Omeka - en to hu_HU translation catalogue (314 entries)

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
hu_HU: %1$s bővítménynek szükséges, hogy a következő bővítmény telepítve, aktiválva és betöltve legyen: %2$s

en: &larr; Previous Item
hu_HU: &larr; Előző elem

en: (%s total)
hu_HU: (%s összesen)

en: (Private)
hu_HU: (Privát)

en: 403 Page Forbidden
hu_HU: 403-as HIBA Forbidden - a kért anyaghoz nincs hozzáférési joga

en: 404 Page Not Found
hu_HU: 404-es hiba: A lap nem található

en: 404: Page Not Found
hu_HU: 404-es hiba: Az oldal nem található

en: 405 Method Not Allowed
hu_HU: 405-ös HIBA - az eljárás nem engedélyezett!

en: 405: Method Not Allowed
hu_HU: 405: Nem engedélyezett metódus

en: A language of the resource
hu_HU: A forrás nyelve

en: A related resource
hu_HU: Vonatkozó forrás

en: AND
hu_HU: ÉS

en: Access denied.
hu_HU: Hozzáférés megtagadva.

en: Activate
hu_HU: Bekapcsolás

en: Active?
hu_HU: Aktív?

en: Add Collection
hu_HU: Adjon hozzá kiállítást

en: Add Item Type
hu_HU: Dokumentum tipus hozzáadása

en: Add New Files
hu_HU: Új fájl hozzáadása

en: Add New User
hu_HU: Új felhasználó hozzáadása

en: Add Tags
hu_HU: Cimkék hozzáadása

en: Add a Collection
hu_HU: Kiállítás

en: Add a Field
hu_HU: Mező hozzáadása

en: Add a File
hu_HU: Fájl hozáadása

en: Add a User
hu_HU: Új felhasználó

en: Add a new collection
hu_HU: Adjon hozzá új kiállítást

en: Add a new item
hu_HU: Adjon hozzá új elemet

en: Additional Creator
hu_HU: További alkotó

en: Administrator Email
hu_HU: Adminisztrátor e-mail címe.

en: All Tags
hu_HU: Minden cimke

en: All items are in a collection.
hu_HU: Minden elem kiállításban található

en: Appearance
hu_HU: Megjelenés

en: Are you sure?
hu_HU: Biztos benne?

en: Authentication
hu_HU: hitelesítés

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
hu_HU: Mielőtt folytatódna a telepítés, a következő hibákat kell megoldani:

en: Bit Depth
hu_HU: Bit mélység

en: Bitrate
hu_HU: Bitráta

en: Browse All
hu_HU: Összes böngészése

en: Browse Collections
hu_HU: Gyűjtemények böngészése

en: Browse Item Types
hu_HU: Dokumentum tipusok böngészése

en: Browse Items
hu_HU: Elemek böngészése

en: Browse Items by Tag
hu_HU: Elemek böngészése címkék alapján

en: Browse Tags
hu_HU: Címkék böngészése

en: Browse Users
hu_HU: Felhasználók böngészése

en: Browse by Tag
hu_HU: Keresés címke alapján

en: Cancel
hu_HU: mégsem

en: Capture Date
hu_HU: Dátum beolvasása

en: Change History
hu_HU: Változás történet

en: Change Password
hu_HU: Jelszó változtatás

en: Channels
hu_HU: Csatornák

en: Citation
hu_HU: Idézet

en: Codec
hu_HU: Kódek

en: Collection
hu_HU: Gyűjtemény

en: Collection Items
hu_HU: Kiállítási elemek

en: Collections
hu_HU: Gyűjtemények

en: Comment
hu_HU: Megjegyzés

en: Compression
hu_HU: Tömörítés

en: Configurations apply to this theme only.
hu_HU: A konfiguráció csak erre a témára vonatkozik.

en: Configure
hu_HU: Konfigurálás

en: Configure Your Site
hu_HU: Konfigurálja az Oldalát

en: Confirm your password.
hu_HU: Erősítse meg a jelszavát.

