Настройките са обновени

en: The collection "%s" was successfully added!
bg_BG: Колекцията "%s" е добавена успешно

en: The collection "%s" was successfully changed!
bg_BG: Колекцията "%s" е променена успешно!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
bg_BG: Колекцията "%s"  е премахната успешно!

en: The collection #%s was successfully added!
bg_BG: Колекцията #%s е добавена успешно!

en: The collection #%s was successfully changed!
bg_BG: Колекцията #%s  е променена успешно!

en: The collection #%s was successfully deleted!
bg_BG: Колекцията #%s  е премахната успешно!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
bg_BG: В Конфигурираният PHP път  (%s) няма съответния  PHP-CLI binary.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
bg_BG: Конфигурираният PHP път  (%s) е невалиден

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
bg_BG: В Конфигурираният PHP път  (%s) има  PHP-CLI binary която е с невалидна версия  (%s)

en: The deletion of all items is forbidden.
bg_BG: Изтриването на всички документи е забранено

en: The description of the item type.
bg_BG: Описание: на типа документ

en: The element name must not be empty.
bg_BG: Името на елемента не може да е празно

en: The element set was successfully changed!
bg_BG: Набора от елементи е успешно променен

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
bg_BG: Файловият формат, физически носител  или размерите на ресурса

en: The file was successfully deleted.
bg_BG: Файлът е изтрит успешно.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
bg_BG: Възникна следната грешка  докато се активираше разширение %s:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
bg_BG: Възникна следната грешка, при опит за спиране на разширение %s :

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
bg_BG: Възникна следната грешка  докато се инсталираше разширение %s:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
bg_BG: Възникна следната грешка при опит за премахване на разширение %s:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
bg_BG: Възникна следната грешка при обновяване на разширение %s :

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
bg_BG: Следните проблеми няма да засегнат инсталацията, но могат да се отразят негативно върху работата на Omeka:

en: The general settings have been updated.
bg_BG: Главните настройки бяха обновени

en: The item "%s" was successfully added!
bg_BG: Документа "%s" е добавен успешно!

en: The item "%s" was successfully changed!
bg_BG: Документа "%s" е променен успешно!

en: The item "%s" was successfully deleted!
bg_BG: Документа "%s" е премахнат успешно!

en: The item #%s was successfully added!
bg_BG: Документа #%s  е добавен успешно!

en: The item #%s was successfully changed!
bg_BG: Документа #%s  е променен успешно!

en: The item #%s was successfully deleted!
bg_BG: Документа #%s е премахнат успешно!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
bg_BG: Документа от тип  "%s" е добавен успешно! Вече можете да добавяте елементи от този тип

en: The item type "%s" was successfully added.
bg_BG: Типа документ "%s" е добавен успешно

en: The item type "%s" was successfully updated.
bg_BG: Типа документ "%s" е обновен успешно

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
bg_BG: Този тип документ не може има повече от един  "%s" елемент

en: The item type elements were successfully changed!
bg_BG: Елементите за тип на документ бяха променени успешно!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
bg_BG: Настройки на елементите от данните за този вид документ, състоящ се от всички елементи на документа, свързан с Omeka и всички елементи на документа, създаден от администратора

en: The item type name must be unique.
bg_BG: Името на типа документ трябва да е уникално

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
bg_BG: Името на типа документ трябва да е между %1$s и %2$s знака

en: The item was successfully batch-edited.
bg_BG: Документа успешно беше пакетно редактиран

en: The item was successfully deleted.
bg_BG: Документът е успешно изтрит.

en: The items are checked and changed one by one in the background.
bg_BG: Документите са отбелязани и променени един по един на заден план

en: The items are checked and deleted one by one in the background.
bg_BG: Документите са отбелязани и изтрити един по един на заден план

en: The items were successfully changed!
bg_BG: Документите са променени успешно!

en: The items were successfully deleted!
bg_BG: Документите са изтрити успешно!

en: The maximum file size is %s.
bg_BG: Максималният размер на файла е %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
bg_BG: Комплект от елементи с метаданни включена в списъка на изображения от
    предишна версия на Omeka. Тези елементи са стандартни за всички изображения.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
bg_BG: Комплект от елементи с метаданни включена в списъка на видеоизображения от 
    предишна версия на Omeka. Тези елементи са стандартни за всички изображения.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
bg_BG: Комплект от елементи на метаданни, инсталирани като допълнение към набора от Dublin Core, включени в списъка на файлове от предишна версия на Omeka. Тези елементи са стандартни за всички файлове на Omeka. Този комплект може да е остарял за следващата версия.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
bg_BG: Метода използван за достъп до това URL  (%s)  е невалиден

en: The name of the item type.
bg_BG: Име на типа документ

en: The nature or genre of the resource
bg_BG: Същност или жанр на ресурса

en: The navigation settings have been reset.
bg_BG: Навигационните настройки ще бътат нулирани

en: The navigation settings have been updated.
bg_BG: Настройките за навигация за обновени успешно

