Omeka - en to mn translation catalogue (712 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
mn: %s буруу файл үүссэн байна.

en: %1$s and %2$s
mn: %1$s болон %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
mn: %1$s плагинууд  суугдсан, идэвхжсэн, мөн ачаалагдсан байх шаардлагатай: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
mn: %1$s, %2$s, болон %3$s

en: %s Administrator
mn: %s Удирдагч

en: %s bytes
mn: %s байт

en: %s et al.
mn: %s ба бус.

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
mn: %s  API түлхүүр алга. Форм ашиглан үүсгэнэ үү.

en: %s is not a valid URL.
mn: %s  - буруу URL хаяг байна.

en: %s of %s
mn: %s  /  %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
mn: %s нь системээс устсан байна. Энэ хэрэглэгчийн үүсгэсэн мэдээлэл, сан хөмрөг, таагууд системд үлдэх ч цаашид хэрэглэгчтэй холбоогүй болно.

en: &larr; Previous Item
mn: &larr; Өмнөх мэдээлэл

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
mn: '%s' ашиглагдаж байна. Өөр хэрэглэгчийн нэр сонгоно уу.

en: '%s' is an invalid special value.
mn: '%s' -нь зөвшөөрөгдөөгүй тусгай тэмдэгт.

en: (%s total)
mn: (нийт %s)

en: (Lost your password?)
mn: (Нууц үгээ мартсан уу?)

en: (Private)
mn: (Хаалттай)

en: 403 Page Forbidden
mn: 403 Хуудас хамгаалагдсан

en: 403: Forbidden
mn: 403: Хандах боломжгүй

en: 404 Page Not Found
mn: 404 Хуудас олдсонгүй

en: 404: Page Not Found
mn: 404: Хуудас олдсонгүй

en: 405 Method Not Allowed
mn: 405: Зөвшөөрөгдөөгүй арга

en: 405: Method Not Allowed
mn: 405: Зөвшөөрөгдөөгүй арга

en: A current %s variable has not been set to this view.
mn: %s хувьсагч харагдах байдлаар тохируулагдаагүй байна.

en: A language of the resource
mn: Эх сурвалжийн хэл

en: A loop %s variable has not been set to this view.
mn:  %s хувьсагчийн давталт харагдах байдлаар тохируулагдаагүй байна.

en: A name given to the resource
mn: Нөөцөд /эх сурвалж/ өгсөн нэр

en: A new API key was successfully created.
mn: Шинэ API түлхүүр үүссэн байна.

en: A new version of Omeka is available for download.
mn: Омекагийн шинэ хувилбар татах.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
mn: Эх сурвалжийн амьдралын мөчлөгт холбоотой үйл явдлын цаг хугацаа эсвэл үе

en: A related resource
mn: Хамааралтай нөөц

en: A related resource from which the described resource is derived
mn: Энэ хамааралтай нөөц нь тодорхой нөөцөөс гаралтай

en: API Keys
mn: API Түлхүүрүүд

en: Access denied.
mn: Хандах эрхгүй байна.

en: Activate
mn: Идэвхижүүлэх

en: Activate your account with the %s repository
mn: %s хадгаламж таны бүртгэлийг илэвхжүүлнэ

en: Activation has been pending since %s.
mn: Идэвхижүүлэлт %s -ээс хойш хүлээлгэнд байна.

en: Active?
mn: Идэвхтэй юу?

en: Add Another File
mn: Өөр файл нэмэх

en: Add Collection
mn: Сан хөмрөг нэмэх

en: Add Element
mn: Элемэнт нэмэх

en: Add Input
mn: Оруулах форм нэмэх

en: Add Item
mn: Мэдээлэл нэмэх

en: Add Item Type
mn: Мэдээллийн/Баримтын/ төрөл нэмэх

en: Add Link
mn: Холбоос нэмэх

en: Add New Files
mn: Шинэ файл нэмэх

en: Add New User
mn: Шинэ хэрэглэгч нэмэх

en: Add Tags
mn: Тааг нэмэх

en: Add User
mn: Шинэ хэрэглэгч нэмэх

en: Add a Collection
mn: Сан хөмрөгийг нэмэх

en: Add a Field
mn: Талбар нэмэх

en: Add a File
mn: Файл нэмэх

en: Add a Link to the Navigation
mn: Холбоосыг удирдлагын хэсэгт нэмэх

en: Add a User
mn: Хэрэглэгч нэмэх

en: Add a new collection
mn: Шинээр сан хөмрөг нэмэх

en: Add a new item
mn: Шинэ мэдээлэл нэмэх

en: Add an Item
mn: Мэдээллийг нэмэх

en: Add an Item Type
mn: Мэдээллийн /баримтын/ төрөл нэмэх

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
mn: Шинэ загвар татах <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Омекагийн загварууд</a>, эсвэл <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">таны өөрийн дизайн</a>!

en: Additional Creator
mn: Бусад бүтээгч

en: Admin
mn: Админ

en: Admin Dashboard
mn: Удирдлагын самбар

en: Administrator Email
mn: Удирдагчийн и-мэйл

en: Advanced Search (Items only)
mn: Гүнзгийрүүлсэн хайлт (зөвхөн мэдээлэл)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
mn: API идэвхжүүлсэний дараа, сайтын мэдээллийг засах, устгах, харах боломжтой болно. Хамгаалагдсан агуулгыг харахдаа мэдээллийг нэмэх, засах, устгахад хамгаалалтын түлхүүр үг шаардагдана. 
    Омекагийн хэрэглэгч бүрийн эрх нь түхлүүртэйгээ тохирох ёстой. 
    Та хэрэглэгч турс бүрийн %sedit page%s -нд түлхүүр үүсгэж болно.

en: All Tags
mn: Бүх Таагууд

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
mn: Бүх өөрчлөлтүүд алга болно. Хаяг болон эрэмбэ бүгд Омекагийн үндэсэн тохиргоонд шилжинэ. Нэмсэн холбоосууд /link/ алга болно.

en: All element texts must have a record type.
mn: Бүх элемэнтийн текстүүд нь бичлэгийн төрөлтэй байх ёстой.

en: All navigation links must have URIs.
mn: Бүх удирдлагын холбоос нь URI /бүрэн вэб хаяг/ хаягтай байх ёстой.

en: All navigation links must have different URIs.
mn: Удирдлагын линк бүр нь ялгаатай URI хаягтай байх шаардлагатай.

en: Allowed File Extensions
mn: Зөвшөөрөгдсөн файлын өргөтгөлүүд

en: Allowed File Types
mn: Зөвшөөрөгдсөн файлын төрөл

en: Allowed HTML Attributes
mn: Зөвшөөрөгдсөн HTML шинж чанарууд

en: Allowed HTML Elements
mn: Зөвшөөрөгдсөн HTML элэмэнтүүд

en: An account of the resource
mn: Нөөцийн бүртгэл

en: An array of records is not available for the loop.
mn: Бичлэгийн цувааны давталт хийх боломжгүй байна.