en: Contributor
hu_HU: Hozzájáruló

en: Contributors
hu_HU: Közreműködők

en: Could not find file %s!
hu_HU: Az %s állomány nem található!

en: Coverage
hu_HU: Lefedettség

en: Create a Password
hu_HU: Jelszó létrehozása

en: Creator
hu_HU: Készítő

en: Current Page
hu_HU: Aktuális oldal

en: Current Password
hu_HU: Jelenlegi jelszó!

en: Current Theme
hu_HU: Aktuális téma

en: Date
hu_HU: Dátum

en: Date Added
hu_HU: Hozzáadás dátuma

en: Date Modified
hu_HU: Módosítás dátuma

en: Date created
hu_HU: A létrehozás dátuma

en: Deactivate
hu_HU: Kikapcsolás

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Delete %s
hu_HU: Töröl %s

en: Description
hu_HU: Leírás

en: Details
hu_HU: Részletek

en: Direct Links
hu_HU: Közvetlen elérés

en: Display Settings
hu_HU: Megjelenítés beállítása

en: Documentation
hu_HU: Dokumentáció

en: Duration
hu_HU: Tartósság

en: Edit
hu_HU: Szerkeszt

en: Edit Collection #%s
hu_HU: #%s gyűjtemény szerkesztése

en: Edit File #%s
hu_HU: #%s fájl szerkesztése

en: Element Name
hu_HU: Az elem neve

en: Elements
hu_HU: Elemek

en: Email
hu_HU: E-mail

en: Email address is required.
hu_HU: E-mail cím szükséges.

en: Email is required.
hu_HU: Email szükséges.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
hu_HU: "%s" konfigurálása közben hiba történt. Hiányzó config és/vagy config_from fájl(ok).

en: Exact match
hu_HU: Pontos egyezés

en: Exif String
hu_HU: Exif karakterlánc

en: Fatal Error
hu_HU: Végzetes hiba

en: Featured
hu_HU: Kiemelt

en: Featured Collection
hu_HU: Kiemelt kiállítás

en: Featured Item
hu_HU: Kiemelt elem

en: Featured?
hu_HU: Kiemelt?

en: File
hu_HU: Állomány

en: File #%s
hu_HU: Fájl #%s

en: File History
hu_HU: Fájl történet

en: File Size
hu_HU: Fájl mérete

en: File Type / OS
hu_HU: Fájl tipus / Op.r

en: File must be valid before it can be associated with an item!
hu_HU: Összes böngészése

en: Files
hu_HU: Fájlok

en: Find a File
hu_HU: Keressen egy állományt

en: Forgot Password
hu_HU: Elfelejtett jelszó.

en: Format
hu_HU: Formátum

en: Format Metadata
hu_HU: Metaadat formátum

en: Fullsize Image Size
hu_HU: Teljes kép mérete.

en: General
hu_HU: Általános

en: Go to Home Page
hu_HU: Ugrás a kezdőlapra

en: Height
hu_HU: Magasság

en: Hide Details
hu_HU: Részletek elrejtése

en: IPTC String
hu_HU: IPTC karakterlánc

en: Identifier
hu_HU: Azonosító

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
hu_HU: Ha úgy gondolja van jogosultsága, próbáljon kapcsolatba lépni az %s.

en: Install
hu_HU: Telepítés

en: Installation Error
hu_HU: Telepítési hiba.

en: Invalid email address
hu_HU: Érvénytelen e-mail cím.

en: Invalid email address given.
hu_HU: Érvénytelen e-mail címet adott meg.

en: Invalid format given for email address.
hu_HU: Az emailhez nem a megfelelő formátumot adta meg.

en: Invalid item type.
hu_HU: Érvénytelen elem típus.

en: Invalid search type given!
hu_HU: Érvénytelen keresés típust adott meg!

en: Invalid tagType given.
hu_HU: Érvénytelen címke típust adott meg.

