Omeka - en to hr translation catalogue (678 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
hr: "%s" nije valjana izvedenica datoteke.

en: %1$s and %2$s
hr: %1$s i %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
hr: %1$s zahtijeva instalirane, aktivirane i učitane sljedeće dodatke: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
hr: %1$s, %2$s, i %3$s

en: %s bytes
hr: %s bajta

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
hr: %s nema API ključeva. Upotrijebite gornji obrazac da kreirate ključ.

en: %s is not a valid URL.
hr: %s  nije valjani URL.

en: %s of %s
hr: %s od %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
hr: %s će biti izbrisan iz sustava. Dokumenti, zbirke i oznake koje je kreirao ovaj korisnik ostat će u sustavu, ali više neće biti povezani s tim korisnikom.

en: &larr; Previous Item
hr: &larr; Prethodni dokument

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
hr: '%s'  je već u upotrebi. Molimo izaberite drugo korisničko ime.

en: '%s' is an invalid special value.
hr: '%s' je nije valjana posebna vrijednost.

en: (%s total)
hr: (%s ukupno)

en: (Lost your password?)
hr: (Izgubljena lozinka?)

en: (Private)
hr: (Privatno)

en: 403 Page Forbidden
hr: 403 Nemate pristup ovoj stranici

en: 403: Forbidden
hr: 403: Zabranjen pristup

en: 404 Page Not Found
hr: 404 Stranica nije pronađena

en: 404: Page Not Found
hr: 404: Stranica nije pronađena

en: 405 Method Not Allowed
hr: 405 Metoda nije dozvoljena

en: 405: Method Not Allowed
hr: 405: Metoda nije dozvoljena

en: A current %s variable has not been set to this view.
hr: Trenutna %s varijabla nije postavljena na ovome prikazu.

en: A language of the resource
hr: Jezik intelektualnog sadržaja izvora

en: A name given to the resource
hr: Ime dano  izvoru

en: A new API key was successfully created.
hr: Novi API ključ je uspješno kreiran.

en: A new version of Omeka is available for download.
hr: Dostupna je nova verzija Omeke.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
hr: Vremenska točka ili period povezan s nekim događajem u životnom ciklusu izvora

en: A related resource
hr: Srodni izvor

en: A related resource from which the described resource is derived
hr: Uputa na izvor iz kojeg je opisani izvor izravno izveden

en: API Keys
hr: API ključevi

en: Access denied.
hr: Odbijen pristup.

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Activate your account with the %s repository
hr: Aktiviraj svoj korisnički račun u %s repozitoriju

en: Activation has been pending since %s.
hr: Aktivacija je u tijeku još od %s.

en: Active?
hr: Aktivan?

en: Add Another File
hr: Dodaj drugu datoteku

en: Add Collection
hr: Dodaj zbirku

en: Add Element
hr: Dodaj element

en: Add Input
hr: Dodaj unos

en: Add Item
hr: Dodaj dokument

en: Add Item Type
hr: Dodaj vrstu dokumenta

en: Add Link
hr: Dodaj link

en: Add New Files
hr: Dodaj nove datoteke

en: Add New User
hr: Dodaj novog korisnika

en: Add Tags
hr: Dodaj oznake

en: Add User
hr: Dodaj korisnika

en: Add a Collection
hr: Dodaj zbirku

en: Add a Field
hr: Dodaj polje

en: Add a File
hr: Dodaj datoteku

en: Add a Link to the Navigation
hr: Dodaj link u navigaciju

en: Add a User
hr: Dodaj korisnika

en: Add a new collection
hr: Dodaj novu zbirku

en: Add a new item
hr: Dodaj novi dokument

en: Add an Item
hr: Dodaj novi dokument

en: Add an Item Type
hr: Dodaj novu vrstu dokumenta

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
hr: Dodaj nove teme preuzimanjem iz <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, ili<a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">dizajniraj vlastitu</a>!

en: Additional Creator
hr: Ostali autori

en: Admin
hr: Administrator

en: Admin Dashboard
hr: Administratorska upravljačka ploča

en: Administrator Email
hr: Email administratora

en: Advanced Search (Items only)
hr: Složeno pretraživanje (samo dokumenti)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
hr: Nakon što omogućite API, aplikacije bi mogle prikazivati, pregledavati, dodavati, uređivati ​​i brisati resurse vaše stranice. Pregledavanje zaštićenog sadržaja, kao i dodavanje, uređivanje i brisanje sadržaja, zaštićeno je i zahtijeva ključ za provjeru autentičnosti. Svaki ključ odgovara postojećem Omeka korisniku i ima sve njegove ovlasti. Ključeve možete kreirati na %sedit page%s stranicama svakog korisnika.

en: All Tags
hr: Sve oznake

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
hr: Sve prilagodbe će biti izgubljene. Redoslijed i oznake će se vratiti na Omekine zadane postavke. Prilagođeni linkovi bit će izgubljeni.

en: All element texts must have a record type.
hr: Svi tekstovi elementa moraju imati vrstu zapisa.

en: All navigation links must have URIs.
hr: Svi linkovi navigacije moraju imati URI.

en: All navigation links must have different URIs.
hr: Svi linkovi navigacije moraju imati različiti URI.

en: Allowed File Extensions
hr: Dozvoljene ekstenzije datoteka

en: Allowed File Types
hr: Dozvoljeni tipovi datoteka

en: Allowed HTML Attributes
hr: Dozvoljeni HTML atributi

en: Allowed HTML Elements
hr: Dozvoljeni HTML elementi

en: An account of the resource
hr: Opis izvora

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
hr: Element imena "%s" već postoji u skupu elemenata "%s".

en: An entity primarily responsible for making the resource
hr:  Osoba ili korporativno koje je primarno odgovorno za stvaranje sadržaja jedinice

en: An entity responsible for making contributions to the resource
hr: Osoba ili korporativno tijelo odgovorno za doprinos dopunskog sadržaja jedinice

en: An entity responsible for making the resource available
hr: Osoba ili korporativno tijelo odgovorno za objavljivanje jedinice

en: An existing API key was successfully rescinded.
hr: Postojeći API ključ je uspješno opozvan.

