Omeka - en to nb translation catalogue (631 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
nb: "%s" er ikke et gyldig filderivat.

en: %1$s and %2$s
nb: %1$s og %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
nb: %1$s krever at følgende programtillegg er installert, aktivert og lastet inn: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
nb: %1$s, %2$s og %3$s

en: %s bytes
nb: %s byte

en: %s et al.
nb: %s m fl.

en: %s is not a valid URL.
nb: %s er ikke en gyldig nettadresse.

en: %s of %s
nb: %s av %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
nb: %s vil slettes fra systemet. Alle ressurser, samlinger og stikkord laget av brukeren vil forbli i systemet, men vil ikke lenger være assosiert med denne brukeren.

en: &larr; Previous Item
nb: &larr; Forrige ressurs

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
nb: '%s' er allerede i bruk. Vennligst velg et annet brukernavn.

en: '%s' is an invalid special value.
nb: '%s' er en ugyldig spesialverdi.

en: (%s total)
nb: (%s totalt)

en: (Lost your password?)
nb: (Glemt passordet?)

en: (Private)
nb: (Privat)

en: 403 Page Forbidden
nb: 403 ingen tilgang

en: 403: Forbidden
nb: 403: forbudt

en: 404 Page Not Found
nb: 404 Siden finnes ikke

en: 404: Page Not Found
nb: 403: finner ikke denne siden

en: 405 Method Not Allowed
nb: 405 metode ikke tillatt!

en: 405: Method Not Allowed
nb: 405: Metoden er ikke tillatt

en: A current %s variable has not been set to this view.
nb: En variabel %s har ikke blitt satt til denne visningen

en: A language of the resource
nb: Ressursens språk

en: A loop %s variable has not been set to this view.
nb: En loop-variabel %s har ikke blitt satt til denne visningen

en: A name given to the resource
nb: Navn på ressursen

en: A new version of Omeka is available for download.
nb: En ny versjon av Omeka er tilgjengelig for nedlasting.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
nb: Tidspunkt assosiert med ressursen

en: A related resource
nb: En relatert ressurs

en: A related resource from which the described resource is derived
nb: En relatert ressurs

en: Access denied.
nb: Ingen tilgang.

en: Activate
nb: Aktiver

en: Activate your account with the %s repository
nb: Aktiver brukerkontoen din til %s deponiet

en: Active?
nb: Aktiv?

en: Add Another File
nb: Legg til en annen fil

en: Add Collection
nb: Legg til samling

en: Add Element
nb: Legg til element

en: Add Input
nb: Legg til inndata

en: Add Item
nb: Legg til ressurs

en: Add Item Type
nb: Legg til ressurstype

en: Add Link
nb: Legg til link

en: Add New Files
nb: Legg til en ny fil

en: Add New User
nb: Legg til ny bruker

en: Add Tags
nb: Legg til stikkord

en: Add User
nb: Legg til bruker

en: Add a Collection
nb: Legg til en samling

en: Add a Field
nb: Legg til et felt

en: Add a File
nb: Legg til en fil

en: Add a Link to the Navigation
nb: Legg til navigasjonslink

en: Add a User
nb: Legg til en bruker

en: Add a new collection
nb: legg til en ny samling

en: Add a new item
nb: Legg til nytt element

en: Add an Item
nb: Legg til et element

en: Add an Item Type
nb: Legg til en ressurstype

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
nb: Legg til nye temaer ved å gå til <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, eller <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">lag dit eget tema</a>!

en: Additional Creator
nb: Ekstra opphavsperson

en: Admin Dashboard
nb: Admin frontpanel

en: Administrator Email
nb: Administrator e-postadresse

en: Advanced Search (Items only)
nb: Avansert søk (kun ressurser)

en: All Tags
nb: Alle stikkord

en: All element texts must have a record type.
nb: Alle elementer må ha en ressurstype.

en: All navigation links must have URIs.
nb: Alle navigasjonslinkene må ha URIer.

en: All navigation links must have different URIs.
nb: Alle navigasjonslinkene må ha ulike URIer.

en: Allowed File Extensions
nb: Tillatte fil-etternavn

en: Allowed File Types
nb: Tillatte filtyper

en: Allowed HTML Attributes
nb: Tillatte HTML-attributter

en: Allowed HTML Elements
nb: Tillatte HTML-elementer

en: An account of the resource
nb: Ressursens beskrivelse

en: An array of records is not available for the loop.
nb: En array av elementer er ikke tilgjengelige for loopen.

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
nb: Det finnes allerede et element kalt "%s" i "%s" elementsett.

en: An entity primarily responsible for making the resource
nb: Ressursens opphavsperson

en: An entity responsible for making contributions to the resource
nb: Ressursens bidragsyter

en: An entity responsible for making the resource available
nb: Ressursens kilde

en: An invalid value was detected during record iteration.
nb: Det ble funnet en ugyldig verdi under gjennomgangen.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
nb: Entydig referanse som identifiserer ressursen

en: Appearance
nb: Utseende

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette valgte element-typer fra databasen? Du vil miste all tekst relatert til de valgte elementene. Kan ikke gjøres om.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
nb: Er du sikkert på at du vil avinstallere %s?

