Omeka - en to cs translation catalogue (729 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
cs: "%s" není platná odvozenina.

en: %1$s and %2$s
cs: %1$s a %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
cs: %1$s vyžaduje aby následující zásuvné moduly byly instalovány, aktivovány a načteny: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
cs: %1$s, %2$s, a %3$s

en: %s bytes
cs: %s bytů

en: %s et al.
cs: %s a další

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
cs: %s nemá žádné klíče API. Použijte formulář k jeho vytvoření.

en: %s is not a valid URL.
cs: %s není platná URL.

en: %s of %s
cs: %s z %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
cs: %s bude smazán ze systému. Položky, sbírky a štítky vytvořené tímto uživatelem zůstanou nadále v systému, ale nebudou s ním již propojené.

en: &larr; Previous Item
cs: &larr; Předchozí položka

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
cs: '%s' již používáno. Prosím zvolte jiné uživatelské jméno.

en: '%s' is an invalid special value.
cs: '%s' je neplatná speciální hodnota.

en: (%s total)
cs: (%s celkem)

en: (Lost your password?)
cs: (Ztracené heslo?)

en: (Private)
cs: (Soukromé)

en: 403 Page Forbidden
cs: 403 Stránka zakázána

en: 403: Forbidden
cs: 403: Zakázáno

en: 404 Page Not Found
cs: 404 Stránka nenalezena

en: 404: Page Not Found
cs: 404: Stránka nenalezena

en: 405 Method Not Allowed
cs: 405 Metoda není povolena

en: 405: Method Not Allowed
cs: 405: Nepovolené metoda

en: A current %s variable has not been set to this view.
cs: Proměnná %s  nebyla nastavena v tomto zobrazení.

en: A language of the resource
cs: Jazyk zdroje

en: A loop %s variable has not been set to this view.
cs: Cyklická proměnná %s  nebyla nastavena v tomto zobrazení.

en: A name given to the resource
cs: Jméno dané zdroji

en: A new API key was successfully created.
cs: Byl úspěšně vytvořen nový API klíč.

en: A new version of Omeka is available for download.
cs: Nová verze Omeky je připravená pro stažení.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
cs: Čas nebo období v životě zdroje asociované s událostí

en: A related resource
cs: Příbuzný zdroj

en: A related resource from which the described resource is derived
cs: Související zdroj ze ketereho je popisovaný zdroj odvozen.

en: AND
cs: A

en: API Keys
cs: API klíče

en: Access denied.
cs: Přistup odepřen.

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activate your account with the %s repository
cs: Aktivuje váš účet s repositářem %s

en: Active?
cs: Aktivní?

en: Add Another File
cs: Přidat další soubor

en: Add Collection
cs: Přidat sbírku

en: Add Element
cs: Přidat prvek

en: Add Input
cs: Přidat vstup

en: Add Item
cs: Přidat položku

en: Add Item Type
cs: Přidat typ položky

en: Add Link
cs: Přidat odkaz

en: Add New Files
cs: Přidat nové soubory

en: Add New User
cs: Přidat uživatele

en: Add Tags
cs: Přidat štítky

en: Add User
cs: Přidat uživatele

en: Add a Collection
cs: Přidat sbírku

en: Add a Field
cs: Přidat pole

en: Add a File
cs: Přidat soubor

en: Add a Link to the Navigation
cs: Přidat odkaz na Navigaci

en: Add a User
cs: Přidat uživatele

en: Add a new collection
cs: Přidat novou sbírku

en: Add a new item
cs: Přidat novou položku

en: Add an Item
cs: Přidat položku

en: Add an Item Type
cs: Přidat typ položky

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
cs: Přidejte si nová témata, která jsou ke stažení na <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a> nebo <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!s

en: Additional Creator
cs: Spolutvůrce

en: Admin
cs: Správce

en: Admin Dashboard
cs: Administrační panel

en: Admin Theme
cs: Motiv vzhledu administrace

en: Admin Themes
cs: Motivy vzhledu administrace

en: Administrator Email
cs: Administrator email

en: Advanced Search (Items only)
cs: Pokročilé vyhledávání (pouze položky)

en: All
cs: Vše

en: All %d items will be deleted.
cs: Všechny %d položky budou smazány.

en: All Tags
cs: Všechny štítky

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
cs: Veškeré úpravy budou ztraceny. Řazení a štítky se vrátí na výchozí nastavení Omeka. Vlastní odkazy budou ztraceny.

en: All element texts must have a record type.
cs: Všechny prvky musí mít typ záznamu.

en: All items are in a collection.
cs: Všechny položky jsou ve sbírce.

en: All navigation links must have URIs.
cs: Všechny odkazy v navigaci musí mít URI.

en: All navigation links must have different URIs.
cs: Všechny odkazy v navigaci musí mít různá URI.

en: Allowed File Extensions
cs: Povolené přípony souborů

en: Allowed File Types
cs: Povolené typy souborů.

en: Allowed HTML Attributes
cs: Povolené HTML atributy

en: Allowed HTML Elements
cs: HTML prvky povoleny

en: An account of the resource
cs: Účet zdroje

en: An array of records is not available for the loop.
cs: Pole záznamů není použitelné pro cyklus.

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
cs: Prvek %s pro sadu prvků %s již existuje.

en: An entity primarily responsible for making the resource
cs: Entita primárně zodpovědná za tvorbu zdroje

en: An entity responsible for making contributions to the resource
cs: Entita zodpovědná za přispívání do zdroje

en: An entity responsible for making the resource available
cs: Entita zodpovědná za zpřístupnění zdroje

en: An existing API key was successfully rescinded.
cs: Stávající klíč API byl úspěšně zrušen.

en: An invalid value was detected during record iteration.
cs: Naplatná hodnota nalezena při procházení záznamů.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
cs: Jednoznačný odkaz na zrdoj v daném kontextu

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
cs: Jste si jist že chcete smazat vybrané prvky typu položky? Přijdete o všechen tex který se k vybraným prvkům vztahuje. Tento krok je nevratný.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
cs: Jste se jist že chcete odinstalovat %s?

en: Are you sure?
cs: Jste si jist?

en: Authentication
cs: Autentizace

en: Back to Log In
cs: Zpět na přihlášení

en: Batch Delete All Searched Items
cs: Dávkově vymazat všechny vyhledané položky

en: Batch Delete Items
cs: Hromadné mazání položek

en: Batch Edit All Searched Items
cs: Dávkově upravit všechny vyhledané položky

en: Batch Edit Item #%d [%d/%d]: %s
cs: Dávkově zpracovávám položku #%d [%d/%d]: %s

en: Batch Edit Items
cs: Dávkově upravit položky

en: Batch Edit: Starting processing 1 item. | Batch Edit: Starting processing %d items.
cs[0]: Dávková úprava: Zpracovávám 1 položku.
cs[1]: Dávková úprava: Zpracovávám %d položek.
cs[2]: Dávková úprava: Zpracovávám %d položky.