en: An invalid value was detected during record iteration.
hr: Neispravna vrijednost otkrivena tijekom ponavljanja zapisa.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
hr: Jednoznačna uputa na izvor unutar određenog konteksta

en: Appearance
hr: Izgled

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane elemente vrste dokumenta iz baze? Izgubit ćete sav tekst koji se odnosi na odabrane elemente. Ovo se ne može poništiti.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
hr: Jeste li sigurni da želite deinstalirati %s?

en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: Authentication
hr: Provjera autentičnosti

en: Back to Log In
hr: Natrag na prijavu

en: Batch Delete Items
hr: Skupno brisanje dokumenata

en: Batch Edit Items
hr: Skupno uređivanje dokumenata

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
hr: Prije nastavka instalacije, sljedeće greške moraju se riješiti:

en: Bibliographic Citation
hr: Bibliografski navod

en: Bit Depth
hr: Dužina kodnog zapisa

en: Bitrate
hr: Stupanj kompresije

en: Boolean
hr: Booleovi operatori

en: Browse All
hr: Pregledaj sve

en: Browse Collections
hr: Zbirke

en: Browse Item Types
hr: Pregledaj vrste dokumenata

en: Browse Items
hr: Dokumenti

en: Browse Items by Tag
hr: Pregledaj dokumente prema oznaci

en: Browse Tags
hr: Pregledaj oznake

en: Browse Users
hr: Pregledaj korisnike

en: Browse by Tag
hr: Pregledaj po oznakama

en: CHNM
hr: CHMN

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot add an existing file to an item!
hr: Ne mogu dodati već postojeću datoteku dokumentu!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
hr: Ne mogu povezati zbirku sa korisnikom koji nije pohranjen.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
hr: Ne mogu kreirati aktivaciju korisnika za nepostojećeg korisnika.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
hr: Ne može se pronaći element s ID '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
hr: Ne mogu pronaći element ID oznake %s!

en: Cannot find parent navigation page.
hr: Ne mogu pronaći nadređenu stranicu navigacije.

en: Cannot get the local path for a stored file.
hr: Ne mogu pozvati lokalnu putanju za pohranjenu datoteku.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
hr: Nije moguće maknuti elemente vrste dokumenta koji nisu postojani u bazi!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
hr: Ne mogu sačuvati tekst elementa za zapise koji još uvijek nisu postojani!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
hr: Ne mogu postaviti skup elemenata ID: skup pod nazivom "%s" ne postoji.

en: Capture Date
hr: Datum snimanja

en: Capture Details
hr: Detalji snimanja

en: Capture Device
hr: Uređaj za snimanje

en: Change History
hr: Povijest izmjena

en: Change Password
hr: Promijeni zaporku

en: Changes will be applied to checked items.
hr: Promjene će se primijeniti na odabrane dokumente.

en: Channels
hr: Kanali

en: Check box to show metadata elements with no text.
hr: Označi kućicu za prikazivanje elemenata metapodataka bez teksta.

en: Check if you wish to delete selected items.
hr: Potvrdite ukoliko želite izbrisati odabrane dokumente.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
hr: Označite linkove kako bi ih prikazali u glavnoj navigaciji. Kliknite i odvucite linkove u željeni redoslijed prikaza.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
hr: Potvrdi ovo polje ako želiš dozvoliti da se bilo koji dokument može postaviti u Omeku.

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
hr: Označite ovo polje ako želite filtrirati HTML elemente ili atribute iz obrasca za unos.

en: Checked items will be deleted.
hr: Označeni dokumenti bit će izbrisani.

en: Citation
hr: Bibliografski navod

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
hr: Klikni i odvuci elemente u željeni redoslijed prikaza. Klikni na desne strelice i dodaj prilagođene komentare opisima elemenata.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
hr: Klikni i odvuci datoteke u željeni redoslijed prikaza.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
hr: Klikni na "Indeksiraj zapise" za ponovno indeksiranje svojih zapisa.

en: Codec
hr: Kodek

en: Collection
hr: Zbirka

en: Collections
hr: Zbirke

en: Comment
hr: Komentar

en: Compression
hr: Kompresija

en: Configurations apply to this theme only.
hr: Prilagodbe se odnose samo na ovu temu.

en: Configure
hr: Podesi

en: Configure Plugin: %s
hr: Podesi dodatak: %s

en: Configure Theme
hr: Podesi temu

en: Configure Theme: %s
hr: Podesi temu: %s

en: Configure Your Site
hr: Podesi svoju stranicu

en: Confirm Delete
hr: Potvrdi brisanje

en: Confirm your password.
hr: Potvrdi zaporku.

en: Contributor
hr: Suradnik

en: Contributors
hr: Suradnici

en: Could not find file %s!
hr: Datoteka %s nije nađena!

en: Could not load database resource!
hr: Ne mogu učitati izvor baze podataka!

en: Coverage
hr: Obuhvat

en: Create a Password
hr: Kreiraj zaporku

en: Creator
hr: Autor

en: Current Page
hr: Trenutna stranica

en: Current Password
hr: Postojeća lozinka

en: Current Theme
hr: Trenutna tema

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
hr: Prilagodi opise elemenata u nastavku. Za promjenu redoslijeda elemenata, %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
hr: Prilagodi koje će vrste zapisa biti pretražive u Omeki.

en: Dashboard
hr: Upravljačka ploča

en: Date
hr: Datum

en: Date Added
hr: Datum unosa

en: Date Modified
hr: Datum izmjene

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Default Superuser Account
hr: Zadani korisnički račun super-korisnika

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete %s
hr: Izbriši %s

en: Delete Items
hr: Izbriši dokumente

en: Derivative Size Constraints
hr: Ograničenja veličine izvedenica

en: Description
hr: Opis

en: Details
hr: Detalji

en: Direct Links
hr: Izravne poveznice

en: Disable File Upload Validation
hr: Isključi provjeru valjanosti postavljene datoteke

en: Display Name
hr: Ime za prikaz

en: Display Settings
hr: Postavke prikaza

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Duration
hr: Trajanje

en: Each option must have a unique name.
hr: Svaka opcija mora imati jedinstveno ime.

