Omeka - en to oc translation catalogue (708 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
oc: "%s" es pas un derivat de fichièr valid.

en: %1$s and %2$s
oc: %1$s e %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
oc: %1$s requerís l’installacion e l'activacion de las extensions seguentas: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
oc: %1$s, %2$s, e %3$s

en: %s Administrator
oc: Administrator %s

en: %s bytes
oc: %s octets

en: %s et al.
oc: %s e al.

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
oc: %s a pas de clau d'API. Utilizatz lo formulari çaijós per ne crear una.

en: %s is not a valid URL.
oc: %s es pas una URL valida.

en: %s of %s
oc: %s sus %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
oc: %s serà suprimit del sistèma. Los elements, las colleccions e los mots-claus creats per aqueste utilizaire demoraràn dins lo sistèma, mas seràn pas mai associats a aqueste utilizaire.

en: &larr; Previous Item
oc: &larr; Contengut precedent

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
oc: L'identificant '%s' existís ja. Mercé de ne causir un autre.

en: '%s' is an invalid special value.
oc: '%s' es una valor especiala invalida.

en: (Lost your password?)
oc: (Perdut vòstre senhal ?)

en: (Private)
oc: (Reservat)

en: 403 Page Forbidden
oc: Error 403 - Accès refusat

en: 403: Forbidden
oc: Error 403 - Accès refusat

en: 404 Page Not Found
oc: Error 404 - Pagina pas trobada

en: 404: Page Not Found
oc: Error 404 - Pagina pas trobada

en: 405 Method Not Allowed
oc: Error 405 - Metòde de requèsta pas autorizat

en: 405: Method Not Allowed
oc: Error 405 - Metòde pas autorizada

en: A current %s variable has not been set to this view.
oc: La variabla correnta %s es pas estada assignada a aquesta vista.

en: A language of the resource
oc: Lenga de la ressorsa.

en: A loop %s variable has not been set to this view.
oc: La variabla en bocla %s es pas estada assignada a aquesta vista.

en: A name given to the resource
oc: Un nom donat a la ressorsa.

en: A new API key was successfully created.
oc: Una novèla clau d'API es estada creada amb succès.

en: A new version of Omeka is available for download.
oc: Una novèla version d'Omeka es disponibla al telecargament.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
oc: Una data o un periòde associat amb un eveniment dins lo cicle de vida de la ressorsa.

en: A related resource
oc: Una ressorsa derivada.

en: A related resource from which the described resource is derived
oc: Una referéncia a una ressorsa a partir de la quala la ressorsa descrita es estada derivada.

en: AND
oc: E

en: API Keys
oc: Clau d'API

en: Access denied.
oc: Accès refusat.

en: Activate
oc: Activar

en: Activate your account with the %s repository
oc: Activar vòstre compte pel site %s

en: Activation has been pending since %s.
oc: L'activacion es demorada en espèra dempuèi %s.

en: Active?
oc: Actiu ?

en: Add Another File
oc: Apondre un autre fichièr

en: Add Collection
oc: Apondre una colleccion

en: Add Element
oc: Apondre un element

en: Add Input
oc: Apondre una entrada

en: Add Item
oc: Apondre un contengut

en: Add Item Type
oc: Apondre un tipe de contengut

en: Add Link
oc: Apondre un ligam

en: Add New Files
oc: Apondre de fichièrs novèls

en: Add New User
oc: Apondre un novèl utilizaire

en: Add Tags
oc: Apondre de mots-claus

en: Add User
oc: Apondre un utilizaire

en: Add a Collection
oc: Apondre una colleccion

en: Add a Field
oc: Apondre un camp

en: Add a File
oc: Apondre un fichièr

en: Add a Link to the Navigation
oc: Apondre un ligam al menú

en: Add a User
oc: Apondre un utilizaire

en: Add a new collection
oc: Apondre una novèla colleccion

en: Add a new item
oc: Apondre un novèl contengut

en: Add an Item
oc: Apondre un contengut

en: Add an Item Type
oc: Apondre un tipe de contengut

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
oc: Apondre un novèl tèma en lo telecargant dempuèi lo <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">repertòri dels tèmas d'Omeka</a>, o <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">crear lo vòstre </a>!

en: Additional Creator
oc: Creator addicional

en: Admin
oc: Administrator

en: Admin Dashboard
oc: Tablèu de bòrd d'administracion

en: Admin Theme
oc: Tèma d'administracion

en: Admin Themes
oc:  Tèmas d'administracion

en: Administrator Email
oc: Adreça de messatjariá de l'administrator

en: Advanced Search (Items only)
oc: Recèrca avançada (contenguts solament)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
oc: Un còp l'API activada, las aplicacions poiràn afichar, percórrer, apondre, editar e suprimir los contenguts de vòstre site. L'afichatge dels contenguts protegits, tot coma l'apondon, l'edicion e la supression de contenguts, es protegit e necessita una clau d'autentificacion. Cada clau correspond a un utilizaire Omeka existent (e dispausa dels meteisses privilègis que l'utilizaire). Podètz crear las claus sus las %s paginas de modification dels utilizaires%s.