en: Item
hu_HU: Elem

en: Item #%s
hu_HU: Elem #1%s

en: Item Type
hu_HU: 405: Nem engedélyezett metódus

en: Items
hu_HU: Elemek

en: Keyword
hu_HU: Kulcsszó

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Last accessed
hu_HU: Utoljára belépve

en: Log In
hu_HU: Belépés

en: Log Out
hu_HU: Kilépés

en: Lost your password?
hu_HU: Elfelejtette jelszavát?

en: Manage Site
hu_HU: Az oldal kezelése

en: Name
hu_HU: Név

en: Names of plugins must not be blank
hu_HU: Bővítmények nevei nem lehetnek üresek

en: New
hu_HU: Új

en: New Password
hu_HU: Új jelszó!

en: Next Item
hu_HU: Következő elem

en: Next Item &rarr;
hu_HU: Következő elem &rarr;

en: Next Page
hu_HU: Következő oldal

en: No
hu_HU: Nem

en: No Collection
hu_HU: Nincs kiállítás

en: No Tags
hu_HU: Nincs cimke

en: No contributors
hu_HU: Nincs közreműködő

en: No contributors.
hu_HU: Nincsenek közreműködők

en: No featured collections are available.
hu_HU: Nem található kiemelt kiállítás.

en: No featured items are available.
hu_HU: Nincs elérhető kiemelt elem

en: No plugin name given.
hu_HU: Nincs megadva a bővítmény neve.

en: No recent items available.
hu_HU: Nincsen

en: No tags are available.
hu_HU: Nincs elérhető címke

en: Not Featured
hu_HU: Nem kiemelt

en: Not Public
hu_HU: Nem nyilvános

en: OR
hu_HU: VAGY

en: Ok
hu_HU: Rendben

en: Omeka Admin
hu_HU: Omeka Adminja

en: Omeka Image File
hu_HU: Omeka kép fájl

en: Omeka Video File
hu_HU: Omeka Video Fájl

en: Omeka has upgraded successfully.
hu_HU: Az Omeka sikeresen frissült.

en: Omeka is installed.
hu_HU: Az Omeka telepítve.

en: Only Featured Items
hu_HU: Csak kiemelt elemek

en: Only Non-Featured Items
hu_HU: Csak nem-kiemelt elemek

en: Original
hu_HU: Erdeti

en: Original Filename
hu_HU: Eredeti fájlnév

en: Output Formats
hu_HU: Kimeneti formátumok

en: Page
hu_HU: Oldal

en: Page 1
hu_HU: 1. oldal

en: Page 2
hu_HU: 2. oldal

en: Page 3
hu_HU: 3. oldal

en: Page 4
hu_HU: 4. oldal

en: Page 5
hu_HU: 5. oldal

en: Page 6
hu_HU: 6. oldal

en: Page not found.
hu_HU: Az oldal nem található!

en: Password
hu_HU: Jelszó

en: Password cannot be empty.
hu_HU: A Jelszó nem lehet üres.

en: Password changed!
hu_HU: Jelszó megváltozott!

en: Password is required.
hu_HU: Jelszó szükséges.

en: Password: The passwords do not match.
hu_HU: Jelszó: A jelszavak nem egyeznek.

en: Plugins
hu_HU: Bővítmények

en: Powered by Omeka
hu_HU: Az Omeka jóvoltából

en: Previous Page
hu_HU: Előző oldal

en: Private
hu_HU: Privát

en: Public
hu_HU: Nyilvános

en: Public Site
hu_HU: Nyilvános oldal.

en: Public/Non-Public
hu_HU: Nyilvános/Nem nyilvános

en: Public?
hu_HU: Nyilvános?

en: Publisher
hu_HU: Közzétette

en: Query:
hu_HU: Lekérdezés:

en: Quick Filter
hu_HU: Gyors szűrő

en: Re-type the Password
hu_HU: Újra írja be a jelszót

en: Recent Collections
hu_HU: Legfrisebb kiállítások

en: Recent Items
hu_HU: Legfrisebb dokumentumok

en: Recently Added Items
hu_HU: Mostanában hozzáadott elemek

en: Relation
hu_HU: Viszony

en: Remember Me?
hu_HU: Emlékezz rám?

