Omeka - en to el_GR translation catalogue (666 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
el_GR: Το "%s" δεν αποτελεί έγκυρη παραγωγή αρχείου.

en: %1$s and %2$s
el_GR: %1$s και %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
el_GR: Το %1$s απαιτεί τα παρακάτω plugins να είναι εγκατεστημένα, ενεργοποιημένα και να έχουν φορτωθεί:%2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
el_GR: %1$s, %2$s και %3$s

en: %s Administrator
el_GR: %s Διαχειριστής

en: %s et al.
el_GR: %s και συνεργάτες.

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
el_GR: Το %s δεν διαθέτει κλειδιά API. Χρησιμοποιείστε την παραπάνω φόρμα για να δημιουργήσετε ένα.

en: %s is not a valid URL.
el_GR: %s δεν είναι έγκυρο URL.

en: %s of %s
el_GR: %s από %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
el_GR: Ο χρήστης %s θα διαγραφεί από το σύστημα. Τα αντικείμενα, οι συλλογές και οι ετικέτες που δημιουργήθηκαν από το συγκεκριμένο χρήστη θα παραμείνουν στο σύστημα αλλά δεν θα συσχετίζονται πλεόν με το συγκεκριμένο χρήστη.

en: &larr; Previous Item
el_GR: &larr; Προηγούμενο αντικείμενο

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
el_GR: '%s' είναι ήδη σε χρήση. Παρακαλώ διαλέξτε ένα άλλο όνομα χρήστη.

en: '%s' is an invalid special value.
el_GR: '%s' δεν είναι έγκυρη ειδική αξία

en: (Lost your password?)
el_GR: (Ξεχάσατε τον κωδικό σας;)

en: (Private)
el_GR: (Ιδιωτικό)

en: 403 Page Forbidden
el_GR: 403 Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης

en: 403: Forbidden
el_GR: 403: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης

en: 404 Page Not Found
el_GR: 404 Δεν βρέθηκε σελίδα

en: 404: Page Not Found
el_GR: 404: Δεν Βρέθηκε η Σελίδα

en: 405 Method Not Allowed
el_GR: 405 Δεν επιτρέπεται η μέθοδος

en: A current %s variable has not been set to this view.
el_GR: Η τρέχουσα μεταβλητή %s δεν έχει λάβει τιμή στη συγκεκριμένη εμφάνιση.

en: A language of the resource
el_GR: Μια γλώσσα του πόρου

en: A loop %s variable has not been set to this view.
el_GR: Η μεταβλητή επανάληψης %s δεν έχει λάβει τιμή στη συγκεκριμένη εμφάνιση.

en: A name given to the resource
el_GR: Όνομα που έχει δοθεί στον πόρο

en: A new API key was successfully created.
el_GR: Ένα νέο κλειδί API δημιουργήθηκε επιτυχώς.

en: A new version of Omeka is available for download.
el_GR: Μια νέα έκδοση του Omeka είναι διαθέσιμη για μεταφότωση.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
el_GR: Ένα σημείο ή μια περίοδος του χρόνου που σχετίζεται με ένα γεγονός στον κύκλο ζωής του πόρου

en: A related resource
el_GR: Ένας σχετικός πόρος

en: A related resource from which the described resource is derived
el_GR: Μια σχετική πηγή από την οποία προέρχεται ο περιγραφόμενος πόρος

en: API Keys
el_GR: Κλειδιά API

en: Access denied.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activate your account with the %s repository
el_GR: Ενεργοποιήστε το λογαριασμό σας για το αποθετήριο %s

en: Activation has been pending since %s.
el_GR: Η ενεργοποίηση εκκρεμεί από %s.

en: Active?
el_GR: Ενεργό;

en: Add Another File
el_GR: Προσθήκη άλλου αρχείου

en: Add Collection
el_GR: Πρόσθεσε συλλογή

en: Add Element
el_GR: Προσθήκη πεδίου

en: Add Input
el_GR: Προσθήκη συμβολής

en: Add Item
el_GR: Πρόσθεσε ένα Αντικέιμενο

en: Add Item Type
el_GR: Προσθήκη τύπου αντικειμένου

en: Add Link
el_GR: Προσθήκη συνδέσμου

en: Add New Files
el_GR: Προσθήκη νέων αρχείων

en: Add New User
el_GR: Προσθήκη νέου Χρήστη

en: Add Tags
el_GR: Προσθήκη Tags

en: Add User
el_GR: Προσθήκη Χρήστη

en: Add a Collection
el_GR: Προσθήκη συλλογής

en: Add a Field
el_GR: Προσθήκη πεδίου

en: Add a File
el_GR: Προσθήκη αρχείου

en: Add a Link to the Navigation
el_GR: Προσθήκη ενός Συνδέσμου στην Πλοήγηση

en: Add a User
el_GR: Προσθήκη Χρήστη

en: Add a new collection
el_GR: Πρόσθεσε μια νέα συλλογή

en: Add a new item
el_GR: Προσθήκη νέου αντικειμένου

en: Add an Item
el_GR: Προσθήκη ενός αντικειμένου

en: Add an Item Type
el_GR: Προσθήκη τύπου αντικειμένων

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
el_GR: Προσθήκη νέων θεμάτων από τη λήψη τους από τον <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Κατάλογο Θεμάτων του Omeka</a>, ή <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">σχεδιάστε το δικό σας</a>!

en: Additional Creator
el_GR: Επιπλέον δημιουργός

en: Admin
el_GR: Διαχειριστής

en: Admin Dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου διαχειριστή

en: Administrator Email
el_GR: Ηλεκτρονική διεύθυνση διαχειριστή

en: Advanced Search (Items only)
el_GR: Προχωρημένη Αναζήτηση (μόνο για αντικείμενα)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
el_GR: Μετά την ενεργοποίηση του API, οι εφαρμογές θα έχουν τη δυνατότητα να εμφανίζουν, να αναζητούν, να προσθέτουν, να επεξεργάζονται και να διαγράφουν τους πόρους του ιστοτόπου σας. Η εμφάνιση, η προσθήκη, η επεξεργασία και η διαγραφή προστατευόμενου υλικού απαιτούν την αυθεντικοποίηση κλειδιού. Κάθε κλειδί αντιστοιχεί σε έναν υπαρκτό χρήστη του Omeka και λαμβάνει όλα τα δικαιώματα του συγκεκριμένου χρήστη. Μπορείτε να δημιουργήσετε κλειδιά στη %sσελίδα επεξεργασίας%s κάθε χρήστη.

en: All Tags
el_GR: Όλα τα tags

en: All element texts must have a record type.
el_GR: Όλα τα κείμενα των στοιχείων πρέπει να έχουν τύπο εγγραφής.

en: All navigation links must have URIs.
el_GR: Όλοι οι σύνδεσμοι περιήγησης πρέπει να περιέχουν URIs.

en: All navigation links must have different URIs.
el_GR: Όλοι οι σύνδεσμοι περιήγησης πρέπει να περιέχουν διαφορετικά URIs.

en: Allowed File Extensions
el_GR: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: Allowed File Types
el_GR: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: Allowed HTML Attributes
el_GR: Επιτρεπόμενα Γνωρίσματα HTML

en: Allowed HTML Elements
el_GR: Επιτρεπόμενα Στοιχεία HTML

en: An account of the resource
el_GR: Μια περιγραφή του πόρου

en: An array of records is not available for the loop.
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμο σύνολο εγγραφών για την επανάληψη.