en: All %d items will be deleted.
oc: La totalitat dels %d va èsser suprimida.

en: All Tags
oc: Totes los mots-claus

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
oc: Totes los parametratges e los ligams personalizats seràn perduts. L'òrdre e los labèls seràn reïnicializats amb las valors per defaut d'Omeka.

en: All element texts must have a record type.
oc: Totes los elements textuals devon possedir un tipe d'enregistrament.

en: All items are in a collection.
oc: L'ensemble dels elements son dins una colleccion.

en: All navigation links must have URIs.
oc: Totes los ligams de navigacion devon aver una URI.

en: All navigation links must have different URIs.
oc: Totes los ligams de navigacion devon aver una URI diferenta.

en: Allowed File Extensions
oc: Extensions de fichièr autorizadas

en: Allowed File Types
oc: Formats de fichièr autorizats

en: Allowed HTML Attributes
oc: Atributs HTML autorizats.

en: Allowed HTML Elements
oc: Elements HTML autorizats

en: An account of the resource
oc: Una presentacion del contengut de la ressorsa.

en: An array of records is not available for the loop.
oc: Lo tablèu d'enregistraments es pas valable per aquesta bocla.

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
oc: Un element nomenat "%s" existís ja pel jòc d'elements "%s".

en: An entity primarily responsible for making the resource
oc: Una entitat principalament responsabla de la creacion de la ressorsa.

en: An entity responsible for making contributions to the resource
oc: Una entitat qu'a contribuit a la creacion del contengut de la ressorsa.

en: An entity responsible for making the resource available
oc: L'entitat responsabla de la difusion de la ressorsa.

en: An existing API key was successfully rescinded.
oc: Una clau d'API existenta es estada suprimida amb succès.

en: An invalid value was detected during record iteration.
oc: Una valor invalida es estada detectada pendent la procedura d'enregistrament.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
oc: Una referéncia non ambigüa a la ressorsa dins un contèxte donat.

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
oc: Sètz segur que volètz suprimir los contenguts seleccionats d'aqueste tipe de la basa de donadas ? Perdretz irremediablament totes los tèxtes relatius a aquestes elements.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
oc: Sètz segur que volètz desinstallar %s?

en: Are you sure?
oc: Sètz segur(a) que volètz efectuar aquesta accion ?

en: Authentication
oc: Autentificacion

en: Back to Log In
oc: Retorn a l'ecran de connexion

en: Batch Delete All Searched Items
oc: Suprimir per lòts totes los contenguts trobats

en: Batch Delete Items
oc: Contenguts en cors de supression

en: Batch Edit Items
oc: Edicion per lòt de contenguts

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
oc: Per contunhar l'installacion, las errors seguentas devon èsser corregidas :

en: Bibliographic Citation
oc: Referéncia bibliografica

en: Bit Depth
oc: Resolucion

en: Bitrate
oc: Debit

en: Browse All
oc: Percórrer tot

en: Browse Collections
oc: Percórrer las colleccions

en: Browse Item Types
oc: Percórrer los tipes de contengut

en: Browse Items
oc: Percórrer los contenguts

en: Browse Items by Tag
oc: Percórrer los contenguts per mot-clau

en: Browse Tags
oc: Percórrer los tags

en: Browse Users
oc: Percórrer los utilizaires

en: Browse by Tag
oc: Percórrer per mot-clau

en: By %s
oc: Per %s

en: Cancel
oc: Anullar

en: Cannot add an existing file to an item!
oc: Impossible d'apondre un fichièr existent a un contengut !

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
oc: Impossible d'associar la colleccion a un utilizaire pas enregistrat.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
oc: Impossible d'activar un utilizaire qu'existís pas.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
oc: Impossible de trobar un element amb un ID de '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
oc: Impossible de trobar un contengut amb l'ID %s !

en: Cannot find parent navigation page.
oc: Pòt pas trobar la pagina de navigacion parenta.

en: Cannot get the local path for a stored file.
oc: Impossible d'obténer lo camin local per un fichièr enregistrat.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
oc: Impossible de suprimir los elements d'un tipe de contengut qu'es pas persistent dins la basa de donadas !

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
oc: Impossible d'enregistrar l'element tèxte per un enregistrament qu’es pas encara persistent !

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
oc: Impossible d'associar un identificant a l'ensemble de metadonadas :  l'ensemble intitulat "%s" existís pas.

en: Capture Date
oc: Data de presa de vista

en: Capture Details
oc: Detalhs de la presa de vista

en: Capture Device
oc: Aparelh de presa de vista

en: Change History
oc: Istoric de las modificacions

en: Change Password
oc: Cambiar lo senhal

en: Changes will be applied to checked items.
oc: Los cambiaments seràn aplicats als contenguts seleccionats.

en: Channels
oc: Canals

en: Check box to show metadata elements with no text.
oc: Marcar la casa per afichar d'elements de metadonadas sens lo tèxte.

en: Check if you wish to delete selected items.
oc: Marcar se volètz escafar los contenguts seleccionats.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
oc: Precisatz l'òrdre d'afichatge dels ligams dins lo menú principal. Clicatz e fasètz lisar los ligams per los ordenar segon vòstra causida.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
oc: Marcatz aquesta casa se volètz autorizar lo transferiment de tot tipe de fichièr dins Omeka.