en: Remove
hu_HU: Eltávolítás

en: Remove?
hu_HU: Eltávolítás?

en: Repeat New Password
hu_HU: Új jelszó újra!

en: Researcher
hu_HU: Kutató

en: Reset results
hu_HU: Az eredmények visszaállítása

en: Results Per Page (public)
hu_HU: Eredmények oldalanként (nyilvános)

en: Results per Page
hu_HU: Eredmények oldalanként

en: Rights
hu_HU: Jogok

en: Save Changes
hu_HU: Változások mentése

en: Save Password
hu_HU: Jelszó mentése

en: Screenshot for %s Theme
hu_HU: Képernyőkép %s témához

en: Search
hu_HU: Keres

en: Search By Collection
hu_HU: Keresés gyűjtemény szerint

en: Search By Tags
hu_HU: Keresés címke szerint

en: Search By Type
hu_HU: Keresés típus szerint

en: Search Field
hu_HU: Keresés mező

en: Search Items
hu_HU: Elemek keresése

en: Search Type
hu_HU: Keresés típusa

en: Search for Keywords
hu_HU: Kulcsszavak keresése

en: Search for items
hu_HU: Elemek keresése

en: Search tags
hu_HU: Címkék keresése

en: Security
hu_HU: Biztonság

en: Separate tags with %s
hu_HU: Cimkék elválasztása %s karakterrel

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Show Details
hu_HU: Részletek megjelenítése

en: Site Copyright Information
hu_HU: Oldal Copyrigth információk

en: Site Description
hu_HU: Oldal leírása.

en: Site Settings
hu_HU: Oldal beállítás.

en: Site Title
hu_HU: Oldal címe

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
hu_HU: Sajnálom, nincs jogod ehhez az oldalhoz.

en: Sort by:
hu_HU: Rendezés:

en: Source
hu_HU: Forrás

en: Square Thumbnail Size
hu_HU: Négyezetes bélyegkép

en: Subject
hu_HU: Tárgy

en: Success!
hu_HU: Siker!

en: Super
hu_HU: Szuper

en: Support Forums
hu_HU: Támogató fórumok

en: System Information
hu_HU: Rendszer információ

en: Tags
hu_HU: Címkék

en: Tags must be given a name.
hu_HU: A címkéknek nevet kell adni.

en: Test
hu_HU: Teszt

en: The %s plugin has already been installed.
hu_HU: %s bővítmény már telepítve van.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
hu_HU: %s bővítmény aktiválva, de nem lehet betölteni:

en: The %s plugin was successfully activated!
hu_HU: %s bővítmény sikeresen aktiválva!

en: The %s plugin was successfully configured!
hu_HU: %s bővítmény sikeresen konfigurálva!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
hu_HU: %s bővítmény sikeresen deaktiválva!

en: The %s plugin was successfully installed!
hu_HU: %s bővítmény sikeresen telepítve!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
hu_HU: %s bővítmény sikeresen eltávolítva!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
hu_HU: %s bővítmény sikeresen frissítve!

en: The collection "%s" was successfully added!
hu_HU:  "%s" gyűjtemény sikeresen hozzáadva!

en: The collection "%s" was successfully changed!
hu_HU:  "%s" gyűjtemény sikeresen megváltoztatva!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
hu_HU:  "%s" gyűjtemény sikeresen törölve!

en: The description of the item type.
hu_HU: Az elem típusának leírása.

en: The file was successfully deleted.
hu_HU: Az állományt sikeresen törölte.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
hu_HU: %s bővítmény aktiválása közben a következő hiba lépett fel:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
hu_HU: %s bővítmény deaktiválása közben a következő hiba lépett fel:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
hu_HU: %s bővítmény telepítése közben a következő hiba történt:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
hu_HU: %s bővítmény eltávolítása közben a következő hiba lépett fel:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
hu_HU: %s bővítmény frissítése közben a következő hiba lépett fel:

en: The name of the item type.
hu_HU: Az elem típusának neve.

