Omeka - en to ca_ES translation catalogue (752 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
ca_ES: "%s" no és un fitxer derivat vàlid.

en: %1$s and %2$s
ca_ES: %1$s i %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
ca_ES: %1$s requereix els connectors següents per ser instal·lat, activat i carregat: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
ca_ES: %1$s, %2$s, i %3$s

en: %s Administrator
ca_ES: %s Administrador

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
ca_ES: %s no té claus API. Utilitzeu el formulari per crear-ne una.

en: %s is not a valid URL.
ca_ES: %s no és un URL vàlid.

en: %s of %s
ca_ES: %s de %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
ca_ES: %s serà suprimit del sistema. Tots el ítems, col·leccions i etiquetes creades per aquest usuari romandran al sistema, però ja no estaran associades a aquest usuari.

en: &larr; Previous Item
ca_ES: &larr; ítem anterior

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
ca_ES: '%s' ja s'utilitza. Si us plau trieu un altre nom d'usuari.

en: '%s' is an invalid special value.
ca_ES: '%s' és un valor especial invalid.

en: (Lost your password?)
ca_ES: (Heu perdut la vostra contrasenya?)

en: (Private)
ca_ES: (Privat)

en: 403 Page Forbidden
ca_ES: Error 403 d'accés denegat

en: 403: Forbidden
ca_ES: 403: Accés no permès

en: 404 Page Not Found
ca_ES: 404 Pàgina no trobada

en: 404: Page Not Found
ca_ES: Error 404 de pàgina no trobada

en: 405 Method Not Allowed
ca_ES: Error 405 de mètode no permès

en: 405: Method Not Allowed
ca_ES: Error 405 de mètode no permès

en: A current %s variable has not been set to this view.
ca_ES: L'actual variable %s no s'ha configurat per aquesta visualització.

en: A language of the resource
ca_ES: L'idioma del recurs

en: A loop %s variable has not been set to this view.
ca_ES: La variable en bucle %s no s'ha assignat per aquesta visualització.

en: A name given to the resource
ca_ES:  El nom del recurs

en: A new API key was successfully created.
ca_ES: S'ha creat una nova clau d'API.

en: A new version of Omeka is available for download.
ca_ES: Ja podeu descarregar la nova versió d'Omeka.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
ca_ES: Moment en el temps que s'associa a un esdeveniment dins el cicle de vida del recurs

en: A related resource
ca_ES: Un recurs relacionat

en: A related resource from which the described resource is derived
ca_ES: Un recurs relacionat del qual es deriva el recurs descrit

en: AND
ca_ES: I

en: API Keys
ca_ES: Claus de l'API

en: Access denied.
ca_ES: Accés denegat.

en: Activate
ca_ES: Activa

en: Activate your account with the %s repository
ca_ES: Activeu el vostre compte en el repositori %s

en: Activation has been pending since %s.
ca_ES: L'activació està pendent des de %s

en: Active?
ca_ES: Actiu?

en: Add Another File
ca_ES: Afegeix un altre fitxer

en: Add Collection
ca_ES: Afegeix una col·lecció

en: Add Element
ca_ES: Afegeix un element

en: Add Input
ca_ES: Afegeix una entrada

en: Add Item
ca_ES: Afegeix un ítem

en: Add Item Type
ca_ES: Afegeix un tipus d'ítem

en: Add Link
ca_ES: Afegeix un enllaç

en: Add New Files
ca_ES: Afegeix nous fitxers

en: Add New User
ca_ES: Afegeix un nou usuari

en: Add Tags
ca_ES: Afegeix etiquetes

en: Add User
ca_ES: Afegeix un usuari

en: Add a Collection
ca_ES: Afegeix una col·lecció

en: Add a Field
ca_ES: Afegeix un camp

en: Add a File
ca_ES: Afegeix un fitxer

en: Add a Link to the Navigation
ca_ES: Afegeix un enllaç a la navegació

en: Add a User
ca_ES: Afegeix un usuari

en: Add a new collection
ca_ES: Afegeix una nova col·lecció

en: Add a new item
ca_ES: Afegeix un nou ítem

en: Add an Item
ca_ES: Afegeix un ítem

en: Add an Item Type
ca_ES: Afegeix un tipus d'ítem

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
ca_ES: Podeu afegir noves plantilles descarregant-les del <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Directori de plantilles d'Omeka</a>, o <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">dissenyar una de pròpia</a>!

en: Additional Creator
ca_ES: Autor addicional

en: Admin
ca_ES: Administrador

en: Admin Dashboard
ca_ES: Tauler de control

en: Admin Theme
ca_ES: Plantilla de l'administració

en: Admin Themes
ca_ES: Plantilles de l'administració

en: Administrator Email
ca_ES: Correu electrònic de l'administrador del lloc

en: Advanced Search (Items only)
ca_ES: Cerca avançada (només ítems)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
ca_ES: Després d'habilitar l'API, les aplicacions poden mostrar, navegar, afegir, editar i suprimir els recursos del portal. Visualitzar contingut protegit, així com afegir, editar i eliminar contingut, està restringit i requereix l'autenticació amb la clau. Cada clau correspon a un usuari existent d'Omeka i té tots els permisos. Podeu crear claus per cada usuari a la %spàgina d'edició%s.

en: All
ca_ES: Tot

en: All %d items matching the search filters above will be deleted.
ca_ES: Se suprimiran els %d ítems que coincideixen amb els filtres de cerca

en: All %d items will be deleted.
ca_ES: Els %d ítems se suprimiran.

en: All Tags
ca_ES: Totes les etiquetes

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
ca_ES: Es perdran totes les personalitzacions. L’ordre i les etiquetes tornaran als valors per defecte de l’Omeka. Es perdran els enllaços personalitzats.

en: All element texts must have a record type.
ca_ES: Tots els elements de tipus text han de tenir associat un tipus de registre.

en: All items are in a collection.
ca_ES: Tots els ítems es troben dins d'una col·lecció.

en: All items have a type.
ca_ES: Tots els ítems tenen un tipus.

en: All navigation links must have URIs.
ca_ES: Tots els enllaços de navegació han de tenir un URI.

en: All navigation links must have different URIs.
ca_ES: Tots els enllaços de navegació han de tenir URIs diferents.

en: Allowed File Extensions
ca_ES: Extensions de fitxer permeses

en: Allowed File Types
ca_ES: Tipus de fitxers permesos

en: Allowed HTML Attributes
ca_ES: Atributs HTML permesos

en: Allowed HTML Elements
ca_ES: Desactiva el filtre HTML

en: An account of the resource
ca_ES: Una presentació del contingut del recurs

en: An array of records is not available for the loop.
ca_ES: La matriu de registres no està disponible per aquesta iteració

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
ca_ES: Un element amb el nom "%s" ja existeix dins el set d'elements "%s"

en: An entity primarily responsible for making the resource
ca_ES: Persona o entitat responsable de la creació intel·lectual del recurs

en: An entity responsible for making contributions to the resource
ca_ES: Una persona o organització que hagi tingut una contribució intel·lectual significativa, quan aquesta sigui secundària en comparació amb les de les persones o organitzacions especificades a l'element Autor. (per exemple: editor, il·lustrador o traductor).

en: An entity responsible for making the resource available
ca_ES: Una entitat responsable de fer que el recurs es trobi disponible

en: An error occured when the item was updated: %s
ca_ES: Ha ocorregut un error en carregar el fitxer: %s

en: An existing API key was successfully rescinded.
ca_ES: Una clau d'API existent s'ha rescindit.

en: An invalid value was detected during record iteration.
ca_ES: S'ha detectat un valor invàlid durant el procés de gravació de dades.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
ca_ES: Una referència clara al recurs en un determinat context

en: Appearance
ca_ES: Aparença

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
ca_ES: Esteu segur que voleu suprimir els tipus d'ítems següents de la base de dades? Es perdrà tot aquell text relacionat amb els elements triats. Aquesta acció no es podrà desfer.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
ca_ES: Esteu segur que voleu desintal·lar %s?