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
oc: Marcar aquesta zòna se volètz filtrar los elements HTML de la zòna de sasida.

en: Checked items will be deleted.
oc: Los contenguts marcats seràn suprimits.

en: Citation
oc: Citar aqueste document

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
oc: Clicar e desplaçar los elements segon l'òrdre d'afichatge causit. Clicar la sageta dreita per apondre de comentaris personalizats a las descripcions d'elements.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
oc: Clicar e depausar los fichièrs dins l'òrdre que volètz.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
oc: Clicatz sul boton "Indexar los enregistraments" per reïndexar vòstres enregistraments.

en: Collection
oc: Colleccion

en: Collection #%s
oc: Colleccion #%s

en: Collections
oc: Colleccions

en: Comment
oc: Comentari

en: Configurations apply to this theme only.
oc: Los reglatges s'aplican a aqueste tèma unicament.

en: Configure
oc: Configurar

en: Configure Plugin: %s
oc: Configurar lo plugin %s

en: Configure Theme
oc: Configurar lo tèma

en: Configure Theme: %s
oc: Configurar lo tèma : %s

en: Configure Your Site
oc: Configurar vòstre site

en: Confirm Delete
oc: Confirmatz la supression

en: Confirm your password.
oc: Confirmatz vòstre senhal.

en: Could not find file %s!
oc: Pòt pas trobar lo fichièr %s!

en: Could not load database resource!
oc: Impossible de cargar la ressorsa de la basa de donadas !

en: Coverage
oc: Cobèrta

en: Create a Password
oc: Crear un senhal

en: Current Page
oc: Pagina correnta

en: Current Password
oc: Senhal actual

en: Current Theme
oc: Tèma actual

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
oc: Personalizatz las descripcions dels elements çaijós. Per reorganizar los elements %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
oc: Seleccionar quines tipes d'enregistraments seràn recercats dins Omeka.

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Date
oc: Data

en: Date Added
oc: Data d'apondon

en: Date Modified
oc: Data de modificacion

en: Deactivate
oc: Desactivar

en: Default Superuser Account
oc: Compte per defaut del superutilizaire

en: Delete
oc: Suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Delete %s
oc: Suprimir %s

en: Delete Items
oc: Escafar los contenguts

en: Derivative Size Constraints
oc: Reglatges de las talhas d'imatges

en: Description
oc: Descripcion

en: Details
oc: Detalhs

en: Direct Links
oc: Ligam dirècte

en: Disable File Upload Validation
oc: Desactivar la validacion al moment del transferiment de fichièrs

en: Display Name
oc: Afichar lo nom

en: Display Settings
oc: Reglatges de l'afichatge

en: Documentation
oc: Documentacion

en: Duration
oc: Durada

en: Each option must have a unique name.
oc: Cada opcion deu aver un intitulat unic.

en: Edit
oc: Modificar

en: Edit Collection #%s
oc: Modificar la colleccion #%s

en: Edit Collections
oc: Editar las colleccions

en: Edit Element Set
oc: Editar lo jòc d'elements

en: Edit File #%s
oc: Modificar lo fichièr #%s

en: Edit Item #%s
oc: Modificar lo contengut #%s

en: Edit Item Type #%s
oc: Modificar lo tipe de contengut #%s

en: Edit Items
oc: Editar los contenguts

en: Edit User #%s
oc: Modificar l'utilizaire #%s

en: Edit this User
oc: Modificar aqueste utilizaire

en: Editing Tags
oc: Edicion de las mots-claus

en: Element Description
oc: Descripcion de l'element

en: Element Name
oc: Nom de l'element

en: Element Sets
oc: Jòcs de metadonadas

en: Element texts are not formatted correctly!
oc: Los tèxtes de l'element son pas formatats corrèctament !

en: Email
oc: Adreça de messatjariá

en: Email address is required.
oc: Lo camp adreça de messatjariá es obligatòri

en: Email is required.
oc: Lo camp adreça de messatjariá es obligatòri.

en: Embedded Metadata
oc: Metadonadas integradas

en: Enable API
oc: Activar l'API

en: Enable HTML Filtering
oc: Activar lo filtratge del HTML

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
oc: Activatz o desactivatz l'API en marcant / desmarcant la casa çaijós

en: Encryption
oc: Chiframent

en: Enter your email address to retrieve your password.
oc: Mercé de sasir vòstra adreça de messatjariá. Un ligam que permet de crear un novèl senhal vos serà mandat per e-mail.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
oc: Error al moment de la configuracion del plugin nomenat "%s". Manca config e/o config_form hook(s).