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
el_GR: Υπάρχει ήδη ένα στοιχείο με το όνομα "%s" στην ομάδα στοιχείων "%s".

en: An entity primarily responsible for making the resource
el_GR: Η κύριως υπεύθυνη οντότητα για τη δημιουργία του πόρου

en: An entity responsible for making contributions to the resource
el_GR: Μια οντότητα με συνεισφορές στον πόρο

en: An entity responsible for making the resource available
el_GR: Μια οντότητα υπεύθυνη για τη διαθεσιμότητα του πόρου

en: An existing API key was successfully rescinded.
el_GR: Το κλειδί API ακυρώθηκε επιτυχώς.

en: An invalid value was detected during record iteration.
el_GR: Ανιχνεύθηκε μία μη έγκυρη τιμή κατά την επαναλαμβανόμενη επεξεργασία των εγγραφών.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
el_GR: Μια σαφής αναφορά στον πόρο σε ένα δεδομένο πλαίσιο

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε όλα τα αντικείμενα του επιλεγμένου τύπου από τη βάση δεδομένων; Θα χάσετε όλα τα κείμενα που αναφέρονται στα επιλεγμένα αντικείμενα. Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
el_GR: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να απεγκαταστήσετε το %s;

en: Are you sure?
el_GR: Είστε βέβαιοι;

en: Authentication
el_GR: Πιστοποίηση

en: Back to Log In
el_GR: Επιστροφή στην Σύνδεση

en: Batch Delete Items
el_GR: Μαζική διαγραφή αντικειμένων

en: Batch Edit Items
el_GR: Μαζική Επεξεργασία Αντικειμένων

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
el_GR: Πριν η εγκατάσταση να συνεχιστεί, τα ακόλουθα σφάλματα πρέπει να επιλυθούν:

en: Bibliographic Citation
el_GR: Βιβιογραφική αναφορά

en: Boolean
el_GR: Λογική Τιμή

en: Browse All
el_GR: Περιήγηση Όλων

en: Browse Collections
el_GR: Περιήγηση συλλογών

en: Browse Item Types
el_GR: Περιήγηση τύπων αντικειμένων

en: Browse Items
el_GR: Περιήγηση αντικείμενων

en: Browse Items by Tag
el_GR: Πλοηγηση στα αντικείμενα με βάση τα Tags

en: Browse Tags
el_GR: Επισκόπιση Ετικετών

en: Browse Users
el_GR: Περιήγηση στους Χρήστες

en: Browse by Tag
el_GR: Περιήγηση με βάση το Tag

en: By %s
el_GR: Από %s

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Cannot add an existing file to an item!
el_GR: Δεν μπορρεί να προστεθεί ένα υπάρχον αρχείο στο αντικείμενο!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
el_GR: Δεν μπορείτε να συνδέσετε την συλλογή με έναν μη αποθηκευμένο χρήστη.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
el_GR: Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε μια ενεργοποίηση χρήστη για έναν χρήστη που δεν υπάρχει.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
el_GR: Δεν βρέθηκε στοιχείο με ID '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
el_GR: Δεν μπορεί να βρεθεί πεδίο με το ID %s!

en: Cannot find parent navigation page.
el_GR: Αδυναμία εύρεσης της γονικής σελίδας περιήγησης.

en: Cannot get the local path for a stored file.
el_GR: Δεν μπορεί να βρεθεί το μονοπάτι για ένα αποθηκευμένο αρχείο.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
el_GR: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε στοιχεία από ένα τύπο αντικειμένου που δεν είναι επίμονο στη βάση δεδομένων!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση κειμένου στοιχείων για εγγραφές που δεν συνεχίζουν να υτπάρχουν!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
el_GR: Δεν μπορείτε να ορίσετε το πεδίο με ID: που με το όνομα "%s" δεν υπάρχει.

en: Capture Date
el_GR: Ημερομηνία καταγραφής

en: Capture Details
el_GR: Λεπτομέρειες καταγραφής

en: Capture Device
el_GR: Συσκευή καταγραφής

en: Change History
el_GR: Ιστορικό αλλαγών

en: Change Password
el_GR: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Changes will be applied to checked items.
el_GR: Οι αλλαγές θα εφαρμοστούν στα επιλεγμένα αντικείμενα

en: Channels
el_GR: Κανάλια

en: Check box to show metadata elements with no text.
el_GR: Κουτί επιλογής για την εμφάνιση των μεταδεδομένων χωρίς κείμενο.

en: Check if you wish to delete selected items.
el_GR: Ελέγξτε αν επιθυμείτε να διαγράψετε τα επιλεγμένα αντικείμενα

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
el_GR: Επιλέξτε τους συνδέσμους που θα εμφανίζονται στο κεντρικό μενού περιήγησης. Κάντε κλικ και σύρετε τους συνδέσμους στην επιθυμητή σειρά εμφάνισης.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πεδίο αν θέλετε να ανεβάσετε κάποιο αρχείο στο Omeka

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
el_GR: Επιλέξτε το συγκεκριμένο πεδίο αν επιθυμείτε να φιλτράρετε τα στοιχεία ή τα γνωρίσματα HTML από τα δεδομένα εισόδου της φόρμας.

en: Checked items will be deleted.
el_GR: Τα επιλεγμένα αντικείμενα θα διαγραφούν.

en: Citation
el_GR: Aναφορά

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
el_GR: Κάντε κλικ και σύρετε τα στοιχεία στην επιθυμητή σειρά εμφάνισης. Κάντε κλικ στα βέλη αριστερά για να προσθέσετε σχόλια στις περιγραφές των στοιχείων.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
el_GR: Κάντε κλικ και σύρετε τα αρχεία στην επιθυμητή σειρά εμφάνησης.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί "Ευρετηρίαση Εγγραφών" για να ευρετηριάσετε εκ νέου τις εγγραφές.

en: Codec
el_GR: Κωδικοποιητής

en: Collection
el_GR: Συλλογή

en: Collections
el_GR: Συλλογές

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Compression
el_GR: Συμπίεση

en: Configurations apply to this theme only.
el_GR: Αποδοχή ρυθμίσεων για αυτό το θέμα μόνο.

en: Configure
el_GR: Ρύθμιστε

en: Configure Plugin: %s
el_GR: Διαχείριση Πρόσθετου: %s

en: Configure Theme
el_GR: Διαμόρφωση Θέματος

en: Configure Theme: %s
el_GR: Διαμόρφωση Θέματος: %s

en: Configure Your Site
el_GR: Διαμορφώστε την ιστοσελίδα σας

en: Confirm Delete
el_GR: Επικύρωση Διαγραφής

en: Confirm your password.
el_GR: Επιβεβαιώστε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Contributor
el_GR: Συνεισφέρων

en: Contributors
el_GR: Συντελεστές

en: Could not find file %s!
el_GR: Δεν βρέθηκε το αρχείο %s!

en: Could not load database resource!
el_GR: Αδυναμία φόρτωσης πόρου από την βάση δεδομένων!

en: Coverage
el_GR: Κάλυψη

en: Create a Password
el_GR: Δημιουργία ενός κωδικού πρόσβασης

en: Creator
el_GR: Δημιουργός

en: Current Page
el_GR: Τρέχουσα Σελίδα

en: Current Password
el_GR: Τρέχοντας κωδικός πρόσβασης

en: Current Theme
el_GR: Τρέχων θέμα

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
el_GR: Επεξεργαστείτε τις περιγραφές των αντικειμένων που ακολουθούν. Για την αναδιάταξη των αντικειμένων, %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
el_GR: Προσαρμόστε τους τύπους των εγγραφών που θα είναι διαθέσιμοι προς αναζήτηση στο Omeka.

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date Added
el_GR: Ημερομηνία προσθήκης

en: Date Modified
el_GR: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Default Superuser Account
el_GR: Προεπιλεγμένος λογαριασμός Superuser

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete %s
el_GR: Διαγραφή %s

en: Delete Items
el_GR: Διαγραφή Αντικειμένων

en: Derivative Size Constraints
el_GR: Παραγόμενοι Περιορισμοί Μεγέθους

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Direct Links
el_GR: Άμεσοι Σύνδεσμοι

en: Disable File Upload Validation
el_GR: Απενεργοποίηση επικύρωσης μεταφόρτωσης αρχείου

en: Display Name
el_GR: Όνομα Εμφάνισης

en: Display Settings
el_GR: Εμφάνιση Ρυθμίσεων

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Duration
el_GR: Διάρκεια

en: Each option must have a unique name.
el_GR: Κάθε επιλογή πρέπει να έχει ένα μοναδικό όνομα.