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Back to Log In
nb: Tilbake til innlogging

en: Batch Delete Items
nb: Slett mange elementer

en: Batch Edit Items
nb: Endre mange ressurser

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
nb: Følgende feil må rettes opp før installasjonen kan fortsette:

en: Bibliographic Citation
nb: Bibliografisk sitat

en: Bit Depth
nb: Bit-dybde

en: Boolean
nb: Boolsk

en: Browse All
nb: Bla i alle

en: Browse Collections
nb: Søk i samlinger

en: Browse Item Types
nb: Se ressurstyper

en: Browse Items
nb: Bla i ressurser

en: Browse Items by Tag
nb: Bla i ressurser med stikkord

en: Browse Users
nb: Søk i brukere

en: Browse by Tag
nb: Bla i stikkord

en: By %s
nb: Av %s

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot add an existing file to an item!
nb: Kan ikke legg til en eksisterende fil til et element!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
nb: Kan ikke assosiere samlingen med en bruker som ikke er lagret.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
nb: Kan ikke aktivere bruker for en bruker som ikke finnes.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
nb: Finner ingen elementer med ID "%s"!

en: Cannot find element with ID %s!
nb: Kan ikke finne elementet med ID %s!

en: Cannot find parent navigation page.
nb: Finner ikke overordnet navigasjonsside.

en: Cannot get the local path for a stored file.
nb: Finner ikke den lokale stien til en lagret fil.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
nb: Kan ikke fjerne elementer av en elementtype som ennå ikke er lagret i databasen!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
nb: Kan ikke lagre tekstelement for poster som ennå ikke er lagret!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
nb: Kan ikke sette element-sett ID: settet "%s" finnes ikke.

en: Capture Date
nb: Bildedato

en: Capture Details
nb: Detaljer for bildetakning

en: Capture Device
nb: Enhet bildet er tatt med

en: Change History
nb: Endringshistorikk

en: Change Password
nb: Endre passord

en: Changes will be applied to checked items.
nb: Endringer vil bli gjort på avhukede ressurser

en: Channels
nb: Kanaler

en: Check box to show metadata elements with no text.
nb: Avkryssningsboks for å vise metadataelementer uten tekst.

en: Check if you wish to delete selected items.
nb: Ønsker du å slette dette elementet?

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
nb: Huk av lenkene for å vise dem i hovednavigasjonen. Klikk og dra lenkene til den rekkefølgen du vil ha dem i.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
nb: Kryss av i dette feltet hvis du vil tillate at alle filtyper skal kunne lastes opp til Omeka.

en: Checked items will be deleted.
nb: De merkede elementene vi bli slettet.

en: Citation
nb: Sitering

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
nb: Klikk og dra elementer for å arrangere rekkefølgen. Klikk på venstrepilene for å legge til kommentarer til elementbeskrivelsene.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
nb: Klikk og dra filene i den rekkefølgen du vil ha dem i.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
nb: Klikk på "Indeksér objekter" får å re-indeksere alle dine objekter.

en: Codec
nb: Kodek

en: Collection
nb: Samling

en: Collections
nb: Samlinger

en: Comment
nb: Kommentar

en: Compression
nb: Komprimering

en: Configurations apply to this theme only.
nb: Innstillingene gjelder kun for dette temaet.

en: Configure
nb: Konfigurer

en: Configure Plugin: %s
nb: Konfigurér programtillegg: %s

en: Configure Theme
nb: Konfigurér tema

en: Configure Theme: %s
nb: Konfigurér tema: %s

en: Configure Your Site
nb: Konfigurer nettstedet

en: Confirm Delete
nb: Bekreft sletting

en: Confirm your password.
nb: Bekreft passord

en: Contributor
nb: Bidragsyter

en: Contributors
nb: Bidragsytere

en: Could not find file %s!
nb: Kunne ikke finne filen %s!

en: Could not load database resource!
nb: Kunne ikke laste ressursen fra databasen!

en: Coverage
nb: Dekningsområde

en: Create a Password
nb: Lag et passord

en: Creator
nb: Fotograf

en: Current Password
nb: Nåværende passord

en: Current Theme
nb: Gjeldende tema

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
nb: Spesifisér elementbeskrivelser under. For å endre på rekkefølgen, %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
nb: Velg hvilke objekttyper som vil være søkbare i Omeka.

en: Dashboard
nb: Frontpanel

en: Date
nb: Dato

en: Date Added
nb: Lagt til dato

en: Date Modified
nb: Endret dato

en: Deactivate
nb: Deaktiver

en: Default Superuser Account
nb: Standard superbruker-konto

en: Delete
nb: Slett

en: Delete
nb: Slett

en: Delete %s
nb: Slett %s

en: Delete Items
nb: Slette elementer

en: Derivative Size Constraints
nb: Avledete størrelsesbegrensninger

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Details
nb: Detaljer

en: Disable File Upload Validation
nb: Skru av gyldighetssjekk for filopplasting

en: Display Name
nb: Visningsnavn

en: Display Settings
nb: Visningsinnstillinger

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Duration
nb: Varighet

en: Each option must have a unique name.
nb: Hvert alternativ må ha et unikt navn.