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit Collection #%s
hr: Uredi zbirku #%s

en: Edit Collections
hr: Uredi zbirke

en: Edit Element Set
hr: Uredi skup elemenata

en: Edit File #%s
hr: Uredi datoteku #%s

en: Edit Item #%s
hr: Uredi dokument #%s

en: Edit Item Type #%s
hr: Uredi vrstu dokumenta #%s

en: Edit Items
hr: Uredi dokumente

en: Edit User #%s
hr: Uredi korisnika #%s

en: Edit this User
hr: Uredi ovog korisnika

en: Editing Tags
hr: Uređivanje oznaka

en: Element Description
hr: Opis elementa

en: Element Name
hr: Ime elementa

en: Element Sets
hr: Skupovi elemenata

en: Element texts are not formatted correctly!
hr: Tekstovi elemenata nisu ispravno formatirani!

en: Elements
hr: Elementi

en: Email
hr: E-mail

en: Email address is required.
hr: Obavezna adresa elektroničke pošte.

en: Email is required.
hr: Adresa elektroničke pošte je obavezna.

en: Embedded Metadata
hr: Ugrađeni metapodaci

en: Enable API
hr: Omogući API

en: Enable HTML Filtering
hr: Omogući HTML filtriranje

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
hr: Omogućite ili onemogućite API označivanjem donje kućice.

en: Encryption
hr: Enkripcija

en: Enter your email address to retrieve your password.
hr: Unesite svoju email adresu za ponovno postavljanje izgubljene zaporke.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
hr: Greška u konfiguraciji dodatka s nazivom "%s". Nedostaju config i/ili config_form hook(s).

en: Exact match
hr: Točan izraz

en: Exif Array
hr: Exif array

en: Exif String
hr: Exif string

en: Existing
hr: Postojeći

en: Fatal Error
hr: Fatalna greška

en: Featured
hr: Preporučeno

en: Featured Collection
hr: Preporučena zbirka

en: Featured Item
hr: Preporučeni dokument

en: Featured/Non-Featured
hr: Preporučeno/Nije preporučeno

en: Featured?
hr: Preporučiti?

en: File
hr: Datoteka

en: File #%s
hr: Datoteka #%s

en: File History
hr: Povijest datoteke

en: File Metadata
hr: Metapodaci datoteke

en: File Size
hr: Veličina datoteke

en: File Type / OS
hr: Vrsta datoteke / OS

en: File Validation
hr: Provjera datoteke

en: File must be valid before it can be associated with an item!
hr: Datoteka mora biti valjana prije povezivanja sa nekim dokumentom!

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Files
hr: Datoteke

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
hr: Datoteke ne mogu biti dodane dokumentu koji nije postojan u bazi podataka!

en: Filter Element Texts
hr: Filtriraj tekst elemenata

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
hr: Filtriraj tekstualne elemenate označivanjem kućice. Kada je odabrana ova opcija API će poštivati elemente prikaza i elemente tekstualnih filtera prilikom prikaza tekstualnih elemenata.

en: Find a File
hr: Pronađi datoteku

en: Forgot Password
hr: Zaboravljena lozinka

en: Form Validation Errors
hr: Obrazac za utvrđivanje grešaka

en: Format (Legacy) Metadata
hr: Metapodaci formata (Legacy)

en: Format Metadata
hr: Metapodaci formata

en: Fullsize
hr: Puna veličina

en: Fullsize Image Size
hr: Puna veličina slike

en: General
hr: Općenito

en: Get started by adding your first collection.
hr: Započni dodavanjem svoje prve kolekcije.

en: Get started by adding your first item.
hr: Započni dodavanjem svog prvog dokumenta.

en: Get support
hr: Zatraži podršku

en: Go to Home Page
hr: Idi na početnu stranicu

en: Go to search settings to select record types to use.
hr: Idi na postavke pretraživanja za odabir vrsta zapisa koji će se koristiti.

en: HTML Filtering
hr: HTML filtriranje

en: Height
hr: Visina

en: Hello %s. Your username is %s
hr: Pozdrav %s. Vaše korisničko ime je %s

en: Hide Details
hr: Sakrij detalje

en: IPTC Array
hr: IPTC array

en: IPTC String
hr: IPTC string

en: Identifier
hr: Identifikator

en: If this does not help, try contacting the %s.
hr: Ukoliko ovo nije pomoglo, pokušajte kontaktirati %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
hr: Ukoliko imate pitanja, konzultirajte  <a href="http://omeka.org/codex">Omeka dokumentaciju</a>  ili objavite poruku na  <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forumima</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
hr: Ako smatrate da bi trebali imati ovlasti, pokušajte kontaktirati %s.

en: ImageMagick Directory Path
hr: Putanja do ImageMagick mape

en: Inactive users cannot log in to the site.
hr: Neaktivni korisnici se ne mogu prijaviti na stranicu.

en: Index Records
hr: Indeksiraj zapise

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
hr: Indeksiranje znači prikupiti, analizirati i pohraniti podatke kako bi se omogućila brza i točna pretraživanja. Omeka će automatski indeksirati pojedinačne zapise prilikom njihovog pohranjivanja, no postoje okolnosti kada se vaši podaci neće indeksirati; primjerice kod ažuriranja iz starije verzije Omeke ili nakon što prilagodite koji će zapisi biti pretraživi.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
hr: Indeksiram zapise. To može potrajati. Možete nastaviti s administriranjem svoje stranice.

en: Information about rights held in and over the resource
hr: Informacija o autorskim pravima u izvoru i nad izvorom

en: Install
hr: Instaliraj

en: Installation Error
hr: Greška pri instalaciji

en: Installation Warning
hr: Upozorenje prilikom instalacije

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
hr: URI za "%s" navigacijski link: "%s" nije valjan

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
hr: URI za Omeka_Navigation_Page_Uri objekt: %s nije valjan

en: Invalid activation code given.
hr: Unesen je neispravan aktivacijski kod.

en: Invalid collection.
hr: Neispravna zbirka.

en: Invalid current password
hr: Postojeća lozinka nije valjana

en: Invalid element ID.
hr: ID elementa nije valjan.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
hr: Pogrešni podaci elementa. Za dodati elemente proslijedite objekte elementa ili array metapodataka elementa.

en: Invalid element set.
hr: Skup elemenata nije valjan.

en: Invalid email address
hr: Neispravna adresa elektroničke pošte

en: Invalid email address given.
hr: Unesena adresa elektroničke pošte nije valjana.