en: Exact match
oc: Correspondéncia exacta

en: Exif Array
oc: Tablèu de las donadas Exif

en: Exif String
oc: Cadena de las donadas Exif

en: Existing
oc: Existent

en: Fatal Error
oc: Error fatala

en: Featured
oc: Mes en avant

en: Featured Collection
oc: Colleccion mesa en avant

en: Featured Item
oc: Contengut mes en avant

en: Featured/Non-Featured
oc: Mes en avant / Pas mes en avant

en: Featured?
oc: Mes en avant ?

en: File
oc: Fichièr

en: File #%s
oc: Fichièr #%s

en: File History
oc: Istoric del fichièr

en: File Metadata
oc: Metadonadas del fichièr

en: File Size
oc: Talha del fichièr

en: File Type / OS
oc: Tipe de fichièr / OS

en: File Validation
oc: Validacion del fichièr

en: File must be valid before it can be associated with an item!
oc: Lo fichièr deu èsser valid abans que pòsca èsser associat a un contengut!

en: Filename
oc: Nom de fichièr

en: Files
oc: Fichièrs

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
oc: Los fichièrs pòdon pas èsser estacats a un contengut qu’es pas persistent dins la basa de donadas !

en: Filter Element Texts
oc: Filtrar los contenguts textuals

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
oc: Filtrar los contenguts textuals en marcant la casa çaijós. Un còp marcada, l'API respectarà los filtres suls elements e los contenguts textuals a afichar quand produirà las representacions d'element textual.

en: Find a File
oc: Trobar un fichièr

en: Forgot Password
oc: Senhal doblidat ?

en: Form Validation Errors
oc: Errors al moment de la validacion del formulari

en: Format (Legacy) Metadata
oc: Format de Metadonadas (Legacy)

en: Format Metadata
oc: Format de metadonadas

en: Fullsize
oc: Talha originala

en: Fullsize Image Size
oc: Talha dels grands imatges

en: Get started by adding your first collection.
oc: Debutar per la creacion de vòstra primièra colleccion

en: Get started by adding your first item.
oc: Començatz per apondre vòstre primièr contengut

en: Get support
oc: Obténer d'ajuda

en: Go to Home Page
oc: Anar a la pagina d'acuèlh

en: Go to search settings to select record types to use.
oc: Anar al parametratge de la recèrca per seleccionar los tipes d'enregistrament d'utilizar.

en: Go to the public site
oc: Anar sul site public

en: HTML Filtering
oc: Filtratge del HTML

en: Height
oc: Nautor

en: Hello %s. Your username is %s
oc: Bonjorn %s. Vòstre nom d'utilizaire es %s

en: Hide Details
oc: Amagar los detalhs

en: IPTC Array
oc: Tablèu IPTC

en: IPTC String
oc: Cadena IPTC

en: Identifier
oc: Identificant

en: If this does not help, try contacting the %s.
oc: Se aquò ajuda totjorn pas, ensajatz de contactar l'%s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
oc: Per totas las questions, se referir a <a href="http://omeka.org/codex">la documentacion Omeka</a> o daissatz un messatge suls <a href="http://omeka.org/forums">forums Omeka</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
oc: Se pensatz que deuriatz aver las autorizacions necessàrias per accedir a aqueste contengut, ensajatz de contactar l'%s

en: ImageMagick Directory Path
oc: Camin del repertòri de ImageMagick

en: Inactive users cannot log in to the site.
oc: Los utilizaires que lo compte es pas activat pòdon pas dobrir de session.

en: Index Records
oc: Indexar los enregistraments

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
oc: L'indexacion es lo mejan de collectar, analisar e emmagazinar de donadas per permetre de recèrcas rapidas e precisas. Omeka va indexar automaticament los documents a mesura que son enregistrats. Pasmens, i a de circonstàncias ont vòstres enregistraments son pas indexats ; per exemple, al moment de la mesa a jorn d'una version anteriora d'Omeka o aprèp un cambiament de parametratge per que los enregistraments pòscan èsser recercats.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
oc: Indexacion d'enregistraments. Aquesta accion pòt prene de temps. Podètz contunhar a administrar vòstre site.

en: Information about rights held in and over the resource
oc: Informacion suls dreits detenguts dins e sus la ressorsa.

en: Install
oc: Installar

en: Installation Error
oc: Error d'installacion

en: Installation Warning
oc: Avertiment d'installacion

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
oc: L'URL de l'entrada "%s" del menú es invalida : %s

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
oc: URL invalida per Omeka_Navigation_Page_Uri : %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
oc: Accion invalida al moment del cargament de la ressorsa.

en: Invalid activation code given.
oc: Còdi d'activacion invalid.

en: Invalid collection.
oc: Colleccion invalida.

en: Invalid current password
oc: Senhal invalid

en: Invalid element ID.
oc: L'ID de l'element es invalid.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
oc: Donadas d'element invalidas. Per apondre d'elements, vos cal siá passar d'objèctes d'element, siá un tablèu de metadonadas d'element.