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit Collection #%s
el_GR: Επεξεργασία Συλλογής #%s

en: Edit Collections
el_GR: Επεξεργασία συλλογών

en: Edit Element Set
el_GR: Επεξεργασία Συνόλου Στοιχείων

en: Edit File #%s
el_GR: Επεξεργασία Αρχείου #%s

en: Edit Item #%s
el_GR: Επεξεργασία αντικειμένου #%s

en: Edit Item Type #%s
el_GR: Επεξεργασία τύπου αντικειμένου #%s

en: Edit Items
el_GR: Επεξεργασία αντικειμένων

en: Edit User #%s
el_GR: Επεξεργασία Χρήστη #%s

en: Edit this User
el_GR: Επεξεργασία αυτού του Χρήστη

en: Editing Tags
el_GR: Ετικέτες προς επεξεργασία

en: Element Description
el_GR: Περιγραφή Αντικειμένου

en: Element Name
el_GR: Όνομα πεδίου

en: Element Sets
el_GR: Σύνολο στοιχείων

en: Element texts are not formatted correctly!
el_GR: Το κείμενο των στοιχείων δεν είναι μορφοποιημένο σωστά.

en: Elements
el_GR: Πεδία

en: Email address is required.
el_GR: Απαιτείται διεύθυνση email

en: Email is required.
el_GR: Το Email είναι υποχρεωτικό.

en: Embedded Metadata
el_GR: Ενσωματωμένα Μεταδεδομένα

en: Enable API
el_GR: Ενεργοποίηση API

en: Enable HTML Filtering
el_GR: Ενεργοποίηση του Φιλτραρίσματος HTML

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
el_GR: Ενεργοποιείστε ή απενεργοποιείστε το API επιλέγοντας ή όχι το παρακάτω κουτί.

en: Encryption
el_GR: Κρυπτογράφηση

en: Enter your email address to retrieve your password.
el_GR: Πληκτρολογήστε το email σας για να ανακτήσετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
el_GR: Σφάλμα κατά τη ρύθμιση του plugin "%s".Λείπουν τα config και/ή config_form hook(s).

en: Exact match
el_GR: Ακριβές ταίριασμα

en: Existing
el_GR: Υπάρχον

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενη

en: Featured Collection
el_GR: Προτεινόμενη συλλογή

en: Featured Item
el_GR: Προτεινόμενο αντικείμενο

en: Featured/Non-Featured
el_GR: Προτεινόμενα/Μη Προτεινόμενα

en: Featured?
el_GR: Προτεινόμενο?

en: File
el_GR: Αρχείο

en: File #%s
el_GR: Αρχείο #%s

en: File History
el_GR: Ιστορικό Αρχείου

en: File Metadata
el_GR: Μεταδεδομένα Αρχείου

en: File Size
el_GR: Μέγεθος Αρχείου

en: File Type / OS
el_GR: Είδος φακέλου / Λειτουργικού συστήματος

en: File Validation
el_GR: Επικύρωση Αρχείου

en: File must be valid before it can be associated with an item!
el_GR: Το αρχείο πρέπει να είναι έγκυρο πρωτού να μπορεί να συσχετιστεί με ένα αντικείμενο!

en: Filename
el_GR: Όνομα αρχείου

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
el_GR: Τα αρχεία δεν μπορούν να είαι συνημμένα σε ένα αντικείμενο που δεν είναι υφιστάμενο στη βάση δεδομένων!

en: Filter Element Texts
el_GR: Φιλτράρετε τα Κείμενα των Στοιχείων

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
el_GR: Φιλτράρετε τα κείμενα των στοιχείων επιλέγοντας το παρακάτω κουτί. Όταν έχει επιλεγεί. το API θα συμβουλεύεται τα φίλτρα εμφάνισης και κειμένου όταν εξάγει αναπαραστάσεις κειμένου των στοιχείων.

en: Find a File
el_GR: Βρείτε ένα αρχείο

en: Forgot Password
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης

en: Form Validation Errors
el_GR: Σφάλμα επικύρωσης φόρμας

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Format (Legacy) Metadata
el_GR: Μορφοποίηση (legacy) μεταδεδομένων

en: Format Metadata
el_GR: Μορφοποίηση μεταδεδομένων

en: Fullsize
el_GR: Πλήρες Μέγεθος

en: Fullsize Image Size
el_GR: Πραγματικό μέγεθος εικόνας

en: General
el_GR: Γενικά

en: Get started by adding your first collection.
el_GR: Ξεκινήστε προσθέντοντας την πρώτη σας συλλογή.

en: Get started by adding your first item.
el_GR: Ξεκινήστε προσθέτοντας το πρώτο σας αντικείμενο.

en: Get support
el_GR: Υποστήριξη

en: Go to Home Page
el_GR: Μετάβαση στην Αρχική Σελίδα

en: Go to search settings to select record types to use.
el_GR: Μεταβείτε στις ρυθμίσεις της αναζήτησης για να επιλέξετε τους τύπους εγγραφών που θα χρησιμοποιηθούν.

en: HTML Filtering
el_GR: Φιλτράρισμα HTML

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Hello %s. Your username is %s
el_GR: Γεία σου %s. Το όνομα χρήστη σας είναι %s

en: Hide Details
el_GR: Απόκρυψη λεπτομερειών

en: Identifier
el_GR: Αναγνωριστικό

en: If this does not help, try contacting the %s.
el_GR: Αν αυτό δεν βοηθήσει επικοινωνήστε με τον %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
el_GR: Εάν έχετε κάποια ερώτηση παρακαλώ να αναφερθείτε στο <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a>ή να στείλετε ένα μήνυμα στο <a href="http://omeka.org/forums">Omeka φόρουμ</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
el_GR: Αν πιστεύετε ότι θα πρέπει να έχετε πρόσβαση, επικοινωνήστε με τον %s.

en: ImageMagick Directory Path
el_GR: Διαδρομή Καταλόγου ImageMagick

en: Inactive users cannot log in to the site.
el_GR: Οι ανενεργοί χρήστες δεν μπορούν να εισέλθουν στον ιστότοπο.

en: Index Records
el_GR: Ευρετηρίαση Εγγραφών

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
el_GR: Η έννοια της Ευρετηρίασης αναφέρεται στη συλλογή, την ανάλυση και την αποθήκευση δεδομένων προκειμένου να πραγματοποιούμε γρήγορες και ακριβείς αναζητήσεις επι αυτών. Το Omeka θα ευρετησιάσει αυτόματα κάθε εγγραφή που αποθηκεύεται. Ωστόσο υπάρχουν περιπτώσεις κατά τις οποίες οι εγγραφές σας μπορεί να μην συμπεριληφθούν στο ευρετήριο. Για παράδειγμα, όταν πραγματοποιείται ενημέρωση του Omeka από μία παλιότερη έκδοση του ή μετά από προσαρμογή των τύπων των εγγραφών προς αναζήτηση.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
el_GR: Εκτελείται η δημιουργία του ευρετηρίου εγγραφών. Η συγκεκριμένη ενέργεια μπορεί να πάρει λίγη ώρα. Μπορείτε να συνεχίσετε με τη διαχείριση του ιστοτόπου σας.

en: Information about rights held in and over the resource
el_GR: Πληροφορίες για τα δικαιώματα για και επί του πόρου

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: Installation Error
el_GR: Σφάλμα εγκατάστασης

en: Installation Warning
el_GR: Προειδοποίηση εγκατάστασης

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
el_GR: Στο σύνδεσμο περιήγησης "%s" υπάρχει μη έγκυρο URI: "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
el_GR: Το URI για το αντικείμενο Omeka_Navigation_Page_Uri δεν είναι έγκυρο: %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
el_GR: Μη έγκυρη ενέργεια κατά τη λήψη του URL της εγγραφής.

en: Invalid activation code given.
el_GR: Μη έγκυρος κωδικός ενεργοποίησης.

en: Invalid collection.
el_GR: Μη έγκυρη συλλογή.

en: Invalid current password
el_GR: Μη έγκυρη εισαγωγή του τρέχοντος μυστικού κωδικού

en: Invalid element ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID στοιχείου.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
el_GR: Μη έγκυρα δεδομένα στοιχείου. Για να προσθέσετε στοιχεία θα πρέπει είτε να περάσετε ένα στοιχείο ή μια σειρά από στοιχεία μεταδεδομένων.

en: Invalid element set.
el_GR: Μη έγκυρο σύνολο στοιχείων.

en: Invalid email address
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση e-mail

en: Invalid email address given.
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση email

en: Invalid form submission.
el_GR: Μη έγκυρη καταχώριση φόρμας

en: Invalid format given for email address.
el_GR: Μη έγκυρη μορφή διεύθυνσης email

en: Invalid hostname given for email address.
el_GR: Μη έγκυρος παροχέας διεύθυνσης email

en: Invalid item type.
el_GR: Μη έγκυρος τύπος αντικειμένου.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
el_GR: Μη έγκυρη παράμετρος. Η λειτουργία hasElement απαιτεί είτε ένα

en: Invalid record ID.
el_GR: Μη έγκυρο ID εγγραφής.

en: Invalid record passed while getting record URL.
el_GR: Μη έγκυρη εγγραφή κατά τη λήψη του URL της εγγραφής.