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
cs: Před pokračováním instalace je nutné vyřešit následující chyby:

en: Bibliographic Citation
cs: Bibliografická citace

en: Bit Depth
cs: Bitová hloubka

en: Bitrate
cs: Datový tok (Bitrate)

en: Browse All
cs: Procházet vše

en: Browse Collections
cs: Prohlížet sbírky

en: Browse Item Types
cs: Procházet typy položek

en: Browse Items
cs: Procházet položky

en: Browse Items by Tag
cs: Procházet položky podle štítků

en: Browse Tags
cs: Procházet šťítky

en: Browse Users
cs: Procházet uživatele

en: Browse by Tag
cs: Procházení podle štítků

en: By %s
cs: Od %s

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot add an existing file to an item!
cs: Nelze přidat existující soubor k položce!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
cs: Nelze přiřadit sbírku s neuloženým uživatelem.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
cs: Nemohu vytvořit aktivaci uživatele pro neexistujícího uživatele.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
cs: Nelze najít prvek s ID  '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
cs: Nemohu nalézt položku s ID %s!

en: Cannot find parent navigation page.
cs: Nelze nalézt rodičovskou stránku v navigaci.

en: Cannot get the local path for a stored file.
cs: Nelze uložit lokální cestu pro ukládaný soubor.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
cs: Nelze odstranit prvek z typu položky který není trvale zaznamenán v databázi!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
cs: Nemohu uložit text prvků záznamů které ještě nejsou trvalé.

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
cs: Nemohu nastavit ID sady prvků: sada pojmenovaná "%s" neexistuje.

en: Capture Date
cs: Datum záznamu

en: Capture Details
cs: Detaily snímání

en: Capture Device
cs: Záznamové zařízení

en: Change History
cs: Historie změn

en: Change Password
cs: Změnit heslo

en: Changes will be applied to all %d items.
cs: Změny budou aplikovány na všechny %d položky.

en: Changes will be applied to checked items.
cs: Změny budou aplikovány na označené položky.

en: Channels
cs: Kanály

en: Check box to show metadata elements with no text.
cs: Vyberte pro zobrazení prázdných metadata záznamů.

en: Check if you wish to delete selected items.
cs: Označte pokud si přejete smazat vybrané položky.

en: Check logs for success and errors.
cs: Zkontrolujte záznamy o úspěších a chybách.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
cs: Označte odkazy pro jejich zobrazení v hlavní navigaci. Klikněte a táhněte odkazy pro jejich uspořádání do požadovaného pořadí.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
cs: Vyberte toto pole pokud chcete aby mohl být do Omeky načten libovolný soubor.

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
cs: Zaškrtněte toto pole, pokud chcete ze vstupního formuláře filtrovat HTML elementy nebo atributy.

en: Checked items will be deleted.
cs: Označené položky budou smazány.

en: Citation
cs: Citace

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
cs: Klikněte a táhněte prvky do požadovaného pořadí. Klikněte na šipku vpravo pro přidání vlastních komentářů do popisu prvků.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
cs: Klikněte a táhněte soubor na preferované pořadí zobrazení.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
cs: Klikněte na tlačítko "Indexovat záznamy" pro indexování všech záznamů.

en: Codec
cs: Kodek

en: Collection
cs: Sbírka

en: Collection #%s
cs: Sbírka #%s

en: Collections
cs: Sbírky

en: Comment
cs: Komentář

en: Compression
cs: Komprese

en: Configurations apply to this theme only.
cs: Konfigurace se projeví pouze v tomto vzhledu.

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure Plugin: %s
cs: Nastavit zásuvný modul: %s

en: Configure Theme
cs: Nastavení vzhledu

en: Configure Theme: %s
cs: Nastavit vzhled: %s

en: Configure Your Site
cs: Konfigurace vašeho depositáře

en: Confirm Delete
cs: Potvrdit smazání

en: Confirm your password.
cs: Potvrdit heslo.

en: Contributor
cs: Přispěvatel

en: Contributors
cs: Přispěvatelé

en: Could not find file %s!
cs: Soubor %s nenalezen!

en: Could not load database resource!
cs: Nelze načíst databázi!

en: Count
cs: Počet

en: Coverage
cs: Pokrytí

en: Create a Password
cs: Vytvořit heslo.

en: Creator
cs: Tvůrce

en: Current Page
cs: Aktuální stránka

en: Current Password
cs: Současné heslo

en: Current Theme
cs: Aktuální vzhled

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
cs: Přizpůsobit popisy prvků níže. K přeskládání prvků, %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
cs: Nastavení typů záznamů vyhledávatelných v Omece.

en: Dashboard
cs: Nástěnka

en: Date
cs: Datum

en: Date Added
cs: Přidáno

en: Date Modified
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vzniku

en: Deactivate
cs: Deaktivovat

en: Default Superuser Account
cs: Implicitní superuživatelský účet

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete %s
cs: Smazat %s

en: Delete Items
cs: Smazat položky

en: Derivative Size Constraints
cs: Omezení velikosti odvozenin

en: Description
cs: Popis

en: Details
cs: Detaily

en: Direct Links
cs: Přímé odkazy

en: Disable File Upload Validation
cs: Zakázat validaci při nahrávání souborů.

en: Display Name
cs: Zobrazované jméno

en: Display Settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Duration
cs: Trvání

en: Each option must have a unique name.
cs: Každá volba musí mýt jedinečné jméno.

