Omeka - en to gl translation catalogue (255 entries)

en: %s Administrator
gl: %s Administrador

en: %s is not a valid URL.
gl: %s non é unha URL válida.

en: &larr; Previous Item
gl: &larr; Fondo anterior

en: 404 Page Not Found
gl: 404 Páxina non atopada

en: 404: Page Not Found
gl: 404: Páxina non atopada

en: Access denied.
gl: Acceso non permitido.

en: Activate
gl: Activar

en: Active?
gl: Activar?

en: Add Element
gl: Engadir elemento

en: Add Item
gl: Engadir fondo

en: Add Item Type
gl: Engadir un novo fondo

en: Add New Files
gl: Engadir novos arquivos

en: Add New User
gl: Engadir un novo usuario

en: Add Tags
gl: Engadir etiquetas

en: Add User
gl: Engadir usuario

en: Add a Collection
gl: Engadir unha colección

en: Add a Field
gl: Engadir un campo

en: Add a File
gl: Engadir un arquivo

en: Add a User
gl: Engadir un usuario

en: Add an Item
gl: Engadir un fondo

en: Add an Item Type
gl: Engadir un tipo de fondo

en: Additional Creator
gl: Creador adicional

en: Administrator Email
gl: Email do administrador

en: All Tags
gl: Todas as etiquetas

en: Allowed File Extensions
gl: Extensións de arquivo permitidas

en: Allowed File Types
gl: Tipos de arquivos permitidos

en: Are you sure?
gl: Está vostede seguro?

en: Authentication
gl: Autentificarse

en: Back to Log In
gl: Volver ao Rexistro

en: Bibliographic Citation
gl: Cita bibliográfica

en: Browse Collections
gl: Navegar polas coleccións

en: Browse Item Types
gl: Navegar polos tipos de fondos

en: Browse Items by Tag
gl: Navegar por los fondos a través das etiquetas

en: Browse Users
gl: Navegar polos usuarios

en: Browse by Tag
gl: Navegar por etiqueta

en: By %s
gl: Por %s

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
gl: Non se atopou ningún fondo cunha ID de '%s'!

en: Capture Date
gl: Capturar data

en: Capture Details
gl: Detalles da captura

en: Change History
gl: Cambiar o historial

en: Change Password
gl: Modificar constrasinal

en: Changes will be applied to checked items.
gl: Os cambios aplicaranse aos fondos seleccionados.

en: Channels
gl: Canles

en: Check if you wish to delete selected items.
gl: Marque se vostede desexa eliminar os fondos seleccionados.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
gl: Marque esta opción se vostede desexa permitir que calquera arquivo poida ser cargado en Omeka.

en: Collection
gl: Colección

en: Collections
gl: Coleccións

en: Compression
gl: Compresión

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure Your Site
gl: Configure o seu sitio

en: Confirm your password.
gl: Confirme o seu contrasinal

en: Contributor
gl: Fornecedor

en: Could not find file %s!
gl: Non se pode atopar o arquivo %s!

en: Coverage
gl: Cobertura

en: Create a Password
gl: Crear un contrasinal

en: Creator
gl: Creador

en: Current Theme
gl: Plantilla actual

en: Date
gl: Data

en: Date Added
gl: Data engadida

en: Date Modified
gl: Data modificada

en: Deactivate
gl: Desactivar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete %s
gl: Eliminar %s

en: Delete Items
gl: Eliminar fondos

en: Description
gl: Descripción

en: Documentation
gl: Documentación

en: Duration
gl: Duración

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Collection #%s
gl: Editar Colección #%s

en: Edit File #%s
gl: Editar o arquivo #%s

en: Edit Item #%s
gl: Editar fondo #%s

en: Edit Item Type #%s
gl: Editar o Tipo de fondo #%s

en: Edit User #%s
gl: Editar o usuario #%s

en: Edit this User
gl: Editar este usuario

en: Element Name
gl: Nome do elemento

en: Elements
gl: Elementos

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Email address is required.
gl: O correo electrónico é obrigatorio.

en: Email is required.
gl: É obrigatorio o correo electrónico.

en: Encryption
gl: Encriptado

en: Fatal Error
gl: Erro grave

en: Featured
gl: Destacado

en: Featured Collection
gl: Colección destada

en: Featured Item
gl: Fondo destacado

en: Featured/Non-Featured
gl: Destacado/Non destacado

en: Featured?
gl: Destacado?