en: Are you sure?
ca_ES: Esteu segur?

en: Authentication
ca_ES: Autentificació

en: Back to Log In
ca_ES: Torna a la validació d'usuari

en: Batch Delete All Searched Items
ca_ES: Suprimeix en lot tots els ítems recuperats

en: Batch Delete Items
ca_ES: Suprimeix els ítems en lot

en: Batch Edit All Items: No item matches the specified filters.
ca_ES: Edita en lot tots els ítems: cap ítem coincideix amb els filtres especificats.

en: Batch Edit All Searched Items
ca_ES: Editeu en lot tots els ítems recuperats

en: Batch Edit Item #%d [%d/%d]: %s
ca_ES: Edició en lot ítem #%d [%d/%d]: %s

en: Batch Edit Items
ca_ES: Edita els ítems per lots

en: Batch Edit: A total of %d errors occurred during the batch process of %d items.
ca_ES: Edició en lot: S'han trobat %d errors durant el processament en lot dels %d ítems

en: Batch Edit: Starting processing 1 item. | Batch Edit: Starting processing %d items.
ca_ES[0]: Edicio en lot: començant el processament d'1 ítem.
ca_ES[1]: Edició en lot: començant el processament de %d ítems.

en: Batch Edit: The item has been processed successfully. | Batch Edit: All %d items have been processed successfully.
ca_ES[0]: Edició en lot: L'ítem s'ha processat correctament.
ca_ES[1]: Edició en lot: Els %d ítems s'han processat correctament.

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
ca_ES: Abans de continuar amb la instal·lació cal resoldre els error següents:

en: Bibliographic Citation
ca_ES: Referència bibliogràfica

en: Bit Depth
ca_ES: Profunditat de bits

en: Bitrate
ca_ES: Taxa de bits

en: Boolean
ca_ES: Booleà

en: Browse All
ca_ES: Navegar per tot el contingut

en: Browse Collections
ca_ES: Navega per les col·leccions

en: Browse Item Types
ca_ES: Navega pels tipus d'ítem

en: Browse Items
ca_ES: Navega pels ítems

en: Browse Items by Tag
ca_ES: Navega els ítems per etiqueta

en: Browse Tags
ca_ES: Cerca etiquetes

en: Browse Users
ca_ES: Usuaris

en: Browse by Tag
ca_ES: Navegar per les etiquetes

en: By %s
ca_ES: Per %s

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Cannot add an existing file to an item!
ca_ES: No es pot afegir un fitxer existent a un ítem!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
ca_ES: No podeu associar la col·lecció a un usuari que no ha estat desat.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
ca_ES: No es pot activar aquest usuari perquè no existeix.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
ca_ES: No es pot trobar cap element amb ID '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
ca_ES: No s'ha pogut trobar cap element amb ID %s!

en: Cannot find parent navigation page.
ca_ES: No s'ha pogut localitzar la pàgina de navegació superior.

en: Cannot get the local path for a stored file.
ca_ES: No s'ha pogut obtenir la ruta d'accés per a un fitxer emmagatzemat.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
ca_ES: No es poden eliminar elements d'un ítem que no és persistent a la base de dades!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
ca_ES: No es poden guardar elements de text per a registres que encara no són persistents!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
ca_ES: No s'ha pogut establir l'ID per al set d'elements: el nom del set d'elements "%s" no existeix.

en: Capture Date
ca_ES: Data de captura

en: Capture Details
ca_ES: Detalls de la captura

en: Capture Device
ca_ES: Dispositiu de captura

en: Change History
ca_ES: Historial de canvis

en: Change Password
ca_ES: Canvia la contrasenya

en: Changes will be applied to all %d items matching the search filters above.
ca_ES: Els canvis s'aplicaran als %d ítems que coincideixin amb els filtres anteriors.

en: Changes will be applied to all %d items.
ca_ES: Els canvis s'aplicaran als %d ítems.

en: Changes will be applied to checked items.
ca_ES: Els canvis s'aplicaran als ítems seleccionats

en: Changes will be processed in the background item by item.
ca_ES: Els canvis es processaran en segon pla ítem per ítem.

en: Channels
ca_ES: Canals

en: Check box to show metadata elements with no text.
ca_ES: Marca la casella si vols mostrar els camps de metadades sense text.

en: Check if you wish to delete selected items.
ca_ES: Marqueu-lo si voleu suprimir els ítems seleccionats.

en: Check logs for success and errors.
ca_ES: Comproveu els registres per veure els processos correctes i els errors.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
ca_ES: Comproveu els enllaços per a mostrar-los a la barra de navegació principal. Feu clic i arrossegueu els vincles en l'ordre de visualització desitjat.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
ca_ES: Activeu aquesta casella si voleu permetre que qualsevol tipus d'arxiu pugui ser carregat a l'Omeka.

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
ca_ES: Activeu aquest camp si voleu filtrar els elements HTML o atributs dels formularis d'entrada de dades.

en: Checked items will be deleted.
ca_ES: Els elements seleccionats seran suprimits.

en: Citation
ca_ES: Citació

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
ca_ES: Feu clic i arrossegueu els elements en l'ordre de visualització desitjat. Feu clic a les fletxes de la dreta per afegir comentaris personalitzats a les descripcions dels elements.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
ca_ES: Feu clic i arrossegueu els fitxers en l'ordre de visualització desitjat.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
ca_ES: Feu clic al botó "Indexa els registres" per a reindexar els vostres registres

en: Codec
ca_ES: Còdec

en: Collection
ca_ES: Col·lecció

en: Collection #%s
ca_ES: Col·lecció #%s

en: Collection Items
ca_ES: Ítems de la col·lecció

en: Collections
ca_ES: Col·leccions

en: Comment
ca_ES: Comentari

en: Compression
ca_ES: Compressió

en: Configurations apply to this theme only.
ca_ES: Les configuracions s'apliquen únicament a aquesta plantilla.

en: Configure
ca_ES: Configura

en: Configure Plugin: %s
ca_ES: Configura el connector: %s

en: Configure Theme
ca_ES: Configura la plantilla

en: Configure Theme: %s
ca_ES: Configura la plantilla: %s

en: Configure Your Site
ca_ES: Configureu el lloc web

en: Confirm Delete
ca_ES: Confirmeu que voleu suprimir

en: Confirm your password.
ca_ES: Confirma la contrasenya

en: Contributor
ca_ES: Contribuïdor

en: Contributors
ca_ES: Contribuïdors

en: Could not find file %s!
ca_ES: No s'ha pogut trobar el fitxer %s!

en: Could not load database resource!
ca_ES: No s'ha pogut carregar la base de dades de recursos!

en: Count
ca_ES: Total

en: Coverage
ca_ES: Cobertura

en: Create a Password
ca_ES: Trieu una contrasenya

en: Creator
ca_ES: Autor

en: Current Page
ca_ES: Pàgina actual

en: Current Password
ca_ES: Contrasenya actual

en: Current Theme
ca_ES: Plantilla actual

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
ca_ES: Personalitza les descripcions dels elements a continuació. Per a reordenar els elements, %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
ca_ES: Personalitza quins tipus de registres podran ser cercats a Omeka.

en: Dashboard
ca_ES: Tauler de control

en: Date
ca_ES: Data

en: Date Added
ca_ES: Data d'alta

en: Date Modified
ca_ES: Data de modificació

en: Date created
ca_ES: Data de creació

en: Deactivate
ca_ES: Desactiva

en: Default Superuser Account
ca_ES: Compte per defecte del Superuser

en: Delete
ca_ES: Suprimeix

en: Delete
ca_ES: Suprimeix

en: Delete %s
ca_ES: Suprimeix %s

en: Delete Items
ca_ES: Suprimeix els ítems

en: Deletions will be processed in the background item by item.
ca_ES: Les supressions es processaran en segon pla ítem per ítem.