en: Invalid form submission.
hr: Podnesena forma nije valjana.

en: Invalid format given for email address.
hr: Uneseni format adrese elektroničke pošte nije valjan.

en: Invalid hostname given for email address.
hr: Uneseno ime poslužitelja za adresu elektroničke pošte nije valjano.

en: Invalid item type.
hr: Vrsta dokumenta nije valjana.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
hr: Pogrešan parametar. Funkcija hasElement zahtijeva objekt elementa ili id elementa kako bi odredila ima li vrsta dokumenta element.

en: Invalid record ID.
hr: ID zapisa nije valjan.

en: Invalid return value while getting record URL.
hr: Pogrešna povratna vrijednost za URL zapisa.

en: Invalid search type given!
hr: Unsena je neispravna vrsta pretrage!

en: Invalid tagType given.
hr: Uneseni tagType nije valjan.

en: Item
hr: Dokument

en: Item #%s
hr: Dokument #%s

en: Item Metadata
hr: Metapodaci dokumenta

en: Item Type
hr: Vrsta dokumenta

en: Item Type #%s
hr: Vrsta dokumenta #%s

en: Item Type Elements
hr: Elementi vrste dokumenta

en: Item Type Information
hr: Informacija o vrsti dokumenta

en: Item Type Metadata
hr: Metapodaci vrste dokumenta

en: Item Types
hr: Vrsta dokumenta

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
hr: Vrsta dokumenta ne sadrži element ID oznake %s!

en: Items
hr: Dokumenti

en: Items Per Page (admin)
hr: Broj dokumenata po stranici (admin)

en: Items Per Page (public)
hr: Broj dokumenata po stranici (javno)

en: Key
hr: Ključ

en: Keyword
hr: Ključna riječ

en: Label
hr: Oznake

en: Language
hr: Jezik

en: Last IP
hr: Posljednji IP

en: Last accessed
hr: Posljednji pristup

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
hr: Ograniči broj dokumenata prikazanih po stranici u administratorskom sučelju.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
hr: Ograniči broj dokumenata prikazanih po stranici u javnom sučelju.

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
hr: Ograniči broj rezultata prikazanih po stranici u administratorskom sučelju.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
hr: Ograniči broj rezultata prikazanih po stranici u javnom sučelju.

en: List of allowed HTML attributes in form input
hr: Popis dozvoljenih HTML atributa za unos u obrazac

en: List of allowed HTML elements in form input
hr: Popis dozvoljenih HTML elemenata za unos u obrazac

en: List of allowed MIME types for file uploads
hr: Lista dozvoljenih MIME tipova za postavljanje (upload)

en: List of allowed extensions for file uploads
hr: Popis dozvoljen ekstenzija datoteka za postavljanje (upload)

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
hr: Popis oznaka koje će se dodati svim označenim dokumentima, odvojene sa %s.

en: Log In
hr: Prijavi se

en: Log Out
hr: Odjava

en: Login information incorrect. Please try again.
hr: Neispravni podaci za prijavu. Molimo pokušajte ponovno.

en: Lost your password?
hr: Izgubljena lozinka?

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Manage Site
hr: Upravljaj stranicom

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
hr: Maksimalna veličina slike (u pikselima)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
hr: Maksimalna veličina slike (u pikselima)

en: Maximum number of API results displayed per page.
hr: Maksimalni broj API rezultata prikazanih po stranici

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
hr: Maksimalna veličina četvrtaste umanjene sličice (u pikselima).

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
hr: Maksimalna veličina četvrtaste umanjene sličice (u pikselima).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
hr: Maksimalna veličina umanjene sličice (u pikselima).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
hr: Maksimalna veličina umanjene sličice (u pikselima).

en: Mime Type
hr: Mime vrsta

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
hr: Mora se označiti vrsta transfera datoteke kada se datoteke dodaju dokumentu!

en: Name
hr: Ime

en: Name as it should be displayed on the site
hr: Ime koje će biti prikazano na stranici

en: Name of element set must be unique.
hr: Naziv skupa elemenata mora biti jedinstven.

en: Name of element set must not be empty.
hr: Naziv skupa elemenata ne smije biti prazan.

en: Names of plugins must not be blank
hr: Imena dodataka ne smiju biti prazna

en: Narrow by Specific Fields
hr: Ograniči na određena polja

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
hr: Linkovi navigacije koji sadrže neizbrisive podlinkove ne mogu se izbrisati.

en: New
hr: Novi

en: New Password
hr: Nova lozinka

en: New key label
hr: Nova oznaka ključa

en: New password must be at least %min% characters long.
hr: Nova lozinka mora imati najmanje %min% znakova.

en: New password must be entered.
hr: Nova lozinka mora biti unešena.

en: New password must be typed correctly twice.
hr: Nova lozinka mora biti ispravno upisana dva puta.

en: Next Item
hr: Sljedeći dokument

en: Next Item &rarr;
hr: Sljedeći dokument &rarr;

en: Next Page
hr: Sljedeća stranica

en: No
hr: Ne

en: No Collection
hr: Nema zbirke

en: No Tags
hr: Nema oznaka

en: No contributors
hr: Nema suradnika

en: No contributors.
hr: Nema suradnika.

en: No featured collections are available.
hr: Preporučene zbirke nisu dostupne.

en: No featured items are available.
hr: Nisu dostupni preporučeni dokumenti.

en: No plugin name given.
hr: Dodatku nije dodijeljen naziv.

en: No recent items available.
hr: Nema nedavnih dokumenata.

en: No tags are available.
hr: Nisu dostupne oznake.

en: Not Featured
hr: Nije preporučeno

en: Not Public
hr: Nije objavljeno

en: Omeka Admin
hr: Omeka administrator

en: Omeka Image File
hr: Omeka slikovna datoteka

en: Omeka Legacy File
hr: Omeka Legacy datoteka

en: Omeka Video File
hr: Omeka video datoteka

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
hr: Omeka je naišla na grešku prilikom nadogradnje.

en: Omeka has encountered an error
hr: Omeka je naišla na grešku

en: Omeka has upgraded successfully.
hr: Omeka je uspješno nadograđena.

en: Omeka is installed.
hr: Omeka je instalirana.