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
mn: "%s" элемэнтийн нэр элемэнтийн "%s" багцад өмнө нь бүртгэгдсэн байна.

en: An entity primarily responsible for making the resource
mn: Мэдээллийг бий болгох уян хатан үндсэн нэгж.

en: An entity responsible for making contributions to the resource
mn: Эх үүсвэрт хувь нэмэр оруулах баталгаажсан этгээд

en: An entity responsible for making the resource available
mn: Нөөцийг бэлэн байлгах үүрэгтэй нэгж

en: An existing API key was successfully rescinded.
mn: Одоо байгаа API түлхүүр амжилттай цуцлагдлаа.

en: An invalid value was detected during record iteration.
mn: Давталтын явцад буруу утга илэрлээ.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
mn: Өгөгдсөн нөхцөл дэх нөөцийн нэг утгатай лавлагаа /тайлбар/

en: Appearance
mn: Харагдах байдал

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
mn: Та сонгосон мэдээллийн төрөл элемэнтийг баазаас устгахыг хүсэж байна уу? Сонгосон элемэнттэй холбоотой бүх текст устгах болно. Үүнийг буцааж сэргээх боломжгүй.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
mn: Та %s -г системээс устгахыг хүсэж байна уу?

en: Are you sure?
mn: Та итгэлтэй байна уу?

en: Authentication
mn: Нотолгоо

en: Back to Log In
mn: Дахин нэвтрэх

en: Batch Delete Items
mn: Багц мэдээллийг /бармтыг/ устгах

en: Batch Edit Items
mn: Багц мэдээллийг /баримтыг/ засварлах

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
mn: Дараах алдааг зассаны дараа суулгах ажил үргэлжилнэ:

en: Bibliographic Citation
mn: Номзүйн эшлэл

en: Bit Depth
mn: Битийн гүн

en: Bitrate
mn: Дамжуулах хурд

en: Boolean
mn: Бүүлийн

en: Browse All
mn: Бүгдийг харах

en: Browse Collections
mn: Сан хөмрөгүүдийг тоймлож харах

en: Browse Item Types
mn: Мэдээллийн/баримтын/ төрлийг тоймлож харах

en: Browse Items
mn: Мэдээллийг тоймлож харах

en: Browse Items by Tag
mn: Мэдээллийг Таагаар тоймлож харах

en: Browse Tags
mn: Таагуудыг тоймлож харах

en: Browse Users
mn: Хэрэглэгчдийг тоймлож харах

en: Browse by Tag
mn: Таагаар гүйлгэн харах

en: By %s
mn: - %s

en: CHNM
mn: - CHNM -

en: Cancel
mn: Болих

en: Cannot add an existing file to an item!
mn: Энэ файлыг мэдээлэлд нэмж чадахгүй байна!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
mn: Хадгалагдаагүй хэрэглэгчтэй сан хөмрөг холбогдохгүй байна.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
mn: Бодит бус хэрэглэгчийн идвэхжүүлэлтийг үүсгэж чадахгүй байна.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
mn: '%s' ID-тай элемэнтийг хайж чадахгүй байна!

en: Cannot find element with ID %s!
mn:  %s ID-тай элемэнтийг хайж чадахгүй байна!

en: Cannot find parent navigation page.
mn: Дээд түвшний удирдлагын хуудсыг олж чадахгүй байна.

en: Cannot get the local path for a stored file.
mn: Хадгалсан файлын зам олдохгүй байна.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
mn: Бааз дахь тасралтгүй мэдээллийн төрлөөс элемэнтийг устгаж чадахгүй байна!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
mn: Элемэнтийн текстийг хадгалж чадахгүй байна!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
mn: Элемэнтийн ID тохируулагдахгүй байна:   "%s" нэр тохирохгүй байна.

en: Captcha
mn: Баталгаажуулах коод

en: Capture Date
mn: Бичлэг хийсэн /тэмдэглэсэн/ огноо

en: Capture Details
mn: Бичлэгийн/Capture/ дэлгэрэнгүй

en: Capture Device
mn: Бичлэгийн /Capture/ төхөөрөмж

en: Change History
mn: Өөрчилсөн огноо

en: Change Password
mn: Нууц үг солих

en: Changes will be applied to checked items.
mn: Сонгосон мэдээллүүдэд /баримтуудад/ өөрчлөлт хийгдсэн.

en: Channels
mn: Сувгууд

en: Check box to show metadata elements with no text.
mn: Монголтыг идэвхжүүлсэнээр мета өгөгдлийн элемэнтийг /талбарыг/ текстгүй харуулна.

en: Check if you wish to delete selected items.
mn: Хэрэв сонгосон зүйлийг устгахыг хүсэж байгаа бол шалгана уу.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
mn: Холбоосуудыг дэлгэцэд харуулахын тулд үндсэн цэсд шалгана уу. 
    Холбоосуудыг сонгож чирээд эрэмбийг олгоно.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
mn: Омекад ямар нэг файл илгээх бол энэ талбараа шалгана уу.

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
mn: HTML элемэнт болон шинж чанарыг шүүлт хийх бол оруулах формд  талбараа шалгана уу.

en: Checked items will be deleted.
mn: Сонгосон мэдээллүүд /баримтууд/ устгагдсан.

en: Citation
mn: Эшлэл

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
mn: Элемэнтүүдийг /талбаруудыг/ сонгоод чирэх замаар кэлгэцэнд харагдах дарааллыг тогтоож болно. Баруун хэсэгт харагдах сумны дүрстэй товчийг дарж элемэнтэд /талбарт/ тайлбарт сэтгэгдэл нэмж болно.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
mn: Файлыг дэлгэцэнд эрэмблэхдээ сонгоод чирэх замаар гүйцэтгэнэ.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
mn: "Жагсаалт үүсгэ" товчийг дарж жагсаалтыг дахин үүсгэнэ үү.

en: Codec
mn: Коод уншигч

en: Collection
mn: Сан хөмрөг

en: Collection #%s
mn: Сан хөмрөг #%s

en: Collections
mn: Сан хөмрөгүүд

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Compression
mn: нягтрал

en: Configurations apply to this theme only.
mn: Тохиргоог зөвхөн энэ загварт хэрэглэх.

en: Configure
mn: Тохируулах

en: Configure Plugin: %s
mn: Плагин тохируулах: %s

en: Configure Theme
mn: Загварыг тохируулах

en: Configure Theme: %s
mn: Загвар тохируулах: %s

en: Configure Your Site
mn: Сайтын тохиргоо

en: Confirm Delete
mn: Устгахыг үргэлжлүүлэх

en: Confirm your password.
mn: Нууц үгээ дахин оруулна уу.

en: Contributor
mn: Дэмжин оролцогч

en: Contributors
mn: Оролцогч

en: Could not find file %s!
mn:  %s файлыг хайж болохгүй байна!

en: Could not load database resource!
mn: Мэдээллийн сангийн нөөцийг ачаалж чадахгүй байна!

en: Coverage
mn: Хамрах хүрээ

en: Create a Password
mn: Нууц үг үүсгэх

en: Creator
mn: Бүтээгч

en: Current Page
mn: Идэвхтэй хуудас

en: Current Password
mn: Одоогийн нууц үг

en: Current Theme
mn: Сонгосон загвар

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
mn: Элемэнтийн тайлбарыг өөрчлөх.  %s, элемэнтийг дахин эрэмблэх.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
mn: Омекагийн хайлтад оруулах бичлэгийн төрлийг сонгох.

en: Dashboard
mn: Хянах самбар

en: Date
mn: Огноо

en: Date Added
mn: Нэмэгдсэн огноо

en: Date Modified
mn: Зассан огноо

en: Deactivate
mn: Идэвхигүй болгох

en: Default Superuser Account
mn: Үндсэн супер хэрэглэгчийн мэдээлэл

en: Delete
mn: Устгах

en: Delete
mn: Устгах

en: Delete %s
mn: Устгах  %s

en: Delete Items
mn: Мэдээлэл устгах

en: Derivative Size Constraints
mn: Үүсмэл /дуураймал/ хэмжээний хязгаарлалт

en: Description
mn: Тодорхойлолт

en: Details
mn: Төлөв

en: Direct Links
mn: Шууд холбоос

en: Disable File Upload Validation
mn: Файл илгээх баталгаажуулалтыг арилгах

en: Display Name
mn: Дэлгэцийн нэр

en: Display Settings
mn: Дэлгэцийн тохиргоо

en: Documentation
mn: Баримтжуулалт

en: Duration
mn: Үргэлжлэх хугацаа

en: Each option must have a unique name.
mn: Сонголт бүр өвөрмөц нэртэй байх ёстой.