en: Edit
nb: Endre

en: Edit Collection #%s
nb: Endre samling #%s

en: Edit Collections
nb: Rediger samlinger

en: Edit Element Set
nb: Rediger elementsett

en: Edit File #%s
nb: Endre fil #%s

en: Edit Item #%s
nb: Endre ressurs #%s

en: Edit Item Type #%s
nb: Endre ressurstype  #%s

en: Edit Items
nb: Rediger ressurser

en: Edit User #%s
nb: Rediger bruker #%s

en: Edit this User
nb: Rediger denne brukeren

en: Editing Tags
nb: Redigerer stikkord

en: Element Description
nb: Elementbeskrivelse

en: Element Name
nb: Navn på element

en: Element Sets
nb: Elementsett

en: Element texts are not formatted correctly!
nb: Element-tekstene er ikke korrekt formatert!

en: Elements
nb: Elementer

en: Email
nb: E-postadresse

en: Email address is required.
nb: E-postadresse er påkrevd

en: Email is required.
nb: E-postadresse er påkrevd

en: Embedded Metadata
nb: Inkludert metadata

en: Enable HTML Filtering
nb: Bruk HTML-filtrering

en: Encryption
nb: Kryptering

en: Enter your email address to retrieve your password.
nb: Skriv inn e-postadressen din å få tilsendt ditt passord

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
nb: Feil ved oppsett av programtillegget "%s". Manglende innstillinger og/eller innstillinger fra hake(r).

en: Exact match
nb: Eksakt treff

en: Exif Array
nb: Exif-serie

en: Exif String
nb: Exif-streng

en: Existing
nb: Eksisterende

en: Fatal Error
nb: Fatal feil

en: Featured
nb: Fremhevet

en: Featured Collection
nb: Fremhevet samling

en: Featured Item
nb: Fremhevet ressurs

en: Featured/Non-Featured
nb: Utvalgt/Ikke-utvalgt

en: Featured?
nb: Fremheve?

en: File
nb: Fil

en: File #%s
nb: Fil #%s

en: File History
nb: Filhistorikk

en: File Metadata
nb: Filmetadata

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: File Type / OS
nb: Filtype / OS

en: File Validation
nb: Filvalidering

en: File must be valid before it can be associated with an item!
nb: Filen må være gyldig før den kan assosieres med et element!

en: Filename
nb: Filnavn

en: Files
nb: Filer

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
nb: Kan ikke legge til filer til elementer som ikke er lagret i databasen!

en: Find a File
nb: Finn en fil

en: Forgot Password
nb: Glemt passord

en: Form Validation Errors
nb: Feil under validering av skjema

en: Format (Legacy) Metadata
nb: Metadata-format (opprinnelig)

en: Format Metadata
nb: Metadata på format

en: Fullsize Image Size
nb: Størrelse på bilde i fullstørrelse

en: General
nb: Generelt

en: Get started by adding your first collection.
nb: Kom i gang med å lage din første samling.

en: Get started by adding your first item.
nb: Kom i gang med å legge til ditt første element.

en: Go to Home Page
nb: Gå til hjemmesiden

en: Go to search settings to select record types to use.
nb: Gå til søkeinstillingene for å velge hvilke objekttyper som skal brukes.

en: HTML Filtering
nb: HTML-filtrering

en: Height
nb: Høyde

en: Hide Details
nb: Skjul detaljer

en: IPTC Array
nb: IPTC-serie

en: IPTC String
nb: IPTC streng

en: Identifier
nb: Identifikator

en: If this does not help, try contacting the %s.
nb: Hvis det ikke hjelper, prøv å kontakte %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
nb: Hvis du har spørsmål, vennligst se <a href="http://omeka.org/codex">Omeka-dokumentasjonen</a> eller skriv et innlegg i<a href="http://omeka.org/forums">Omeka-forumet</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
nb: Hvis du mener du har tillatelse, prøv å kontakte %s.

en: ImageMagick Directory Path
nb: Filsti til Imagemagick

en: Inactive users cannot log in to the site.
nb: Inaktive brukere kan ikke logge inn på siden.

en: Index Records
nb: Indeksér objekter

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
nb: Å indeksere betyr å samle, analysere og lagre data for å legge til rette for rakse og relevante søk. Omeka vil automatisk indeksere individuelle objekter når de lagres, men det kan være tilfeller hvor ikke objektene er indeksert; for eksempel når du oppgraderer fra en eldre versjon av Omeka, eller etter at du har endret hvilke objekttyper som skal være søkbare.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
nb: Indekserer ressurser. Dette kan ta litt tid. Du kan forsette med å jobbe med andre ting.

en: Information about rights held in and over the resource
nb: Rettighetsinformasjon om ressursen

en: Install
nb: Installer

en: Installation Error
nb: Installasjonsfeil

en: Installation Warning
nb: Installasjonsadvarsel

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
nb: Ugyldig URI for "%s" navigasjonslink: "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
nb: Ugyldig URI for Omeka_Navigation_Page_Uri objekt: %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
nb: Ugyldig handling ved forsøk på å få tak i objektets URL

en: Invalid current password
nb: Ugyldig nåværende passord

en: Invalid element ID.
nb: Ugyldig element-ID.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
nb: Ugyldig metadata. For å legge til elementer, må du enten oppgi et elementobjekt eller en serie med elementmetadata.

en: Invalid email address
nb: Feil e-postadresse

en: Invalid email address given.
nb: Ugyldig epost-adresse.

en: Invalid form submission.
nb: Feil i innsendt skjema

en: Invalid format given for email address.
nb: Ugyldig format for epost-adresse.

en: Invalid hostname given for email address.
nb: Ugyldig vertsnavn for epost-adresse.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
nb: Ugyldig parameter. Funksjonen hasElement krever enten et element-objekt eller en element-ID for å avgjøre om en elementtype har et element.