en: Only Featured Items
hr: Samo preporučeni dokumenti

en: Only Non-Featured Items
hr: Samo dokumenti koji nisu preporučeni

en: Only Non-Public Items
hr: Samo neobjavljeni dokumenti

en: Only Public Items
hr: Samo objavljeni dokumenti

en: Original Filename
hr: Originalno ime datoteke

en: Output Formats
hr: Izlazni formati

en: Page
hr: Stranica

en: Page 1
hr: Stranica 1

en: Page 2
hr: Stranica 2

en: Page 3
hr: Stranica 3

en: Page 4
hr: Stranica 4

en: Page 5
hr: Stranica 5

en: Page 6
hr: Stranica 6

en: Page not found.
hr: Stranica nije pronađena.

en: Pagination
hr: Paginacija

en: Password
hr: Lozinka

en: Password cannot be empty.
hr: Lozinka ne može ostati prazna.

en: Password changed!
hr: Lozinka promijenjena!

en: Password is required.
hr: Lozinka je obavezna.

en: Password must be at least 6 characters long.
hr: Lozinka mora sadržavati najmanje 6 znakova.

en: Password: The passwords do not match.
hr: Lozinka: lozinke se ne podudaraju.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
hr: Putanja ka plugin.ini za "%s" je netočna.

en: Pick this type
hr: Odaberi ovu vrstu

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
hr: Molimo napravite sigurnosnu kopije svoje trenutne baze podataka i kliknite dugme za nadogradnju.

en: Please check your email for a link to reset your password.
hr: Poslan Vam je link za promjenu zaporke. Molimo provjerite svoju elektroničku poštu.

en: Please follow this link to reset your password:
hr: Molimo slijedite ovaj link kako bi postavili novu zaporku:

en: Please restore from your database backup and try again.
hr: Molimo vratite podatke iz sigurnosne kopije baze podataka i pokušajte ponovo.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
hr: Plugin mora imati valjano ime mape prije nego što se može instalirati.

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Post Processing
hr: Naknadna obrada

en: Prev Item
hr: Prethodni dokument

en: Previous Page
hr: Prethodna stranica

en: Private
hr: Privatno

en: Producer
hr: Proizvođač

en: Public
hr: Objavljeno

en: Public Site
hr: Javna stranica

en: Public/Non-Public
hr: Objavljeno/Neobjavljeno

en: Public?
hr: Javno dostupno?

en: Publisher
hr: Nakladnik

en: Query type:
hr: Vrsta upita:

en: Query:
hr: Upit:

en: Quick Filter
hr: Brzi filter

en: Re-type the Password
hr: Ponovo unesi zaporku

en: Real Name is required.
hr: Pravo ime je obavezno.

en: Recent Collections
hr: Nedavne zbirke

en: Recent Items
hr: Nedavni dokumenti

en: Recently Added Items
hr: Nedavno dodani dokumenti

en: Record Type
hr: Vrsta zapisa

en: Record Types
hr: Vrste zapisa

en: Record types:
hr: Vrste zapisa:

en: Relation
hr: Odnos

en: Remember Me?
hr: Zapamti me?

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove field
hr: Ukloni polje

en: Remove?
hr: Ukloniti?

en: Render Details
hr: Detalji renderiranja

en: Render Device
hr: Uređaj za renderiranje

en: Repeat New Password
hr: Ponovi novu zaporku

en: Rescind
hr: Opozovi

en: Researcher
hr: Istraživač

en: Resend Activation Email
hr: Ponovno pošalji aktivacijski e-mail

en: Reset Navigation
hr: Vrati izvorne postavke navigacije

en: Restore Default Attributes
hr: Vrati zadane atribute

en: Restore Default Elements
hr: Vrati zadane elemente

en: Restore Default Extensions
hr: Vrati zadane ekstenzije

en: Restore Default Types
hr: Vrati zadane vrste

en: Results Per Page (admin)
hr: Rezultati po stranici (admin)

en: Results Per Page (public)
hr: Broj rezultata po stranici (javno)

en: Results per Page
hr: Rezultati po stranici

en: Return to Dashboard
hr: Vrati se na upravljačku ploču

en: Rights
hr: Prava

en: Role
hr: Uloga

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
hr: Uloge opisuju dopuštenja koja korisnik ima. Vidi  <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>dokumentaciju</a> za detalje.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
hr: Rss2.0 Feed nije pronađen!

en: SQL error in migration:
hr: SQL greška u migraciji:

en: Sample Rate
hr: Kvaliteta zapisa (Sample Rate)

en: Save Changes
hr: Pohrani izmjene

en: Save Password
hr: Pohrani zaporku

en: Screenshot for %s Theme
hr: Slika ekrana za %s temu

en: Search
hr: Traži

en: Search By Collection
hr: Traži u zbirci

en: Search By Tags
hr: Traži prema oznakama

en: Search By Type
hr: Traži prema vrsti

en: Search By User
hr: Traži prema korisniku

en: Search Field
hr: Polje za pretraživanje

en: Search Items
hr: Pretraži dokumente

en: Search Record Types
hr: Pretraži vrste zapisa

en: Search Terms
hr: Pojmovi za pretraživanje

en: Search Type
hr: Vrsta pretraživanja

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
hr: Traži prema rasponu rednog broja dokumenta (primjer: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
hr: Traži prema ključnim riječima

en: Search for items
hr: Traži dokumente

en: Search only these record types:
hr: Pretraži samo ove vrste zapisa:

en: Search users
hr: Pretraži korisnike

en: Search using this query type:
hr: Traži koristeći ovu vrstu upita:

en: Security
hr: Sigurnost

en: Select Below
hr: Odaberi

en: Select Below
hr: Odaberi

en: Select a Homepage
hr: Odaberi početnu stranicu

en: Separate tags using this character or string.
hr: Razdvoji oznake korištenjem ovog znaka ili stringa.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
hr: Razdvoji oznake korištenjem ovog znaka ili stringa. Budite oprezni pri izmjeni ove postavke jer  se može dogoditi da se oznake koje sadrže stari razdvojnik rascijepe.