en: Edit
mn: Засах

en: Edit Collection #%s
mn:  #%s сан хөмрөгийг засах

en: Edit Collections
mn: Сан хөмрөг засварлах

en: Edit Element Set
mn: Элемэнтийн багцыг засварлах

en: Edit File #%s
mn:  #%s  файлыг засварлах

en: Edit Item #%s
mn:  #%s  - мэдээллийг засварлах

en: Edit Item Type #%s
mn:  #%s баримтын төрлийг засварлах

en: Edit Items
mn: Мэдээлэл засварлах

en: Edit User #%s
mn:  #%s - хэрэглэгчийг засварлах

en: Edit this User
mn: Энэ хэрэглэгчийг засварлах

en: Editing Tags
mn: Тааг засварлаж байна

en: Element Description
mn: Элемэнтийн тодорхойлолт

en: Element Name
mn: Элемэнтийн нэр

en: Element Sets
mn: Элемэнтийн /талбар/ багц

en: Element texts are not formatted correctly!
mn: Элемэнтийн текст зөв форматлагдаагүй байна!

en: Elements
mn: Элемэнтүүд

en: Email
mn: И-мэйл

en: Email address is required.
mn: И-мэйл хаяг шаардлагатай.

en: Email is required.
mn: Имэйл хаяг шаардлагатай.

en: Embedded Metadata
mn: Шигтгэсэн /Embedded/ метадата

en: Enable API
mn: API идэвхжүүлэх

en: Enable HTML Filtering
mn: HTML шүүлтүүрийг идэвхижүүлэх

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
mn: API -г идэвхтэй, эсвэл идэвхгүй болгохдоо доорх сонголтыг сонгох, эсвэл арилгах байдлаар шийднэ.

en: Encryption
mn: нууцлал

en: Enter your email address to retrieve your password.
mn: И-мэйл хаягаа оруулсанаар сэргээх нууц үгийг хүлээн авна.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
mn: "%s" нэртэй плагин тохируулахад алдаа гарлаа.  config эсвэл config_form шалгана уу.

en: Exact match
mn: Яг таарах

en: Exif Array
mn: Exif цуваа /дараалал/

en: Exif String
mn: Exif String /тэмдэгтийн дараалал/

en: Existing
mn: Байгаа

en: Fatal Error
mn: хохирол их дагуулах алдаа

en: Featured
mn: Онцлох

en: Featured Collection
mn: Онцлох сан хөмрөг

en: Featured Item
mn: Онцлох мэдээлэл

en: Featured/Non-Featured
mn: Онцлох/Онцлох биш

en: Featured?
mn: Онцлох мөн үү?

en: File
mn: Файл

en: File #%s
mn: Файл #%s

en: File History
mn: Файлын түүх

en: File Metadata
mn: Метадата файл

en: File Size
mn: Файлын хэмжээ

en: File Type / OS
mn: Файлын төрөл / OS

en: File Validation
mn: Файлын батаглаажуулалт

en: File must be valid before it can be associated with an item!
mn: Файл зөвшөөрөгдсөний мэдээлэлтэй холбогдоно!

en: Filename
mn: Файлын нэр

en: Files
mn: Файлууд

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
mn: Мэдээллийн санруу файлыг хуулах боломжгүй байна.

en: Filter Element Texts
mn: Элемэнтийг шүүх текст

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
mn: Текст болон өгөгдлийг шалгаж шүүлт хийнэ. Шалгах явцад дэлгэцэнд API элементийг шалгах ба тайлбар гарах явцад шүүлтүүр хийнэ

en: Find a File
mn: Файл хайх

en: Forgot Password
mn: Нууц үгээ мартсан

en: Form Validation Errors
mn: Баталгаажуулалт алдаатай байна.

en: Format
mn: Формат

en: Format (Legacy) Metadata
mn: Формат(Legacy) Метадата

en: Format Metadata
mn: Метадата хэлбэр

en: Fullsize
mn: Бүтэн хэмжээ

en: Fullsize Image Size
mn: Зургийг бүтэн хэмжээгээр харах

en: General
mn: Ерөнхий

en: Get started by adding your first collection.
mn: Анхны сан хөмрөгийг үүсгэлээ.

en: Get started by adding your first item.
mn: Эхний мэдээллийг /баримтыг/ нэмж байна.

en: Get support
mn: Дэмжлэг авах

en: Go to Home Page
mn: Нүүр хуудсанд очих

en: Go to search settings to select record types to use.
mn: Хайлтын тохиргоонд очиж бичлэгийн төрлийг сонгоод хэрэглэнэ.

en: HTML Filtering
mn: HTML шүүлтүүр

en: Height
mn: Өндөр

en: Hello %s. Your username is %s
mn: Сайн уу %s. Таны нэвтрэх нэр %s

en: Hide Details
mn: Төлөвийг нуух

en: IPTC Array
mn: IPTC цуваа /дараалал/

en: IPTC String
mn: IPTC String /тэмдэгтийн дараалал/

en: Identifier
mn: ялгагч тэмдэг

en: If this does not help, try contacting the %s.
mn: Хэрэв энэ танд тусалж чадахгүй бол, %s -тай холбогдоорой.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
mn: Хэрэв танд ямар нэг асуулт дараах холбоосыг дараарай<a href="http://omeka.org/codex">Омекагийн бичиг баримт</a> эсвэл энд хандаарай <a href="http://omeka.org/forums">Омека форум</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
mn: Хэрэв та нууцлалын зөвшөөрөлтэй байхыг хүсвэл,  %s -тай холбогдоорой.

en: ImageMagick Directory Path
mn: ImageMagick хавтасны зам

en: Inactive users cannot log in to the site.
mn: Идэвхижүүлээгүй хэрэглэгчид сайтад нэвтэрч чадахгүй.

en: Index Records
mn: Жагсаалт үүсгэ

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
mn: Индекслэнэ гэдэг нь Хурдан болон үнэн зөв хайхыг дэмжиж хадгалагдаж байгаа сангаас өгөгдлийг цуглуулах, задлан шинжлэх явдал юм. Омека бичлэг бүрийг хадгалсны дараа автоматаар индекслэдэг, гэвч заримдаа индекслэгдэггүй. Жишээлбэл: Омекаг шинэчилсэний дараа тохиргоо хийгээгүй бол.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
mn: Жагсаалт үүсгэж байна. Энэ нь тодорхой хугацаа шаардана. Та сайтыг удирдах ажлыг үргэлжлүүлж болно.

en: Information about rights held in and over the resource
mn: Эх сурвалжийн эрхийн тухай мэдээлэл

en: Install
mn: Суулгах

en: Installation Error
mn: Суулгалтын алдаа

en: Installation Warning
mn: Суулгалтын анхааруулга

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
mn: Зөвшөөрөгдөөгүй URI хаяг "%s" удирдлагын хаяг: "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
mn:  Omeka_Navigation_Page_Uri зориулагдсан буруу URI объект: %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
mn: Бичлэгийн URL хаяг нь буруу үйлдэл гаргаж байна.

en: Invalid activation code given.
mn: Идэвхжүүлэх коод буруу байна.

en: Invalid collection.
mn: Хүчингүй сан хөмрөг

en: Invalid current password
mn: Нууц үг буруу байна.

en: Invalid element ID.
mn: Элемэнтийн ID буруу.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
mn: Хүчингүй элемэнтийн /талбарын/ өгөгдөл. Элемэнтийг нэмэхдээ, та элемэнтийн объект эсвэл элемэнтийн мета өгөгдөлийн цувааг орхих хэрэгтэй.

en: Invalid element set.
mn: Элемэнт буруу байна.

en: Invalid email address
mn: И-мэйл хаяг буруу байна

en: Invalid email address given.
mn: Өгсөн И-мэйл хаяг буруу байна.

en: Invalid form submission.
mn: Формын илгээлт хүчингүй.

en: Invalid format given for email address.
mn: И-мэйл хаягийн формат буруу байна.

en: Invalid hostname given for email address.
mn: И-мэйл хаягийн хостын нэр буруу байна.

en: Invalid item type.
mn: Хүчингүй файлын төрөл

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
mn: Буруу параметр. Элемент объект буюу зүйлийн төрөл элемент байгаа эсэхийг тодорхойлохын тулд ID элемент шаарддаг.