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Collection #%s
cs: Upravit sbírku #%s

en: Edit Collections
cs: Upravit kolekce

en: Edit Element Set
cs: Upravit soubor prvků

en: Edit File #%s
cs: Upravit soubor #%s

en: Edit Item #%s
cs: Upravit položku #%s

en: Edit Item Type #%s
cs: Upravit typ položky #%s

en: Edit Items
cs: Upravit položky

en: Edit User #%s
cs: Upravit uživatele %s

en: Edit this User
cs: Upravit tohoto uživatele

en: Editing Tags
cs: Upravit šťítky

en: Element Description
cs: Popis prvku

en: Element Name
cs: Jméno prvku

en: Element Sets
cs: Sady prvků

en: Element texts are not formatted correctly!
cs: Text není správně naformátován!

en: Elements
cs: Prvky

en: Email address is required.
cs: Emailová adresa požadována.

en: Email is required.
cs: Email vyžadován.

en: Embedded Metadata
cs: Vložená metadata

en: Enable API
cs: Povolit API

en: Enable HTML Filtering
cs: Povolit HTML filtrování

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
cs: Zapnutí nebo vypnutí API provedete zaškrtnutím nebo odšktrnutím pole.

en: Encryption
cs: Šifrování

en: Enter your email address to retrieve your password.
cs: Zadejte vaši emailovou adresu pro získaní hesla.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
cs: Chyba při konfiguraci zásuvného modulu "%s". Chybí config a/nebo config_form háček(ky).

en: Exact match
cs: Přesná shoda

en: Exif Array
cs: Exif pole

en: Exif String
cs: Exif řetězec

en: Existing
cs: Bezpečnostní nastavení

en: Fatal Error
cs: Fatální chyba

en: Featured
cs: Doporučená

en: Featured Collection
cs: Doporučená sbírka

en: Featured Item
cs: Doporučená položka.

en: Featured/Non-Featured
cs: Doporučená/Nedoporučená

en: Featured?
cs: Doporučená?

en: File
cs: Soubor

en: File #%s
cs: Soubor #%s

en: File History
cs: Historie souboru

en: File Metadata
cs: Metadata souboru

en: File Size
cs: Velikost souboru

en: File Type / OS
cs: Typ souboru / OS

en: File Validation
cs: Validace souboru

en: File must be valid before it can be associated with an item!
cs: Soubor musí být nejprve platný a pak ho lze přidat k položce!

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Files
cs: Soubory

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
cs: Soubory nemohou být připojeny k položce která není trvale zaznamenána v databázi!

en: Find a File
cs: Najít soubor

en: Forgot Password
cs: Zapomenuté heslo

en: Form Validation Errors
cs: Chyba validace formuláře

en: Format
cs: Formát

en: Format (Legacy) Metadata
cs: Formátovat (legacy) metadta

en: Format Metadata
cs: Formát metadat

en: Fullsize
cs: Plná velikost

en: Fullsize Image Size
cs: Velikost obrázku

en: General
cs: Obecný

en: Get started by adding your first collection.
cs: Začněte přidáním vaší první sbírky.

en: Get started by adding your first item.
cs: Začněte přidáním vaší první položky.

en: Get support
cs: Získejte podporu

en: Go to Home Page
cs: Jít na domovskou stránku

en: Go to search settings to select record types to use.
cs: Použité typy zásnamů lze vybrat v nastavení vyhledávání.

en: Go to the public site
cs: Přejít na veřejné stránky

en: HTML Filtering
cs: HTML filtrování

en: Height
cs: Výška

en: Hello %s. Your username is %s
cs: Zdravím %s. Vaše uživatelské jméno je %s

en: Hide Details
cs: Skrýt detaily

en: IPTC Array
cs: IPTC pole

en: IPTC String
cs: IPTC řetězec

en: Identifier
cs: Identifikátor/katalog. číslo

en: If this does not help, try contacting the %s.
cs: Pokud to nepomůže, kontaktujte %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
cs: Pokud máte nějaké otázky přečtěte si prosím <a href="http://omeka.org/codex">Omeka dokumentaci</a> nebo se zeptejte na <a href="http://omeka.org/forums">Omeka fóru</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
cs: Jestliže byste měli mít přístup, kontaktujte %s.

en: ImageMagick Directory Path
cs: Cesta k ImageMagick

en: Inactive users cannot log in to the site.
cs: Neaktivní uživatelé se nemohou přihlásit.

en: Index Records
cs: Indexovat záznamy

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
cs: Indexování znamená zběr, zpracování a uložení dat pro učely rychlého a přesného vyhledávání. Omeka automaticky indexuje jednotlivé záznamy ihned po uložení, ale nastavají situace kdy k indexování nedojde; napřiklad při aktualizaci ze starší verze Omeky nebo když nastavujete které záznamy budou vyhledávatelné.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
cs: Indexování záznamů. Může to chvilku trvat. Zatím můžete pokračovat v administraci vaší stránky.

en: Information about rights held in and over the resource
cs: Informace o právech ke zdroji.

en: Install
cs: Instalace

en: Installation Error
cs: Chyba instalace

en: Installation Warning
cs: Varování instalace

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
cs: Neplatný URI pro "%s" navigační odkaz:  "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
cs: Neplatné URI pro Omeka_Navigation_Page_Uri objekt: %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
cs: Při získávání URL záznamu byla zadána neplatná akce.

en: Invalid activation code given.
cs: Byl zadán nesprávný aktivační kód.

en: Invalid collection.
cs: Neplatná kolekce.

en: Invalid current password
cs: Současné heslo je neplatné

en: Invalid element ID.
cs: Neplatné ID prvku.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
cs: Neplatná data prvku. Pro přidání prvku musíte buď poslat objekt prvku, nebo pole metadat prvku.

en: Invalid element set.
cs: Neplatný soubor prvků.

en: Invalid email address
cs: Neplatná emailová adresa.

en: Invalid email address given.
cs: Neplatná emailová adresa zadána.

en: Invalid form submission.
cs: Neplatné odeslání formuláře.

en: Invalid format given for email address.
cs: Neplatný formát pro emailovou adresu.

en: Invalid hostname given for email address.
cs: Neplatná doména v emailové adrese.

en: Invalid item type.
cs: Neplatný typ položky.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
cs: Neplatný parametr. Funkce hasElement vyžaduje buď objekt prvku nebo id prvku pro určení zda mát typ položky tento prvek.

en: Invalid record ID.
cs: Neplatné ID záznamu.

en: Invalid record passed while getting record URL.
cs: Při získávání URL záznamu byl zadán neplatný záznam.

en: Invalid return value while getting record URL.
cs: Neplatná návratová hodnota při získávání URL záznamu.