en: Separate tags with %s
hr: Razdvoji oznake s %s

en: Settings
hr: Postavke

en: Show Details
hr: Prikaži detalje

en: Show Element Set Headings
hr: Prikaži zaglavlje skupova elemenata

en: Show Empty Elements
hr: Prikaži prazne elemente

en: Site Author Information
hr: Informacija o autoru mrežne stranice

en: Site Copyright Information
hr: Informacija o autorskim pravima mrežne stranice

en: Site Description
hr: Opis mrežne stranice

en: Site Settings
hr: Postavke mrežne stranice

en: Site Title
hr: Naslov mrežne stranice

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
hr: Neki dokumenti su isključeni jer nemate dozvolu za njihovo brisanje.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
hr: Žao nam je, nemate ovlasti za pristup ovoj stranici.

en: Sort by:
hr: Sortiraj po:

en: Source
hr: Izvor

en: Square Thumbnail
hr: Četvrtasta umanjena sličica

en: Square Thumbnail Size
hr: Veličina četvrtaste umanjene sličice

en: Subject
hr: Tema

en: Submit
hr: Pošalji

en: Success!
hr: Uspjeh!

en: Super
hr: Super-korisnik

en: Support Forums
hr: Forumi podrške

en: System Information
hr: Informacije o sustavu

en: Tag Delimiter
hr: Razdvojnik oznaka (tag delimiter)

en: Tags
hr: Oznake

en: Tags must be given a name.
hr: Oznake se moraju imenovati.

en: That name is already taken for this tag.
hr: To ime za ovu oznaku je već u upotrebi.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
hr: Polje "%s" ima najmanje jednu neispravnu vrijednost!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
hr: Plugin "%s" mora biti instaliran i mora imati novije datoteke da bi se nadogradio.

en: The %s plugin has already been installed.
hr: Dodatak %s je već instaliran.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
hr: Dodatak %s je aktiviran, ali se nije mogao učitati:

en: The %s plugin was successfully activated!
hr: Dodatak %s je uspješno aktiviran!

en: The %s plugin was successfully configured!
hr: Dodatak %s je uspješno prilagođen!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
hr: Dodatak %s je uspješno deaktiviran!

en: The %s plugin was successfully installed!
hr: Dodatak %s je uspješno instaliran!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
hr: Dodatak %s je uspješno deinstaliran!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
hr: Dodatak %s je uspješno nadograđen!

en: The API configuration was successfully changed!
hr: API konfiguracija je uspješno izmijenjena!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
hr: Dublin Core shema metapodataka koristi se u svim zapisima Omeke, uključujući dokumente, datoteke i zbirke. Za više informacija vidi: http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
hr: Putanja do ImageMagick mape ne radi.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
hr: Putanja prema Image Magick mapi nije postavljena. Derivativne slike neće biti napravljene. Ako želite da Omeka napravi derivativne slike, molimo dodajte putanju u obrazac postavki.

en: The ImageMagick directory path works.
hr: Putanja do ImageMagick mape radi.

en: The appearance settings have been updated.
hr: Postavke izgleda su ažurirane.

en: The collection "%s" was successfully added!
hr: Zbirka "%s" je uspješno dodana!

en: The collection "%s" was successfully changed!
hr: Zbirka "%s" je uspješno izmijenjena!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
hr: Zbirka "%s" je uspješno izbrisana!

en: The collection #%s was successfully added!
hr: Zbirka #%s je uspješno dodana!

en: The collection #%s was successfully changed!
hr: Zbirka #%s je uspješno izmijenjena!

en: The collection #%s was successfully deleted!
hr: Zbirka #%s je uspješno izbrisana!

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
hr: Prilagođena PHP putanja (%s) je nije valjana.

en: The description of the item type.
hr: Opis vrste dokumenta.

en: The element name must not be empty.
hr: Naziv elementa ne smije biti prazan.

en: The element set was successfully changed!
hr: Skup elemenata je uspješno promijenjen!

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
hr: Format datoteke, fizički medij ili dimenzije izvora

en: The file was successfully deleted.
hr: Datoteka je uspješno izbrisana.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
hr: Sljedeća se greška javila prilikom aktiviranja %s dodatka:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
hr: Sljedeća greška se javila prilikom deaktiviranja %s dodatka:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
hr: Sljedeća greška se javila prilikom instalacije %s dodatka:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
hr: Sljedeća greška se javila prilikom deinstalacije %s dodatka:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
hr: Sljedeća greška se javila prilikom nadogradnje %s dodatka:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
hr: Sljedeći problemi neće utjecati na instalaciju, ali će možda negativno utjecati na ponašanje Omeke:

en: The general settings have been updated.
hr: Opće postavke su ažurirane.

en: The item "%s" was successfully added!
hr: Dokument "%s" je uspješno dodan!

en: The item "%s" was successfully changed!
hr: Dokument "%s" je uspješno promijenjen!

en: The item "%s" was successfully deleted!
hr: Dokument "%s" je uspješno izbrisan!

en: The item #%s was successfully added!
hr: Dokument #%s je uspješno dodan!

en: The item #%s was successfully changed!
hr: Dokument #%s je uspješno promijenjen!

en: The item #%s was successfully deleted!
hr: Dokument #%s je uspješno izbrisan!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
hr: Vrsta dokumenta "%s" uspješno je dodana! Sada možete dodati elemente novoj vrsti dokumenta.

en: The item type "%s" was successfully added.
hr: Vrsta dokumenta "%s" uspješno je dodana.

en: The item type "%s" was successfully updated.
hr: Vrsta dokumenta "%s" uspješno je ažurirana.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
hr: Vrsta dokumenta ne može imati više od "%s" elementa.

en: The item type elements were successfully changed!
hr: Elementi vrste dokumenta su uspješno promijenjeni!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
hr: Skup elemenata metapodataka vrste dokumenta, koji se sastoji od svih elemenata vrste dokumenta uključenih u Omeku i svih elemenata vrste dokumenta stvorenih od strane administratora.

en: The item type name must be unique.
hr: Naziv vrste dokumenta mora biti jedinstven.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
hr: Naziv vrste dokumenta mora imati od %1$s do %2$s znakova.

en: The items were successfully changed!
hr: Dokumenti su uspješno izmijenjeni!

en: The items were successfully deleted!
hr: Dokumenti su uspješno izbrisani!