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
bg_BG: Настройките за навигация не са записани, защото са невалидни или грешни. Всички променени стойности са възстановени

en: The page must be normalized and have a valid uid.
bg_BG: Страницата трябва да е нормализирана и да има валиден UID

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
bg_BG: Основният контейнер трябва да е или обект от навигация или наследник на подстраница от обекта за навигация

en: The plugin %s must be installed.
bg_BG: Разширението %s трябва да бъде инсталирано

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
bg_BG: Разширението не може да бъде намерено в '%s'  папка!

en: The query searched 1 item and returned no results. | The query searched %s items and returned no results.
bg_BG[0]: Заявката провери 1 документ и върна празен резултат
bg_BG[1]: Заявката провери %s документа и върна празен резултат

en: The security settings have been updated.
bg_BG: Настройките за сигурност бяха обновени.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
bg_BG: Териториална или времева тема на ресурса, териториална използваемост на ресурса или юрисдикцията при която ресурса има значение

en: The theme has been successfully changed.
bg_BG: Темата е променена успешно

en: The theme settings were successfully saved!
bg_BG: Настройките на темата са записани успешно

en: The topic of the resource
bg_BG: Тема на ресурса

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
bg_BG: Потребителят "%s" е добавен, но не е изпратен имейл за активация

en: The user "%s" was successfully added!
bg_BG: Потребител "%s" е добавен успешно!

en: The user "%s" was successfully deleted!
bg_BG: Потребителят  "%s"  е изтрит!

en: The user %s was successfully changed!
bg_BG: Потребителят %s е променен успешно!

en: The user must be assigned a role.
bg_BG: Потребителят трябва да е с определена роля

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
bg_BG: Потребителското име  "%1$s" трябва да е между %2$s и %3$s знака

en: Themes
bg_BG: Теми

en: There are currently no items within this collection.
bg_BG: В момента няма документи с тази колекция

en: There are no collections on this page.
bg_BG: Няма колекции на тази страница

en: There are no elements.
bg_BG: Тук няма елементи

en: There are no files for this item yet.
bg_BG: Все още няма файлове за този документ

en: There are no recently added items.
bg_BG: Няма последно добавени документи

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
bg_BG: Няма маркери за показване. Първо трябва да добавите маркер към документа

en: There are too few values in the element ordering array.
bg_BG: Има твърде малко стойности в елементите за сортиране

en: There are too many values in the element ordering array.
bg_BG: Има твърде много стойности в елементите за сортиране

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
bg_BG: Няма елемент  "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
bg_BG: Има грешка във формата. Моля, опитайте отново

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
bg_BG: Има невалидни данни във формата. Моля, опитайте отново

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
bg_BG: Намерена е грешка във вашата форма. Моля редактирайте я и я пратете отново

en: This email address is already in use.
bg_BG: Този имейл адрес вече е използван.

en: This email address is invalid.
bg_BG: Имейл адреса е валиден

en: This is not a valid plugin.
bg_BG: Това не е валидно разширение

en: This migration should have been run previously (should not run again).
bg_BG: Тази миграция трябва да е била стартирана по-рано (не би трябвало да се стартира пак).

en: This migration should not be run.
bg_BG: Тази миграция не трябва да се изпълнява.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
bg_BG: Темата изисква по-нова версия на Omeka (%s).

en: This username is already in use.
bg_BG: Потребителското име вече се използва

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
bg_BG: Тази версия на %1$s изисква поне Omeka %2$s.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
bg_BG: Това ще премахне "%s" тип документ, но няма да изтрие елемента асоцииран с този тип. Документа, асоцииран с този тип ще загуби специфичните за този тип метаданни

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
bg_BG: Това ще премахне колекцията  "%s" и всички асоциирани с нея метаданни. Това няма да засегне документите от тази колекция, но ще изтрие препратките на документите от колекцията

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
bg_BG: Това ще премахне колекцията #%s и всички асоциирани с нея метаданни. Това няма да засегне документите от тази колекция, но ще изтрие препратките на документите от колекцията