en: Derivative Size Constraints
ca_ES: Limitacions derivades de la mida

en: Description
ca_ES: Descripció

en: Details
ca_ES: Detalls

en: Direct Links
ca_ES: Enllaços directes

en: Disable File Upload Validation
ca_ES: Desactiva la validació en la càrrega de fitxers

en: Display Name
ca_ES: Nom que es visualitzarà

en: Display Settings
ca_ES: Paràmetres de visualització

en: Documentation
ca_ES: Documentació

en: Duration
ca_ES: Durada

en: Each option must have a unique name.
ca_ES: Cada opció ha de tenir un nom únic.

en: Edit
ca_ES: Edita

en: Edit Collection #%s
ca_ES: Edita la col·lecció #%s

en: Edit Collections
ca_ES: Edita les col·leccions

en: Edit Element Set
ca_ES: Edita el conjunt d'elements

en: Edit File #%s
ca_ES: Edita el fitxer #%s

en: Edit Item #%s
ca_ES: Edita l'ítem #%s

en: Edit Item Type #%s
ca_ES: Edita el tipus d'ítem #%s

en: Edit Items
ca_ES: Edita els ítems

en: Edit User #%s
ca_ES: Edita l'usuari #%s

en: Edit this User
ca_ES: Edita aquest usuari

en: Editing Tags
ca_ES: S'estan editant les etiquetes

en: Element Description
ca_ES: Descripció de l'element

en: Element Name
ca_ES: Nom de l'element

en: Element Sets
ca_ES: Conjunts d'elements

en: Element texts are not formatted correctly!
ca_ES: El text de l'element no té el format correcte!

en: Email
ca_ES: Correu electrònic

en: Email address is required.
ca_ES: L'adreça de correu electrònic és obligatoria.

en: Email is required.
ca_ES: El compte de correu electrònic és obligatori.

en: Embedded Metadata
ca_ES: Metadades incrustades

en: Enable API
ca_ES: Habilitar l'API

en: Enable HTML Filtering
ca_ES: Activa el filtre HTML

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
ca_ES: Habilita o deshabilita l'API marcant o desmarcant aquesta casella.

en: Encryption
ca_ES: Encriptació

en: Enter secret key from %s. Both this and the public key must be filled in to secure public forms.
ca_ES: Introduexi la clau del lloc des de %s. Aquesta i la clau pública s'han d'introduir per garantir la seguretat dels formularis públics.

en: Enter site key from %s. Both this and the private key must be filled in to secure public forms.
ca_ES: Introdueix la clau del lloc des de %s. Aquesta i la clau privada s'han d'introduir per garantir la seguretat dels formularis públics.

en: Enter your email address to retrieve your password.
ca_ES: Introduïu el vostre correu electrònic si voleu recuperar la contrasenya.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
ca_ES: S'ha produït un error durant la configuració del connector "%s". Manca 'config' i/o 'config_form hook(s)'.

en: Exact match
ca_ES: Coincidència exacta

en: Exif Array
ca_ES: Matriu Exif

en: Exif String
ca_ES: Cadena Exif

en: Existing
ca_ES: Existent

en: Fatal Error
ca_ES: Error greu

en: Featured
ca_ES: Destacat

en: Featured Collection
ca_ES: Col·lecció destacada

en: Featured Item
ca_ES: Ítem destacat

en: Featured/Non-Featured
ca_ES: Destacats/No destacats

en: Featured?
ca_ES: Destacat?

en: File
ca_ES: Fitxer

en: File #%s
ca_ES: Fitxer #%s

en: File History
ca_ES: Historial del fitxer

en: File Metadata
ca_ES: Metadades del fitxer

en: File Size
ca_ES: Mida del fitxer

en: File Type / OS
ca_ES: Tipus de fitxer / Sistema operatiu

en: File Validation
ca_ES: Validació del fitxer

en: File must be valid before it can be associated with an item!
ca_ES: El fitxer ha de ser vàlid abans que pugui estar associat amb un ítem!

en: Filename
ca_ES: Nom del fitxer

en: Files
ca_ES: Fitxers

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
ca_ES: No es poden afegir fitxers a ítems que no són persistents a la base de dades!

en: Filter Element Texts
ca_ES: Filtra els elements de text

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
ca_ES: Filtreu els elements de text activant la casella següent. Un cop activada, l'API respectarà la visualització de l'element i els seus filtres quan un servei en demani representacions textuals.

en: Find a File
ca_ES: Cerca un fitxer

en: Forgot Password
ca_ES: Contrasenya oblidada

en: Form Validation Errors
ca_ES: Errors de validació al formulari

en: Format (Legacy) Metadata
ca_ES: Format de metadades (heretat)

en: Format Metadata
ca_ES: Format de metadades

en: Fullsize
ca_ES: Mida completa

en: Fullsize Image Size
ca_ES: Mida de la imatge a mida natural

en: Get started by adding your first collection.
ca_ES: Comenceu afegint la vostra primera col·lecció.

en: Get started by adding your first item.
ca_ES: Comenceu afegint el vostre primer ítem.

en: Get support
ca_ES: Suport

en: Go to Home Page
ca_ES: Torna a la pàgina principal

en: Go to search settings to select record types to use.
ca_ES: Aneu als paràmetres de la cerca i seleccioneu quins tipus de registres s'utilitzaran.

en: Go to the public site
ca_ES: Visita la interfície pública

en: HTML Filtering
ca_ES: Filtratge HTML

en: Have item files link to the file metadata instead of the file directly.
ca_ES: Feu que els fitxers de l'ítem enllacin amb les seves metadades, en comptes de fer-ho directament amb el fitxer.

en: Height
ca_ES: Alçada

en: Hello %s. Your username is %s
ca_ES: Hola %s. El teu nom d'usuari és %s

en: Hide Details
ca_ES: Amaga els detalls

en: IPTC Array
ca_ES: Matriu IPTC

en: IPTC String
ca_ES: Cadena IPTC

en: Identifier
ca_ES: Identificador

en: If this does not help, try contacting the %s.
ca_ES: Si l'ajuda no és suficient proveu de contactar amb %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
ca_ES: Si teniu cap pregunta, adreceu-vos a la <a href="http://omeka.org/codex">documentació d'Omeka</a> o feu un post als <a href="http://omeka.org/forums">fòrums d'Omeka</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
ca_ES: Si creieu que hauríeu de tenir permisos, contacteu amb %s.

en: ImageMagick Directory Path
ca_ES: Ruta al directori de l'ImageMagick

en: Inactive users cannot log in to the site.
ca_ES: Els usuaris inactius no poden entrar al sistema.

en: Index Records
ca_ES: Indexa els registres

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
ca_ES: La indexació implica la recopilació, estructuració i emmagatzematge de dades per tal de facilitar cerques ràpides i acurades. Omeka indexa els registres automàticament a mesura que es guarden, però hi ha circumstàncies en les que els teus registres no s'indexen, per exemple, quan s'actualitza a partir d'una versió anterior d'Omeka o bé després d'haver personalitzat quins registres podran ser cercats.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
ca_ES: S'estan indexant els registres. Aquest procés pot trigar una estona. Mentrestant podeu continuar amb l'administració del lloc.

en: Information about rights held in and over the resource
ca_ES: Informació sobre els drets del recurs

en: Install
ca_ES: Instal·la

en: Installation Error
ca_ES: Error en la instal·lació

en: Installation Warning
ca_ES: Advertències a la instal·lació

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
ca_ES: URI invàlid per l'enllaç "%s" de navegació: "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
ca_ES: URI invàlid per Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
ca_ES: Acció invàlida al recuperar l'URL del recurs.

en: Invalid activation code given.
ca_ES: Codi d'activació invàlid

en: Invalid collection.
ca_ES: Col·lecció invàlida.