en: Invalid return value while getting record URL.
el_GR: Μη έγκυρη επιστρεφόμενη τιμή κατά την λήψη του URL της εγγραφής.

en: Invalid search type given!
el_GR: Μή έγκυρος τύπος αναζήτησης δόθηκε!

en: Invalid tagType given.
el_GR: Μη εγκυρο tagType

en: Item
el_GR: Αντικείμενο

en: Item #%s
el_GR: Αντικείμενο #%s

en: Item Metadata
el_GR: Μεταδεδομένα Αντικειμένου

en: Item Type
el_GR: Τύπος Αντικειμένου

en: Item Type #%s
el_GR: Τύπος αντικειμένου #%s

en: Item Type Elements
el_GR: Στοιχεία του Τύπου του Αντικειμένου

en: Item Type Information
el_GR: Πληροφορίες τύπου αντικειμένου

en: Item Type Metadata
el_GR: Τύπος Μεταδεδομένων Αντικειμένου

en: Item Types
el_GR: Τύποι αντικειμένων

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
el_GR: Ο τύπος αντικειμένου δεν περιέχει κάποιο στοιχείο με ID %s!

en: Items
el_GR: Αντικείμενα

en: Items Per Page (admin)
el_GR: Αντικείμενα ανα σελίδα (admin)

en: Items Per Page (public)
el_GR: Αντικείμενα ανά σελίδα (public)

en: Key
el_GR: Κλειδί

en: Keyword
el_GR: Λέξη-κλειδί

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Last IP
el_GR: Τελευταία IP

en: Last accessed
el_GR: Τελευταία προσπέλαση

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
el_GR: Περιορισμός του αριθμού των αντικειμένων που εμφανίζονται ανα σελίδα στη διεπαφή του διαχειριστή

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
el_GR: Περιορίσμός του αριθμού των αντικειμένων που εμφανίζονται ανα σελίδα στη δημόσια διεπαφή

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
el_GR: Περιορισμός του αριθμού των αποτελεσμάτων που εμφανίζονται ανα σελίδα στη διεπαφή του διαχειριστή.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
el_GR: Περιορίστε τον αριθμό των αποτελεσμάτων που εμφανίζονται ανά σελίδα στη δημόσια διεπαφή χρήστη.

en: List of allowed HTML attributes in form input
el_GR: Λίστα των επιτρεπόμενων γνωρισμάτων HTML για την εισαγωγή δεδομένων σε φόρμες

en: List of allowed HTML elements in form input
el_GR: Λίστα των επιτρεπόμενων στοιχείων HTML για την εισαγωγή δεδομένων σε φόρμες

en: List of allowed MIME types for file uploads
el_GR: Λίστα επιτρεπτών τύπων MIME για ανέβασμα αρχείων

en: List of allowed extensions for file uploads
el_GR: Λίστα των επιτρεπόμενων επεκτάσεων αρχείων προς μεταφόρτωση

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
el_GR: Λίστα tags που θα προστεθούν σε όλα τα επιλεγμένα αντικείμενα, διαχωρισμένα με %s.

en: Log In
el_GR: Σύνδεση

en: Log Out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Login information incorrect. Please try again.
el_GR: Έχετε εισάγει λανθασμένα στοιχεία εισόδου. Παρακαλούμε προσπαθείστε ξανά.

en: Lost your password?
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
el_GR: Περιορισμός του μέγιστου πλήρους μεγέθους εικόνας (σε pixels)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
el_GR: Περιορισμός μέγιστου πραγματικού μεγέθους εικόνας (σε pixels)

en: Maximum number of API results displayed per page.
el_GR: Μέγιστος αριθμός αποτελεσμάτων API που εμφανίζονται ανά σελίδα.

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
el_GR: Περιορισμός του μέγιστου μεγέθους του τετραγώνου του εικονιδίου (σε pixels)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
el_GR: Περιορισμός μέγιστου square μεγέθους μικρογραφιών (σε pixels)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
el_GR: Περιορισμός του μέγιστου μεγέθους εικονιδίου (σε pixels)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
el_GR: Περιορισμός μέγιστου μεγέθους εικόνιδίου (σε pixels)

en: Mime Type
el_GR: Μορφή MIME

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
el_GR: Πρέπει να καθοριστεί ο τύπος μεταφοράς αρχείου κατά την επισύναψει αρχείων σε ένα αντικείμενο!

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name as it should be displayed on the site
el_GR: Όνομα, όπως θα πρέπει να εμφανίζεται στον ιστότοπο

en: Name of element set must be unique.
el_GR: Το όνομα του πεδίου πρέπει να είναι μοναδικό.

en: Name of element set must not be empty.
el_GR: Το όνομα του πεδίου δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Names of plugins must not be blank
el_GR: Τα ονόματα των plugins δεν μπορούν να είναι κενά

en: Narrow by Specific Fields
el_GR: Περιορισμός με βάση Συγκεκριμένα Πεδία

en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
el_GR: Οι σύνδεσμοι περιήγησης οι οποίοι διαθέτουν υποσυνδέσμους που δεν μπορούν να διαγραφούν, δεν μπορούν να διαγραφούν ούτε οι ίδιοι.

en: New
el_GR: Νέο

en: New Password
el_GR: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: New key label
el_GR: Νέα επιγραφή κλειδιού

en: New password must be at least %min% characters long.
el_GR: Ο νέος μυστικός κωδικός πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %min% χαρακτήρες.

en: New password must be entered.
el_GR: Πρέπει να εισάγετε τον νέο μυστικό κωδικό.

en: New password must be typed correctly twice.
el_GR: Ο νέος μυστικός κωδικός πρέπει να πληκτρολογηθεί σωστά δύο φορές.

en: Next Item
el_GR: Επόμενο αντικείμενο

en: Next Item &rarr;
el_GR: Επόμενο αντικείμενο &rarr;

en: Next Page
el_GR: Επόμενη Σελίδα

en: No
el_GR: Όχι

en: No Collection
el_GR: Καμμία συλλογή

en: No Tags
el_GR: Χωρίς Tags

en: No contributors
el_GR: Χωρίς συνεισφέροντες

en: No contributors.
el_GR: Χωρίς συνεισφέροντες.

en: No featured collections are available.
el_GR: Δεν υπάρχουν προτεινόμενες συλλογές

en: No featured items are available.
el_GR: Δεν υπάρχουν προτεινόμενα χαρακτηριστικά διαθέσιμα

en: No plugin name given.
el_GR: Δεν έχεο δοθεί κάποιο όνομα για το plugin.

en: No recent items available.
el_GR: Δεν υπάρχουν πρόσφατα αντικείμενα διαθέσιμα.

en: No tags are available.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα tags

en: Not Featured
el_GR: Μη προτεινόμενη

en: Not Public
el_GR: Ιδιωτικό

en: Ok
el_GR: Οκ

en: Omeka Image File
el_GR: Αρχείο εικόνας του OMEKA

en: Omeka Legacy File
el_GR: Αρχείο Omeka Legacy

en: Omeka Video File
el_GR: Omeka αρχείο βίντεο

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
el_GR: Το Omeka αντιμετώπισε ένα σφάλμα κατά την αναβάθμιση της εγκατάστασή σας.

en: Omeka has encountered an error
el_GR: Το Omeka αντιμετώπισε ένα σφάλμα

en: Omeka has upgraded successfully.
el_GR: Το Omeka έχει αναβαθμιστεί με επιτυχία.

en: Omeka is installed.
el_GR: Το Omeka έχει εγκατασταθεί.

en: Only Featured Items
el_GR: Μόνο Προτεινόμενα Αντικείμενα

en: Only Non-Featured Items
el_GR: Μόνο Μη-Προτεινόμενα Αντικείμενα

en: Only Non-Public Items
el_GR: Μόνο Μη-Δημοσιευμένα Αντικείμενα

en: Only Public Items
el_GR: Μόνο δημοσιευμένα Αντικείμενα

en: Original
el_GR: Αρχικό

en: Original Filename
el_GR: Αρχικό όνομα αρχείου

en: Output Formats
el_GR: Μορφή εξαγόμενων

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Page 1
el_GR: Σελίδα 1

en: Page 2
el_GR: Σελίδα 2

en: Page 3
el_GR: Σελίδα 3

en: Page 4
el_GR: Σελίδα 4

en: Page 5
el_GR: Σελίδα 5

en: Page 6
el_GR: Σελίδα 6

en: Page not found.
el_GR: Δεν βρέθηκε αυτή η σελίδα.