en: Invalid record ID.
mn: Зөвшөөрөгдөөгүй бичлэгийн ID

en: Invalid record passed while getting record URL.
mn: Бичлэгийн URL хаяг нь буруу бичлэг харуулж байна.

en: Invalid return value while getting record URL.
mn: Бичлэгийн URL хаяг нь буруу утга харуулж байна.

en: Invalid search type given!
mn: Өгөгдсөн хайлтын төрөл зөвшөөрөгдөөгүй!

en: Invalid tagType given.
mn: Таагийн төрөл хүчингүй байна.

en: Item
mn: Баримт

en: Item #%s
mn: Баримт  #%s

en: Item Metadata
mn: Мэдээллийн /баримтын/ метадата

en: Item Type
mn: Мэдээллийн төрөл

en: Item Type #%s
mn: Мэдээллийн /баримтын/ төрөл #%s

en: Item Type Elements
mn: Мэдээллийн төрлийн элемэнтүүд

en: Item Type Information
mn: Баримтын төрлийн мэдээлэл

en: Item Type Metadata
mn: Метадата мэдээллийн төрөл

en: Item Types
mn: Мэдээллийн төрөл

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
mn: Мэдээлэл/баримт/-ын төрөл  %s ID-тай элемэнт агуулаагүй!

en: Items
mn: Баримтууд

en: Items Per Page (admin)
mn: Нэг хуудсанд харагдах мэдээлэл /баримт/ (админ)

en: Items Per Page (public)
mn: Нэг хуудсанд харагдах мэдээлэл /баримт/ (нийтэд)

en: Key
mn: Түлхүүр

en: Keyword
mn: Түлхүүр үг

en: Label
mn: Шошго

en: Language
mn: Хэл

en: Last IP
mn: Сүүлийн IP

en: Last accessed
mn: Сүүлд хандсан

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
mn: Удирдлагын хэсгийн хуудасны нэг нүүрэнд харагдах мэдээллийн тооны хязгаар.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
mn: Нийтэд зориулсан хуудасны нэг нүүрэнд харагдах мэдээллийн тооны хязгаар.

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
mn: Удирдлагын хэсгийн хуудасны нэг нүүрэнд харагдах хайлтын үр дүнгийн хязгаар.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
mn: Нийтэд зориулсан хуудасны нэг нүүрэнд харагдах хайлтын үр дүнгийн хязгаар.

en: List of allowed HTML attributes in form input
mn: Форм бөглөхөд зөвшөөрөгдсөн HTML шинж чанаруудын жагсаалт

en: List of allowed HTML elements in form input
mn: Форм бөглөхөд зөвшөөрөгдсөн HTML элемэнтийн жагсаалт

en: List of allowed MIME types for file uploads
mn: Файл илгээхэд зөвшөөрөгдсөн төрлүүдийн /MIME types/ жагсаалт

en: List of allowed extensions for file uploads
mn: Илгээх боломжтой файлын өргөтгөлүүд

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
mn: %s тусгаарлагдсан бүх мэдээллийг шалгаж жагсаалтад нэмэх.

en: Log In
mn: Нэвтрэх

en: Log Out
mn: Гарах

en: Login information incorrect. Please try again.
mn: Нэвтрэх мэдээлэл буруу байна. Дахиж оролдоно уу.

en: Lost your password?
mn: Нууц үгээ мартсан уу?

en: Main Menu
mn: Үндсэн цэс

en: Manage Site
mn: Сайт удирдах

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
mn: Бүтэн дэлгэцээр харах зургийн хамгийн том  хэмжээний хязгаарлалт (цэгээр)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
mn: Зургийн хамгийн том хэмжээний хязгаар (pixel-ээр).

en: Maximum number of API results displayed per page.
mn: Нэг хуудсанд харагдах API түлхүүрийн хязгаар.

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
mn: Талбайн хамгийн дээд хэмжээний хязгаарлалт (цэгээр)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
mn: Талбайн хамгийн дээд хэмжээний хязгаарлалт (цэгээр)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
mn: Тоймлож харах хамгийн дээд хэмжээ (цэгээр)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
mn: Тоймлож харах хамгийн дээд хэмжээ (цэгээр)

en: Mime Type
mn: Дүрсний төрөл

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
mn: Мэдээлэлд файл хавсаргахдаа файл дамжуулах төрлийг зааж өгөх ёстой.

en: Name
mn: Нэр

en: Name as it should be displayed on the site
mn: Сайт дээр нэр харагдаж байх ёстой

en: Name of element set must be unique.
mn: Элемэнтийн нэр онцгой байх ёстой.

en: Name of element set must not be empty.
mn: Элемэнтийн багцын нэр хоосон байж болохгүй.

en: Names of plugins must not be blank
mn: Плагиний нэр хоосон байж болохгүй

en: Narrow by Specific Fields
mn: Тодорхой талбаруудыг нарийвчлах

en: Navigation
mn: Удирдлага

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
mn: Удирдлагын холбоосууд устгах боломжгүй дэд холбоостой бол түүнийг устгах боломжгүй

en: New
mn: Шинэ

en: New Password
mn: Шинэ нууц үг

en: New key label
mn: Шинэ түлхүүр хаяг

en: New password must be at least %min% characters long.
mn: Шинэ нууц үг хамгийн багадаа %min% тэмдэгт ба түүнээс урт байна.

en: New password must be entered.
mn: Шинэ нууц үгийг оруулна уу.

en: New password must be typed correctly twice.
mn: Шинэ нууц үгийг 2 дахин зөв бичнэ.

en: Next Item
mn: Дараагийн мэдээлэл

en: Next Item &rarr;
mn: Дараагийн мэдээлэл &rarr;

en: Next Page
mn: Дараагийн хуудас

en: No
mn: Үгүй

en: No Collection
mn: Сан хөмрөг алга

en: No Tags
mn: Тааггүй

en: No contributors
mn: Оролцогчгүй

en: No contributors.
mn: Оролцогчгүй

en: No featured collections are available.
mn: Онцлох сан хөмрөг алга.

en: No featured items are available.
mn: Онцлох мэдээлэл алга.

en: No plugin name given.
mn: Өгөгдсөн нэртэй плагин байхгүй.

en: No recent items available.
mn: Шинэ нэмэгдсэн мэдээлэл алга

en: No tags are available.
mn: Тааг алга

en: Not Featured
mn: Онцлох биш

en: Not Public
mn: Нийтийнх биш

en: Ok
mn: За - ОК

en: Omeka
mn: Омека

en: Omeka Admin
mn: Омека удирдлага

en: Omeka Atom Feed
mn: Омека - Atom Feed

en: Omeka Image File
mn: Омека зурган файл

en: Omeka Legacy File
mn: Омека-н хуучин /эрхтэй/ файл

en: Omeka RSS Feed
mn: Омека RSS Тэжээл

en: Omeka Video File
mn: Омека видео файл

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
mn: Суулгалт шинэчлэх үед Омекагийн алдаа гарлаа.

en: Omeka has encountered an error
mn: Омекад ямар нэг алдаа гарлаа

en: Omeka has upgraded successfully.
mn: Омека шинэчлэгдсэн байна.

en: Omeka is installed.
mn: Омека суугдсан байна.

en: Omeka requires PHP version %1$s or higher, but this server is running PHP version %2$s. Please update the installed version of PHP and try again.
mn: Омека нь  PHP  %1$s  болон түүнээс дээшхи хувилбарыг шаарддаг,  гэвч энэ ажиллаж байгаа сервэр нь PHP  %2$s хувилбартай байна. Өөрийн PHP хувилбарыг шинэчлэлт хийгээд дахин оролдоно уу.