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
bg_BG: Това ще изтрие набора от елементи и всички елементи съпричастни към него. Документите ще загубят всички метаданни които са зададени за този набор елементи

en: This will delete the file and its associated metadata.
bg_BG: Това ще изтрие файла и асоциираните метаданни

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
bg_BG: Това ще изтрие документа "%s"  и неговите свързани метаданни. Също така ще бъдат изтрити всички файлове и метаданни към файловете, свързани с този документ

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
bg_BG: Това ще изтрие документа  #%s  и неговите свързани метаданни. Също така ще бъдат изтрити всички файлове и метаданни към файловете, свързани с този документ.

en: Thumbnail
bg_BG: Умалена картинка

en: Thumbnail Size
bg_BG: Размер на миниатюрата

en: Title
bg_BG: Име на ресурса

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
bg_BG: За да създадете нов API ключ, въведете неговото име по-долу. Например, за да опишете за какво ще се използва. Този ключ ще има всички ваши права, също както вашата парола за достъп

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
bg_BG: За да изтриете маркера, щракнете на Х. Изтриването на маркера не изтрива маркираните документи

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
bg_BG: За да редактирате името на маркера, щракнете и започнете да редактирате, след което натиснете \"ентер\" за запис. За да отмените редактирането, натиснете клавиша ESC или извън полето на маркера

en: To view all items with a tag, click the number.
bg_BG: За да видите всички документи с маркери, щракнете на цифрата

en: Total Items
bg_BG: Общо Документи

en: Total Number of Items
bg_BG: Общ брой на документите

en: Transcriber
bg_BG: Преводач

en: Type
bg_BG: Тип

en: Type Metadata
bg_BG: Тип на метаданните

en: Type Name
bg_BG: Име на тип

en: Typed passwords do not match.
bg_BG: Въведените пароли не съвпадат

en: URL
bg_BG: URL адрес

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
bg_BG: Паролата не може да бъде нулирана. Моля, проверете дали информацията е коректна и се свържете с администратора ако е нужно

en: Undo
bg_BG: Анулиране

en: Uninstall
bg_BG: Деинсталиране

en: Uninstall Plugin: %s
bg_BG: Деинсталиране на Разширение: %s

en: Update API Keys
bg_BG: Обновяване на API ключовете

en: Upgrade
bg_BG: Обновяване

en: Upgrade Database
bg_BG: Обновяване на базата данни

en: Upgrade Your Omeka Database
bg_BG: Обновяване на вашата база

en: Upgrade to %s
bg_BG: Обновяване до %s

en: Use HTML
bg_BG: Използване на HTML

en: Use Square Thumbnails
bg_BG: Използвайте правоъгълна умалена картинка.

en: Use square-cropped images by default wherever thumbnails appear in the public interface.
bg_BG: Използвайте квадратно изрязани изображения по подразбиране, където се използват в публичният интерфейс

en: Use this theme
bg_BG: Използвай тази тема

en: User #%s
bg_BG: Потребител #%s

en: User Activation
bg_BG: Активиране на потребител

en: User activation email could not be sent.
bg_BG: Кода за активация не е изпратен успешно

en: User activation email has been sent.
bg_BG: Кода за активация е изпратен успешно

en: User is not allowed to delete selected items.
bg_BG: Потребителят няма права да изтрива избраният документ

en: User is not allowed to delete this item.
bg_BG: Потребителят няма права да изтрива документа.

en: User is not allowed to edit selected items.
bg_BG: Потребителят няма права за да редактира избраният документ

en: User is not allowed to edit this item.
bg_BG: Потребителят няма права да редактира този документ.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
bg_BG: Потребителят няма права за да променя статуса на документа

en: User is not allowed to modify visibility of items.
bg_BG: Потребителят няма права за да променя достъпността на документа

en: User is not allowed to tag selected items.
bg_BG: Потребителят няма права за да слага маркери на избраният документ

en: User is not allowed to tag this item.
bg_BG: Потребителят няма права да слага маркер на този документ.

en: User may not change permissions to super-user
bg_BG: Потребител не може да променя правата на супер-потребител

en: User may not change roles.
bg_BG: Потребителят не може да променя роли.