en: Invalid element set.
oc: Lo jòc d'elements es pas valid.

en: Invalid email address
oc: Adreça de messatjariá invalida.

en: Invalid email address given.
oc: L'adreça de messatjariá es pas valida.

en: Invalid form submission.
oc: Mandadís invalid del formulari.

en: Invalid format given for email address.
oc: Lo format de l'adreça de messatjariá indicada es pas valid.

en: Invalid hostname given for email address.
oc: Lo nom d'òste de l'adreça de messatjariá indicada es pas valid.

en: Invalid item type.
oc: Tipe de contengut invalid.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
oc: Paramètre invalid. La foncion hasElement necessita siá un objècte d'element siá un identificant d'element per determinar se un tipe de contengut a un element.

en: Invalid record ID.
oc: L'ID de l'enregistrament es invalid.

en: Invalid record passed while getting record URL.
oc: Ressorsa demandada invalida al moment del cargament de l'URL.

en: Invalid return value while getting record URL.
oc: Valor tornada invalida al moment del cargament de la ressorsa.

en: Invalid search type given!
oc: Tipe de recèrca provesida invalid.

en: Invalid tagType given.
oc: Tipe de balisa donat invalid

en: Item
oc: Contengut

en: Item #%s
oc: Contengut #%s

en: Item Metadata
oc: Metadonadas del contengut

en: Item Type
oc: Tipe de contengut

en: Item Type #%s
oc: Tipe de contengut #%s

en: Item Type Elements
oc: Elements dels tipes de contenguts

en: Item Type Information
oc: Informacion sul tipe de contengut

en: Item Type Metadata
oc: Metadonadas del tipe del contengut

en: Item Types
oc: Tipes de contengut

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
oc: Lo tipe de contengut conten pas cap d'element amb l'identificant  %s !

en: Items
oc: Contenguts

en: Items Per Page (admin)
oc: Nombre de contenguts per pagina (administracion)

en: Items Per Page (public)
oc: Nombre de contenguts per pagina (site public)

en: Key
oc: Clau

en: Keyword
oc: Mot-Clau

en: Label
oc: Labèl

en: Language
oc: Lenga

en: Last IP
oc: Darrièra IP

en: Last accessed
oc: Darrièra utilizacion

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
oc: Limit del nombre de contenguts afichats per pagina dins l'interfàcia d'administracion.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
oc: Limit del nombre de contenguts afichats per pagina dins l'interfàcia publica.

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
oc: Limit del nombre de resultats afichats per pagina dins l'interfàcia d'administracion.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
oc: Limit del nombre de contenguts afichats per pagina dins l'interfàcia public.

en: List of allowed HTML attributes in form input
oc: Lista dels atributs HTML autorizats dins los formularis

en: List of allowed HTML elements in form input
oc: Lista dels elements HTML autorizats dins los formularis

en: List of allowed MIME types for file uploads
oc: Lista dels tipes MIME autorizats al moment del transferiment de fichièrs.

en: List of allowed extensions for file uploads
oc: Lista de las extensions autorizadas pels cargaments de fichièr

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
oc: Lista dels mots-claus a apondre a totes los contenguts seleccionats, separats per %s.

en: Log In
oc: Se Connectar

en: Log Out
oc: Se desconnectar

en: Login information incorrect. Please try again.
oc: Informacions de connexion incorrèctas. Mercé d'ensajar tornamai.

en: Lost your password?
oc: Senhal doblidat ?

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Manage Site
oc: Administrar lo site

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
oc: Constrenta maximala de la talha dels grands imatges (en pixèls)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
oc: Constrenta de talha maximum dels imatges (en pixèls).

en: Maximum number of API results displayed per page.
oc: Nombre maximum d'elements per pagina afichats per l'API

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
oc: Constrenta maximala de la talha de las vinhetas carradas (en pixèls)

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
oc: Talha maximala de las vinhetas carradas (en pixèls)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
oc: Constrenta maximala de la talha de las miniaturas (en pixèls)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
oc: Constrenta de talha maximum de las miniaturas (en pixèls).

en: Mime Type
oc: Tipe Mime

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
oc: Vos cal especificar un tipe de transferiment al moment de l'apondon de fichièrs a un contengut !

en: Name
oc: Nom

en: Name as it should be displayed on the site
oc: Nom que serà afichat sul site

en: Name of element set must be unique.
oc: Lo nom de l'ensemble de metadonadas deu èsser unic.

en: Name of element set must not be empty.
oc: Lo nom de l'ensemble de metadonadas deu pas èsser void.

en: Names of plugins must not be blank
oc: Los Intitulats de las extensions pòdon pas èsser voids.

en: Narrow by Specific Fields
oc: Restréner a de camps particuliers

en: Navigation
oc: Menú

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
oc: Es impossible de suprimir una entrada de menú que possedís una entrada permanenta coma sosmenú.

en: New
oc: Novèl

en: New Password
oc: Novèl senhal

en: New key label
oc: Novèl libellat de clau

en: New password must be at least %min% characters long.
oc: Lo senhal deu comportar al mens %min% caractèrs.