en: Invalid record ID.
nb: Ugyldig objekt-ID.

en: Invalid record passed while getting record URL.
nb: Fikk et ugyldig objekt ved forsøk på å få tak i objektets URL

en: Invalid return value while getting record URL.
nb: Ugyldig returverdi ved forsøk på å få tak i objektets URL.

en: Invalid search type given!
nb: Ugyldig søketype!

en: Invalid tagType given.
nb: Feil type stikkord (tagType).

en: Item
nb: Element

en: Item #%s
nb: Ressurs #%s

en: Item Metadata
nb: Metadata på ressurs

en: Item Type
nb: Ressurstype

en: Item Type #%s
nb: Ressurstype #%s

en: Item Type Elements
nb: Ressurstype elementer

en: Item Type Information
nb: Informasjon om ressurstype

en: Item Type Metadata
nb: Metadata på ressurstype

en: Item Types
nb: Ressurstyper

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
nb: Elementtypen har ingen element med ID %s!

en: Items
nb: Ressurser

en: Items Per Page (admin)
nb: Elementer per side (admin)

en: Items Per Page (public)
nb: Bilder per side (vises)

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Label
nb: Etikett

en: Language
nb: Språk

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
nb: Avgrens hvor mange elementer som vises per side i administrasjonsgrensesnittet.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
nb: Avgrens hvor mange elementer som vises per side i det alment tilgjengelige grensesnittet.

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
nb: Angi antall resultater per side i administrasjonsgrensesnittet.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
nb: Angi antall resultater per side i det offentlige brukergrensesnittet.

en: List of allowed HTML attributes in form input
nb: Liste over tillatte HTML-attributter i skjemaer

en: List of allowed HTML elements in form input
nb: Liste over tillatte HTML-elementer i inndata

en: List of allowed MIME types for file uploads
nb: Liste over tillate MIME-typer for opplasting

en: List of allowed extensions for file uploads
nb: Liste over filtyper som er tillatt å laste opp.

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
nb: Liste over stikkord som skal legges til alle merkede ressurser, skilt med  %s.

en: Log In
nb: Logg inn

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Login information incorrect. Please try again.
nb: Ugyldig inloggingsinformasjon. Venglist prøv igjen.

en: Lost your password?
nb: Glemt passordet?

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
nb: Maks bildestørrelse (i piksler)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
nb: Maks fullstørrelse bildestørrelse (i piksler)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
nb: Maks størrelse på kvadratiske miniatyrbilde (i piksler)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
nb: Maks størrelse på kvadratiske miniatyrbilder (målt i piksler).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
nb: Maks størrelse på miniatyrbilde (i piksler)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
nb: Maks størrelse på miniatyrbilder (målt i piksler).

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
nb: Må angi filoverføringstype når du legger ved filer til en enhet!

en: Name
nb: Navn

en: Name as it should be displayed on the site
nb: Navn slik det vil vises på siden

en: Name of element set must be unique.
nb: Navn på element-sett må være unike.

en: Name of element set must not be empty.
nb: Navn på elementsett kan ikke være tomt.

en: Names of plugins must not be blank
nb: Programtillegg må ha navn

en: Narrow by Specific Fields
nb: Begrens ved spesifikke feilter

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
nb: Navigasjonslinker med beskyttede underlinker kan ikke slettes.

en: New
nb: Ny

en: New Password
nb: Nytt passord

en: New password must be at least %min% characters long.
nb: Nytt passord må bestå av minst %min% ctegn.

en: New password must be entered.
nb: Du må skrive inn et nytt passord.

en: New password must be typed correctly twice.
nb: Du må skrive passordet korrekt to ganger.

en: Next Item
nb: Neste element

en: Next Item &rarr;
nb: Neste ressurs &rarr;

en: No
nb: Nei

en: No Collection
nb: Ingen samling

en: No Tags
nb: Ingen stikkord

en: No contributors
nb: Ingen bidragsytere

en: No contributors.
nb: Ingen bidragsytere.

en: No featured collections are available.
nb: Ingen fremhevede samlinger er tilgjengelige,

en: No featured items are available.
nb: Ingen fremhevede ressurser

en: No plugin name given.
nb: Du må angi navn på programtillegg.

en: No recent items available.
nb: Ingen nylige ressurser tilgjengelig.

en: No tags are available.
nb: Ingen stikkord tilgjengelig

en: Not Featured
nb: Ikke fremhevet

en: Not Public
nb: Vises ikke

en: Omeka Admin
nb: Omeka admin

en: Omeka Atom Feed
nb: Omeka Atom-feed

en: Omeka Image File
nb: Omeka bildefil

en: Omeka Legacy File
nb: Omeka historisk fil

en: Omeka RSS Feed
nb: Omeka RSS-feed

en: Omeka Video File
nb: Omeka videofil

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
nb: Omeka støtte på en feil under oppgradering av installasjonen.

en: Omeka has encountered an error
nb: Det har oppstått en feil i Omeka

en: Omeka has upgraded successfully.
nb: Oppgraderingen av Omeka var vellykket

en: Omeka is installed.
nb: Omeka er installert.