en: File #%s
gl: Arquivo #%s

en: File Size
gl: Tamaño do arquivo

en: Files
gl: Arquivos

en: Find a File
gl: Atopar un arquivo

en: Format
gl: Formato

en: Format Metadata
gl: Formatos dos metadatos

en: Go to Home Page
gl: Ir á páxina de inicio

en: Height
gl: Alto

en: IPTC String
gl: Cadea IPTC

en: Identifier
gl: Identificador

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
gl: Se vostede cre que debería de dispor dos permisos, contacte con %s.

en: Install
gl: Instalar

en: Invalid email address
gl: Correo electrónico non válido

en: Invalid email address given.
gl: Correo electrónico non válido.

en: Item #%s
gl: Fondo #%s

en: Item Metadata
gl: Metadatos do fondo

en: Item Type
gl: Clase de fondo

en: Item Type #%s
gl: Tipo de fondo #%s

en: Item Type Information
gl: Información do tipo de fondo

en: Item Type Metadata
gl: Metadatos de tipo de exemplar

en: Item Types
gl: Tipos de fondos

en: Items
gl: Fondos

en: Items Per Page (admin)
gl: Fondos por páxina (admin)

en: Items Per Page (public)
gl: Fondos por páxina (público)

en: Language
gl: Idioma

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
gl: Limitar o número de fondos amosados por páxina dentro da interface administrativa.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
gl: Limitar o número de fondos amosados por páxina dentro do OPAC do usuario.

en: Log In
gl: Conectar

en: Log Out
gl: Desconectar

en: Lost your password?
gl: Esqueceu o seu contrasinal?

en: Name
gl: Nome

en: New
gl: Novo

en: New Password
gl: Nova contrasinal

en: Next Item &rarr;
gl: Seguinte fondo &rarr;

en: No Tags
gl: Sen etiquetas

en: No featured items are available.
gl: Non hai ningún fondo destacado.

en: No recent items available.
gl: Non hai fondos recentes dispoñibles.

en: No tags are available.
gl: Non hai ningunha etiqueta dispoñible.

en: Not Featured
gl: Non destacado

en: Not Public
gl: Non público

en: Omeka Admin
gl: Administración Omeka

en: Omeka Atom Feed
gl: Omeka Atom Fees

en: Omeka Image File
gl: Arquivo de imaxe Omeka

en: Omeka Legacy File
gl: Arquivo herdado Omeka

en: Omeka RSS Feed
gl: RSS Feed de Omeka

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
gl: Omeka atopou un erro mentres actualizaba a súa instalación.

en: Omeka has encountered an error
gl: Omeka atopou un erro

en: Omeka has upgraded successfully.
gl: Omeka actualizouse correctamente.

en: Only Featured Items
gl: Só fondos destacados

en: Only Non-Featured Items
gl: Só fondos non destacados

en: Only Non-Public Items
gl: Só fondos non-públicos

en: Only Public Items
gl: Só fondos públicos

en: Output Formats
gl: Formato de saída

en: Page not found.
gl: Páxina non atopada

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password cannot be empty.
gl: O contrasinal non pode estar baleiro.

en: Password changed!
gl: Contrasinal modificado!

en: Password is required.
gl: A contrasinal é obrigatorio.

en: Please follow this link to reset your password:
gl: Por favor, prema nesta ligazón para resetear o seu contrasinal:

en: Post Processing
gl: Post-proceso

en: Powered by Omeka
gl: Desenvolvido por Omeka

en: Private
gl: Privado

en: Producer
gl: Produtor

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
gl: Desenvolvido por <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public
gl: Público

en: Public Site
gl: Sitio Público

en: Public/Non-Public
gl: Público/Non público

en: Public?
gl: Público?

en: Re-type the Password
gl: Reescribir o contrasinal

en: Recent Collections
gl: Coleccións recentes

en: Recent Items
gl: Fondos recentes

en: Recently Added Items
gl: Fondos engadidos recentemente

en: Relation
gl: Relación

en: Remember Me?
gl: Lembrarme?

en: Repeat New Password
gl: Repita a nova contrasinal

en: Rights
gl: Dereitos

en: Role
gl: Rol

en: SQL error in migration:
gl: Erro SQL na migración:

en: Save Changes
gl: Gravar cambios

en: Save Password
gl: Gravar contrasinal

en: Screenshot for %s Theme
gl: Pantalalzo para o tema %s

en: Search
gl: Pesquisar

en: Search By Collection
gl: Pesquisar por colección

en: Search By Tags
gl: Pesquisar por etiquetas

en: Search By Type
gl: Pesquisar por tipo

en: Search By User
gl: Pesquisar por usuario

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
gl: Pesquisar por un rango de ID#s (por exemplo: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
gl: Pesquisar por palabra chave

en: Select Below
gl: Seleccione abaixo

en: Separate tags with %s
gl: Separar etiquetas con %s

en: Settings
gl: Axustes

en: Show Empty Elements
gl: Amosar elementos baleiros

en: Site Author Information
gl: Información do autor do sitio

en: Site Copyright Information
gl: Información do Copyright do sitio

en: Site Description
gl: Descripción do sitio

en: Site Title
gl: Título do sitio

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
gl: Sentímolo, vostede non ten permisos abondo para acceder a esta páxina.