en: New password must be entered.
oc: Un novèl senhal deu èsser provesit.

en: New password must be typed correctly twice.
oc: Lo novèl senhal deu èsser picat corrèctament un segond còp.

en: Next Item
oc: Contengut precedent

en: Next Item &rarr;
oc: Contengut seguent &rarr;

en: Next Page
oc: Pagina seguenta

en: No
oc: Non

en: No Collection
oc: Pas cap de colleccion

en: No Tags
oc: Pas cap de mot-clau

en: No contributors
oc: Pas cap de contributors

en: No contributors.
oc: Pas cap de contributors.

en: No featured collections are available.
oc: Cap de colleccion es pas mesa en avant.

en: No featured items are available.
oc: Cap de contengut es pas mes en avant.

en: No plugin name given.
oc: Cap de nom d'extension indicat.

en: No recent items available.
oc: Cap de contengut recent pas disponible.

en: No tags are available.
oc: Cap de mot-clau es pas disponible.

en: Not Featured
oc: Pas mes en avant

en: Not Public
oc: Non public

en: OR
oc: O

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Omeka Admin
oc: Administracion d'Omeka

en: Omeka Atom Feed
oc: Flux Atom Omeka

en: Omeka Image File
oc: Fichièr imatge Omeka

en: Omeka Legacy File
oc: Fichièr ereitat de l'esquèma Omeka

en: Omeka RSS Feed
oc: Flux RSS Omeka

en: Omeka Video File
oc: Fichièr Omeka de tipe Vidèo

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
oc: Omeka a rencontrat una error al moment de la mesa a jorn de vòstra installacion.

en: Omeka has encountered an error
oc: Omeka a rencontrat una error

en: Omeka has upgraded successfully.
oc: Omeka es estat mes al nivèl amb succès.

en: Omeka is installed.
oc: Omeka es installat

en: Omeka requires PHP version %1$s or higher, but this server is running PHP version %2$s. Please update the installed version of PHP and try again.
oc: Omeka requerís la version %1$s de PHP o superiora mas aqueste servidor utiliza la version %2$s. Metètz a jorn la version installada de PHP e ensajatz tornamai.

en: Only Featured Items
oc: Solament los contenguts meses en avant

en: Only Non-Featured Items
oc: Solament los contenguts pas meses en avant

en: Only Non-Public Items
oc: Contenguts reservats solament.

en: Only Public Items
oc: Contenguts publics solament.

en: Original Filename
oc: Nom original del fichièr

en: Output Formats
oc: Formats de sortida

en: Page
oc: Pagina

en: Page 1
oc: Pagina 1

en: Page 2
oc: Pagina 2

en: Page 3
oc: Pagina 3

en: Page 4
oc: Pagina 4

en: Page 5
oc: Pagina 5

en: Page 6
oc: Pagina 6

en: Page not found.
oc: Pagina pas trobada.

en: Pagination
oc: Paginacion

en: Password
oc: Senhal

en: Password cannot be empty.
oc: Lo senhal pòt pas èsser void

en: Password changed!
oc: Senhal modificat !

en: Password is required.
oc: Lo camp senhal es obligatòri

en: Password must be at least 6 characters long.
oc: Lo senhal deu comportar al mens 6 caractèrs.

en: Password: The passwords do not match.
oc: Senhal: los senhals sasits correspondon pas

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
oc: Lo camin d'accès al plugin.ini per "%s" es pas valid.

en: Pick this type
oc: Seleccionar aqueste tipe

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
oc: Mercé de salvar vòstra basa de donadas abans de procedir a la mesa a nivèl.

en: Please check your email for a link to reset your password.
oc: Consultar vòstra messatjariá per fin d'i trobar lo ligam que vos permetrà de reïnicializar vòstre senhal.

en: Please follow this link to reset your password:
oc: Mercé de seguir aqueste ligam per reïnicializar vòstre senhal:

en: Please restore from your database backup and try again.
oc: Mercé de restablir vòstra basa de donadas dempuèi un salvament e d'ensajar tornamai.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
oc: L'extension deu aver un nom de repertòri valid abans d'èsser installada.

en: Plugins
oc: Extensions

en: Post Processing
oc: Tractament

en: Powered by Omeka
oc: Propulsat per Omeka

en: Prev Item
oc: Contengut seguent

en: Previous Page
oc: Pagina precedenta

en: Private
oc: Reservat

en: Producer
oc: Productor

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
oc: Fièrament propulsat per <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public Site
oc: Site public

en: Public/Non-Public
oc: Public / Reservat

en: Publisher
oc: Editor

en: Query type:
oc: Tipe de requèsta :

en: Query:
oc: Requèsta :

en: Quick Filter
oc: Filtre rapid

en: Re-type the Password
oc: Sasissètz tornamai vòstre senhal

en: Real Name is required.
oc: Lo nom vertadièr es requesit.