en: The plugin %s must be installed.
hu_HU: %s bővítményt telepíteni kell.

en: The security settings have been updated.
hu_HU: A biztonsági beállítások frissítve.

en: The theme has been successfully changed.
hu_HU: A téma sikeresen megváltoztatva.

en: Themes
hu_HU: Témák

en: There are currently no items within this collection.
hu_HU: Ebben a kiállításban jelenleg nincsenek elemek

en: There are no collections on this page.
hu_HU: Nincs gyűjtemény ezen az oldalon.

en: There are no elements.
hu_HU: Nincsenek elemek.

en: There are no recently added items.
hu_HU: Exif karakterlánc

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
hu_HU: Nincsenek megjeleníthető címkék. Először címkézzen meg néhány elemet.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
hu_HU: Nem található %1$s, %2$s!

en: This email address is already in use.
hu_HU: Ez az email cím már használatban van.

en: This email address is invalid.
hu_HU: Ez az email cím érvénytelen.

en: This username is already in use.
hu_HU: Ez a felhasználónév már használatban van.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
hu_HU: %1$s eme verziójához legalább az Omeka %2$s szükséges.

en: Thumbnail Size
hu_HU: Bélyegkép mérete

en: Title
hu_HU: Cím

en: Total Number of Items
hu_HU: Összes elemek száma

en: Type
hu_HU: Típus

en: Type Metadata
hu_HU: Metaadat tipus

en: Type Name
hu_HU: Tipus név

en: Typed passwords do not match.
hu_HU: Begépelt jelszavak nem egyeznek.

en: Uninstall
hu_HU: Eltávolítás

en: Upgrade
hu_HU: Frissítés

en: Upgrade Database
hu_HU: Adatbázis frissítése

en: Upgrade Your Omeka Database
hu_HU: Frissítse az Omeka adatbázisát

en: Use HTML
hu_HU: Használja a HTML-t

en: Username
hu_HU: Felhasználónév

en: Username cannot be empty.
hu_HU: A felhasználónév nem lehet üres.

en: Username is required.
hu_HU: Felhasználónév szükséges.

en: Users
hu_HU: Felhasználók

en: Version %s
hu_HU: Verzió %s

en: View
hu_HU: Megtekint

en: View All Collections
hu_HU: Összes gyűjtemény megjelenítése

en: View All Items
hu_HU: Összes dokumentum megtekintése

en: View Public Page
hu_HU: A publikus oldal megtekintése

en: Watermark
hu_HU: Vízjel

en: Welcome!
hu_HU: Üdvözlöm!

en: Welcome, %s
hu_HU: Üdvözlöm, %s

en: Width
hu_HU: Szélesség

en: Yes
hu_HU: Igen

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
hu_HU: Igen, el szeretném távolítani a bővítményt.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
hu_HU: Egyetlen bővítmény sincs telepítve. Adjon bővítményeket a plugins könyvtárhoz, hogy megjelenjen itt.

en: You do not have permission to access this page.
hu_HU: Nincsen jogosultsága az oldal megtekintéséhez.

en: You have no collections.
hu_HU: Nincsenek kiállításai

en: You have no items.
hu_HU: Nincsenek elemei.

en: You may now log in to Omeka.
hu_HU: Most jelentkezzen be Omeká-ba.

en: Your query returned no results.
hu_HU: A lekérdezése nem hozott eredményt

en: [no text]
hu_HU: [nincs szöveg]

en: by %s
hu_HU: %s által

en: contains
hu_HU: tartalmaz

en: does not contain
hu_HU: nem tartalmaz

en: is empty
hu_HU: üres

en: is not empty
hu_HU: nem üres

en: items selected
hu_HU: kiválasztott elemek

en: or
hu_HU: vagy

en: site administrator
hu_HU: Oldal adminisztrátor