en: Invalid current password
ca_ES: Contrasenya actual incorrecta

en: Invalid element ID.
ca_ES: ID d'element invàlid

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
ca_ES: Valor invàlid a l'element. Per afegir elements heu de passar un element d'objecte o bé una matriu de metadades d'un element.

en: Invalid element set.
ca_ES: Set d'elements invàlid.

en: Invalid email address
ca_ES: l'adreça de correu electrònic és incorrecte.

en: Invalid email address given.
ca_ES: L'adreça de correu electrònic és incorrecta.

en: Invalid form submission.
ca_ES: L'enviament del formulari no és vàlid

en: Invalid format given for email address.
ca_ES: El format de l'adreça de correu electrònic és incorrecte.

en: Invalid hostname given for email address.
ca_ES: El nom del host de l'adreça de correu electrònic és incorrecte.

en: Invalid item type.
ca_ES: Tipus d'ítem invàlid.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
ca_ES: Paràmetre invàlid. La funció hasElement requereix o bé un objecte de tipus element o bé un identificador de l'element per determinar si un tipus d'ítem té un element.

en: Invalid record ID.
ca_ES: ID de registre invàlid

en: Invalid record passed while getting record URL.
ca_ES: Registre invàlid al recuperar l'URL del recurs.

en: Invalid return value while getting record URL.
ca_ES: Valor invàlid en obtenir l'URL del recurs.

en: Invalid search type given!
ca_ES: Aquest tipus de cerca no és vàlid!

en: Invalid tagType given.
ca_ES: Invàlid tagType

en: Item
ca_ES: Ítem

en: Item #%s
ca_ES: Ítem #%s

en: Item Metadata
ca_ES: Metadades de l'ítem

en: Item Type
ca_ES: Tipus d'ítem

en: Item Type #%s
ca_ES: Tipus d'ítem #%s

en: Item Type Elements
ca_ES: Elements de tipus d'ítem

en: Item Type Information
ca_ES: Informació del tipus d'ítem

en: Item Type Metadata
ca_ES: Metadades de tipus d'ítem

en: Item Types
ca_ES: Tipus d'ítems

en: Item does not exist: it may have been deleted before processing.
ca_ES: L'ítem no existeix: potser l'heu suprimit abans de ser processat.

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
ca_ES: Aquest tipus d'ítem no conté cap element amb l'ID %s!

en: Items
ca_ES: Ítems

en: Items Per Page (admin)
ca_ES: Ítems per pàgina (administrador)

en: Items Per Page (public)
ca_ES: Ítems per pàgina (públic)

en: Key
ca_ES: Clau

en: Keyword
ca_ES: Paraula clau

en: Label
ca_ES: Etiqueta

en: Language
ca_ES: Idioma

en: Last IP
ca_ES: Darrera IP

en: Last accessed
ca_ES: Darrer accés

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
ca_ES: Limiteu el nombre d'ítems que es visualitzen per pàgina dins la interfície d'administració.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
ca_ES: Limiteu el nombre d'ítems per pàgina que es mostraran a l'interfície pública

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
ca_ES: Nombre màxim de resultats que es mostraran per pàgina a la interfície d'administració.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
ca_ES: Nombre màxim de resultats que es mostraran per pàgina a la interfície pública.

en: Link to File Metadata
ca_ES: Enllaç a les metadades del fitxer

en: List of allowed HTML attributes in form input
ca_ES: Llista d'atributs HTML permesos en els formularis d'entrada

en: List of allowed HTML elements in form input
ca_ES: Llista d'elements HTML permesos en els formularis d'entrada

en: List of allowed MIME types for file uploads
ca_ES: Llista dels tipus MIME permesos per ser carregats com a fitxers

en: List of allowed extensions for file uploads
ca_ES: Llista d'extensions permeses per ser carregades com fitxers

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
ca_ES: Llista d'etiquetes per afegir a tots els ítems seleccionats, separats per %s.

en: Log In
ca_ES: Entra

en: Log Out
ca_ES: Surt

en: Login information incorrect. Please try again.
ca_ES: Login incorrecte. Si us plau torneu a provar.

en: Lost your password?
ca_ES: Heu oblidat la vostra contrasenya?

en: Main Menu
ca_ES: Menú principal

en: Manage Site
ca_ES: Gestiona el lloc web

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
ca_ES: Mida màxima per a les imatges a mida completa (en píxels)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
ca_ES: Mida màxima de la imatge completa (en píxels).

en: Maximum number of API results displayed per page.
ca_ES: Nombre màxim de resultats de l'API per pàgina.

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
ca_ES: Mida màxima per al quadrat de les miniatures (en píxels).

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
ca_ES: Mida màxima de les miniatures quadrades (en píxels).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
ca_ES: Mida màxima per a les miniatures (en píxels)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
ca_ES: Mida màxima de la miniatura (en píxels).

en: Mime Type
ca_ES: Tipus MIME

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
ca_ES: Cal especificar un tipus de transferència de fitxers quan s'afegeixen fitxers a un ítem!

en: Name
ca_ES: Nom

en: Name as it should be displayed on the site
ca_ES: El nom tal i com es mostrarà al lloc web.

en: Name of element set must be unique.
ca_ES: El nom del conjunt d'elements ha de ser únic.

en: Name of element set must not be empty.
ca_ES: El nom del conjunt d'elements no pot estar buit.

en: Names of plugins must not be blank
ca_ES: Els noms dels connectors no poden estar en blanc

en: Narrow by Specific Fields
ca_ES: Cerca per camps específics.

en: Navigation
ca_ES: Navegació

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
ca_ES: Els enllaços de navegació que tenen associats enllaços de nivell inferior no poden ser suprimits.

en: New
ca_ES: Nou

en: New Password
ca_ES: Nova contrasenya

en: New key label
ca_ES: Nova etiqueta per la clau

en: New password must be at least %min% characters long.
ca_ES: La nova contrasenya ha de tenir un mínim de %min% caràcters.

en: New password must be entered.
ca_ES: S'ha d'introduir una nova contrasenya.

en: New password must be typed correctly twice.
ca_ES: La nova contrasenya s'ha d'introduir correctament dues vegades.

en: Next Item
ca_ES: Ítem següent

en: Next Item &rarr;
ca_ES: Ítem següent &rarr;

en: Next Page
ca_ES: Pàgina següent

en: No Collection
ca_ES: Sense col·lecció

en: No Tags
ca_ES: Sense etiquetes

en: No contributors
ca_ES: No hi ha contribuïdors

en: No contributors.
ca_ES: No hi ha contribuïdors.

en: No featured collections are available.
ca_ES: No hi ha cap col·lecció destacada disponible.

en: No featured items are available.
ca_ES: No hi ha cap ítem destacat disponible.

en: No item to batch edit.
ca_ES: No hi ha cap ítem per editar en lot.

en: No plugin name given.
ca_ES: No s'ha donat cap nom al connector.

en: No recent items available.
ca_ES: No hi ha ítems recents disponibles.

en: No tags are available.
ca_ES: No hi ha cap etiqueta disponible.

en: Not Featured
ca_ES: No Destacat

en: Not Public
ca_ES: Privat

en: OR
ca_ES: O

en: Omeka Admin
ca_ES: Administració d'Omeka

en: Omeka Atom Feed
ca_ES: Feed Atom de l'Omeka

en: Omeka Image File
ca_ES: Fitxer d'imatge d'Omeka

en: Omeka Legacy File
ca_ES: Arxius heretats de l'Omeka

en: Omeka RSS Feed
ca_ES: Feed RSS de l'Omeka

en: Omeka Video File
ca_ES: Fitxer de vídeo d'Omeka

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
ca_ES: Omeka ha trobat un error en actualitzar el sistema.

en: Omeka has encountered an error
ca_ES: L'Omeka ha trobat un error

en: Omeka has upgraded successfully.
ca_ES: Omeka s'ha actualitzat correctament.