en: Only Featured Items
nb: Bare utvalgte elementer

en: Only Non-Featured Items
nb: Bare ikke-utvalgte elementer

en: Only Non-Public Items
nb: Kun bilder som ikke vises

en: Only Public Items
nb: Kun bilder som vises

en: Original Filename
nb: Orginal filnavn

en: Output Formats
nb: Utformater

en: Page
nb: Side

en: Page 1
nb: Side 1

en: Page 2
nb: Side 2

en: Page 3
nb: Side 3

en: Page 4
nb: Side 4

en: Page 5
nb: Side 5

en: Page 6
nb: Side 6

en: Page not found.
nb: Side ikke funnet

en: Password
nb: Passord

en: Password cannot be empty.
nb: Passordet kan ikke være tomt.

en: Password changed!
nb: Passord endret!

en: Password is required.
nb: Passord er påkrevd

en: Password must be at least 6 characters long.
nb: Passordet må bestå av minst 6 tegn.

en: Password: The passwords do not match.
nb: Passord: De to passordene er ikke like.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
nb: Filsti til plugin.ini for "%s" er ikke riktig.

en: Pick this type
nb: Velg denne ressursen

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
nb: Vennligst ta en sikkerhetskopi av databasen din før du klikker knappen for å oppgradere.

en: Please check your email for a link to reset your password.
nb: Vennligst sjekk din epost for en link til å tilbakestille passord.

en: Please follow this link to reset your password:
nb: Vennligst bruk følgende lenke for å nullstille passordet ditt:

en: Please restore from your database backup and try again.
nb: Vennligst gjenopprett sikkerhetskopi fra databasen og prøv igjen

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
nb: Programtillegget må ha et gyldig mappenavn før det kan installeres.

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Post Processing
nb: Etterbehandling

en: Powered by Omeka
nb: Drevet av Omeka

en: Prev Item
nb: Forrige element

en: Private
nb: Privat

en: Producer
nb: Produsent

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
nb: Kjører på <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public
nb: Vises

en: Public Site
nb: Offentlig side

en: Public/Non-Public
nb: Vises/Vises ikke

en: Public?
nb: Vises?

en: Publisher
nb: Utgiver

en: Query type:
nb: Spørretype:

en: Query:
nb: Spørring:

en: Quick Filter
nb: Raskt filter

en: Re-type the Password
nb: Skriv inn passordet på nytt

en: Real Name is required.
nb: Ekte navn er påkrevd.

en: Recent Collections
nb: Siste samling

en: Recent Items
nb: Siste elementer

en: Recently Added Items
nb: Nylige ressurser lagt til

en: Record Type
nb: Objekttype

en: Record types:
nb: Objekttyper

en: Relation
nb: Relasjon

en: Remember Me?
nb: Husk meg?

en: Remove
nb: Slett

en: Remove?
nb: Slette?

en: Render Details
nb: Rendringsdetaljer

en: Render Device
nb: Rendringsenhet

en: Repeat New Password
nb: Gjenta nytt passord

en: Researcher
nb: Forsker

en: Restore Default Attributes
nb: Gjenoprett standardegenskaper

en: Restore Default Elements
nb: Gjenopprett standardelementer

en: Restore Default Extensions
nb: Gjenopprett standard fil-etternavn

en: Restore Default Types
nb: Gjenopprett standardtyper

en: Results Per Page (admin)
nb: Resultater per side (admin)

en: Results Per Page (public)
nb: Resultater per side (offentlig)

en: Return to Dashboard
nb: Tilbake til frontpanelet

en: Rights
nb: Rettigheter

en: Role
nb: Rolle

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
nb: Roller beskriver hvilke rettigheter brukeren har. Se <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>dokumentasjonen</a> for detaljer.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
nb: Rss2.0 strøm ikke funnet!

en: SQL error in migration:
nb: SQL-feil under migrasjon:

en: Sample Rate
nb: Samplingsrate

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

en: Save Password
nb: Lagre passord

en: Screenshot for %s Theme
nb: Skjermbilde for temaet %s

en: Search
nb: Søk

en: Search By Collection
nb: Søk etter samling

en: Search By Tags
nb: Søk etter stikkord

en: Search By Type
nb: Søk etter type

en: Search By User
nb: Søk etter bruker

en: Search Items
nb: Søk etter elementer

en: Search Record Types
nb: Søk i objekttyper

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
nb: Søk i ID#-intervall (for eksempel: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
nb: Søk etter nøkkelord

en: Search for items
nb: Søk etter elementer

en: Search only these record types:
nb: Søk kun i disse objekttypene:

en: Search using this query type:
nb: Søk med denne type spørring:

en: Security
nb: Sikkerthet

en: Select Below
nb: Velg under

en: Select Below
nb: Velg under

en: Select a Homepage
nb: Velg en hjemmeside

en: Separate tags using this character or string.
nb: Skill stikkord med dette tegnet eller tekststreng.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
nb: Skill stikkordene med dette tegnet eller tekststrengen. Vær varsom hvis du endrer denne innstillingen; du kan risikere å splitte stikkord som inneholder det opprinnelige skilletegnet.

en: Separate tags with %s
nb: Skill stikkord med %s

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Show Details
nb: Vis detaljer

en: Show Empty Elements
nb: Vis tomme elementer

en: Site Author Information
nb: Informasjon om forfatter av siden

en: Site Copyright Information
nb: Opphavsrett for siden

en: Site Description
nb: Beskrivelse av siden

en: Site Settings
nb: Nettstedets innstillinger

en: Site Title
nb: Tittel på siden

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
nb: Enkelte elementer ble utelatt fordi du ikke har rettigheter til å slette dem.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
nb: Beklager, du har ikke adgang til denne siden.