en: Invalid search type given!
cs: Neplatný typ pro vyhledávání!

en: Invalid tagType given.
cs: Zadán neplatný typ štítku.

en: Item
cs: Položka

en: Item #%s
cs: Položka #%s

en: Item Metadata
cs: Metadata položky

en: Item Type
cs: Typ položky

en: Item Type #%s
cs: Typ položky #%s

en: Item Type Elements
cs: Prvky typu položky

en: Item Type Information
cs: Informace typu položky

en: Item Type Metadata
cs: Metadata typu položky

en: Item Types
cs: Typy položek

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
cs: Typ položky neobsahuje prvek s ID %s!

en: Items
cs: Položky

en: Items Per Page (admin)
cs: Položek na stránku (admin)

en: Items Per Page (public)
cs: Položek na stránku (veřejné)

en: Key
cs: Klíč

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Label
cs: Štítek

en: Language
cs: Jazyk

en: Last IP
cs: Poslední IP

en: Last accessed
cs: Poslední přístup

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
cs: Omezí počet položek zobrazených na stránce v administrátorském rozhraní.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
cs: Omezí počet položek zobrazených na stránce ve veřejném rozhraní.

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
cs: Omezit počet výsledků zobrazených na stranu v administračním rozhraní.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
cs: Omezení počtu výsledků zobrazených na jedné straně ve veřejném rozhraní.

en: List of allowed HTML attributes in form input
cs: Seznam HTML atributů povolených ve vstupním formuláři.

en: List of allowed HTML elements in form input
cs: Seznam povolených HTML prvků ve formě vstupu

en: List of allowed MIME types for file uploads
cs: Seznam povolených MIME typů pro upload souborů.

en: List of allowed extensions for file uploads
cs: Seznam povolených koncovek pro upload souborů

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
cs: Seznam štítků, které budou přidány ke všem označeným položkám, oddělené %s.

en: Log In
cs: Přihlásit se

en: Log Out
cs: Odhlásit

en: Login information incorrect. Please try again.
cs: Nesprávné přihlašovací údaje. Prosím zkuste to znovu.

en: Lost your password?
cs: Zapoměl jste heslo?

en: Main Menu
cs: Hlavní Menu

en: Manage Site
cs: Správa stránek

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
cs: Omezení velikosti obrazku (v pixelech)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
cs: Omezení na maximální rozměr obrázku (v pixelech).

en: Maximum number of API results displayed per page.
cs: Maximální výsledků API zobrazených na jedné straně.

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
cs: Omezení velikosti čtvercového náhledu (v pixelech)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
cs: Omezení na maximální rozměr čtvercového náhledu (v pixelech).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
cs: Omezení velikosti náhledu (v pixelech)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
cs: Maximální velikost náhledu (v pixelech).

en: Mime Type
cs: Mime typ

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
cs: Je třeba zadat typ přenosu souboru při připojování souborů k položce!

en: Name
cs: Jméno

en: Name as it should be displayed on the site
cs: Jméno zobrazené na stránce

en: Name of element set must be unique.
cs: Název prvku musí být jedinečný.

en: Name of element set must not be empty.
cs: Název sady prvků nesmí být prázdný.

en: Names of plugins must not be blank
cs: Jména zásuvných modulů nesmí být prázdná

en: Narrow by Specific Fields
cs: SQL chyba při migraci:

en: Navigation
cs: Navigace

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
cs: Navigační odkaz který má nesmazatelné pododkazy nemůže být smazán.

en: New
cs: Nový

en: New Password
cs: Nové heslo

en: New key label
cs: Nový šťítek klíče

en: New password must be at least %min% characters long.
cs: Nové heslo musí být alespoň %min% c znaků dlouhé.

en: New password must be entered.
cs: Musí být zadáno nové heslo.

en: New password must be typed correctly twice.
cs: Nové heslo musí být správně zadáno dvakrát.

en: Next Item
cs: Další položka

en: Next Item &rarr;
cs: Další položka &rarr;

en: Next Page
cs: Další stránka

en: No
cs: Ne

en: No Collection
cs: Žádná sbírka

en: No Tags
cs: Žádné štítky

en: No contributors
cs: Žádní přespěvatelé

en: No contributors.
cs: Žádní přespěvatelé

en: No featured collections are available.
cs: Žádná doporučená sbírka není dostupná.

en: No featured items are available.
cs: Žádná doporučená položka není dostupná.

en: No item to batch edit.
cs: Žádné položky pro dávkovou úpravu.

en: No plugin name given.
cs: Není zadáno jméno zásuvného modulu.

en: No recent items available.
cs: Žádné nové položky nejsou k dispozici.

en: No tags are available.
cs: Žádné štítky.

en: Not Featured
cs: Nedoporučená

en: Not Public
cs: Neveřejné

en: OR
cs: NEBO

en: Ok
cs: Budiž

en: Omeka Admin
cs: Omeka admin

en: Omeka Atom Feed
cs: Omeka Atom kanál

en: Omeka Image File
cs: Omeka obrazový subor

en: Omeka Legacy File
cs: Omeka legacy soubor

en: Omeka RSS Feed
cs: Omeka RSS kanál

en: Omeka Video File
cs: Omeka video soubor

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
cs: V Omece nastala chyba při aktualizaci vaší instalace.

en: Omeka has encountered an error
cs: V Omece došlo k chybě

en: Omeka has upgraded successfully.
cs: Omeka byla úspěšně aktualizována.

en: Omeka is installed.
cs: Omeka je nainstalována.

en: Omeka requires PHP version %1$s or higher, but this server is running PHP version %2$s. Please update the installed version of PHP and try again.
cs: Omeka vyžaduje verzi PHP %1$s nebo vyšší, ale tento server používá verzi PHP %2$s. Prosím aktualizujte nainstalovanou verzi PHP a zkuste to znovu.

en: Only Featured Items
cs: Pouze doporučené položky

en: Only Non-Featured Items
cs: Zadaná emailová adresa je neplatná.

en: Only Non-Public Items
cs: Pouze neveřejné položky

en: Only Public Items
cs: Pouze veřejné položky

en: Original
cs: Originál

en: Original Filename
cs: Původní jméno souboru

en: Output Formats
cs: Výstupní formáty

en: Page
cs: Strana

en: Page 1
cs: Strana 1

en: Page 2
cs: Strana 2

en: Page 3
cs: Strana 3

en: Page 4
cs: Strana 4

en: Page 5
cs: Strana 5

en: Page 6
cs: Strana 6

en: Page not found.
cs: Stránka nenalezena.