en: Source
gl: Fonte

en: Subject
gl: Materia

en: Support Forums
gl: Foro de soporte

en: System Information
gl: Información do sistema

en: Tags
gl: Etiquetas

en: The %s plugin was successfully configured!
gl: O plugin %s configurouse correctamente.

en: The %s plugin was successfully installed!
gl: O plugin %s instalouse correctamente.

en: The collection "%s" was successfully added!
gl: A colección "%s" engadíuse correctamente!

en: The collection "%s" was successfully changed!
gl: A colección "%s" modificouse correctamente!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
gl: A colección "%s" eliminouse correctamente!

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
gl: O tipo de fondo non pode ter máis que un "%s" fondo.

en: The items were successfully changed!
gl: Os fondos modificáronse correctamente!

en: The plugin %s must be installed.
gl: Debe instalarse o plugin %s

en: The theme has been successfully changed.
gl: O tema cargouse correctamente.

en: The theme settings were successfully saved!
gl: Os axustes do tema graváronse correctamente!

en: The user "%s" was successfully added!
gl: O usuario "%s" engadiuse correctamente!

en: The user "%s" was successfully deleted!
gl: O usuario %s eliminouse correctamente!

en: The user %s was successfully changed!
gl: O usuario %s modificouse correctamente!

en: Themes
gl: Temas

en: There are no collections on this page.
gl: Non se atopou ningunha colección nesta páxina.

en: There are no files for this item yet.
gl: Aínda non existe ningún arquivo para este fondo

en: There are no recently added items.
gl: Non hai fondos engadidos recentemente.

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
gl: Non hai ningunha etiqueta oara mostrar. Vostede debe etiquetar algún fondo.

en: This email address is already in use.
gl: Este correo elctrónico está xa sendo utilizado.

en: This email address is invalid.
gl: Correo electrónico non válido.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
gl: Esta version de %1$s require polo menos Omeka %2$s.

en: Thumbnail Size
gl: Tamaño da miniatura

en: Title
gl: Título

en: Total Items
gl: Fondos totais

en: Total Number of Items
gl: Número total de exemplares

en: Transcriber
gl: Transcriptor

en: Type
gl: Tipo

en: Type Metadata
gl: Tipo de metadato

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Upgrade
gl: Actualizar

en: Upgrade Database
gl: Actualizar a base de datos

en: Upgrade Your Omeka Database
gl: Actaulice a súa base de datos Omeka

en: Use HTML
gl: Usar HTML

en: User #%s
gl: Usuario #%s

en: User is not allowed to delete selected items.
gl: O usuario non ter permisos para eliminar os fondos seleccionados.

en: User is not allowed to edit selected items.
gl: O usuario non ter permisos para editar os fondos seleccionados.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
gl: O usuario non pode modificar a visibilidade de fondos.

en: User is not allowed to tag selected items.
gl: O usuario non ter permisos para etiquetar os fondos seleccionados.

en: Username
gl: Usuario

en: Username cannot be empty.
gl: O usuario non pode estar baleiro.

en: Username is required.
gl: O nome de usuario é obrigatorio.

en: Users
gl: Usuarios

en: Version %s
gl: Versión %s

en: View
gl: Visualizar

en: View All Collections
gl: Visualizar todas as coleccións

en: View All Items
gl: Ver todos os fondos

en: View File Metadata
gl: Ver os metadatos do arquivo

en: View Public Page
gl: Visualizar páxina pública

en: View the items in %s
gl: Visualizar os fondos en %s

en: Watermark
gl: Marca de auga

en: Welcome!
gl: Benvido!

en: Welcome, %s
gl: Benvido, %s

en: Width
gl: Ancho

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
gl: Si, quero desinstalar este plugin.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
gl: Non hai ningún plugin instalado. Engádaos ao directorio de plugins para listalos aquí.

en: You do not have permission to access this page.
gl: Vostede non ten permisos para acceder a esta páxina.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
gl: Vostede ten unha versión nova de %s. Por favor, actualícea!

en: [Untitled]
gl: [Sen título]

en: contains
gl: contén

en: does not contain
gl: non contén

en: is empty
gl: está baleiro

en: is exactly
gl: é exacto

en: is not empty
gl: non está baleiro

en: or
gl: ou

en: refine your search
gl: refina a súa pesquisa

en: site administrator
gl: administrador do sitio