en: Pagination
el_GR: Σελιδοποίηση

en: Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: Password cannot be empty.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης δεν μπορεί να είναι κενός.

en: Password changed!
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης άλλαξε!

en: Password is required.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης είναι υποχρεωτικός.

en: Password must be at least 6 characters long.
el_GR: Ο μυστικός κωδικός πρέπει να περιέχει τουλάχιστον 6 χαρακτήρες.

en: Password: The passwords do not match.
el_GR: Κωδικός πρόσβασης: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
el_GR: Η διαδρομή του plugin.ini για το "%s" δεν είναι σωστή.

en: Pick this type
el_GR: Διαλέξτε αυτόν τον τύπο

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
el_GR: Παρακαλούμε να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας της υπάρχουσας βάσης δεδομένων σας και στη συνέχεια κάντε κλικ στο κουμπί για να αναβαθμίσετε.

en: Please check your email for a link to reset your password.
el_GR: Παρακαλούμε βρείτε στο mail σας ένα σύνδεσμο για να επαναφέρετε το συνθηματικό σας.

en: Please follow this link to reset your password:
el_GR: Παρακαλώ ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας:

en: Please restore from your database backup and try again.
el_GR: Παρακαλούμε να επαναφέρετε από το αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας και προσπαθήστε ξανά.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
el_GR: Το πρόσθετο πρέπει να διαθέτει έγκυρο όνομα καταλόγου για να μπορεί να εγκατασταθεί.

en: Prev Item
el_GR: Προηγούμενο αντικείμενο

en: Previous Page
el_GR: Προηγούμενη Σελίδα

en: Private
el_GR: Ιδιωτικό

en: Producer
el_GR: Παραγωγός

en: Public
el_GR: Δημόσιο

en: Public Site
el_GR: Δημόσια Ιστοσελίδα

en: Public/Non-Public
el_GR: Δημόσιευμένο/Μή-Δημοσιευμένο

en: Public?
el_GR: Δημόσιο?

en: Publisher
el_GR: Εκδότης

en: Query type:
el_GR: Τύπος αναζήτησης:

en: Query:
el_GR: Αναζήτηση:

en: Quick Filter
el_GR: Γρήγορο φιλτράρισμα

en: Re-type the Password
el_GR: Πληκτρολογήστε ξανά τον κωδικό πρόσβασης

en: Real Name is required.
el_GR: Απαιτείται το Πραγματικό Όνομα.

en: Recent Collections
el_GR: Πρόσφατες Συλλογές

en: Recent Items
el_GR: Πρόσφατα Αντικείμενα

en: Recently Added Items
el_GR: Αντικείμενα που έχουν προστεθεί πρόσφατα

en: Record Type
el_GR: Τύπος Εγγραφής

en: Record Types
el_GR: Τύποι Εγγραφών

en: Record types:
el_GR: Τύποι εγγραφών:

en: Relation
el_GR: Σχέση

en: Remember Me?
el_GR: Να με θυμάσαι;

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove field
el_GR: Αφαίρεση πεδίου

en: Remove?
el_GR: Αφαίρεση?

en: Repeat New Password
el_GR: Επανάληψη νέου κωδικού πρόσβασης

en: Rescind
el_GR: Ακύρωση

en: Resend Activation Email
el_GR: Επαναποστολή Email Ενεργοποίησης

en: Restore Default Attributes
el_GR: Ανάκτηση Προεπιλεγμένων Χαρακτηριστικών

en: Restore Default Elements
el_GR: Ανάκτηση Προεπιλεγμένων Στοιχείων

en: Restore Default Extensions
el_GR: Ανάκτηση Προεπιλεγμένων Επεκτάσεων

en: Restore Default Types
el_GR: Ανάκτηση Προεπιλεγμένων Τύπων

en: Results Per Page (admin)
el_GR: Αποτελέσματα Ανά Σελίδα (admin)

en: Results Per Page (public)
el_GR: Αποτελέσματα Ανά Σελίδα (public)

en: Results per Page
el_GR: Αποτελέσματα ανά Σελίδα

en: Return to Dashboard
el_GR: Επιστροφή στο ταμπλό

en: Rights
el_GR: Δικαιώματα

en: Role
el_GR: Ρόλος

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
el_GR: Οι ρόλοι περιγράφουν τα δικαιώματα που διαθέτει κάποιος χρήστης. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>τεκμηρίωση</a>.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
el_GR: Rss2.0 Feed Δεν βρέθηκε!

en: SQL error in migration:
el_GR: Σφάλμα SQL κατά το migration

en: Sample Rate
el_GR: Ρυθμός Δείγματος

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save Password
el_GR: Αποθήκευση κωδικού πρόσβασης

en: Screenshot for %s Theme
el_GR: Εικόνα για το %s θέμα

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search By Collection
el_GR: Αναζήτηση με βάση την Συλλογή

en: Search By Tags
el_GR: Αναζήτηση με Tags

en: Search By Type
el_GR: Αναζήτηση με βάση τον Τύπο

en: Search By User
el_GR: Αναζήτηση με τον χρήστη

en: Search Field
el_GR: Πεδίο Αναζήτησης

en: Search Items
el_GR: Αναζήτηση στοιχείων

en: Search Record Types
el_GR: Αναζήτηση με βάση την εγγραφή

en: Search Terms
el_GR: Όροι Αναζήτησης

en: Search Type
el_GR: Τύπος Αναζήτησης

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
el_GR: Αναζήτηση σε ένα εύρος ID#s (παράδειιγμα: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
el_GR: Αναζήτηση για Λέξεις-κλειδιά

en: Search for items
el_GR: Αναζήτηση αντικειμένου

en: Search only these record types:
el_GR: Αναζήτηση μόνο σε αυτούς τους τύπους εγγραφών:

en: Search users
el_GR: Αναζήτηση χρηστών

en: Search using this query type:
el_GR: Αναζήτηση βάσει αυτού του τύπου:

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: Select Below
el_GR: Επιλέξτε το παρακάτω

en: Select Below
el_GR: Επιλέξτε παρακάτω

en: Select a Homepage
el_GR: Επιλέξτε Αρχική Σελίδα

en: Separate tags using this character or string.
el_GR: Διαχωρίστε τα tags χρησιμοπιώντας αυτόν τον χαρακτήτα ή string.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
el_GR: Διαχωρίσετε τα tags, χρησιμοποιώντας αυτόν το χαρακτήρα ή string. Να είστε προσεκτικοί κατά την αλλαγή αυτής της ρύθμισης. Μπορείτε να διατρέξετε τον κίνδυνο της διάσπασης των tags που περιέχουν τις παλιές οριοθετίσεις.

en: Separate tags with %s
el_GR: Διαχωρισμός tags με %s

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Show Details
el_GR: Εμφάνιση λεπτομερειών

en: Show Element Set Headings
el_GR: Εμφάνιση Επικεφαλίδας Συνόλου Στοιχείων

en: Show Empty Elements
el_GR: Εμφάνιση κενών στοιχείων

en: Site Author Information
el_GR: Πληροφορίες Συγγραφέα Ιστοσελίδας

en: Site Copyright Information
el_GR: Πληροφορίες Πνευματικών Δικαιωμάτων Ιστοσελίδας

en: Site Description
el_GR: Περιγραφή σελίδας

en: Site Settings
el_GR: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Site Title
el_GR: Τίτλος Σελίδας

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
el_GR: Κάποια από τα αντικείμενα εξαιρέθηκαν επειδή δεν είχατε τα απαραίτητα δικαιώματα για να τα διαγράψετε.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
el_GR: Συγνώμη, αλλά δεν έχετε τα σωστά δικαιώματα για να έχετε πρόσβαση σε αυτή την σελίδα.

en: Sort by:
el_GR: Ταξινόμηση βάσει:

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Square Thumbnail
el_GR: Τετράγωνα Εικονίδια

en: Square Thumbnail Size
el_GR: Square μέγεθος μικρογραφιών

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Success!
el_GR: Επιτυχία!

en: Support Forums
el_GR: Forums Υποστήριξης

en: System Information
el_GR: Πληροφορίες συστήματος

en: Tag Delimiter
el_GR: Οριοθέτηση Τag

en: Tags must be given a name.
el_GR: Τα Tags πρέπει να έχουν ένα όνομα.