en: Sort by:
nb: Sorter etter:

en: Source
nb: Kilde

en: Square Thumbnail Size
nb: Størrelse på kvadratisk miniatyrbilde

en: Subject
nb: Tema

en: Submit
nb: Send

en: Success!
nb: Suksess!

en: Super
nb: Superbruker

en: Support Forums
nb: Supportforum

en: System Information
nb: Systeminformasjon

en: Tag Delimiter
nb: Skilletegn for stikkord

en: Tags
nb: Stikkord

en: Tags must be given a name.
nb: Stikkord må få navn.

en: That name is already taken for this tag.
nb: Dette navnet er allerede tatt.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
nb: Feltet "%s" må ha minst en verdi!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
nb: Programtillegget "%s" må være installert og ha nyere filer for å oppgradere.

en: The %s plugin has already been installed.
nb: Programtillegget %s er allerede installert.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
nb: Programtillegget %s ble slått på, men kunne ikke lastes inn:

en: The %s plugin was successfully activated!
nb: Programtillegget %s er nå slått på!

en: The %s plugin was successfully configured!
nb: Programtillegget %s er nå satt opp korrekt!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
nb: Programtillegget %s er nå skrudd av!

en: The %s plugin was successfully installed!
nb: Programtillegget %s ble installert uten problemer!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
nb: Programtillegget %s ble avinstallert uten problemer!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
nb: Programtillegget %s ble oppgradert uten problemer!

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
nb: Dublin Core er et metadatasett som er felles for alle Omeka-ressurser, inkludert alle bilder, filer og samlinger. Se http://dublincore.org/documents/dces/ for mer informasjon.

en: The ImageMagick directory path does not work.
nb: ImageMagick's mappesti er ikke riktig.

en: The ImageMagick directory path works.
nb: ImageMagick's mappesti er korrekt.

en: The appearance settings have been updated.
nb: Utseendeinstillingene er nå oppdatert.

en: The collection "%s" was successfully added!
nb: Samlingen "%s" er nå lagt til!

en: The collection "%s" was successfully changed!
nb: Samlingen "%s" er nå endret!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
nb: Samlingen "%s" er nå slettet!

en: The collection #%s was successfully added!
nb: Samlingen #%s er nå lagt til!

en: The collection #%s was successfully changed!
nb: Samlingen #%s er nå endret!

en: The collection #%s was successfully deleted!
nb: Samlingen "%s" er nå slettet!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
nb: PHP's filsti (%s) peker ikke til en PHP-CLI binærfil.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
nb: PHP's filsti (%s) er ikke korrekt.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
nb: PHP's filsti (%s) peker til en PHP-CLI binærfil med ugyldig versjon (%s).

en: The description of the item type.
nb: Elementtypens beskrivelse.

en: The element name must not be empty.
nb: Elementnavnet kan ikke være tomt.

en: The element set was successfully changed!
nb: Elementsettet er nå endret.

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
nb: Ressursens filformat, fysiske format eller dimensjoner

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
nb: Følgende feil inntraff ved aktivering av programtillegget %s:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
nb: Følgende feil inntraff ved forsøk på å skru av programtillegget %s:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
nb: Følgende feil inntraff ved installering av programtillegget %s:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
nb: Følgende feil inntraff ved forsøk på å avinstallere programtillegget %s:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
nb: Følgende feil inntraff under forsøk på å oppgradere programtillegget %s:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
nb: Følgende problemer vil ikke ha innvirkning på installasjonen, men de kan ha negativ innvirkning på hvordan Omeka oppfører seg:

en: The general settings have been updated.
nb: Generelle innstillinger er oppdatert.

en: The item "%s" was successfully added!
nb: Ressursen "%s" er nå lagt til.

en: The item "%s" was successfully changed!
nb: Ressursen "%s" er nå endret.

en: The item "%s" was successfully deleted!
nb: Ressursen "%s" er nå slettet.

en: The item #%s was successfully added!
nb: Ressursen #%s er nå lagt til.

en: The item #%s was successfully changed!
nb: Ressursen #%s er nå endret.

en: The item #%s was successfully deleted!
nb: Ressursen #%s er nå slettet.

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
nb: Ressurstypen "%s" ble lagt til!  Du kan nå legge til nye elementer til din nye ressurstype.

en: The item type "%s" was successfully added.
nb: Ressurstypen "%s" er nå lagt til.

en: The item type "%s" was successfully updated.
nb: Ressurstypen "%s" er nå oppdatert.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
nb: Denne ressurstypen kan ikke har mer enn "%s" elementer.

en: The item type elements were successfully changed!
nb: Ressurstypen elementer er nå endret.