en: The maximum file size is %s.
hr: Maksimalna veličina datoteke je %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
hr: Skup elemenata metapodataka koji je bio uključen u "files_images" tablicu prethodnih verzija Omeke. Ovi elementi su zajednički svim slikovnim datotekama.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
hr: Skup elemenata metapodataka koji je bio uključen u "files_videos" tablicu prethodnih verzija Omeke. Ovi elementi su zajednički svim video datotekama.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
hr: Skup elemenata metapodataka koji je, uz skup elemenata Dublinske jezgre, bio uključen u "files" tablicu prethodnih verzija Omeke. Ovi elementi su zajednički svim Omeka dokumentima. Ovaj skup će možda biti napušten u budućim verzijama.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
hr: Metoda korištena za pristup URLu (%s) nije valjana.

en: The name of the item type.
hr: Naziv vrste dokumenta.

en: The nature or genre of the resource
hr: Narav ili žanr izvora

en: The navigation settings have been reset.
hr: Postavke navigacije su vraćene na izvorno stanje.

en: The navigation settings have been updated.
hr: Navigacijske postavke su ažurirane.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
hr: Navigacijske postavke nisu pohranjene jer neke vrijednosti nedostaju ili nisu valjane. Sve promijenjene vrijednosti su vraćene na prethodno stanje.

en: The plugin %s must be installed.
hr: Dodatak %s mora biti instaliran.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
hr: Dodatak nije pronađen u mapi '%s'!

en: The security settings have been updated.
hr: Sigurnosne postavke su ažurirane.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
hr: Prostorna ili vremenska tema izvora, prostorna primjenjivost izvora ili nadležnost pod kojom je izvor relevantan

en: The theme has been successfully changed.
hr: Tema je uspješno izmijenjena.

en: The theme settings were successfully saved!
hr: Postavke teme su uspješno sačuvane!

en: The topic of the resource
hr: Tema izvora

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
hr: Korisnik "%s" je dodan, no nije bilo moguće poslati aktivacijski email.

en: The user "%s" was successfully added!
hr: Korisnik "%s" je uspješno dodan!

en: The user "%s" was successfully deleted!
hr: Korisnik "%s" je uspješno izbrisan!

en: The user %s was successfully changed!
hr: Korisnik %s je uspješno promijenjen!

en: The user must be assigned a role.
hr: Korisniku mora biti dodijeljena uloga.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
hr: Dužina korisničkog imena "%1$s" mora biti dužine od %2$s do %3$s znakova.

en: Themes
hr: Teme

en: There are currently no items within this collection.
hr: Trenutno nema dokumenata u ovoj zbirci.

en: There are no collections on this page.
hr: Na ovoj stranici nema zbirki.

en: There are no elements.
hr: Nema elemenata.

en: There are no files for this item yet.
hr: Još nema datoteka za ovaj dokument.

en: There are no recently added items.
hr: Nema nedavno dodanih dokumenata.

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
hr: Nema oznaka za prikaz. Najprije označi neke dokumente.

en: There are too few values in the element ordering array.
hr: Ima premalo vrijednosti u nizu slaganja elemenata.

en: There are too many values in the element ordering array.
hr: Ima previše vrijednosti u nizu slaganja elemenata.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
hr: Element "%1$s", "%2$s" ne postoji!

en: There was an error on the form. Please try again.
hr: Pronađena je greška u obrascu. Molimo pokušajte ponovo.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
hr: Na obrascu je pronađen neispravan unos. Molimo pokušajte ponovno.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
hr: Pronađene su greške u tvom formularu. Molimo uredi i ponovo pošalji.

en: This email address is already in use.
hr: Adresa elektroničke pošte se već koristi.

en: This email address is invalid.
hr: Adresa elektroničke pošte je neispravna.

en: This is not a valid plugin.
hr: Ovo nije valjan dodatak.

en: This migration should not be run.
hr: Ovu migraciju ne bi trebalo pokrenuti.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
hr: Ova tema zahtijeva noviju verziju Omeke (%s).

en: This username is already in use.
hr: Korisničko ime već postoji.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
hr: Ova verzija %1$s zahtijeva najmanje Omeku %2$s.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
hr: Ovo će izbrisati vrstu dokumenta "%s", ali ne i elemente pridružene vrsti dokumenta. Dokumenti koje su pridruženi ovoj vrsti dokumenta ostat će bez svih metapodataka koji su specifični za ovu vrstu dokumenata.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
hr: Ovo će izbrisati zbirku "%s" i pridružene metapodatke.  Dokumenti u zbirci neće biti izbrisani, ali će biti izbrisana poveznica na ovu zbirku u svakom dokumentu.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
hr: Ovo će izbrisati zbirku #%s i pridružene metapodatke.  Dokumenti u zbirci neće biti izbrisani, ali će biti izbrisana poveznica na ovu zbirku u svakom dokumentu.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
hr: Ovo će izbrisati skup elemenata i sve elemente pridružene skupu elemenata. Dokumenti će ostati bez svih metapodataka koji su specifični za ovaj skup elemenata.

en: This will delete the file and its associated metadata.
hr: Ovo će izbrisati datoteku i njoj pridružene metapodatke.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
hr: Ovo će izbrisati dokument "%s i pridružene metapodatke. Također će biti izbrisane sve datoteke i metapodaci pridruženi ovom dokumentu.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
hr: Ovo će izbrisati dokument #%s i pridružene metapodatke. Također će biti izbrisane sve datoteke i metapodaci pridruženi ovom dokumentu.

en: Thumbnail
hr: Umanjena sličica

en: Thumbnail Size
hr: Veličina umanjene sličice

en: Title
hr: Naslov

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
hr: Da biste stvorili novi API ključ, unesite oznaku za ključ ispod. Na primjer, opišite za koju svrhu će se koristiti. Ovaj ključ će imati sve vaše ovlasti, tretirajte ga kao što biste svoju zaporku.

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
hr: Za brisanje oznake, kliknite X. Brisanje oznake neće izbrisati dokumente koji su njome označeni.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
hr: Za uređivanje imena oznake, kliknite na ime i počnite uređivati, potom pritisnite "Enter" za pohranjivanje.  Ako želite odustati od uređivanja, pritisnite ESC tipku ili kliknite izvan oznake.

en: To view all items with a tag, click the number.
hr: Za prikaz svih dokumenata s oznakom, kliknite na broj.

en: Total Items
hr: Ukupno dokumenata

en: Total Number of Items
hr: Ukupno dokumenata

en: Transcriber
hr: Prepisivač

en: Type
hr: Tip

en: Type Metadata
hr: Metapodaci vrste

en: Type Name
hr: Naziv vrste

en: Typed passwords do not match.
hr: Unesene zaporke se ne podudaraju.