en: Recent Collections
oc: Colleccions recentas

en: Recent Items
oc: Contenguts recents

en: Recently Added Items
oc: Contenguts aponduts recentament

en: Record Type
oc: Tipes d'enregistrament

en: Record Types
oc: Tipes d'enregistrament

en: Record types:
oc: Tipes d'enregistrament :

en: Relation
oc: Relacion

en: Remember Me?
oc: Se remembrar de ieu

en: Remove
oc: Levar

en: Remove field
oc: Suprimir lo camp

en: Remove?
oc: Levar ?

en: Render Details
oc: Detalhs del rendut

en: Render Device
oc: Periferic de rendut

en: Repeat New Password
oc: Resasir lo novèl senhal

en: Rescind
oc: Suprimir

en: Researcher
oc: Cercaire

en: Resend Activation Email
oc: Renviar lo corrièr electronic d'activacion

en: Reset Navigation
oc: Reïnicializar la navigacion

en: Restore Default Attributes
oc: Restablir los atributs per defaut

en: Restore Default Elements
oc: Restablir los elements per defaut

en: Restore Default Extensions
oc: Restablir las extensions per defaut

en: Restore Default Types
oc: Restablir los tipes per defaut

en: Results Per Page (admin)
oc: Resultats per pagina (admin)

en: Results Per Page (public)
oc: Resultats per pagina (public)

en: Results per Page
oc: Resultats per pagina

en: Return to Dashboard
oc: Retorn al tablèu de bòrd

en: Rights
oc: Dreits

en: Role
oc: Ròtle

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
oc: Los ròtles determinan las permissions qu'a l'utilizaire. Veire <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentacion</a> per mai de detalhs.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
oc: Flux Rss2.0 pas trobat !

en: SQL error in migration:
oc: Error SQL al moment de la migracion :

en: Sample Rate
oc: Escandalhatge

en: Save Changes
oc: Salvar los cambiaments

en: Save Password
oc: Enregistrar lo senhal

en: Screenshot for %s Theme
oc: Apercebut del tèma %s

en: Search
oc: Recèrca

en: Search By Collection
oc: Recèrca per colleccion

en: Search By Tags
oc: Recèrca per mots-claus

en: Search By Type
oc: Recèrca per tipe de contengut

en: Search By User
oc: Recèrca per utilizaire

en: Search Field
oc: Zòna de recèrca

en: Search Items
oc: Recèrca de contenguts

en: Search Joiner
oc: Juntura de requèsta

en: Search Record Types
oc: Tipes d'enregistraments recercats

en: Search Terms
oc: Tèrmes recercats

en: Search Type
oc: Tipe de recèrca

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
oc: Recèrca per interval d'identificants (exemple: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
oc: Recèrca per mots-claus

en: Search for items
oc: Recèrcas de contenguts

en: Search only these record types:
oc: Recèrca solament sus aquestes tipes d'enregistraments :

en: Search users
oc: Cercar un utilizaire

en: Search using this query type:
oc: Recèrca utilizant aqueste tipe de requèsta :

en: Security
oc: Seguretat

en: Select Below
oc: Causir çaijós

en: Select Below
oc: Causir çaijós

en: Select a Homepage
oc: Seleccionar una pagina d'acuèlh

en: Select all rows
oc: Sleccionar totas las linhas

en: Select item "%s"
oc: Seleccionar lo contengut "%s"

en: Separate tags using this character or string.
oc: Separatz los mots-claus en utilizant aqueste caractèr o aquesta cadena de caractèr.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
oc: Separatz los mots-claus en utilizant aqueste caractèr o una cadena de caractèrs. Siatz prudent en modificant aqueste paramètre. Corrètz la risca de devesir de mots-claus que contenon l'ancian delimitador.

en: Separate tags with %s
oc: Separar los mots-claus per %s

en: Settings
oc: Paramètres

en: Show Details
oc: Mostrar los detalhs

en: Show Element Set Headings
oc: Afichar las entèstas del jòc d'elements

en: Show Empty Elements
oc: Mostrar los elements voids

en: Site Author Information
oc: Informacion sus l'autor del site

en: Site Copyright Information
oc: Informacion de Copyright del site

en: Site Description
oc: Descripcion del site

en: Site Settings
oc: Paramètres del site

en: Site Title
oc: Títol del site

en: Skip to main content
oc: Passar al contengut principal

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
oc: Qualques contenguts son pas estats suprimits perque avètz pas la permission d'o far.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
oc: O planhèm, avètz pas las autorizacions necessàrias per accedir al contengut d'aquesta pagina.

en: Sort by:
oc: Triar per :

en: Source
oc: Font

en: Square Thumbnail
oc: Vinheta "carrat"

en: Square Thumbnail Size
oc: Talha de las vinhetas carradas

en: Subject
oc: Subjècte

en: Submit
oc: Sometre

en: Success!
oc: Succès !

en: Support Forums
oc: Forums de supòrt

en: System Information
oc: Informacions sistèma

en: Tag Delimiter
oc: Delimitador dels mots-claus

en: Tags
oc: Mots-claus

en: Tags must be given a name.
oc: Los mots-claus devon aver un intitulat.

en: Test
oc: Tèst

en: That name is already taken for this tag.
oc: Aqueste intitulat es ja utilizat per aqueste mot-clau.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
oc: Lo camp "%s" conten al mens una valor invalida !