en: Pagination
cs: Stránkování

en: Password
cs: Heslo

en: Password cannot be empty.
cs: Heslo nemůže být prázdné.

en: Password changed!
cs: Heslo změněno!

en: Password is required.
cs: Heslo je povinné.

en: Password must be at least 6 characters long.
cs: Heslo musí být alespoň 6 znaků dlouhé.

en: Password: The passwords do not match.
cs: Heslo: Heslo neodpovídá.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
cs: Cesta k plugin.ini pro "%s" je špatná.

en: Pick this type
cs: Vybrat tento typ

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
cs: Prosím zálohujte vaší současnou databázi a potom klikněte na tlačítko pro aktualizaci.

en: Please check your email for a link to reset your password.
cs: Prosím, zkontrolujte váš email kvůli odkazu k resetování vašeho hesla.

en: Please follow this link to reset your password:
cs: Prosím, pokračujte tímto odkazem, pokud chcete resetovat vaše heslo:

en: Please restore from your database backup and try again.
cs: Prosím obnovte databázi z vaši zálohy a opakujte proces.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
cs: Zásuvný modul musí mít platné jméno adresáře, jinak nemůže být nainstalován.

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Post Processing
cs: Post processing

en: Powered by Omeka
cs: Vyrobeno Omekou ;-)

en: Prev Item
cs: Předchozí položka

en: Previous Page
cs: Předchozí strana

en: Private
cs: Soukromé

en: Producer
cs: Producent

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
cs: Hrdě postaveno na <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public
cs: Veřejné

en: Public Site
cs: Veřejný depositář

en: Public/Non-Public
cs: Veřejný/Neveřejný

en: Public?
cs: Veřejná?

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Query type:
cs: Typ dotazu:

en: Query:
cs: Dotaz:

en: Quick Filter
cs: Rychlý filtr

en: Re-type the Password
cs: Opakujte heslo

en: Real Name is required.
cs: Skutečné jméno je vyžadováno.

en: Recent Collections
cs: Poslední sbírky

en: Recent Items
cs: Nedávné položky

en: Recently Added Items
cs: Nedávno přidané položky

en: Record Type
cs: Typ záznamu

en: Record Types
cs: Typy záznamů

en: Record types:
cs: Typy záznamů:

en: Relation
cs: Vztah

en: Remember Me?
cs: Neodhlašovat?

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove field
cs: Odstranit pole

en: Remove?
cs: Odstranit?

en: Render Details
cs: Detaily zobrazení

en: Render Device
cs: Zobrazovací zařízení

en: Repeat New Password
cs: Opakujte nové heslo

en: Rescind
cs: Zrušit

en: Researcher
cs: Výzkumník

en: Resend Activation Email
cs: Znovu odeslat aktivační e-mail

en: Reset Navigation
cs: Obnovit navigaci

en: Reset results
cs: Resetovat výsledky

en: Restore Default Attributes
cs: Obnovit základní atributy

en: Restore Default Elements
cs: Obnovit výchozí prvky

en: Restore Default Extensions
cs: Obnovit základní rozšíření

en: Restore Default Types
cs: Obnovit základní typy

en: Results Per Page (admin)
cs: Výsledků na stranu (admin)

en: Results Per Page (public)
cs: Výsledků na stranu (veřejné)

en: Results per Page
cs: Výsledků na stranu

en: Return to Dashboard
cs: Zpátky na nástěnku

en: Rights
cs: Práva

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
cs: Role popisuje oprávnění uživatele. Viz <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>dokumentace</a> pro podrobnosti.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
cs: Rss2.0 kanál nenalezen

en: SQL error in migration:
cs: SQL chyba při migraci:

en: Sample Rate
cs: Vzorkovací frekvence

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Save Password
cs: Uložit heslo

en: Screenshot for %s Theme
cs: Screenshot vzhledu %s

en: Search
cs: Hledat

en: Search By Collection
cs: Hledat podle sbírek

en: Search By Tags
cs: Hledat podle štítků

en: Search By Type
cs: Hledat polde typu

en: Search By User
cs: Hledat podle uživatele

en: Search Field
cs: Hledat pole

en: Search Items
cs: Hledat položky

en: Search Record Types
cs: Hledat typy záznamů

en: Search Terms
cs: Hledat výraz

en: Search Type
cs: Hledat typ

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
cs: Hledat podle rozsahu ID# (například 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
cs: Hledat klíčová slova

en: Search for items
cs: Hledat položky

en: Search only these record types:
cs: Hledat pouze tento typ záznamů:

en: Search tags
cs: Hledat štítky

en: Search users
cs: Hledat uživatele

en: Search using this query type:
cs: Hledat s použitím dotazu:

en: Security
cs: Zabezpečení

en: Select Below
cs: Velikost souboru

en: Select Below
cs: Vyberte z následujících

en: Select a Homepage
cs: Vybrat domácí stránku

en: Select all %s results
cs: Vybrat všechny %s výsledky

en: Select all rows
cs: Vybrat všechny řádky

en: Select item "%s"
cs: Vybrat položku "%s"

en: Separate tags using this character or string.
cs: Oddělte štítky pomocí znaku nebo řetězce.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
cs: Oddělte štítky s pomocí tohoto snaku nebo řetězce. Buďte opatrní při změně tohoto nastavení. Riskujete rozdělení štítků které obsahují starý oddělovač.

en: Separate tags with %s
cs: Oddělte štítky %s.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Show Details
cs: Zobrazit detaily

en: Show Empty Elements
cs: Zobrazit prázdné prvky

en: Site Author Information
cs: Položka úspěšně smazána!

en: Site Copyright Information
cs: Copyright depositáře

en: Site Description
cs: Přistup odepřen.

en: Site Settings
cs: Nastavení depositáře

en: Site Title
cs: Název depositáře

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
cs: Některé položky byly vynechány protože nemáte oprávnění k jejich smazání.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
cs: Nemáte oprávnění k přístupu na tuto stránku.