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
hr: Nemoguće je ponovo postaviti zaporku. Molimo provjerite točnost informacije i kontaktirajte administratora ukoliko je potrebno.

en: Undo
hr: Poništi

en: Uninstall
hr: Ukloni

en: Uninstall Plugin: %s
hr: Ukloni dodatak: %s

en: Update API Keys
hr: Ažuriraj API ključeve

en: Upgrade
hr: Nadogradi

en: Upgrade Database
hr: Nadogradi bazu podataka

en: Upgrade Your Omeka Database
hr: Nadogradi svoju Omeka bazu podataka

en: Upgrade to %s
hr: Nadogradi na %s

en: Use HTML
hr: Koristi HTML

en: Use this theme
hr: Koristi ovu temu

en: User #%s
hr: Korisnik #%s

en: User Activation
hr: Aktivacija korisnika

en: User activation email could not be sent.
hr: E-mail za aktivaciju korisnika nije mogao biti poslan.

en: User activation email has been sent.
hr: E-mail za aktivaciju korisnika je poslan.

en: User is not allowed to delete selected items.
hr: Korisnik nema ovlasti za brisanje odabranih dokumenata.

en: User is not allowed to edit selected items.
hr: Korisnik nema ovlasti za uređivanje odabranih dokumenata.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
hr: Korisnik nema ovlasti za preporuku dokumenata.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
hr: Korisnik nema ovlasti za mijenjanje vidljivosti dokumenata.

en: User is not allowed to tag selected items.
hr: Korisnik nema ovlasti za označavanje odabranih dokumenata.

en: User may not change permissions to super-user
hr: Korisnik ne može mijenjati ovlasti u super-korisnika

en: User may not change roles.
hr: Korisnik ne smije mijenjati uloge.

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Username cannot be empty.
hr: Korisničko ime ne može ostati prazno.

en: Username is required.
hr: Potrebno je korisničko ime.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
hr: Korisničko ime mora sadržavati 30 ili manje znakova. Razmaci nisu dozvoljeni.

en: Username must be at least %min% characters long.
hr: Korisničko ime mora imati najmanje %min% znakova.

en: Username must be at most %max% characters long.
hr: Korisničko ime smije imati najviše %max% znakova.

en: Users
hr: Korisnici

en: Version %s
hr: Verzija %s

en: View
hr: Pogledaj

en: View All
hr: Pogledaj sve

en: View All Collections
hr: Pogledaj sve zbirke

en: View All Items
hr: Pogledaj sve dokumente

en: View File Metadata
hr: Pogledaj metapodatke datoteke

en: View Public Page
hr: Pogledaj objavljenu stranicu

en: View the items in %s
hr: Pogledaj sve dokumente u zbirci %s

en: Watermark
hr: Vodeni žig

en: Welcome!
hr: Dobro došli!

en: Welcome, %s
hr: Dobrodošli, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
hr: Razmaci nisu dozvoljeni. Mogu se koristi samo sljedeći posebni znakovi: %s

en: Width
hr: Širina

en: Would you like to %s?
hr: Želite li %s?

en: Yes
hr: Da

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
hr: Da, želim ukloniti ovaj dodatak.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
hr: Nema instaliranih dodataka. Dodaj ih u mapu dodataka da bi bili vidljivi.

en: You do not have permission to access this page.
hr: Nemate ovlasti za pristup ovoj stranici.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
hr: Imate novu verziju %s. Molimo nadogradite!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
hr: Promijenili ste koji su zapisi pretraživi u Omeki. Molimo ponovno indeksirajte zapise koristeći donji obrazac.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
hr: Odabrano je nedopušteno ime teme. Molimo odaberite drugu temu.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
hr: Nemate API ključeva. Upotrijebite gornji obrazac kako biste kreirai jedan.

en: You have no collections.
hr: Nemate zbirki.

en: You have no items.
hr: Nemate dokumenata.

en: You may now log in to Omeka.
hr: Sada se možete prijaviti u Omeku.

en: You must choose some items to batch edit.
hr: Morate odabrati neke dokumente za skupno uređivanje.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
hr: Morate potvrditi deinstalaciju prije nastavka.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
hr: Morate koristiti drugačiju metodu za pristup ovom URL. Ako ste došli do ove stranice prateći link ili klikom na dugme u Omeki, kontaktirajte %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
hr: Pokušali ste &#8217 pristupiti stranici koja ne postoji. Ovo se ponekad događa. Ispod se nalazi kratki pregled dokumenata, zbirki i izložbi na ovoj stranici.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
hr: Vaša Omeka baza podataka nije kompatibilna sa Vašom trenutnom verzijom Omeke.

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
hr: Vaš korisnički račun za %s repozitorij je kreiran. Molimo slijedite link za aktivaciju svog računa:

en: Your query returned no results.
hr: Vaš upit nije našao rezultate.

en: [%s] Reset Your Password
hr: [%s] Promijenite svoju zaporku

en: [Default]
hr: [Zadano]

en: [Untitled]
hr: [Bez naslova]

en: [Untitled] #%s
hr: [Bez naslova] #%s

en: [no text]
hr: [nema teksta]

en: accessed %1$s, %2$s.
hr: pristupljeno %1$s, %2$s.

en: by %s
hr: po %s

en: contains
hr: sadrži

en: does not contain
hr: ne sadrži

en: edit a specific item type
hr: uredi određenu vrstu dokumenta

en: inactive
hr: neaktivan

en: is empty
hr: je prazno

en: is exactly
hr: je

en: is not empty
hr: nije prazno

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
hr: mora imati 30 ili manje znakova bez razmaka

en: must be at least 6 characters
hr: mora sadržavati najmanje 6 znakova

en: or
hr: ili

en: refine your search
hr: poboljšajte svoju pretragu

en: required field
hr: obavezno polje

en: site administrator
hr: administrator stranice

en: theme
hr: tema