en: Omeka is installed.
ca_ES: L'Omeka s'ha instal·lat.

en: Omeka requires PHP version %1$s or higher, but this server is running PHP version %2$s. Please update the installed version of PHP and try again.
ca_ES: Omeka requereix una versió del PHP igual a %1$s o superior, i en aquest servidor funciona la versió %2$s. Actualitzeu la versió del PHP i torneu a provar.

en: Only Featured Items
ca_ES: Només ítems destacats

en: Only Non-Featured Items
ca_ES: Només ítems no destacats

en: Only Non-Public Items
ca_ES: Només ítems no publicats

en: Only Public Items
ca_ES: Només ítems publicats

en: Original Filename
ca_ES: Nom del fitxer original

en: Output Formats
ca_ES: Formats de sortida

en: Page
ca_ES: Pàgina

en: Page 1
ca_ES: Pàgina 1

en: Page 2
ca_ES: Pàgina 2

en: Page 3
ca_ES: Pàgina 3

en: Page 4
ca_ES: Pàgina 4

en: Page 5
ca_ES: Pàgina 5

en: Page 6
ca_ES: Pàgina 6

en: Page not found.
ca_ES: Pàgina no trobada

en: Pagination
ca_ES: Paginació

en: Password
ca_ES: Contrasenya

en: Password cannot be empty.
ca_ES: La constrasenya no pot estar en blanc.

en: Password changed!
ca_ES: Contrasenya modificada!

en: Password is required.
ca_ES: Es requereix una contrasenya

en: Password must be at least 6 characters long.
ca_ES: La contrasenya ha de tenir un mínim de 6 caràcters.

en: Password: The passwords do not match.
ca_ES: Contrasenya: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
ca_ES: La ruta a plugin.ini per a "%s" és incorrecte

en: Pick this type
ca_ES: Tria aquest tipus

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
ca_ES: Feu un còpia de seguretat de la base de dades i posteriorment feu clic al botó per actualitzar

en: Please check your email for a link to reset your password.
ca_ES: S'ha enviat un enllaç al vostre correu electrònic que heu d'utilitzar per restaurar la contrasenya

en: Please follow this link to reset your password:
ca_ES: Utilitzeu aquest enllaç per restaurar la vostra contrasenya:

en: Please restore from your database backup and try again.
ca_ES: Restaureu a partir de la base de dades i proveu de nou.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
ca_ES: Abans de fer la instal·lació és necessari que el connector disposi d'un directori amb un nom vàlid.

en: Plugins
ca_ES: Connectors

en: Post Processing
ca_ES: Processament posterior

en: Powered by Omeka
ca_ES: Funcionant amb Omeka

en: Prev Item
ca_ES: Ítem anterior

en: Previous Page
ca_ES: Pàgina anterior

en: Private
ca_ES: Privat

en: Producer
ca_ES: Productor

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
ca_ES: Implementat amb <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public
ca_ES: Públic

en: Public Site
ca_ES: Interfície pública

en: Public/Non-Public
ca_ES: Publicat/No publicat

en: Public?
ca_ES: Públic?

en: Publisher
ca_ES: Editor

en: Query type:
ca_ES: Tipus de consulta:

en: Query:
ca_ES: Consulta:

en: Quick Filter
ca_ES: Filtre ràpid

en: Re-type the Password
ca_ES: Torneu a escriure la contrasenya

en: Real Name is required.
ca_ES: El nom real és obligatori.

en: Recent Collections
ca_ES: Darreres col·leccions

en: Recent Items
ca_ES: Darrers ítems

en: Recently Added Items
ca_ES: Darrers ítems afegits

en: Record Type
ca_ES: Tipus de registre

en: Record Types
ca_ES: Tipus de registres

en: Record types:
ca_ES: Tipus de registre:

en: Relation
ca_ES: Relació

en: Remember Me?
ca_ES: Voleu que el sistema us recordi?

en: Remove
ca_ES: Elimina

en: Remove field
ca_ES: Elimina el camp

en: Remove?
ca_ES: Elimina?

en: Render Details
ca_ES: Detalls de la presentació

en: Render Device
ca_ES: Dispositiu de presentació

en: Repeat New Password
ca_ES: Torneu a introduïr la nova contrasenya

en: Rescind
ca_ES: Rescindir

en: Researcher
ca_ES: Investigador

en: Resend Activation Email
ca_ES: Reenvia el correu electrònic d'activació

en: Reset Navigation
ca_ES: Reinicieu la navegació

en: Reset results
ca_ES: Restableix els resultats

en: Restore Default Attributes
ca_ES: Restaura els atributs assignats per defecte

en: Restore Default Elements
ca_ES: Restaura els elements per defecte

en: Restore Default Extensions
ca_ES: Restaura les extensions per defecte

en: Restore Default Types
ca_ES: Restaura els tipus per defecte

en: Results Per Page (admin)
ca_ES: Resultats per pàgina (admin)

en: Results Per Page (public)
ca_ES: Resultats per pàgina (public)

en: Results per Page
ca_ES: Resultats per pàgina

en: Return to Dashboard
ca_ES: Torna al tauler de control

en: Rights
ca_ES: Drets

en: Role
ca_ES: Rol

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
ca_ES: Els rols defineixen els permisos que té cada usuari. Vegeu la <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentació</a> per saber més.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
ca_ES: Rss2.0 no trobat!

en: SQL error in migration:
ca_ES: Error SQL en la migració:

en: Sample Rate
ca_ES: Freqüència de mostratge

en: Save Changes
ca_ES: Desa els canvis

en: Save Password
ca_ES: Desa la contrasenya

en: Screenshot for %s Theme
ca_ES: Captura de pantalla de la %s Plantilla

en: Search
ca_ES: Cerca

en: Search By Collection
ca_ES: Cerca per col·lecció

en: Search By Tags
ca_ES: Cerca per etiquetes

en: Search By Type
ca_ES: Cerca per tipus

en: Search By User
ca_ES: Cerca per usuari

en: Search Field
ca_ES: Camp de cerca

en: Search Items
ca_ES: Cerca ítems.

en: Search Record Types
ca_ES: Tipus de registres cercats

en: Search Terms
ca_ES: Termes de cerca

en: Search Type
ca_ES: Tipus de cerca

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
ca_ES: Cerca per rang de ID#s (p. e.: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
ca_ES: Cerca per paraules clau

en: Search for items
ca_ES: Cerca ítems

en: Search only these record types:
ca_ES: Cerca només aquests tipus de registres:

en: Search tags
ca_ES: Cerca etiquetes

en: Search users
ca_ES: Cerca usuaris

en: Search using this query type:
ca_ES: Cerca utilitzant aquest tipus de consulta:

en: Security
ca_ES: Seguretat

en: Select Below
ca_ES: Trieu a sota

en: Select Below
ca_ES: Tria a sota

en: Select a Homepage
ca_ES: Seleccioneu una pàgina d'inici

en: Select all %s results
ca_ES: Selecciona els %s resultats

en: Select all rows
ca_ES: Selecciona totes les files

en: Select item "%s"
ca_ES: Selecciona l'ítem "%s"

en: Separate tags using this character or string.
ca_ES: Separeu les etiquetes utilitzant aquest caràcter o cadena.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
ca_ES: Separeu les etiquetes utilitzant aquest caràcter o cadena. Compte al canviar-lo, hi ha el risc de dividir etiquetes que tenen l'antic delimitador.

en: Separate tags with %s
ca_ES: Separa les etiquetes amb %s

en: Settings
ca_ES: Paràmetres

en: Show Details
ca_ES: Mostra els detalls

en: Show Element Set Headings
ca_ES: Mostra la capçalera del conjunt d'elements

en: Show Empty Elements
ca_ES: Mostra els elements buits

en: Site Author Information
ca_ES: Informació sobre l'autor del lloc web

en: Site Copyright Information
ca_ES: Avís legal

en: Site Description
ca_ES: Descripció del lloc web

en: Site Settings
ca_ES: Paràmetres del lloc

en: Site Title
ca_ES: Títol del lloc web

en: Skip to main content
ca_ES: Salta al contingut principal

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
ca_ES: Alguns ítems s'han exclòs perquè no teniu permisos per suprimir-los