en: Only Featured Items
mn: Зөвхөн онцлох мэдээлэл

en: Only Non-Featured Items
mn: Зөвхөн Онцлох биш баримтууд

en: Only Non-Public Items
mn: Зөвхөн нийтийн бус баримтууд

en: Only Public Items
mn: Зөвхөн нийтэд зориулсан мэдээлэл

en: Original
mn: Хуулбар бус

en: Original Filename
mn: Үндсэн файлын нэр

en: Output Formats
mn: Гаргах формат

en: Page
mn: Хуудас

en: Page 1
mn: Хуудас 1

en: Page 2
mn: Хуудас 2

en: Page 3
mn: Хуудас 3

en: Page 4
mn: Хуудас 4

en: Page 5
mn: Хуудас 5

en: Page 6
mn: Хуудас 6

en: Page not found.
mn: Хуудас олдсонгүй

en: Pagination
mn: Хуудаслалт

en: Password
mn: Нууц үг

en: Password cannot be empty.
mn: Нууц үг хоосон байх ёсгүй.

en: Password changed!
mn: Нууц үг өөрчлөгдлөө!

en: Password is required.
mn: Нууц үг шаардлагатай.

en: Password must be at least 6 characters long.
mn: Нууц үг хамгийн багадаа 6 тэмдэгт байх ёстой.

en: Password: The passwords do not match.
mn: Нууц үг: Нууц үг тохирохгүй байна.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
mn:  "%s" -ий  plugin.ini дэх хаяг буруу байна.

en: Pick this type
mn: Энэ төрлийг сонгох

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
mn: Баазаа нөөцлөөд шинэчлэх /upgrade/ товчийг дарна уу.

en: Please check your email for a link to reset your password.
mn: Нууц үг сэргээх линк таны и-мэйл хаягаар илгээгдсэн.

en: Please follow this link to reset your password:
mn: Холбоосыг дараад нууц үгээ сэргээнэ үү:

en: Please restore from your database backup and try again.
mn: Баазын нөөцийг дахин сэргээгээд дахин үзнэ үү.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
mn: Плагинийг суулгахдаа хавтасны нэр зөв өгөгдсөн байх ёстойг анхаарна уу.

en: Plugins
mn: Плагин

en: Post Processing
mn: Бичлэгийн явц

en: Powered by Omeka
mn: Омекад суурилав

en: Prev Item
mn: Өмнөх мэдээлэл

en: Previous Page
mn: Өмнөх хуудас

en: Private
mn: Хаалттай

en: Producer
mn: Продюсер /найруулагч/

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
mn: Суурилсан програм <a href="http://omeka.org">Омека</a>.

en: Public
mn: Нийтийн

en: Public Site
mn: Нийтийн сайт

en: Public/Non-Public
mn: Нийтийн / Нийтийн бус

en: Public?
mn: Нийтийнх үү?

en: Publisher
mn: Хэвлэн нийтлэгч  /ХГ /

en: Query type:
mn: Лавлахын төрөл

en: Query:
mn: Лавлах:

en: Quick Filter
mn: Шуурхай шүүлтүүр

en: RSS
mn: АрЭсЭс

en: Re-type the Password
mn: Нууц үгийг дахин оруул

en: Real Name is required.
mn: Жинхэнэ нэр шаардлагатай.

en: Recent Collections
mn: Сүүлд нэмэгдсэн сан хөмрөг

en: Recent Items
mn: Шинээр нэмэгдсэн мэдээлэл

en: Recently Added Items
mn: Сүүлд нэмэгдсэн мэдээлэл

en: Record Type
mn: Бичлэгийн төрөл

en: Record Types
mn: Бичлэгийн төрлүүд

en: Record types:
mn: Бичлэгийн төрөл

en: Relation
mn: Хамаарал

en: Remember Me?
mn: Сануулах уу?

en: Remove
mn: Хасах

en: Remove field
mn: Талбар устгах

en: Remove?
mn: Хасах уу?

en: Render Details
mn: Хөрвүүлэлтийн төлөв

en: Render Device
mn: Хөрвүүлэх төхөөрөмж

en: Repeat New Password
mn: Шинэ нууц үгээ давтан оруулна уу.

en: Rescind
mn: Цуцлах

en: Researcher
mn: Судлаач

en: Resend Activation Email
mn: Идэвхижүүлэх и-мэйл дахин илгээх

en: Reset Navigation
mn: Удирдлагыг хуучнаар тохируулах

en: Restore Default Attributes
mn: Үндсэн шинж чанарыг сэргээх

en: Restore Default Elements
mn: Үндсэн элемэнтийг сэргээх

en: Restore Default Extensions
mn: Үндсэн өргөтгөлийг/extension/ сэргээх

en: Restore Default Types
mn: Үндсэн төрлийг сэргээх

en: Results Per Page (admin)
mn: Нэг хуудсанд харагдах хэмжээ (админ)

en: Results Per Page (public)
mn: Нэг хуудсанд харандах мэдээлэл (нийтэд)

en: Results per Page
mn: Нэг хуудсанд харагдах хэмжээ

en: Return to Dashboard
mn: Хяналтын самбарт буцах

en: Rights
mn: Эрх

en: Role
mn: Эрх, Үүрэг

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
mn: Хэрэглэгчийн эрх үүргийн зөвшөөрлийн тайлбарыг  дараах холбоосын тусламжтай харна уу <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>баримт бичиг</a>

en: Rss2.0 Feed Not Found!
mn: Rss2.0 тэжээл олдсонгүй!

en: SQL error in migration:
mn: Шилжүүлэлтэд SQL алдаа гарлаа:

en: Sample Rate
mn: Энгийн үзүүлэлт

en: Save Changes
mn: Өөрчлөлтийг хадгалах

en: Save Password
mn: Нууц үг хадгалах

en: Screenshot for %s Theme
mn: %s загварын дүрс

en: Search
mn: Хайлт

en: Search By Collection
mn: Сан хөмрөгөөс хайх

en: Search By Tags
mn: Таагаар хайх

en: Search By Type
mn: Төрлөөр хайх

en: Search By User
mn: Хэрэглэгчээр хайх

en: Search Field
mn: Талбараар хайх

en: Search Items
mn: Мэдээлэл хайх

en: Search Record Types
mn: Бичлэгийн төрлөөр хайх

en: Search Terms
mn: Хайлтын нөхцөл

en: Search Type
mn: Төрлөөр хайх

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
mn: ID#s -р хязгаарлаж хайх (Жишээ: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
mn: Түлхүүр үгээр хайх

en: Search for items
mn: Мэдээллээр хайх

en: Search only these record types:
mn: Нэг бичлэгийг голлож хайлт хийх төрөл

en: Search users
mn: Хэрэглэгч хайх

en: Search using this query type:
mn: Толийг ашиглаж хайлт хийх төрөл

en: Security
mn: Хамгаалалт

en: Select Below
mn: Доорхыг сонгох

en: Select Below
mn: Доорхыг сонгох

en: Select a Homepage
mn: Нүүр хуудсыг сонгох

en: Select all rows
mn: Бүх мөрийг сонгох

en: Separate tags using this character or string.
mn: Тусгаарласан таагууд энэ  тэмдэгт эсвэл тэмдэгтийн цувааг хэрэглэж байна.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
mn: Тусгай таагууд эдгээр тэмдэгт болон мөрийн хэрэглэж байна. Тохиргоог өөрчлөхдөө болгоомжтой хандана уу.
    Та хуучин хязгаарлагч бүхий таагуудыг хуваах эрсдэлтэй алхам хийж байна

en: Separate tags with %s
mn: Таагуудыг %s -р тусгаарлах

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Show Details
mn: Төлөвийг харуулах

en: Show Element Set Headings
mn: Элемэнтийн багцын гарчигийг харуулах.

en: Show Empty Elements
mn: Хоосон элемэнтүүдийг харуулах

en: Site Author Information
mn: Сайт зохиогчийн мэдээлэл

en: Site Copyright Information
mn: Сайтын зохиогчийн эрхийн мэдээлэл

en: Site Description
mn: Сайтын тухай

en: Site Settings
mn: Сайтын тохиргоо

en: Site Title
mn: Сайтын нэр

en: Skip to main content
mn: Алгасаад үндсэн агуулгад очих

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
mn: Таны эрх хаалттай учир устгах боломжгүй байна.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
mn: Уучлаарай, та энэ хуудсанд хандах эрхгүй байна.