en: Test
el_GR: Τεστ

en: That name is already taken for this tag.
el_GR: Αυτό το όνομα έχει ήδη ληφθεί για αυτό το tag.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
el_GR: Το "%s" πεδίο έχει τουλάχιστον μία έγκυρη τιμή!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
el_GR: Το πρόσθετο "%s" πρέπει να έχει εγκατασταθεί και να υπάρχουν νεώτερα αρχεία για την αναβάθμισή του.

en: The %s plugin has already been installed.
el_GR: Το %s plugin έχει ήδη εγκατασταθεί.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
el_GR: Το %s plugin ενεργοποιήθηκε αλλά δεν μπορούσε να φορτωθεί.

en: The %s plugin was successfully activated!
el_GR: Το %s plugin εγκαταστάθηκε επιτυχώς!

en: The %s plugin was successfully configured!
el_GR: Το plugin %s ρυθμίστηκε με επιτυχία!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
el_GR: Το plugin %s έχει απενεργοποιηθεί επιτυχώς!

en: The %s plugin was successfully installed!
el_GR: Το %s plugin εγκαταστάθηκε επιτυχώς!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
el_GR: To %s plugin απεγκαταστάθηκε με επιτυχία!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
el_GR: Το %s plugin αναβαθμίστικε επιτυχώς!

en: The API configuration was successfully changed!
el_GR: Οι ρυθμίσεις του API ενημερώθηκαν επιτυχώς!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
el_GR: Το σύνολο στοιχείων μεταδεδομένων Dublin Core είναι κοινό για όλες τις εγγραφές του OMEKA, συμπεριλαμβανομένων εκθεμάτων, αρχείων και συλλογών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε στο http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
el_GR: Η διαδρομή του καταλόγου ImageMagick δεν λειτουργεί.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
el_GR: Το μονοπάτι για το ImageMagick δεν έχει καθοριστεί. Καμία παράγωγος εικόνα δεν θα δημιουργηθεί. Αν επιθυμείτε το Omeka να δημιουργήσει παράγωγες εικόνες, παρακαλούμε ορίστε το μονοπάτι στη φόρμα ρυθμίσεων.

en: The ImageMagick directory path works.
el_GR: Η διαδρομή του καταλόγου ImageMagick λειτουργεί.

en: The appearance settings have been updated.
el_GR: Οι ρυθμίσεις εμφάνισης έχουν ενημερωθεί.

en: The collection "%s" was successfully added!
el_GR: Η συλλογή "%s" προστέθηκε με επιτυχία!

en: The collection "%s" was successfully changed!
el_GR: Η συλλογή "%s" άλλαξε με επιτυχία!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
el_GR: Η συλλογή "%s" έχει διαγραφεί επιτυχώς!

en: The collection #%s was successfully added!
el_GR: Η συλλογή #%s προστέθηκε επιτυχώς!

en: The collection #%s was successfully changed!
el_GR: Η συλλογή #%s ενημερώθηκε επιτυχώς!

en: The collection #%s was successfully deleted!
el_GR: Η συλλογή #%s διαγράφτηκε επιτυχώς!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
el_GR: Η διαδρομή για την PHP (%s) δεν περιέχει το εκτελέσιμο PHP-CLI.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
el_GR: Η διαδρομή για την PHP (%s) δεν είναι έγκυρη.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
el_GR: Η διαδρομή για την PHP (%s) περιέχει ένα εκτελέσιμο PHP-CLI αλλά η έκδοσή του (%s) δεν είναι έγκυρη.

en: The description of the item type.
el_GR: Η περιγραφή του τύπου αντικειμένου.

en: The element name must not be empty.
el_GR: Το όνομα του στοιχείου δεν πρέπει να είναι κενό.

en: The element set was successfully changed!
el_GR: Το σύνολο στοιχείων ενημερώθηκε επιτυχώς!

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
el_GR: Η μορφή αρχείου, το φυσικό μέγεθος, ή οι διαστάσεις του πόρου

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
el_GR: Το ακόλουθο σφάλμα παρουσιάστηκε κατά την ενεργοποίηση του %s plugin:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
el_GR: Το ακόλουθο σφάλμα προήλθε κατά την απενεργοποίηση του plugin %s:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
el_GR: Το ακόλουθο σφάλμα παρουσιάστηκε κατά την εγκατάσταση του %s plugin:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
el_GR: Το ακόλουθο σφάλμα προήλθε κατά την απεγκατάσταση του plugin %s:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
el_GR: Το ακόλουθο σφάλμα προήλθε κατά την αναβάθμιση του plugin %s:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
el_GR: Τα ακόλουθα ζητήματα δεν θα επηρεάσουν την εγκατάσταση, αλλά μπορούν να επηρεάσουν αρνητικά τη συμπεριφορά του Omeka:

en: The general settings have been updated.
el_GR: Οι γενικές ρυθμίσεις αναβαθμίστηκαν.

en: The item "%s" was successfully added!
el_GR: Το αντικείμενο "%s" προστέθηκε επιτυχώς!

en: The item "%s" was successfully changed!
el_GR: Το αντικείμενο  "%s" άλλαξε με επιτυχία!

en: The item "%s" was successfully deleted!
el_GR: Το αντικείμενο "%s" διαγράφτηκε επιτυχώς!

en: The item #%s was successfully added!
el_GR: Το αντικείμενο #%s προστέθηκε με επιτυχία!

en: The item #%s was successfully changed!
el_GR: Το αντικείμενο #%s ενημερώθηκε επιτυχώς!

en: The item #%s was successfully deleted!
el_GR: Το αντικείμενο #%s διαγράφτηκε επιτυχώς!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
el_GR: Ο τύπος αντικειμένου "%s" προστέθηκε με επιτυχία! Μπορείτε τώρα να προσθέσετε πεδία στον νέο τύπο αντικειμένου σας.

en: The item type "%s" was successfully added.
el_GR: Ο τύπος αντικειμένου "%s" προστέθηκε επιτυχώς.

en: The item type "%s" was successfully updated.
el_GR: Ο τύπος αντικειμένου "%s" ενημερώθηκε επιτυχώς.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
el_GR: Ο τύπος αντικειμένου δεν μπορεί να έχει περσισσοτερα από "%s" πεδία.

en: The item type elements were successfully changed!
el_GR: Η ενημέρωση των στοιχείων του τύπου του αντικειμένου ολοκληρώθηκε επιτυχώς!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
el_GR: Το σύνολο στοιχείων μεταδεδομένων τύπος αντικειμένου, αποτελείται από όλα τα στοιχεία τύπου αντικειμένου που περιέχονται στο Omeka και όλα τα στοιχεία τύπου αντικειμένου που έχουν δημιουργηθεί από τον διαχειριστή.

en: The item type name must be unique.
el_GR: Το όνομα του τύπου δεδομένων πρέπει να είναι μοναδικός.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
el_GR: Το όνομα τύπου αντικείμενου πρέπει να έχει από %1$s μέχρι %2$s χαρακτήρες.

en: The items were successfully changed!
el_GR: Τα αντικείμενα έχουν αλλάξει με επιτυχία!

en: The items were successfully deleted!
el_GR: Τα αντικείμενα διαγράφτηκαν επιτυχώς!

en: The maximum file size is %s.
el_GR: Το μέγιστο μέγεθος αρχείου είναι %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
el_GR: Το σύνολο των στοιχείων μεταδεδομένων που συμπεριλήφθηκε στον πίνακα `files_images` σε προηγούμενες εκδόσεις του Omeka. Αυτά τα στοιχεία είναι κοινά σε όλα τα αρχεία εικόνων.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
el_GR: Τα στοιχείων μεταδεδομένων που περιλαμβάνονται στον πίνακα `files_videos` σε προηγούμενες εκδόσεις του Omeka. Αυτά τα στοιχεία είναι κοινά σε όλα τα αρχεία βίντεο

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
el_GR: Το σύνολο των στοιχείων μεταδεδομένων που μαζί με το Dublin Core σύνολο στοιχείων συμπεριλήφθηκε στον πίνακα `files` σε προηγούμενες εκδόσεις του Omeka. Αυτά τα στοιχεία είναι κοινά σε όλους τους φακέλους του Omeka. Αυτό το σύνολο μπορεί να είναι παρωχημένο σε μελλοντικές εκδόσεις.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
el_GR: Η μέθοδος που χρησιμοποιείται για πρόσβαση σε αυτή τη διεύθυνση URL (%s) δεν είναι έγκυρη.

en: The name of the item type.
el_GR: Το όνομα του τύπου αντικειμένου.

en: The nature or genre of the resource
el_GR: Η φύση ή το είδος του πόρου

en: The navigation settings have been updated.
el_GR: Οι ρυθμίσεις περιήγησης έχουν ενημερωθεί.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
el_GR: Οι ρυθμίσεις περιήγησης δεν αποθηκεύτηκαν λόγω ελλιπών ή απόντων τιμών. Όλες οι αλλαγές των τιμών έχουν ακυρωθεί.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
el_GR: Η σελίδα πρέπει να κανονικοποιηθεί και να διαθέτει έγκυρο uid.