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
ca_ES: No tens permisos per veure aquesta pàgina.

en: Sort by:
ca_ES: Ordena per:

en: Source
ca_ES: Font

en: Square Thumbnail
ca_ES: Miniatura quadrada

en: Square Thumbnail Size
ca_ES: Mida de les miniatures quadrades

en: Subject
ca_ES: Matèria

en: Submit
ca_ES: Envia

en: Success!
ca_ES: Tot correcte!

en: Support Forums
ca_ES: Fòrums de suport

en: System Information
ca_ES: Informació del sistema

en: Tag Delimiter
ca_ES: Delimitador per a les etiquetes

en: Tags
ca_ES: Etiquetes

en: Tags must be given a name.
ca_ES: Les etiquetes han de tenir un nom

en: That name is already taken for this tag.
ca_ES: Aquest nom ja ha estat emprat per aquesta etiqueta

en: The "%s" field has at least one invalid value!
ca_ES: El camp "%s" té com a mínim un valor invàlid!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
ca_ES: El connector "%s" ha de ser instal·lat i requereix nous fitxers per actualitzar-lo.

en: The %s plugin has already been installed.
ca_ES: El connector %s ja estava instal·lat

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
ca_ES: El connector %s s'ha activat, però no es pot carregar:

en: The %s plugin was successfully activated!
ca_ES: El connector %s s'ha activat correctament!

en: The %s plugin was successfully configured!
ca_ES: El connector %s s'ha configurat correctament!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
ca_ES: El connector %s s'ha desactivat correctament!

en: The %s plugin was successfully installed!
ca_ES: El connector %s s'ha instal·lat correctament!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
ca_ES: El connector %s s'ha desinstal·lat correctament!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
ca_ES: El connector %s s'ha actualitzat correctament!

en: The API configuration was successfully changed!
ca_ES: La configuració de l'API s'ha modificat correctament!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
ca_ES: El conjunt d'elements Dublin Core és comú per a tots els registres de l'Omeka, inclosos els ítems, fitxers i col·leccions. Per a més informació vegeu: http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
ca_ES: La ruta del directori d'ImageMagick és incorrecta.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
ca_ES: La ruta del directori de l'ImageMagick no s'ha establert. No es crearan imatges derivades. Per a que Omeka pugui crear imatges derivades heu de definir la ruta a l'apartat de Paràmetres.

en: The ImageMagick directory path works.
ca_ES: La ruta del directori d'ImageMagick és correcta.

en: The appearance settings have been updated.
ca_ES: Les configuracions de la visualització han estat actualitzades.

en: The collection "%s" was successfully added!
ca_ES: La col·lecció #%s s'ha afegit correctament!

en: The collection "%s" was successfully changed!
ca_ES: La col·lecció "%s" s'ha modificat correctament!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
ca_ES: La col·lecció "%s" s'ha suprimit correctament!

en: The collection #%s was successfully added!
ca_ES: La col·lecció #%s s'ha afegit correctament!

en: The collection #%s was successfully changed!
ca_ES: La col·lecció "%s" s'ha modificat correctament!

en: The collection #%s was successfully deleted!
ca_ES: La col·lecció #%s s'ha suprimit correctament!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
ca_ES: La ruta configurada per al PHP (%s) no apunta vers un PHP-CLI binary.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
ca_ES: La ruta PHP configurada: (%s) és invàlida.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
ca_ES: La ruta configurada per al PHP (%s) apunta vers un PHP-CLI binary amb una versió invàlida (%s)

en: The deletion of all items is forbidden.
ca_ES: No es possible esborrar tots els ítems.

en: The description of the item type.
ca_ES: La descripció del tipus d'ítem

en: The element name must not be empty.
ca_ES: El nom de l'element no pot estar buit.

en: The element set was successfully changed!
ca_ES: El conjunt d'elements s'ha modificat correctament!

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
ca_ES: El format del fitxer, mitjà físic o dimensions del recurs

en: The file was successfully deleted.
ca_ES: El fitxer s'ha suprimit correctament.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
ca_ES: L'error següent ha ocorregut al activar el connector %s :

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
ca_ES: L'error següent ha ocorregut al desactivar el connector %s :

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
ca_ES: El següent error s'ha produït en el moment d'instal·lar el plugin %s:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
ca_ES: L'error següent ha ocurregut al desinstal·lar el connector %s :

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
ca_ES: L'error següent ha ocorregut a l'actualitzar el connector %s :

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
ca_ES: Les següents qüestions no afecten a la instal·lació, però poden tenir efectes negatius en el comportament de l'Omeka:

en: The general settings have been updated.
ca_ES: Els paràmetres generals s'han actualitzat.

en: The item "%s" was successfully added!
ca_ES: L'ítem "%s" s'ha afegit correctament!

en: The item "%s" was successfully changed!
ca_ES: L'ítem "%s" s'ha modificat correctament!

en: The item "%s" was successfully deleted!
ca_ES: L'ítem "%s" s'ha suprimit correctament!

en: The item #%s was successfully added!
ca_ES: L'ítem #%s s'ha afegit correctament!

en: The item #%s was successfully changed!
ca_ES: L'ítem #%s s'ha modificat correctament!

en: The item #%s was successfully deleted!
ca_ES: L'ítem #%s s'ha suprimit correctament!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
ca_ES: El tipus d'ítem "%s" s'ha afegit correctament! Ara podeu afegir nous elements per aquest tipus d'ítem.

en: The item type "%s" was successfully added.
ca_ES: El tipus d'ítem "%s" s'ha afegit correctament.

en: The item type "%s" was successfully updated.
ca_ES: El tipus d'ítem "%s" s'ha actualitzat correctament.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
ca_ES: El tipus d'ítem no pot tenir més d'un element de "%s" .

en: The item type elements were successfully changed!
ca_ES: Els elements de tipus d'item s'han modificat correctament!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
ca_ES: El conjunt de metadades del tipus d'ítem, format per tots els elements del tipus d'ítem que venen per defecte amb la instal·lació de l'Omeka i per aquells elements de tipus d'ítem creats per un administrador.

en: The item type name must be unique.
ca_ES: El nom del tipus d'ítem ha de ser únic.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
ca_ES: El nom del tipus d'ítem ha de tenir entre %1$s i %2$s caràcters.

en: The item was successfully batch-edited.
ca_ES: L’ítem s’ha editat en lot correctament.

en: The item was successfully deleted.
ca_ES: L’ítem s’ha suprimit correctament.

en: The items are checked and changed one by one in the background.
ca_ES: Els ítems es comprovaran i modificaran un per un en segon pla.

en: The items are checked and deleted one by one in the background.
ca_ES: Els ítems es comprovaran i suprimiran un per un en segon pla.

en: The items were successfully changed!
ca_ES: Els ítems s'han modificat correctament!

en: The items were successfully deleted!
ca_ES: Els ítems s'han suprimit correctament!

en: The maximum file size is %s.
ca_ES: La mida màxima del fitxer és %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
ca_ES: Els conjunts d'elements de metadades es troben inclosos a la taula 'files_images' a les versions anteriors d'Omeka. Aquests elements són comuns a tots els fitxers d'imatge.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
ca_ES: Els conjunts d'elements de metadades es troben inclosos a la taula 'files_videos' a les versions anteriors d'Omeka. Aquests elements són comuns a tots els fitxers de vídeo.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
ca_ES: Els conjunts d'elements de metadades i el conjunt d'elements de l'esquema Dublin Core, es troben inclosos en la taula ‘files’ a les versions anteriors de l'Omeka. Aquests elements són comuns a tots els fitxers d'Omeka. Aquest conjunt quedarà obsolet en futures versions del sistema.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
ca_ES: El mètode emprat per accedir a aquest URL (%s) no és vàlid.