en: Sort by:
mn: Эрэмблэх:

en: Source
mn: Эх сурвалж

en: Square Thumbnail
mn: Товч зургийн /Thumbnail/ хүрээ

en: Square Thumbnail Size
mn: Талбайн тойм хэмжээ.

en: Subject
mn: Агуулга

en: Submit
mn: Илгээх

en: Success!
mn: Амжилттай!

en: Super
mn: Супер

en: Support Forums
mn: Хэлэлцүүлгийг дэмжих

en: System Information
mn: Системийн мэдээлэл

en: Tag Delimiter
mn: Таагийн хязгаарлагч

en: Tags
mn: Таагууд

en: Tags must be given a name.
mn: Таагд нэр өгсөн байх ёстой.

en: Test
mn: тест

en: That name is already taken for this tag.
mn: Энэ нэр олгогдсон таагд байна.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
mn:  "%s" талбарт ямар нэг зөвшөөрөгдөөгүй тэмдэгт /value/ байна!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
mn: "%s"  плагин суугдсан ч шинэчлэл хийгдээгүй байна.

en: The %s plugin has already been installed.
mn: %s плагин суугдсан байна.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
mn: %s  плагийн идэвхжсэн байгаа ч ачаалагдахгүй байна:

en: The %s plugin was successfully activated!
mn: %s плагин идэвхжлээ.

en: The %s plugin was successfully configured!
mn: %s плагинд тохиргоо хийгдлээ!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
mn: %s плагиний идэвхжлийг арилгалаа.

en: The %s plugin was successfully installed!
mn: %s плагин амжилттай суугдлаа!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
mn:  %s  плагин устгагдлаа!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
mn: %s плагийн шинэчлэгдсэн байна!

en: The API configuration was successfully changed!
mn:  API тохируулга өөрчлөгдсөн байна!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
mn: Dublin Core metadata  элемэнтүүдийг Омекагийн үндсэн бичлэг, мэдээлэл, файлууд, сан хөмрөгүүдийг оролцуулаад бүгдэд тохируулах, Дэлгэрэнгүй мэдээллийг дараах линкээр харна уу , http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
mn: ImageMagick хавтасны зам ажиллахгүй /тохирохгүй/ байна.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
mn:  ImageMagick хавтсын зам тохируулагдаагүй байна. Ямар нэг зураг үүссэнгүй. Хэрэв та Омекад ямар нэг үүсмэл /дуураймал/ зураг үүсгэхийг хүсвэл Тохиргоо хэсэгт хавтасны замыг зөв үааж өгнө үү.

en: The ImageMagick directory path works.
mn: ImageMagick хавтасны зам ажиллаж /тохирч/ байна.

en: The appearance settings have been updated.
mn: Төлөвийн тохиргоо шинэчлэгдсэн байна.

en: The collection "%s" was successfully added!
mn:   "%s"  нэртэй сан хөмрөг нэмэгдлээ!

en: The collection "%s" was successfully changed!
mn: "%s" нэртэй сан хөмрөгийг өөрчиллөө!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
mn:  "%s" нэртэй сан хөмрөг устгагдлаа!

en: The collection #%s was successfully added!
mn: #%s  нэртэй сан хөмрөг нэмэгдлээ!

en: The collection #%s was successfully changed!
mn: "%s" нэртэй сан хөмрөгийг өөрчиллөө!

en: The collection #%s was successfully deleted!
mn:  "%s" нэртэй сан хөмрөг устгагдлаа!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
mn: Тохируулагдсан PHP зам (%s)   PHP-CLI binary-д таарахгүй байна.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
mn: Тохируулсан PHP зам (%s)  буруу байна.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
mn: PHP тохируулсан зам (%s) нь PHP-CLI гэсэн  (%s)  хувилбарт тохирохгүй байна.

en: The description of the item type.
mn: Мэдээллийн төрлийн тодорхойлолт.

en: The element name must not be empty.
mn: Элемэнтийн нэр хоосон байж болохгүй.

en: The element set was successfully changed!
mn: Элемэтийн амжилттай өөрчиллөө.

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
mn: Нөөцийн хэмжээ, эсвэл файлын формат, физик шинж

en: The file was successfully deleted.
mn: Файлыг устгалаа.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
mn: %s  плагийнийг идэвхижүүлэх явцад алдаа гарлаа:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
mn: %s  плагинийг идэвхигүй болгох явцад алдаа гарлаа.

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
mn: %s  плагийн суулгах явцад алдаа гарлаа:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
mn: %s  плагин устгах явцад дараах алдаа гарлаа:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
mn: %s  плагинийг шинэчлэх явцад алдаа гарлаа:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
mn: Дараах асуудлууд суулгалтад ямар нэг нөлөө үзүүлэхгүй, гэвч Омекагийн үндсэн шинжэд сөргөөр нөлөөлж магадгүй:

en: The general settings have been updated.
mn: Ерөнхий тохиргоо шинэчлэгдсэн байна.

en: The item "%s" was successfully added!
mn: "%s" мэдээлэл /баримт/ ажилттай нэмэгдлээ!

en: The item "%s" was successfully changed!
mn: "%s" мэдээлэл /баримт/ ажилттай өөрчлөгдлөө!

en: The item "%s" was successfully deleted!
mn: "%s" мэдээлэл /баримт/ ажилттай устгагдлаа!

en: The item #%s was successfully added!
mn: #%s мэдээлэл /баримт/ ажилттай нэмэгдлээ!

en: The item #%s was successfully changed!
mn: #%s  мэдээлэл /баримт/ ажилттай өөрчлөгдлөө!

en: The item #%s was successfully deleted!
mn: #%s мэдээлэл /баримт/ ажилттай устгагдлаа!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
mn: "%s" мэдээллийн төрөл нэмэгдлээ! Та дахин шинэ мэдээллийн төрөл нэмж болно.

en: The item type "%s" was successfully added.
mn:  "%s" мэдээлэл /баримт/-ын төрөл нэмэгдлээ.

en: The item type "%s" was successfully updated.
mn: "%s" мэдээлэл /баримт/-ын төрөл шинэчлэгдлээ.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
mn: Мэдээллийн төрөл нэгээс олон "%s" элемэнттэй байж болохгүй.

en: The item type elements were successfully changed!
mn: Мэдээллийн /баримтын/ төрлийн элемэнтийг амжилттай өөрчиллөө!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
mn: Элемэнтийн /Талбар/ багц дахь мэдээллийн төрлийн мета өгөгдөл, Сайт удирдагчийн үүсгэсэн Oмекагийн бүх  элемэнтийн /талбар/ төрлийг багцалсан мэдээллийн бүрэлдэхүүн

en: The item type name must be unique.
mn: Мэдээллийн төрлийн нэр онцгой байх ёстой.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
mn: Мэдээллийн нэр %1$s ба %2$s тэмдэгтийн хооронд байна.

en: The items were successfully changed!
mn: Мэдээлэл /баримт/ ажилттай өөрчлөгдлөө!

en: The items were successfully deleted!
mn: Мэдээлэл /баримт/ ажилттай устгагдлаа!

en: The maximum file size is %s.
mn: Файлын хамгийн дээд хэмжээ %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
mn: Омекагийн өмнөх хувилбарт байгаа `files_images` хүснэгтэд багтсан мета өгөгдлийн багц. Энэ элемэнтүүд /талбарууд/ бүх зургийн файлд түгээмэл байдаг.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
mn: Омекагийн өмнөх хувилбарт байгаа `files_videos` хүснэгтэд багтсан мета өгөгдлийн багц. Энэ элемэнтүүд /талбарууд/ бүх видео файлд түгээмэл байдаг.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
mn: Омекагийн өмнөх хувилбарт байгаа "файлууд"  хүснэгтийг багтаасан, Dublin Core элемэнтийн /талбар/ багцад нэмэгдсэн, мета өгөгдлийн элемэнтийн багц. Энэ элемэнтүүд Омекагийн файлуудад элбэг байдаг. Энэ багц нь шинэ хувилбарт хуучирсан байж болно.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
mn: Энэ URL (%s) хаягт хандах арга зөвшөөрөгдөөгүй байна.

en: The name of the item type.
mn: Мэдээллийн төрлийн нэр.

en: The nature or genre of the resource
mn: Нөөцийн мөн чанар, эсвэл төрөл

en: The navigation settings have been reset.
mn: Удирдлагын тохиргоог дахин сэргээсэн.

en: The navigation settings have been updated.
mn: Удирдлагын тохиргоо шинэчлэдсэн

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
mn: Буруу утга өгсөнөөр удирдлагын тохиргоо хадгалагдсангүй. Бүх өөрчлөгдсөн утгыг сэргээсэн.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
mn: Хуудас хэвийн байж зөв uid авах ёстой.