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
el_GR: Ο γονικός υποδοχέας πρέπει να είναι είτε το αντικείμενο περιήγησης είτε κάποια υποσελίδα απόγονος του αντικειμένου περιήγησης.

en: The plugin %s must be installed.
el_GR: Το plugin %s πρέπει να εγκατασταθεί.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
el_GR: Το πρόσθετο δεν βρέθηκε στο φάκελο '%s'!

en: The security settings have been updated.
el_GR: Οι ρυθμίσεις ασφαλείας αναβαθμίστηκαν.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
el_GR: Το χωρικό ή χρονικό θέμα του πόρου, η χωρική εφαρμογή του πόρου, ή η δικαιοδοσία σύμφωνα με την οποία είναι σχετικός ο πόρος

en: The theme has been successfully changed.
el_GR: Το θέμα έχει αλλάξει επιτυχώς

en: The theme settings were successfully saved!
el_GR: Οι ρυθμίσεις θέματος έχουν σωθεί επιτυχώς

en: The topic of the resource
el_GR: Το θέμα του πόρου

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
el_GR: Ο χρήστης "%s" προστέθηκε αλλά το ηλεκτρονικό μήνυμα ενεργοποίησης δεν στάλθηκε.

en: The user "%s" was successfully added!
el_GR: Ο Χρήστης "%s" προστέθηκε με επιτυχία!

en: The user "%s" was successfully deleted!
el_GR: Ο χρήστης "%s" έχει διαγραφεί επιτυχώς!

en: The user %s was successfully changed!
el_GR: Ο χρήστης "%s" άλλαξε με επιτυχία!

en: The user must be assigned a role.
el_GR: Στον χρήστη πρέπει να ανατεθεί ένας ρόλος.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
el_GR: Το όνομα χρήστη "%1$s" πρέπει να είναι μεταξύ %2$s και %3$s χαρακτήρων.

en: Themes
el_GR: Θέματα

en: There are currently no items within this collection.
el_GR: Δεν υπάρχουν αντικείμενα σε αυτή τη συλλογή.

en: There are no collections on this page.
el_GR: Δεν υπάρχουν συλλογές σε αυτή τη σελίδα

en: There are no elements.
el_GR: Δεν υπάρχουν αντικείμενα.

en: There are no files for this item yet.
el_GR: Δεν υπάρχουν αρχεία για αυτό το αντικείμενο ακόμα.

en: There are no recently added items.
el_GR: Δεν υπάρχουν αντικείμενα που έχουν προστεθεί πρόσφατα

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
el_GR: Δεν υπάρχουν tags προς εμφάνιση. Πρέπει πρώτα να παρέχετε tag για κάποια αντικείμενα

en: There are too few values in the element ordering array.
el_GR: Υπάρχουν πολύ λίγες τιμές στο πεδίο πίνακας ταξινόμησης.

en: There are too many values in the element ordering array.
el_GR: Υπάρχουν πάρα πολλές τιμές στο πεδίο πίνακας ταξινόμησης.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
el_GR: Δεν υπάρχει στοιχείο "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
el_GR: Διαπιστώθηκαν σφάλματα στα δεδομένα της φόρμας. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
el_GR: Διαπιστώθηκαν σφάλματα στα δεδομένα που έχετε εισάγει στη φόρμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
el_GR: Υπήρξαν σφάλματα που διαπιστώθηκαν στη φόρμα σας. Παρακαλούμε να την επεξεργαστείτε και υποβάλετε την εκ νέου.

en: This email address is already in use.
el_GR: Αυτό το email είναι ήδη σε χρήση.

en: This email address is invalid.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση email δεν είναι έγκυρη.

en: This is not a valid plugin.
el_GR: Μη έγκυρο πρόσθετο.

en: This migration should have been run previously (should not run again).
el_GR: Η συγκεκριμένη μετακίνηση έπρεπε να είχε εκτελεστεί προηγουμένως (δεν πρέπει να εκτελεστεί ξανά).

en: This migration should not be run.
el_GR: Η συγκεκριμένη μετακίνηση δεν πρέπει να εκτελεστεί.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
el_GR: Το συγκεκριμένο θέμα απαιτεί μία νεότερη έκδοση του Omeka (%s).

en: This username is already in use.
el_GR: Αυτό το όνομα χρήστη είναι ήδη σε χρήση.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
el_GR: Αυτή η έκδοση του %1$s απαιτεί τουλάχιστον το Omeka %2$s.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
el_GR: Η συγκεκριμένη ενέργεια θα διαγράψει τον τύπο αντικειμένου "%s" αλλά δεν θα διαγράψει  τα στοιχεία που έχουν συσχετιστεί με το συγκεκριμένο τύπο αντικειμένου. Τα αντικείμενα που έχουν συσχετιστεί με το συγκεκριμένο τύπο αντικειμένου θα χάσουν όλα τα μεταδεδομένα που αναφέρονται ειδικά στο συγκεκριμένο τύπο αντικειμένου.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
el_GR: Η ενέργεια αυτή θα διαγράψει τη συλλογή "%s" και τα σχετικά μεταδεδομένα αυτής. Ωστόσο δεν θα διαγραφεί οποιοδήποτε αντικείμενο της συγκεκριμένης συλλογής, απλώς θα απαλειφθεί η αναφορά στη συλλογή από κάθε αντικείμενό της.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
el_GR: Η ενέργεια αυτή θα διαγράψει τη συλλογή #%s και τα σχετικά μεταδεδομένα αυτής. Ωστόσο δεν θα διαγραφεί οποιοδήποτε αντικείμενο της συγκεκριμένης συλλογής, απλώς θα απαλειφθεί η αναφορά στη συλλογή από κάθε αντικείμενό της.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
el_GR: Αυτό θα διαγράψει το σύνολο των στοιχείων και όλα τα στοιχεία που περιέχονται σε αυτό. Τα αντικείμενα θα χάσουν όλα τα μεταδεδομένα που αντιστοιχούν σε αυτό το σύνολο δεδομένων.

en: This will delete the file and its associated metadata.
el_GR: Η συγκεκριμένη ενέργεια θα διαγράψει το αρχείο μαζί με τα σχετικά με αυτό μεταδεδομένα.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
el_GR: Η ενέργεια αυτή θα διαγράψει το αντικείμενο "%s" και τα σχετικά με αυτό μεταδεδομένα. Επίσης θα διαγραφούν όλα τα αρχεία και τα μεταδεδομένα των αρχείων που σχετίζονται με το συγκεκριμένο αντικείμενο.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
el_GR: Η συγκεκριμένη ενέργεια θα διαγράψει το αντκείμενο #%s και όλα τα συσχετιζόμενα μεταδεδομένα. Επίσης θα διαγραφούν όλα τα αρχεία και τα μεταδεδομένα των αρχείων που συσχετίζονται με το συγκεκριμένο αντικείμενο.

en: Thumbnail
el_GR: Εικονίδια

en: Thumbnail Size
el_GR: Μέγεθος εικονιδίου

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
el_GR: Για τη δημιουργία ενός νέου κλειδιού API, εισάγετε μία επιγραφή για το κλειδί παρακάτω. Για παράδειγμα, περιγράψτε το σκοπό χρήσης του. Το συγκεκριμένο κλειδί θα διαθέτει όλες τις εγκρίσεις και τα δικαιώματά σας οπότε μεταχειριστείτε το όπως θα μεταχειριζόσασταν τον μυστικό κωδικό σας.