en: Sort by:
cs: Řadit dle:

en: Source
cs: Zdroj

en: Square Thumbnail
cs: Čtvercová minuatura

en: Square Thumbnail Size
cs: Velikost čtvercové miniatury

en: Subject
cs: Předmět

en: Submit
cs: Odeslat

en: Success!
cs: Úspěch!

en: Support Forums
cs: Fórum podpory

en: System Information
cs: Systémové informace

en: Tag Delimiter
cs: Oddělovač štítků

en: Tags
cs: Štítky

en: Tags must be given a name.
cs: Štítky musí být pojmenovány.

en: That name is already taken for this tag.
cs: Toto jméno už je zabrané jiným štítkem.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
cs: Pole "%s" má alespoň jednu neplatnou hodnotu!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
cs: Zásuvný modul "%s" musí být nainstalován a musí mít nové soubory aby mohl být aktualizován.

en: The %s plugin has already been installed.
cs: Zásuvný modul %s je již nainstalován.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
cs: Zásuvný modul %s byl aktivován, ale nemohl být načten:

en: The %s plugin was successfully activated!
cs: Zásuvný modul %s byl úspěšně aktivován!

en: The %s plugin was successfully configured!
cs: Zásuvný modul %s byl úspěšně konfigurován!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
cs: %s zásuvný modul byl úspěšně deaktivován!

en: The %s plugin was successfully installed!
cs: Zásuvný modul %s byl úspěšně nainstalován!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
cs: Plugin %s byl úspěšně odinstalován!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
cs: %s zásuvný modul byl úspěšně aktualizován!

en: The API configuration was successfully changed!
cs: Nastavení API bylo úspěšně změněno!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
cs: Soubor metadatových prvků Dublin Core je běžný pro všechny Omeka záznamy, včetně položek, souborů a sbírek. Pro více informací navštivte http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
cs: ImageMagick adresářová cesta nepracuje správně.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
cs: Cesta k adresáři ImageMagick nebyla nastavena. Nebudou vytvořeny žádné odvozené obrázky. Pokud byste chtěli v Omeka vytvořit odvozené obrázky, prosím, nastavte  cestu k ImageMagick v Nastavení.

en: The ImageMagick directory path works.
cs: ImageMagick adresářová cesta pracuje.

en: The appearance settings have been updated.
cs: Nastavení vzhledu bylo aktualizováno.

en: The collection "%s" was successfully added!
cs: Sbírka "%s" byla úspěšně přidána!

en: The collection "%s" was successfully changed!
cs: Sbírka "%s" byla úspěšně změněna!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
cs: Sbírka "%s" byla úspěšně smazána!

en: The collection #%s was successfully added!
cs: Sbírka #%s byla úspěšně přidána!

en: The collection #%s was successfully changed!
cs: Sbírka #%s byla úspěšně změněna!

en: The collection #%s was successfully deleted!
cs: Sbírka #%s byla úspěšně vymazána!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
cs: Nastavená PHP cesta (%s) neukazuje na PHP-CLI knihovnu.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
cs: Nastavená cesta k PHP (%s) je neplatná.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
cs: Nastavená PHP cesta (%s) ukazuje na PHP-CLI knihovnu ve špatné verzi (%s).

en: The deletion of all items is forbidden.
cs: Vymazání všech položek je zakázáno.

en: The description of the item type.
cs: Popis typu položky.

en: The element name must not be empty.
cs: Jméno prvky nesmí být prázdné.

en: The element set was successfully changed!
cs: Prvek byl úspěšně upraven!

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
cs: Formát souboru, fyzické médium nebo rozmět zdroje

en: The file was successfully deleted.
cs: Soubor byl úspěšně smazán.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
cs: Následující chyba nastala při aktivaci zásuvného modulu %s:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
cs: V průběhu deaktivace %s zásuvného modulu se stala následující chyba:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
cs: Následující chyba nastala při instalaci zásuvného modulu %s:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
cs: V průběhu odinstalace %s pluginu se stala následující chyba:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
cs: V průběhu aktualizace zásuvného modulu %s se stala následující chyba:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
cs: Následující problémy nijak neovlivní instalaci, ale můžou mýt negativní dopad na chování Omeky:

en: The general settings have been updated.
cs: Nastavení bylo aktualizováno.

en: The item "%s" was successfully added!
cs: Položka "%s" byla úspěšně přidána!

en: The item "%s" was successfully changed!
cs: Položka "%s" byla úspěšně změněna!

en: The item "%s" was successfully deleted!
cs: Položka "%s" byla úspěšně smazána!

en: The item #%s was successfully added!
cs: Položka #%s byla úspěšně přidána!

en: The item #%s was successfully changed!
cs: Položka #%s byla úspěšně změněna!

en: The item #%s was successfully deleted!
cs: Položka #%s byla úspěšně smazána!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
cs: Typ položky "%s" byl úspěšně přidán!   Nyní můžete přidat prvky do vašeho nového typu položky.

en: The item type "%s" was successfully added.
cs: Typ položky "%s" byl úspěšně přidán.

en: The item type "%s" was successfully updated.
cs: Typ položky "%s" byl úspěšně aktualizován.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
cs: Typ položky nemůže obsahovat více než jeden "%s" prvek.

en: The item type elements were successfully changed!
cs: Prvky položky typu byly úspěšně změněny!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
cs: Soubor metadat typů položka se skládá ze všech typů prvků Omeky a všemi položkami vytvořenými administrátorem.

en: The item type name must be unique.
cs: Jméno typu položky musí být jedinečné.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
cs: Jméno typu položky musí obsahovat  %1$s až %2$s znaků.

en: The item was successfully deleted.
cs: Položka úspěšně smazána.

en: The items are checked and changed one by one in the background.
cs: Položky jsou kontrolovány a měněny jedena po druhé na pozadí.

en: The items are checked and deleted one by one in the background.
cs: Položky jsou kontrolovány a mazány jedena po druhé na pozadí.

en: The items were successfully changed!
cs: Položky byly úspěšně změněny!

en: The items were successfully deleted!
cs: Položky byly úspěšně smazány!

en: The maximum file size is %s.
cs: Maximální velikost souboru je %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
cs: Sada metadata prvků která byla obsažena ve `files_images` tabulce v předcházející verzi Omeky. Tyto prvky jsou společné pro všechny obrázkové soubory.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
cs: Sada metadata prvků která byla obsažena ve `files_videos` tabulce v předcházející verzi Omeky. Tyto prvky jsou společné pro všechny video soubory.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
cs: Sada metadata prvků která byla společně s Dublin Core sadou prvků obsažena v tabulce `files` v předcházející verzi Omeky. Tato sada může být zavrhnuta v budoucích verzích.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
cs: Metoda použitá pro přístup k této URL (%s) je neplatná.

en: The name of the item type.
cs: Jméno typu položky.

en: The nature or genre of the resource
cs: Povaha nebo žánr zdroje

en: The navigation settings have been reset.
cs: Nastavení navigace byla obnovena.

en: The navigation settings have been updated.
cs: Nastavení navigace bylo aktualizováno.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
cs: Nastavení navigace nebude uloženo, protože obsahuje neplatné nebo nevyplněné hodnoty. Všechny změněné hodnoty budou obnoveny.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
cs: Stránka musí být normalizována a musí mít platné uid.