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
mn: Дээд түвшинд агуулгадна гэдэг нь ихэвчлэн удирдлагын объект  эсвэл удирдлагын объектын гаралтай дэд хуудас байна.

en: The plugin %s must be installed.
mn:  %s  плагин суугдсан байна.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
mn: '%s'  хавтсанд плагин алга.

en: The query searched 1 item and returned no results. | The query searched %s items and returned no results.
mn[0]: Хайлтын үр дүнд 1 мэдээлэл олдсон ба үр дүн алга.
mn[1]: Хайлтын үр дүнд %s мэдээлэл олдсон ба үр дүн алга.

en: The security settings have been updated.
mn: Хамгаалалтын тохиргоо шинэчлэгдсэн.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
mn: Нөөцийн орон зай болон цаг хугацааны агуулга, нөөцийг хэрэглэж болох орон зай, эсвэл нөөцөд хамааралтай харъяалал

en: The theme has been successfully changed.
mn: Загварт өөрчлөлт орсон байна.

en: The theme settings were successfully saved!
mn: Загварын тохиргоо хадгалагдсан байна!

en: The topic of the resource
mn: Нөөцийн /Эх сурвалжийн/ сэдэв

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
mn: "%s" хэрэглэгч нэмэгдлээ, гэвч идэвхжүүлэх и-мэйл илгээгдсэнгүй.

en: The user "%s" was successfully added!
mn: "%s" хэрэглэгчийг нэмсэн байна!

en: The user "%s" was successfully deleted!
mn: "%s" хэрэглэгч устгагдлаа!

en: The user %s was successfully changed!
mn:  %s хэрэглэгчийн мэдээлэл өөрчлөгдсөн байна!

en: The user must be assigned a role.
mn: Хэрэглэгч тодорхой үүрэгтэй байх ёстой.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
mn: Хэрэглэгчийн нэр %3$s ба "%1$s" хооронд %2$s  тэмдэгттэй байна.

en: Themes
mn: Загвар

en: There are currently no items within this collection.
mn: Сонгосон сан хөмрөгт ямар нэг мэдээлэл алга.

en: There are no collections on this page.
mn: Энэ хуудсанд ямар нэг сан хөмрөг алга.

en: There are no elements.
mn: Энд ямар нэг элемэнт алга.

en: There are no files for this item yet.
mn: Энэ мэдээлэлд тохирох файл алга.

en: There are no recently added items.
mn: Шинээр нэмэгдсэн баримт алга.

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
mn: Дэлгэцэнд ямар нэг тааг алга. Та эхний таагийг оруулж болно.

en: There are too few values in the element ordering array.
mn: Элемэнтийг эрэмблэхэд хэтэрхий цөөн утга байна.

en: There are too many values in the element ordering array.
mn: Элемэнтийг эрэмблэхэд хэтэрхий олон утга байна.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
mn: "%1$s", "%2$s" энэ элемэнт алга!

en: There was an error on the form. Please try again.
mn: Форм бөглөхөд алдаа гарлаа. Дахин оролдоно уу.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
mn: Формд оруулсан мэдээлэл хүчингүй байна. Дахин оролдоно уу.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
mn: Форм бөгөлөхөд алдаа гарсан байна. Засварлаад дахин илгээнэ үү.

en: This email address is already in use.
mn: Энэ И-мэйл хаяг хэрэглэгдэж байна.

en: This email address is invalid.
mn: Энэ и-мэйл хаяг хүчингүй байна.

en: This is not a valid plugin.
mn: Энэ плагин зөвшөөрөгдөөгүй.

en: This migration should have been run previously (should not run again).
mn: Энэ шилжүүлэлт нь өмнөхийг ажиллуулж байна (дахин ажиллах ёсгүй)

en: This migration should not be run.
mn: Шилжүүлэлт ажиллахгүй байна.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
mn: Энэ загвар Омека (%s)-ийн шинэ хувилбарыг шаардаж байна.

en: This username is already in use.
mn: Энэ хэрэглэгчийн нэр давхцаж байна.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
mn: Энэ хувилбар нь  %1$s  байна.  Омека %2$s хувилбар шаардлагатай.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
mn:  "%s"  мэдээллийн төрлийг устгавч мэдээллийн төрлийг тодорхойлсон элемэнтүүд /талбарууд/ -ийг устахгүй болно. 
    Мэдээллийн төрөлтэй холбоотой мэдээллүүд нь тухайн мэдээллийн төрөлд хамаатай бүх мета өгөгдлийг алдана.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
mn: "%s" сан хөмрөгийг устгахад холбогдох метадата өгөгдлүүд хамт устана. Энэ нь сан хөмрөгийн доторх мэдээллийг устгахгүй ч сан хөмрөгтэй холбоотой зүйлсийг устгах болно.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
mn: "%s" сан хөмрөгийг устгахад холбогдох метадата өгөгдлүүд хамт устана. Энэ нь сан хөмрөгийн доторх мэдээллийг устгахгүй ч сан хөмрөгтэй холбоотой зүйлсийг устгах болно.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
mn: Энэ элемэнтийн /талбар/ багцыг устгахад холбоотой бүх элемэнтүүд   бас устах болно. Мэдээллүүд нь элемэнтийн багцтай холбоотой бүх мета өгөгдлөө алдана.

en: This will delete the file and its associated metadata.
mn: Энэ нь файл болон түүний холбогдох мета өгөгдлийг устгах болно.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
mn: "%s" мэдээллийг устгахад түүнд холбогдох мета өгөгдлүүд устгах болно.  Мөн түүнтэй холбоотой файл болон мета өгөгдлүүд давхар устана.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
mn: "%s" мэдээллийг устгахад түүнд холбогдох мета өгөгдлүүд устгах болно. Мөн түүнтэй холбоотой файл болон мета өгөгдлүүд давхар устана.

en: Thumbnail
mn: Товч зураг /Thumbnail/

en: Thumbnail Size
mn: Товч зургийн /Thumbnail/ хэмжээ

en: Title
mn: Мэдээллийн нэр

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
mn: Шинэ API түлхүүр үүсгэхдээ, түлхүүрийн хаягийг оруулна. Жишээлбэл, үүнийг ямар зорилгоор ашиглах тухай. Энэ түлхүүр нь таны бүхий л хамгаалалт; нууц үгтэй хандах /харилцах/ юм.