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
nb: Elementsett for ressurstype, gjelder alle ressurstyper som ligger i Omeka som standard og alle elementsett som opprettes av administrator.

en: The item type name must be unique.
nb: Navn på elementtype må være unikt.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
nb: Navn på enhetstype må være mellom %1$s og %2$s tegn.

en: The items were successfully changed!
nb: Ressursene ble endret uten feil!

en: The items were successfully deleted!
nb: Ressursene er nå slettet.

en: The maximum file size is %s.
nb: Maks filstørrelse er %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
nb: Metadata-settet som var inkludert i 'files_images'-tabellen i tidligere versjoner av Omeka. Disse elementene er felles for alle bildefiler.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
nb: Metadata-settet som var inkludert i 'files_videos'-tabellen i tidligere versjoner av Omeka. Disse elementene er felles for alle videofiler.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
nb: Metadata-settet som var inkludert i 'files'-tabellen i tidligere versjoner av Omeka, i tillegg til Dublin Core settet. Disse elementene er felles for alle Omeka-filer. Settet kan komme til å bli forkastet i fremtidige versjoner.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
nb: Metoden brukt til å nå denne nettadressen (%s) er ikke gyldig.

en: The name of the item type.
nb: Navn på elementtypen.

en: The nature or genre of the resource
nb: Ressurstypen

en: The navigation settings have been updated.
nb: Navigasjoninstillingene er nå oppdatert.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
nb: Navigasjonsinnstillingene ble ikke lagret på grunn av manglende eller ugyldige verdier. Alle endrede verdier har blitt gjenopprettet.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
nb: Siden må være normalisert og ha en gyldig uid.

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
nb: Overordnet plassholder må enten være  navigasjonsobjektet eller en side underordnet navigasjonsobjektet.

en: The plugin %s must be installed.
nb: Programtillegget %s må være installert.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
nb: Programtillegget ble ikke funnet i '%s' mappe!

en: The security settings have been updated.
nb: Sikkerthetsinnstillingene er nå oppdatert.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
nb: Ressursens dekningsområde

en: The theme has been successfully changed.
nb: Temaet ble endret uten problemer.

en: The theme settings were successfully saved!
nb: Temaoppsett ble lagret uten problemer!

en: The topic of the resource
nb: Ressursens tema

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
nb: Brukeren "%s" er lagt til, men bekreftelses-eposten ble ikke sendt.

en: The user "%s" was successfully added!
nb: Brukeren "%s" er nå lagt til!

en: The user "%s" was successfully deleted!
nb: Brukeren "%s" er nå slettet!

en: The user %s was successfully changed!
nb: Brukeren %s ble endret!

en: The user must be assigned a role.
nb: Brukeren må få tildelt en rolle.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
nb: Brukernavnet "%1$s" må være melleom %2$s og %3$s tegn.

en: Themes
nb: Tema

en: There are currently no items within this collection.
nb: Det finnes ingen ressurser i den samlingen.

en: There are no collections on this page.
nb: Det er ingen samlinger på denne siden.

en: There are no elements.
nb: Det finnes ingen elementer.

en: There are no files for this item yet.
nb: Det er enda ingen filer til dette elementet.

en: There are no recently added items.
nb: Ingen nylige ressurser lagt til

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
nb: Ingen stikkord å vise. Du må først merke noen ressurser med stikkord.

en: There are too few values in the element ordering array.
nb: Det er for få verdier i elementets sorteringsrekke.

en: There are too many values in the element ordering array.
nb: Det er for mange verdier i elementets sorteringsrekke.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
nb: Det finnes ingen element "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
nb: Det ble funnet feil i skjemaet. Vennligst prøv på nytt.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
nb: Det var en feil i skjemaet. Vennligst prøv på nytt.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
nb: Det ble funnet feil i skjemaet. Vennligst rediger og send inn på nytt.

en: This email address is already in use.
nb: Denne e-postadressen er i bruk

en: This email address is invalid.
nb: E-postadressen er ugyldig

en: This is not a valid plugin.
nb: Dette programtillegget er ugyldig.

en: This migration should have been run previously (should not run again).
nb: Denne databaseoppgraderingen skulle være kjørt før (og bør ikke kjøres igjen).

en: This migration should not be run.
nb: Denne databaseoppgraderingen bør ikke kjøres.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
nb: Dette temaet krever en nyere versjon av Omeka (%s).

en: This username is already in use.
nb: Dette brukernavnet er allerede i bruk

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
nb: Denne versjonen av %1$s krever minst Omeka %2$s.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
nb: Dette vil slette ressurstypen "%s", men vil ikke slette tilhørende ressurser. De vil kun miste metadata som er spesifikk for denne ressurstypen.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
nb: Dette vil slette samlingen "%s" og all assosiert metadata. Ingen objekter i samlingen vil slettes, men koblingen til samlingen vil fjernes fra hvert objekt.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
nb: Dette vil slette samlingen #%s og all assosiert metadata. Ingen objekter i samlingen vil slettes, men koblingen til samlingen vil fjernes fra hvert objekt.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
nb: Dette vil slette både element-settet og alle elementene i settet. Elementene vil miste all metadata som kun hører til dette element-settet.

en: This will delete the file and its associated metadata.
nb: Dette vil slette filen og all dens metadata.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
nb: Dette vil slette ressursen "%s" og all dens metadata. Det vil også slette alle filer og metadata assosiert med ressursen.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
nb: Dette vil slette ressursen #%s og all dens metadata. Det vil også slette alle filer og metadata assosiert med ressursen.

en: Thumbnail Size
nb: Størrelse på miniatyrbilder

en: Title
nb: Tittel

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
nb: Klikk på X for å slette et stikkord. Sletting av et stikkord vil ikke slette noen elementer.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
nb: For å redigere ett stikkord, klikk på teksten og start skrivingen, og trykk "enter" for å lagre. For å avbryte en redigering, trykk "esc" eller klikk et sted utenfor stikkordet.