en: Username
bg_BG: Потребителско име

en: Username cannot be empty.
bg_BG: Потребителско име не може да е празно

en: Username is required.
bg_BG: Името е задължително

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
bg_BG: Потребителското име трябва да е до 30 знака. Интервали не се приемат

en: Username must be at least %min% characters long.
bg_BG: Потребителското име трябва да е поне %min% знака

en: Username must be at most %max% characters long.
bg_BG: Потребителското име трябва да е не повече от %max% знака

en: Users
bg_BG: Потребители

en: Version %s
bg_BG: Версия %s

en: View
bg_BG: Преглед

en: View All
bg_BG: Покажи всички

en: View All Collections
bg_BG: Преглед на всички Колекции

en: View All Items
bg_BG: Виж всички документи

en: View File Metadata
bg_BG: Преглед на метаданните на файла

en: View Public Page
bg_BG: Преглед на публична страница

en: View the items in %s
bg_BG: Всички публикации в %s

en: Watermark
bg_BG: Воден знак

en: Welcome!
bg_BG: Добре Дошъл!

en: Welcome, %s
bg_BG: Добре дошъл, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
bg_BG: Интервалите не са разрешени. Може да се използват само специални знаци: %s

en: Width
bg_BG: Ширина

en: Would you like to %s?
bg_BG: Искате ли да %s

en: Yes
bg_BG: Да

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
bg_BG: Да, искам да премахна това разширение

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
bg_BG: Нямата инсталирано нито едно разширение. Сложете файловете в папката за разширения и ще ги видите показани тук

en: You do not have permission to access this page.
bg_BG: Нямате право на достъп до тази страница.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
bg_BG: Имате нова версия на %s. Моля, обновете!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
bg_BG: Променихте кои записи да възможни за търсене. Моля, преиндексирайте записите използвайки формата по-долу.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
bg_BG: Избрали сте невалидно име за тема. Моля, изберете друга тема

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
bg_BG: Вие нямате API ключ. Използвайте формата по-долу за да създадете такъв

en: You have no collections.
bg_BG: Нямате колекции

en: You have no items.
bg_BG: Нямате документи

en: You may now log in to Omeka.
bg_BG: Сега вече можете да влезете в профила си

en: You must choose some items to batch edit.
bg_BG: Трябва да изберете няколко документа за пакетно редактиране

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
bg_BG: Трябва да потвърдите деинсталирането преди да продължите

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
bg_BG: Използвате друг метод за достъп до този адрес. Ако търсите страница следвайки връзка от този сайт, опитайте да се свържете с %s.\

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
bg_BG: Вие се опитвате да заредите страница, която не съществува. Понякога и това се случва. По-долу имате бърз достъп до документите и колекциите на този сайт

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
bg_BG: Вашата база данни не е съвместима с текущата версия на Omeka

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
bg_BG: Вашата регистрация за %s е създадена. Моля, щракнете на връзката за да активирате потребителя:

en: Your query returned no results.
bg_BG: Вашата заявка не показа нищо

en: [%s] Reset Your Password
bg_BG: [%s] Нулиране на парола

en: [Default]
bg_BG: [По подразбиране]

en: [Untitled]
bg_BG: [Безименен]

en: [Untitled] #%s
bg_BG: [Неозаглавен] #%s

en: [no text]
bg_BG: [без текст]

en: accessed %1$s, %2$s.
bg_BG: достъпна от %1$s, %2$s

en: by %s
bg_BG: от %s

en: collection | collections
bg_BG[0]: колекция
bg_BG[1]: колекции

en: contains
bg_BG: съдържат

en: does not contain
bg_BG: не съдържа

en: does not match
bg_BG: няма съвпадения

en: edit a specific item type
bg_BG: редактиране на специфичен тип документ

en: ends with
bg_BG: завършва на

en: inactive
bg_BG: неактивен

en: is empty
bg_BG: е празно

en: is exactly
bg_BG: е точно

en: is not empty
bg_BG: не е празно

en: is not exactly
bg_BG: не е точно

en: item | items
bg_BG[0]: Документ
bg_BG[1]: Документи

en: items selected
bg_BG: Избрани документи

en: matches
bg_BG: съвпадения

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
bg_BG: трябва да е до 30 знака без интервали

en: must be at least 6 characters
bg_BG: трябва да е поне 6 знака

en: or
bg_BG: или

en: plugin | plugins
bg_BG[0]: разширение
bg_BG[1]: разширения

en: refine your search
bg_BG: прецизирайте търсенето

en: required field
bg_BG: задължително поле

en: site administrator
bg_BG: Администратора

en: starts with
bg_BG: започва с

en: tag | tags
bg_BG[0]: маркер
bg_BG[1]: маркери

en: theme
bg_BG: тема

en: user | users
bg_BG[0]: потребител
bg_BG[1]: потребители