en: The name of the item type.
ca_ES: El nom del tipus d'ítem

en: The nature or genre of the resource
ca_ES: La natura o gènere del recurs

en: The navigation settings have been reset.
ca_ES: Els paràmetres de la navegació s'han reiniciat correctament.

en: The navigation settings have been updated.
ca_ES: La configuració de la navegació s'ha actualitzat.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
ca_ES: La configuració de la navegació no s'ha desat perquè hi ha valors que falten o bé són incorrectes. Tots els valors canviats s'han restaurat.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
ca_ES: La pàgina ha de ser normalitzada i disposar d'un UID vàlid

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
ca_ES: El contenidor general ha de ser o bé l'objecte de navegació o bé una subpàgina associada a l'objecte de navegació.

en: The plugin %s must be installed.
ca_ES: El connector %s s'ha instal·lat.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
ca_ES: No s'ha trobat el connector al directori '%s'

en: The query searched 1 item and returned no results. | The query searched %s items and returned no results.
ca_ES[0]: S'ha fet un consulta sobre 1 ítem i no s'ha obtingut cap resultat.
ca_ES[1]: S'ha fet un consulta sobre %s ítems i no s'ha obtingut cap resultat.

en: The security settings have been updated.
ca_ES: El paràmetres de seguretat s'han actualitzat.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
ca_ES: La cobertura espacial i/o temporal del contingut intel·lectual del recurs o la jurisdicció sota la qual el recurs és pertinent

en: The theme has been successfully changed.
ca_ES: La plantilla s'ha canviat correctament.

en: The theme settings were successfully saved!
ca_ES: Els paràmetres de la plantilla s'han desat correctament!

en: The topic of the resource
ca_ES: La matèria del recurs

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
ca_ES: S'ha activat l'usuari "%s" , però no s'ha pogut enviar e correu electrònic d'activació.

en: The user "%s" was successfully added!
ca_ES: L'usuari "%s" s'ha afegit correctament!

en: The user "%s" was successfully deleted!
ca_ES: L'usuari "%s" s'ha suprimit correctament!

en: The user %s was successfully changed!
ca_ES: L'usuari "%s" s'ha actualitzat correctament!

en: The user must be assigned a role.
ca_ES: L'usuari ha de tenir un rol assignat.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
ca_ES: El nom d'usuari "%1$s" ha de tenir entre %2$s i %3$s caràcters.

en: Themes
ca_ES: Plantilles

en: There are currently no items within this collection.
ca_ES: No hi ha ítems en aquesta col·lecció.

en: There are no collections on this page.
ca_ES: No hi ha col·leccions en aquesta pàgina

en: There are no elements.
ca_ES: No hi ha elements.

en: There are no files for this item yet.
ca_ES: Encara no hi ha fitxers per aquest ítem

en: There are no recently added items.
ca_ES: No hi ha ítems afegits recentment

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
ca_ES: No hi ha etiquetes per mostrar. Primer heu d'etiquetar els ítems.

en: There are too few values in the element ordering array.
ca_ES: No hi ha valors suficients a la matriu de classificació de l'element.

en: There are too many values in the element ordering array.
ca_ES: Hi ha massa valors en la matriu d'ordenació dels elements.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
ca_ES: No hi ha cap element "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
ca_ES: S'han detectat errors al formulari. Torneu a editar el formulari i envieu-lo de nou.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
ca_ES: S'ha produït una entrada de dades invàlida al formulari. Torneu a provar.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
ca_ES: Hem trobat errors en el formulari. Torneu-lo a editar i envieu-lo de nou.

en: This email address is already in use.
ca_ES: Aquest compte de correu electrònic ja s'està fent servir.

en: This email address is invalid.
ca_ES: Aquest compte de correu electrònic és incorrecte.

en: This is not a valid plugin.
ca_ES: Aquest connector no és vàlid.

en: This migration should have been run previously (should not run again).
ca_ES: El procés de migració s'ha d'haver iniciat prèviament (no l'inicieu de nou)

en: This migration should not be run.
ca_ES: Aquesta migració no s'ha d'executar.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
ca_ES: Aquesta plantilla requereix una versió més recent d'Omeka (%s).

en: This username is already in use.
ca_ES: Aquest nom d'usuari ja s'està fent servir.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
ca_ES: Aquesta versió de %1$s requereix com a mínim Omeka %2$s.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
ca_ES: Això suprimirà el tipus d'ítem "%s" però no suprimirà els elements assignats a aquest tipus d'ítem. Els ítems que tenen associat aquest tipus d'ítem perdran totes aquelles metadades específiques d'aquest tipus d'ítem.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
ca_ES: Això suprimirà la col·lecció "%s" i les metadades associades. Això no suprimirà els ítems que formen part de la col·lecció, però suprimirà qualsevol referència a aquesta col·lecció en cadascun dels ítems.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
ca_ES: Això suprimirà la col·lecció #%s i les metadades associades. Això no suprimirà els ítems que formen part de la col·lecció, però suprimirà qualsevol referència a aquesta col·lecció en cadascun dels ítems.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
ca_ES: Això suprimirà el conjunt d'elements i tots els elements assignats al conjunt d'elements. Els ítems perdran totes les metadades que són específiques d'aquest conjunt d'elements.

en: This will delete the file and its associated metadata.
ca_ES: Això suprimirà el fitxer i les seves metadades associades.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
ca_ES: Això suprimit l'ítem "%s" i les metadades associades al mateix. També se suprimiran tots els fitxers i les metadades dels fitxers associats a l'ítem.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
ca_ES: Això suprimirà l'ítem #%s i les metadades associades al mateix. També se suprimiran tots els fitxers i les metadades dels fitxers associats a l'ítem.

en: Thumbnail
ca_ES: Miniatura

en: Thumbnail Size
ca_ES: Mida de la imatge en miniatura

en: Title
ca_ES: Títol

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
ca_ES: Per crear una clau d'API, introduïu una etiqueta per aquesta clau a continuació. Per exemple, un terme que descrigui amb quin propòsit es vol utilitzar. Aquesta clau tindrà tots els vostres permisos, tracteu-la com si fos la vostra contrasenya.

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
ca_ES: Per suprimir una etiqueta feu clic a la X. Si se suprimeix una etiqueta, no se suprimeixen els ítems etiquetats amb aquesta.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
ca_ES: Per editar el nom de l'etiqueta feu clic al nom i comenceu a editar-lo. Polseu "intro" per guardar. Per cancel·lar l'edició feu clic a la tecla ESC o feu clic fora de l'etiqueta.

en: To learn how to see more detailed information about this error, see the Omeka Codex page on <a href="http://omeka.org/classic/docs/Troubleshooting/Retrieving_Error_Messages/">retrieving error messages</a>.
ca_ES: Per obtenir informació detallada sobre aquest error, vegeu la documentació de l'Omeka sobre els <a href="http://omeka.org/classic/docs/Troubleshooting/Retrieving_Error_Messages/">missatges d'error</a>.

en: To view all items with a tag, click the number.
ca_ES: Per veure tots els elements amb una etiqueta determinada, feu clic al número.

en: Total Items
ca_ES: Total d'ítems

en: Total Number of Items
ca_ES: Nombre total d'ítems

en: Transcriber
ca_ES: Transcriptor

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Type Metadata
ca_ES: Tipus de metadades

en: Type Name
ca_ES: Nom del tipus

en: Typed passwords do not match.
ca_ES: Les dues contrasenyes no coincideixen.