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
cs: Rodičovský zásobník musí být buď navigační objekt nebo potomek navigačního objektu.

en: The plugin %s must be installed.
cs: Plugin %s musí být instalovaný.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
cs: Zásuvný modul nebyl nalezen v adresáři '%s' !

en: The security settings have been updated.
cs: Bezpečnostní nastavení bylo aktualizováno.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
cs: Prostorové nebo časové téma zdroje, prostorová aplikovatelnost zdroje, nebo oblast se kterou zdroj souvisí

en: The theme has been successfully changed.
cs: Vzhled byl úspěšně změněn.

en: The theme settings were successfully saved!
cs: Nastavení vzhledu bylo úspěšně změněno!

en: The topic of the resource
cs: Téma zdroje

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
cs: Uživatel "%s" byl přidán, ale aktivační e-mail mu nemohl být zaslán.

en: The user "%s" was successfully added!
cs: Uživatel "%s" byl úspěšně přidán!

en: The user "%s" was successfully deleted!
cs: Uživatel "%s" byl úspěšně smazán!

en: The user %s was successfully changed!
cs: Uživatel "%s" byl úspěšně změněn!

en: The user must be assigned a role.
cs: Uživateli musí být přiřazena role.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
cs: Uživatelské jméno  "%1$s" musí obsahovat mezi %2$s a %3$s znaky.

en: Themes
cs: Vzhled

en: There are currently no items within this collection.
cs: Žádné položky ve sbírce

en: There are no collections on this page.
cs: Žádná sbírka k zobrazení.

en: There are no elements.
cs: Žádné prvky

en: There are no files for this item yet.
cs: Pro tuto položku zde zatím nejsou žádné soubory.

en: There are no recently added items.
cs: Žádná poslední přidané položky.

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
cs: Nejsou zde k zobrazení žádné štítky. Nejprve přidejte nové štítky k Položkám.

en: There are too few values in the element ordering array.
cs: Příliš málo hodnot pro řazení prvků pole.

en: There are too many values in the element ordering array.
cs: Příliš mnoho hodnot pro řazení prvků pole.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
cs: Neexistující prvek "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
cs: Ve formuláři je chyba. Prosím zkuste to znovu.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
cs: Ve formuláři je chyba. Prosím zkuste to znovu.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
cs: Ve vašem formuláři jsou chyby. Prosím opravte je a formulář znovu odešlete.

en: This email address is already in use.
cs: Tato emailová adresa je již používána.

en: This email address is invalid.
cs: Tento email není validní.

en: This is not a valid plugin.
cs: Toto není platný zásuvný modul.

en: This migration should have been run previously (should not run again).
cs: Tato migrace již proběhla (a neměla by být spuštěna znovu).

en: This migration should not be run.
cs: Tato migrace by neměla být spuštěna.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
cs: Toto téma vyžaduje novější verzi Omeky(%s).

en: This username is already in use.
cs: Toto uživatelské jméno je již používáno.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
cs: Tato verze %1$s vyžaduje minimálně verzi Omeka %2$s.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
cs: Tímto smažete typ položky "%s", ale nesmažete prvky přiřazené tomuto typu. Položky přiřazené tomuto typy ztratí všechna metadata specifická tomuto typu položky.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
cs: Tímto vymažete sbírku "#%s" a všechna s ní související metadata. Žádná z položek v kolekci nebude smazána, pouze všechny odkazy z položek vedoucí ke kolekci.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
cs: Tímto vymažete sbírku #%s a všechna s ní související metadata. Žádná z položek v kolekci nebude smazána, pouze všechny odkazy z položek vedoucí ke kolekci.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
cs: Tímto smažete sadu prvků a všechny prvky přiřazené do této sady. Položky ztratí všechna metadata specifická pro tuto sadu prvků.

en: This will delete the file and its associated metadata.
cs: Tímto smažete soubor a s ním asociovaná metadata.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
cs: Tímto smažete položku "%s" a s ní asociovaná metadata. Smazána budou také soubory a metadata souborů asociovaných s touto položkou.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
cs: Tímto smažete položku #%s a s ní asociovaná metadata. Smazána budou také soubory a metadata souborů asociovaných s touto položkou.

en: Thumbnail
cs: Miniatura

en: Thumbnail Size
cs: Velikost náhledu

en: Title
cs: Název

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
cs: Pro smazání štítku stiskněte X. Smazáním štítku nesmažete označenou položku.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
cs: Pro změnu jména štítku, klikněte na jméno a začněte upravovat, potom stiskněte "enter" pro uložení. Pro zrušení úprav stiskněte klávesu ESC nebo klikněte mino štítek.

en: To view all items with a tag, click the number.
cs: Pro zobrazení všech položek se štítky, klikněte na číslo.

en: Total Items
cs: Celkem položek

en: Total Number of Items
cs: Celkový počet položek

en: Transcriber
cs: Přepsal

en: Type
cs: Typ

en: Type Metadata
cs: Typ metadat

en: Type Name
cs: Název typu

en: Typed passwords do not match.
cs: Napsané heslo neodpovídá.