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
mn: Х үсгийг дараад таагийн устгана. Тааглагдсан мэдээллэл устахгүй.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
mn: Таагийн нэрийг засварлахдаа, нэрийг сонгоод засварлаж эхэлнэ. Засварласны дараа "enter" товч дарж хадгална. Засварлахаа болихыг хүсвэл, ESC товчлуурыг дарах, эсвэл хулганы заагчийг таагаас хол дарна.

en: To view all items with a tag, click the number.
mn: Тоон дээр дараад, тааг бүхий бүх мэдээллийг харах.

en: Total Items
mn: Нийт баримт

en: Total Number of Items
mn: Нийт мэдээллийн тоо

en: Transcriber
mn: Хуулан бичих /гч/

en: Type
mn: Төрөл

en: Type Metadata
mn: Метадатагийн төрөл

en: Type Name
mn: Төрлийн нэр

en: Typed passwords do not match.
mn: Нууц үгүүд хоорондоо тохирохгүй байна.

en: URL
mn: УРЛ хаяг

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
mn: Нууц үгийг сэргээх боломжгүй байна. Баталгаажуулах мэдээллийг зөв оруулах эсвэл сайт удирдагчид хандана уу.

en: Undo
mn: Буцаах

en: Uninstall
mn: Системээс устгах

en: Uninstall Plugin: %s
mn: Длагийн утсгах: %s

en: Update API Keys
mn:  API түлхүүрийг шинэчлэх

en: Upgrade
mn: Сайжруулалт

en: Upgrade Database
mn: Баазыг сайжруулах

en: Upgrade Your Omeka Database
mn: Омека баазыг сайжруулах

en: Upgrade to %s
mn: Сайжруулах => %s

en: Use HTML
mn: HTML хэрэглэх

en: Use this theme
mn: Энэ загварыг хэрэглэх

en: User #%s
mn: Хэрэглэгч #%s

en: User Activation
mn: Хэрэглэгчийг идэвхижүүлэх

en: User activation email could not be sent.
mn: Хэрэглэгчийг идэхижүүлэх и-мэйл илгээгдсэнгүй.

en: User activation email has been sent.
mn: Хэрэглэгчийг идэвхижүүлэх и-мэйл илгээгдлээ.

en: User is not allowed to delete selected items.
mn: Сонгосон мэдээллийг хэрэглэгч устгахыг зөвшөөрөлгүй.

en: User is not allowed to edit selected items.
mn: Сонгосон мэдээллийг /баримтыг/ хэрэглэгч засах эрхгүй байна.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
mn: Мэдээллийн онцлох гэсэн статусыг хэрэглэгч өөрчлөх эрхгүй байна.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
mn: мэдээллийг /баримтыг/ хэрэглэгч засах эрхгүй байна.

en: User is not allowed to tag selected items.
mn: Хэрэглэгч сонгосон мэдээллийг тааглах эрхгүй байна.

en: User may not change permissions to super-user
mn: Хэрэглэгч супер хэрэглэгчийн статусыг өөрчилж чадахгүй

en: User may not change roles.
mn: Хэрэглэгч хандах эрхээ өөрчилж чадахгүй.

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Username cannot be empty.
mn: Хэрэглэгчийн нэр хоосон байх ёсгүй.

en: Username is required.
mn: Нэвтрэх /хэрэглэгчийн/ нэр шаардлагатай.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
mn: Хэрэглэгчийн нэр 30  эсвэл түүнээс доош тэмдэгт байна. Тэмдэгтийн хооронд хоосон зай байж болохгүй.

en: Username must be at least %min% characters long.
mn: Хэрэглэгчийн нэр хамгийн багадаа %min% тэмдэгт байх ёстой.

en: Username must be at most %max% characters long.
mn: Хэрэглэгчийн нэр хамгийн ихдээ %max% тэмдэгт байх ёстой.

en: Users
mn: Хэрэглэгчид

en: Version %s
mn: Хувилбар %s

en: View
mn: Харах

en: View All
mn: Бүгдийг харах

en: View All Collections
mn: Бүх сан хөмрөгийг харах

en: View All Items
mn: Бүх мэдээллийг харах

en: View File Metadata
mn: Метадата файлыг харах

en: View Public Page
mn: Нийтэд зориулсан хуудсыг харах

en: View the items in %s
mn:  %s -д мэдээллийн харах

en: Watermark
mn: Онцлох Тэмдэглэгээ /Watermark/

en: Welcome!
mn: Тавтай морил!

en: Welcome, %s
mn: Сайн уу, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
mn: Хоосон зай зөвшөөрөхгүй. Дараах тусгай тэмдэгтүүдийг ашиглаж болно: %s

en: Width
mn: Өргөн

en: Would you like to %s?
mn: Та %s? -г хүссэн үү?

en: Yes
mn: Тийм

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
mn: Тийм ээ, би энэ плагинийг устгахыг хүсэж байна.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
mn: Ямар нэгэн плагин суугдаагүй байна. Нэмж суулгахыг хүсвэл плагины мэдээллээс үзнэ үү

en: You do not have permission to access this page.
mn: Та энэ хуудсанд хандах эрхгүй байна.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
mn: Шинэ хувилбар %s. Сайжруулалт хийнэ үү!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
mn: Омекад хайлт хийх бичлэгийг өөрчилсөн байна. Доорх формыг ашиглан дахин бичлэгийн жагсаалт /index/ үүсгэнэ үү.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
mn: Та хууль бус /хориотой/ загварын нэр сонгосон байна. Өөр загвар сонгоно уу.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
mn: Танд API  дүлхүүр алга. Форм ашиглан үүсгэнэ үү.

en: You have no collections.
mn: Ямар нэг сан хөмрөг алга

en: You have no items.
mn: Ямар нэг баримт алга

en: You may now log in to Omeka.
mn: Та одоо Омека-д нэвтэрч болно.

en: You must choose some items to batch edit.
mn: Багцыг засах зарим мэдээлэл /баримт/ сонгох хэрэгтэй.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
mn: Устгах үйлдэл эхлэхээс өмнө баталгаажуулах ёстой.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
mn: Та энэ URL хаягт хандахын тулд өөр арга хэрэглэнэ үү.  Хэрэв дараах линкээр, эсвэл Oмекагийн товчлуураар хуудсыг нээсэн бол %s -тэй холбогдоно уу.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
mn: Та  &#8217; хуудсанд хандах оролдлого хийгээд үр дүнгүй  мэт байж болно. Заримдаа ийм зүйл тохиолдоно. Сан хөмрөг, үзэсгэлэн, мэдээллийн гэмтэл сайтад байна.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
mn: Таны хэрэглэж байгаа Омекагийн бааз нь одоогийн хувилбартай нийцтэй биш байна.

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
mn: Таны %s бүртгэл үүссэн байна. Холбоосыг ашиглан өөрийн бүртгэлийг идэвхжүүлнэ үү.

en: Your query returned no results.
mn: Таны хайлтад үр дүн илэрсэнгүй.

en: [%s] Reset Your Password
mn: [%s] Нууц үгээ солих

en: [Default]
mn: [Үндсэн]

en: [Untitled]
mn: [Гарчиггүй]

en: [Untitled] #%s
mn: [Нэргүй] #%s

en: [no text]
mn: [бичиггүй]

en: accessed %1$s, %2$s.
mn:  %1$s, %2$s  хандсан.

en: by %s
mn: - %s

en: collection | collections
mn[0]: сан хөмрөг
mn[1]: сан хөмрөг

en: contains
mn: агуулсан

en: does not contain
mn: агуулаагүй

en: edit a specific item type
mn: тусгай мэдээллийн төрлийн засах

en: inactive
mn: идэвхгүй

en: is empty
mn: хоосон

en: is exactly
mn: яг таарах

en: is not empty
mn: хоосон биш

en: item | items
mn[0]: мэдээлэл
mn[1]: мэдээллүүд

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
mn: 30 тэмдэгт, эсвэл түүнээс цөөн хоорондоо зайгүй байна

en: must be at least 6 characters
mn: ихэвчлэн 6 тэмдэгтээс их байх ёстой

en: or
mn: эсвэл

en: plugin | plugins
mn[0]: хэрэглэгч
mn[1]: плагин

en: refine your search
mn: Хайлтыг сайжруулах

en: required field
mn: шаардлагатай талбар

en: site administrator
mn: сайт удирдагч

en: tag | tags
mn[0]: тааг
mn[1]: тааг

en: theme
mn: загвар

en: user | users
mn[0]: хэрэглэгч
mn[1]: хэрэглэгч