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
ca_ES: No és pot restaurar la contrasenya. Verifiqueu que la informació és correcta. Contacteu amb l'administrador si és necessari.

en: Undo
ca_ES: Desfés

en: Uninstall
ca_ES: Desinstal·la

en: Uninstall Plugin: %s
ca_ES: Desintal·la el connector: %s

en: Update API Keys
ca_ES: Actualitza les claus de l'API

en: Upgrade
ca_ES: Actualitza

en: Upgrade Database
ca_ES: Actualitza la base de dades

en: Upgrade Your Omeka Database
ca_ES: Actualitzeu la base de dades d'Omeka

en: Upgrade to %s
ca_ES: Actualitza a %s

en: Use HTML
ca_ES: Utilitza HTML

en: Use Square Thumbnails
ca_ES: Utilitza miniatures quadrades

en: Use square-cropped images by default wherever thumbnails appear in the public interface.
ca_ES: Utilitzeu  miniatures quadrades per defecte sempre que a la interfície pública es visualitzin miniatures.

en: Use this theme
ca_ES: Utilitza aquesta plantilla

en: User #%s
ca_ES: Usuari #%s

en: User Activation
ca_ES: Activació de l'usuari

en: User activation email could not be sent.
ca_ES: El correu electrònic d'activació no s'ha pogut enviar.

en: User activation email has been sent.
ca_ES: El correu electrònic d'activació d'usuari s'ha enviat.

en: User is not allowed to delete selected items.
ca_ES: L'usuari no està autoritzat per suprimir els ítems seleccionats

en: User is not allowed to delete this item.
ca_ES: L'usuari no té permís per suprimir aquest ítem.

en: User is not allowed to edit selected items.
ca_ES: L'usuari no està autoritzat per editar els ítems seleccionats

en: User is not allowed to edit this item.
ca_ES: L'usuari no té permís per editar aquest ítem.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
ca_ES: L'usuari no està autoritzat a modificar l'estat de destacat dels elements.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
ca_ES: L'usuari no està autoritzat per modificar la visibilitat dels ítems

en: User is not allowed to tag selected items.
ca_ES: L'usuari no està autoritzat per assignar etiquetes als ítems seleccionats

en: User is not allowed to tag this item.
ca_ES: L'usuari no té permís per etiquetar aquest ítem.

en: User may not change permissions to super-user
ca_ES: L'User no pot canviar els permisos del Super-User

en: User may not change roles.
ca_ES: L'usuari no pot canviar els rols.

en: Username
ca_ES: Nom d'usuari

en: Username cannot be empty.
ca_ES: El nom d'usuari no pot estar en blanc.

en: Username is required.
ca_ES: El nom d'usuari és obligatori.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
ca_ES: El nom d'usuari ha de tenir 30 caràcters o menys. Els espais en blanc no estan permesos.

en: Username must be at least %min% characters long.
ca_ES: El nom d'usuari ha de tenir %min% caràcters com a mínim.

en: Username must be at most %max% characters long.
ca_ES: El nom d'usuari ha de tenir %max% caràcters com a màxim.

en: Users
ca_ES: Usuaris

en: Version %s
ca_ES: Versió %s

en: View
ca_ES: Visualitza

en: View All
ca_ES: Veure tot

en: View All Collections
ca_ES: Mostra totes les col·leccions

en: View All Items
ca_ES: Mostra tots els ítems

en: View File Metadata
ca_ES: Visualitza les metadades del fitxer

en: View Public Page
ca_ES: Visualitza la pàgina pública

en: View the items in %s
ca_ES: Veure els ítems en %s

en: Warning: data associated with this plugin may be permanently deleted from the database.
ca_ES: Avís: les dades associades a aquest connector s'esborraran de la base de dades.

en: Watermark
ca_ES: Filigrana

en: Welcome!
ca_ES: Benvingut!

en: Welcome, %s
ca_ES: Benvingut, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
ca_ES: Els espais en blanc no són permesos. Només es poden utilitzar els següents caràcters especials: %s

en: Width
ca_ES: Amplada

en: Would you like to %s?
ca_ES: Voldrieu %s?

en: Yes
ca_ES: Sí

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
ca_ES: Sí, vull desinstal·lar aquest plugin

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
ca_ES: No teniu cap connector instal·lat. Afegiu-los al directori ‘plugins’ per veure'ls en aquesta llista

en: You do not have permission to access this page.
ca_ES: No teniu permisos per accedir a aquesta pàgina.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
ca_ES: Hi ha una nova versió de %s. Actualitzeu!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
ca_ES: Heu modificat quins son els registres que poden ser cercats a Omeka. Reindexeu els registres utilitzant el formulari següent.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
ca_ES: Heu triat una plantilla inadequada. Si us plau seleccioneu una altra plantilla.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
ca_ES: No teniu cap clau API. Creeu una amb el formulari següent.

en: You have no collections.
ca_ES: No teniu cap col·lecció.

en: You have no items.
ca_ES: No teniu cap ítem.

en: You may now log in to Omeka.
ca_ES: Ara podeu entrar a l'Omeka.

en: You must choose some items to batch edit.
ca_ES: Podeu triar diversos ítems per editar en lot.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
ca_ES: Heu de confirmar la desinstal·lació abans de continuar

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
ca_ES: Intenteu fer servir un altre mètode per accedir a l'URL. Si heu arribat a aquesta pàgina mitjançant un enllaç; o polsant a sobre d'un botó en aquest portal, contacteu amb %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
ca_ES: Heu intentat accedir a una pàgina que sembla no existir. De vegades això passa. A continuació podeu veure un resum dels ítems, col·leccions i exposicions disponibles al sistema.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
ca_ES: La base de dades no es compatible amb versió actual d'Omeka

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
ca_ES: S'ha creat el vostre compte al repositori %s . Si us plau feu clic al següent enllaç per activar el vostre compte.

en: Your query returned no results.
ca_ES: La consulta no ha retornat cap resultat.

en: [%s] Reset Your Password
ca_ES: [%s] Restaureu la vostra ontrasenya

en: [Default]
ca_ES: [Per defecte]

en: [Untitled]
ca_ES: [Sense títol]

en: [Untitled] #%s
ca_ES: [Sense títol] #%s

en: [no text]
ca_ES: [sense contingut]

en: accessed %1$s, %2$s.
ca_ES: consulta %1$s, %2$s.

en: by %s
ca_ES: per %s

en: collection | collections
ca_ES[0]: col·lecció
ca_ES[1]: col·leccions

en: contains
ca_ES: conté

en: does not contain
ca_ES: no conté

en: does not match
ca_ES: no coincideix

en: edit a specific item type
ca_ES: Edita un tipus d'ítem específic

en: ends with
ca_ES: finalitza amb

en: inactive
ca_ES: inactiu

en: is empty
ca_ES: Està buit

en: is exactly
ca_ES: es exactament

en: is not empty
ca_ES: No està buit

en: is not exactly
ca_ES: No és exactament

en: item | items
ca_ES[0]: ítem
ca_ES[1]: ítems

en: items selected
ca_ES: Ítems seleccionats

en: matches
ca_ES: coincideix

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
ca_ES: ha de tenir 30 caràcters com a màxim sense espais en blanc

en: must be at least 6 characters
ca_ES: ha de tenir un mínim de 6 caràcters

en: or
ca_ES: o

en: plugin | plugins
ca_ES[0]: connector
ca_ES[1]: connectors

en: reCAPTCHA Secret Key
ca_ES: Clau reCAPTCHA secreta

en: reCAPTCHA Site Key
ca_ES: Clau reCAPTCHA del lloc

en: refine your search
ca_ES: Reformula la cerca

en: required field
ca_ES: camp obligatori

en: site administrator
ca_ES: administrador del lloc web

en: starts with
ca_ES: comença amb

en: tag | tags
ca_ES[0]: etiqueta
ca_ES[1]: etiquetes

en: theme
ca_ES: plantilla

en: user | users
ca_ES[0]: usuari
ca_ES[1]: usuaris