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
el_GR: Για την διαγραφή μιας ετικέτας, κάντε κλικ στο X. Η διαγραφή της ετικέτας δεν επηρεάζει τα αντικείμενα στα οποία αναφέρεται.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
el_GR: Για την επεξεργασία του ονόματος της ετικέτας, κάντε κλικ στο όνομα και ξεκινήστε την επεξεργασία, στο τέλος πατήστε "Enter" για αποθήκευση. Για να αναιρέσετε την επεξεργασία, κάντε κλικ στο πλήκτρο ESC ή κάντε κλικ κάπου εκτός του χώρου της ετικέτας.

en: To view all items with a tag, click the number.
el_GR: Για την προβολή των αντικειμένων με τη συγκεκριμένη ετικέτα, κάντε κλικ στον αριθμό.

en: Total Items
el_GR: Συνολικά αντικείμενα

en: Total Number of Items
el_GR: Συνολικός αριθμός αντικειμένων

en: Transcriber
el_GR: Αντιγραφέας

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Type Metadata
el_GR: Τύπος Μεταδεδεομένων

en: Type Name
el_GR: Είδος Ονόματος

en: Typed passwords do not match.
el_GR: Τα συνθηματικά που πληκτρολογήθηκαν δεν είναι ίδια

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
el_GR: Η επαναφορά του συνθηματικού σας δεν ήταν δυνατή. Παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι τα στοιχεία είναι σωστά και αν χρειαστεί επικοινωνήστε με τον διαχειριστή.

en: Undo
el_GR: Αναίρεση

en: Uninstall
el_GR: Απεγκατάσταση

en: Uninstall Plugin: %s
el_GR: Απεγκατάσταση Πρόσθετου: %s

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Upgrade Database
el_GR: Αναβάθμιση Βάσης δεδομένων

en: Upgrade Your Omeka Database
el_GR: Αναβαθμίστε την  βάση δεδομένων του Omeka σας

en: Upgrade to %s
el_GR: Αναβάθμιση σε %s

en: Use HTML
el_GR: Χρήση HTML

en: Use this theme
el_GR: Χρήση τρέχοντος θέματος

en: User #%s
el_GR: Χρήστης #%s

en: User Activation
el_GR: Ενεργοποίηση Χρήστη

en: User activation email could not be sent.
el_GR: Το email ενεργοποίησης του χρήστη δεν μπορεί να σταλεί.

en: User activation email has been sent.
el_GR: Το email ενεργοποίησης του χρήστη έχει σταλεί.

en: User is not allowed to delete selected items.
el_GR: Ο χρήστης δεν επιτρέπεται να διαγράψει τα επιλεγμένα αντικείμενα.

en: User is not allowed to edit selected items.
el_GR: Ο χρήστης δεν επιτρέπεται να επεξεργαστεί τα επιλεγμένα αντικείμενα.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
el_GR: Ο χρήστης δεν επιτρέπεται να τροποποιήσει το προτεινόμενο status των αντικειμένων.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
el_GR: Ο χρήστης δεν επιτρέπεται να τροποποιήσει την προβολή των αντικειμένων.

en: User is not allowed to tag selected items.
el_GR: Ο χρήστης δεν επιτρέπεται να κάνει tag τα επιλεγμένα αντικείμενα.

en: User may not change permissions to super-user
el_GR: Ο χρήστης δεν μπορεί να αλλάξει τα δικαιώματα σε super-χρήστη

en: User may not change roles.
el_GR: Ο χρήστης δεν μπορεί να αλλάξει τους ρόλους.

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Username cannot be empty.
el_GR: Το όνομα χρήστη δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Username is required.
el_GR: Το όνομα χρήστη είναι υποχρεωτικό.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
el_GR: Το όνομα χρήστη πρέπει να αποτελείται από 30 ή λιγότερους χαρακτήρες. Τα κενά διαστήματα δεν επιτρέπονται.

en: Username must be at least %min% characters long.
el_GR: Το όνομα Χρήστη πρέπει να είναι το λιγότερο %min% χαρακτήρες.

en: Username must be at most %max% characters long.
el_GR: Το όνομα Χρήστη πρέπει να είναι το πολύ %max% χαρακτήρες.

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Version %s
el_GR: Έκδοση %s

en: View
el_GR: Προοβολή

en: View All
el_GR: Προβολή όλων

en: View All Collections
el_GR: Προβολή όλων των συλλογών

en: View All Items
el_GR: Προβολή όλων των αντικειμένων

en: View File Metadata
el_GR: Προβολή των μεταδεδομένων του αρχείου

en: View Public Page
el_GR: Δείτε τη Δημόσια Σελίδα

en: View the items in %s
el_GR: Δείτε τα αντικείμενα σε %s

en: Welcome!
el_GR: Καλώς ήρθατε!

en: Welcome, %s
el_GR: Καλώς ήλθατε, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
el_GR: Τα κενά διαστήματα δεν επιτρέπονται. Μόνο οι συγκεκριμένοι ειδικοί χαρακτήρες επιτρέπονται: %s

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Would you like to %s?
el_GR: Θα θέλατε να %s?

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
el_GR: Ναι, θέλω να απεγκαταστήσω αυτό το plugin.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
el_GR: Δεν έχετε κανένα plugin εγκατεστημένo. Προσθέστε τα στον κατάλογο plugins για να τα δείτε να αναφέρονται εδώ.

en: You do not have permission to access this page.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
el_GR: Έχετε μια νέα έκδοση του %s. Παρακαλούμε αναβαθμίστε!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
el_GR: Ενημερώσατε τις εγγραφές που είναι αναζητήσιμες στο Omeka. Παρακαλούμε επαναδημιουργήστε το ευρετήριο εγγραφών χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
el_GR: Έχετε επιλέξει ένα μη έγκυρο όνομα θέματος. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα άλλο θέμα.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
el_GR: Δεν διαθέτετε κλειδιά API. Χρησιμοποιείστε την παραπάνω φόρμα για να δημιουργήσετε ένα.

en: You have no collections.
el_GR: Δεν έχετε συλλογές

en: You have no items.
el_GR: Δεν έχετε αντικείμενα.

en: You may now log in to Omeka.
el_GR: Μπορείτε πλέον να συνδεθείτε στο Omeka.

en: You must choose some items to batch edit.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε κάποια στοιχεία για να τα επεξεργαστείτε συνολικά.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
el_GR: Πρέπει να επιβεβαιώσετε την απεγκατάσταση πριν προχωρήσετε.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
el_GR: Η πρόσβαση σε αυτό το URL γίνεται με άλλο τρόπο. Σε περίπτωση που ήρθατε σε αυτή τη σελίδα ακολουθώντας κάποιον σύνδεσμο ή πατώντας κάποιο κουμπί στο Omeka παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
el_GR: Προσπαθήσατε να επισκεφθείτε μια σελίδα που δεν υπάρχει. Μερικές φορές αυτό μπορεί να συμβεί. Παρακάτω μπορείτε να δείτε μια σύντομη παρουσίαση αντικειμένων, συλλογών και εκθέσεων σε αυτή τη σελίδα.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
el_GR: Η βάση δεδομένων του Omeka  σας δεν είναι συμβατή με την τρέχουσα έκδοση του Omeka.

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
el_GR: Ο λογαριασμός σας για το αποθετήριο %s έχει δημιουργηθεί. Παρακαλούμε κάντε κλικ στον ακόλουθο σύνδεσμο για να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας:

en: Your query returned no results.
el_GR: Η αναζήτησή σας δεν επέστρεψε αποτελέσματα.

en: [%s] Reset Your Password
el_GR: [%s] Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: [Default]
el_GR: [Προεπιλογή]

en: [Untitled]
el_GR: [Χωρίς Τίτλο]

en: [Untitled] #%s
el_GR: [Χωρίς Τίτλο] #%s

en: [no text]
el_GR: [χωρίς κείμενο]

en: accessed %1$s, %2$s.
el_GR: προσπελάστηκαν %1$s, %2$s.

en: by %s
el_GR: με %s

en: contains
el_GR: περιέχει

en: does not contain
el_GR: δεν περιέχει

en: edit a specific item type
el_GR: επεξεργασία ενός συγκεκριμένου τύπου αντικειμένου

en: inactive
el_GR: Αδρανές

en: is empty
el_GR: είναι άδειο

en: is exactly
el_GR: είναι ακριβώς

en: is not empty
el_GR: δεν είναι άδειο

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
el_GR: πρέπει να αποτελείται από 30 ή λιγότερους χαρακτήρες δίχως κενά διαστήματα

en: must be at least 6 characters
el_GR: πρέπει να είναι τουλάχιστον 6 χαρακτήρες

en: or
el_GR: ή

en: refine your search
el_GR: βελτιώστε την αναζήτησή σας

en: required field
el_GR: υποχρεωτικό πεδίο

en: site administrator
el_GR: Διαχειριστής ιστοσελίδας

en: theme
el_GR: θέμα