en: To view all items with a tag, click the number.
nb: Klikk nummeret for å se alle elementer med et stikkord.

en: Total Items
nb: Alle elementer

en: Total Number of Items
nb: Totalt antall ressurser

en: Transcriber
nb: Transkribent

en: Type Metadata
nb: Metadata-type

en: Type Name
nb: Navn på type

en: Typed passwords do not match.
nb: Passord stemmer ikke overens

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
nb: Kunne ikke nullstille passord. Vennligst sjekk at informasjonen stemmer og kontakt administrator hvis nødvendig.

en: Undo
nb: Angre

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Uninstall Plugin: %s
nb: Avinstaller programtillegg: %s

en: Upgrade
nb: Oppgrader

en: Upgrade Database
nb: Oppgrader databasen

en: Upgrade Your Omeka Database
nb: Oppgrader din Omeka database

en: Upgrade to %s
nb: Oppgrader til %s

en: Use HTML
nb: Bruk HTML

en: Use this theme
nb: Bruk dette temaet

en: User #%s
nb: Bruker #%s

en: User Activation
nb: Brukeraktivering

en: User is not allowed to delete selected items.
nb: Brukeren har ikke rettigheter til å slette valgte ressurser.

en: User is not allowed to edit selected items.
nb: Brukeren har ikke rettigheter til å endre på valgte ressurser.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
nb: Brukeren har ikke rettigheter til å endre ressursenes status.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
nb: Brukeren har ikke rettigheter til å endre synligheten på ressurser.

en: User is not allowed to tag selected items.
nb: Brukeren har ikke rettigheter til å lage stikkord til valgte ressurser.

en: User may not change permissions to super-user
nb: Bruker kan ikke endre rettigheter til superbruker

en: User may not change roles.
nb: Bruker kan ikke endre roller.

en: Username
nb: Brukernavn

en: Username cannot be empty.
nb: Brukernavn kan ikke være tomt.

en: Username is required.
nb: Brukernavn er påkrevd.

en: Username must be at least %min% characters long.
nb: Brukernavn må være minst %min% tegn.

en: Username must be at most %max% characters long.
nb: Brukernavn kan være maks %max% tegn.

en: Users
nb: Brukere

en: Version %s
nb: Versjon %s

en: View
nb: Vis

en: View All
nb: Vis alle

en: View All Collections
nb: Se alle samlingene

en: View All Items
nb: Vis alle bilder

en: View File Metadata
nb: Se filens metadata

en: View Public Page
nb: Se offentlig side

en: View the items in %s
nb: Se ressursene i %s

en: Watermark
nb: Vannmerke

en: Welcome!
nb: Velkommen!

en: Welcome, %s
nb: Velkommen, %s

en: Width
nb: Bredde

en: Would you like to %s?
nb: Vil du %s?

en: Yes
nb: Ja

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
nb: Ja, jeg vil avinstallere dette programtillegget.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
nb: Du har ingen installerte programtillegg. Legg dem til mappen 'plugins' for å se dem her.

en: You do not have permission to access this page.
nb: Du har ikke tillatelse til å se denne siden

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
nb: Det har kommet en ny versjon av %s. Vennligst oppgrader!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
nb: Du har endret ressurser som er søkbare i Omeka. Venligst indeksér på nytt ved bruk av skjemaet under.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
nb: Du har valgt et ugyldig temanavn. Vennligst velg et annet.

en: You have no collections.
nb: Du har ingen samlinger.

en: You have no items.
nb: Du har ingen elementer.

en: You may now log in to Omeka.
nb: Du kan nå logge deg på Omeka.

en: You must choose some items to batch edit.
nb: Du må velge noen ressurser for masse-endring.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
nb: Du må bekrefte at du ønsker å avinstallere.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
nb: Du må bruke en annen metode for å nå denne nettadressen. Hvis du kom hit ved å følge en lenke eller ved å klikke på en knapp i Omeka, vennligst kontakt %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
nb: Du har forsøkt å hente en side som ikke ekisterer. Ikke fortvil. Nedenfor finner du en kjapp oversikt over ressurser, samlinger og utstillinger på siden.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
nb: Din Omeka database er ikke kompatibel med din seneste versjon av Omeka

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
nb: Din brukerkonto for %s deponiet er opprettet. Vennligst klikk på følgene lenke for å aktivere kontoen:

en: Your query returned no results.
nb: Spørringen ga ingen resultater.

en: [%s] Reset Your Password
nb: [%s] nullstill password

en: [Default]
nb: [Standard]

en: [Untitled]
nb: [Uten tittel]

en: [Untitled] #%s
nb: [Uten tittel] #%s

en: [no text]
nb: [ingen tekst]

en: accessed %1$s, %2$s.
nb: besøkt %1$s, %2$s.

en: by %s
nb: av %s

en: contains
nb: inneholder

en: does not contain
nb: inneholder ikke

en: edit a specific item type
nb: rediger en bestemt element-type

en: inactive
nb: inaktiv

en: is empty
nb: er tom

en: is exactly
nb: er nøyaktig

en: is not empty
nb: er  ikke tom

en: must be at least 6 characters
nb: må være minst 6 tegn

en: or
nb: eller

en: refine your search
nb: Avgrense søket ditt

en: required field
nb: påkrevd felt

en: site administrator
nb: Side administrator

en: theme
nb: tema