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
cs: Nelze resetovat heslo. Prosím ověřte, že zadané informace jsou správné a kontaktuje administrátora, pokud je to nutné.

en: Undo
cs: Zpět

en: Uninstall
cs: Odinstalovat.

en: Uninstall Plugin: %s
cs: Odinstalovat zásuvný modul: %s

en: Update API Keys
cs: Aktualizovat API klíče

en: Upgrade
cs: Aktualizace

en: Upgrade Database
cs: Aktualizovat databázi

en: Upgrade Your Omeka Database
cs: Aktualizovat vaší Omeka databázi

en: Upgrade to %s
cs: Aktualizovat na %s

en: Use HTML
cs: Použít HTML

en: Use Square Thumbnails
cs: Použít čtvercové náhledy

en: Use this theme
cs: Použít tento vzhled

en: User #%s
cs: Uživatel #%s

en: User Activation
cs: Aktivace uživatele

en: User activation email could not be sent.
cs: Nepodařilo se uživateli odeslat aktivační e-mail.

en: User activation email has been sent.
cs: Aktivační e-mail byl odeslán uživateli.

en: User is not allowed to delete selected items.
cs: Uživatel nesmí mazat vybrané položky.

en: User is not allowed to delete this item.
cs: Uživatel nesmí smazat tuto položku.

en: User is not allowed to edit selected items.
cs: Uživatel nesmí upravovat vybrané položky.

en: User is not allowed to edit this item.
cs: Uživatel nesmí upravovat tuto položku.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
cs: Uživatel nemá oprávnění upravovat doporučenost této položky.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
cs: Uživatel nesmí měnit viditelnost položek.

en: User is not allowed to tag selected items.
cs: Uživatel nemá oprávnění přidávat štítky k vybraným Položkám.

en: User is not allowed to tag this item.
cs: Uživatel nemá oprávnění přidávat štítek k této položce..

en: User may not change permissions to super-user
cs: Uživatel nesmí měnit práva superuživatele.

en: User may not change roles.
cs: Uživatel nesmí změnit svou roli.

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Username cannot be empty.
cs: Uživatelské jméno nemůže být prázdné.

en: Username is required.
cs: Uživatelské jméno vyžadováno.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
cs: Uživatelské jméno musí být dlouhé 30 znaků nebo méně. Prázdné není povoleno.

en: Username must be at least %min% characters long.
cs: Uživatelské jméno musí být dlouhé alespoň %mi% znaků.

en: Username must be at most %max% characters long.
cs: Uživatelské jméno nesmí být delší než %max% znaků.

en: Users
cs: Uživatelé

en: Version %s
cs: Verze %s

en: View
cs: Zobrazit

en: View All
cs: Zobrazit vše

en: View All Collections
cs: Prohlížet všechny sbírky

en: View All Items
cs: Zobrazit všechny položky

en: View File Metadata
cs: Zobrazit metadata souboru

en: View Public Page
cs: Zobrazit veřejnou stránku

en: View the items in %s
cs: Zobrazit položku v %s.

en: Watermark
cs: Vodotisk

en: Welcome!
cs: Vítej!

en: Welcome, %s
cs: Vítej, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
cs: Mezery nejsou povoleny. Mohou být použity pouze tyto speciální znaky: %s

en: Width
cs: Šířka

en: Would you like to %s?
cs: Rád by jste k %s?

en: Yes
cs: Ano

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
cs: Ano, chci odinstalovat zásuvný modul.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
cs: Nemáte nainstalované žádné zásuvné moduly. Přidejte je do adresáře plugins a zde uvidíte jejich seznam.

en: You do not have permission to access this page.
cs: Nemáte oprávnění k přístupu na tuto stránku.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
cs: Máte novou verzi %s. Prosím aktualizujte!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
cs: Soubory prohledávané Omekou byly změněny. Prosím reindexujte záznamy pomocí formuláře dole.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
cs: Vybrali jste neplatné jméno vzhledu. Prosím, vyberte jiný vzhled.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
cs: Nemáte žádné API klíče. Použijte formulář k jejich vytvoření.

en: You have no collections.
cs: Nemáte žádné kolekce.

en: You have no items.
cs: Nemáte žádné položky.

en: You may now log in to Omeka.
cs: Teď se smíte přihlásit do Omeky.

en: You must choose some items to batch edit.
cs: Procházet položky podle štítků

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
cs: Musíte potvrdit odinstalaci před tím než bude provedena.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
cs: Použijte prosím jinou přístupovou metodu. Pokud jste přišli na tuto stránku skrz odkaz vedoucí z Omeky, prosím kontaktujte %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
cs: Vámi požadovaná stránka nejspíše neexistuje. Něco je špatně. Dole naleznete stručný přehled položek, sbírek a expozicí tohoto depositáře.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
cs: Vaše Omeka databáze není kompatibilní s vaší současnou verzí Omeky.

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
cs: Váš účet pro repositář %s byl vytvořen. Prosím klikněta na následující odkaz pro jeho aktivaci.

en: Your query returned no results.
cs: Váš dotaz navrátil žádné výsledky.

en: [%s] Reset Your Password
cs: [%s] Resetovat vaše heslo.

en: [Default]
cs: [Standardní]

en: [Untitled]
cs: [Beze jména]

en: [Untitled] #%s
cs: [Bez názvu] #%s

en: [no text]
cs: [žádný text]

en: accessed %1$s, %2$s.
cs: navštíveno %1$s, %2$s.

en: by %s
cs: %s

en: collection | collections
cs[0]: sbírka
cs[1]: sbírek
cs[2]: sbírky

en: contains
cs: obsahuje

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: does not match
cs: neshoduje se

en: edit a specific item type
cs: editovat specifický typ položky

en: ends with
cs: končí na

en: inactive
cs: neaktivní

en: is empty
cs: je prázdný

en: is exactly
cs: je právě

en: is not empty
cs: není prázdný

en: is not exactly
cs: není přesně

en: item | items
cs[0]: položka
cs[1]: položek
cs[2]: položky

en: items selected
cs: vybrané položky

en: matches
cs: shoduje se

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
cs: musí být 30 nebo méně znaků bez mezery

en: must be at least 6 characters
cs: musí být laespoň 6 znaků

en: or
cs: nebo

en: plugin | plugins
cs[0]: zásuvný modul
cs[1]: zásuvných modulů
cs[2]: zásuvné moduly

en: refine your search
cs: upravit hledání

en: required field
cs: vyžadované pole

en: site administrator
cs: administrátor depositáře

en: starts with
cs: začíná na

en: tag | tags
cs[0]: štítek
cs[1]: štítků
cs[2]: štítky

en: theme
cs: vzhled

en: user | users
cs[0]: uživatel
cs[1]: uživatelů
cs[2]: uživatelé