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
oc: L'extension "%s" deu èsser installada e obténer de novèls fichièrs per la mesa a jorn.

en: The %s plugin has already been installed.
oc: L'extension "%s" es ja estada installada !

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
oc: L'extension "%s es plan estada activada mas a pas pogut èsser cargada :

en: The %s plugin was successfully activated!
oc: L'extension "%s" es plan estada activada !

en: The %s plugin was successfully configured!
oc: L'extension "%s" es plan estada configurada !

en: The %s plugin was successfully deactivated!
oc: L'extension %s es plan estada desactivada !

en: The %s plugin was successfully installed!
oc: L'extension "%s" es plan estada installada !

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
oc: L'extension %s es plan estada desinstallada !

en: The %s plugin was successfully upgraded!
oc: L'extension %s es plan estada mesa a jorn !

en: The API configuration was successfully changed!
oc: La configuration de l'API es estada modificada amb succès !

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
oc: Lo jòc de camps de metadonadas Dublin Core es comun a totes los enregistraments jos Omeka notadament los contenguts, los fichièrs e las colleccions. Per mai d'informacion, consultatz http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
oc: Lo camin d'accès al repertòri d'ImageMagick es pas bon.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
oc: Lo repertòri ont se tròba ImageMagick es pas estat indicat. Cap d'imatge derivat poirà pas èsser creat. Se volètz qu'Omeka ne pòsca generar, mercé d'indicar la localizacion.

en: The ImageMagick directory path works.
oc: Lo camin d'accès al repertòri d'ImageMagick es bon.

en: The appearance settings have been updated.
oc: Los paramètres d'afichatge son estats meses a jorn.

en: The collection "%s" was successfully added!
oc: La colleccion "%s" es plan estada aponduda !

en: The collection "%s" was successfully changed!
oc: La colleccion "%s" es plan estada modificada!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
oc: La colleccion "%s" es plan estada suprimida!

en: The collection #%s was successfully added!
oc: La colleccion #%s es estada aponduda amb succès !

en: The collection #%s was successfully changed!
oc: La colleccion #%s es estada modificada amb succès !

en: The collection #%s was successfully deleted!
oc: La colleccion #%s es estada suprimida amb succès !

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
oc: Lo camin cap a PHP (%s) tal coma es configurat punta pas cap al binari PHP-CLI.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
oc: Lo camin cap a PHP (%s) tal coma es configurat es invalid.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
oc: Lo camin d'accès a PHP (%s) punta cap a un binari PHP-CLI que la version n'es invalida (%s)

en: The description of the item type.
oc: La descripcion del tipe de contengut.

en: The element name must not be empty.
oc: Lo nom de l'element deu pas èsser void.

en: The element set was successfully changed!
oc: Lo jòc d'elements es estat modificat amb succès !

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
oc: Lo format de fichièr, lo tipe de supòrt o las dimensions de la ressorsa.

en: The file was successfully deleted.
oc: Lo fichièr es plan estada suprimit.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
oc: L'error seguenta s'es produita pendent l'activacion de l'extension %s :

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
oc: L'error seguenta s'es produita pendent la desactivacion de l'extension %s :

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
oc: L'error seguenta s'es produita pendent l'installacion de l'extension %s :

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
oc: L'error seguenta s'es produita pendent la desinstallacion de l'extension %s  :

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
oc: L'error seguenta s'es produita pendent la mesa a jorn de l'extension %s :

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
oc: Los problèmas seguents afectaràn pas l'installacion, mas pòdon perturbar lo foncionament d'Omeka :

en: The general settings have been updated.
oc: Los paramètres generals son plan estats meses a jorn.

en: The item "%s" was successfully added!
oc: L'element "%s" es estat apondut amb succès !

en: The item "%s" was successfully changed!
oc: L'element "%s" es estat modificat amb succès !

en: The item "%s" was successfully deleted!
oc: L'element "%s" es estat suprimit amb succès !

en: The item #%s was successfully added!
oc: L'element #%s es estat apondut amb succès !

en: The item #%s was successfully changed!
oc: L'element #%s es estat modificat amb succès !

en: The item #%s was successfully deleted!
oc: L'element #%s es estat suprimit amb succès !

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
oc: Lo tipe de contengut "%s" es plan estat creat ! Ara, podètz apondre de contengut a aqueste novèl tipe.

en: The item type "%s" was successfully added.
oc: Lo tipe d'element "%s" es estat apondut amb succès.

en: The item type "%s" was successfully updated.
oc: Lo tipe d'element "%s" es estat mes a jorn amb succès.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
oc: Aqueste tipe de contengut pòt pas conténer mai d'un "%s" element.

en: The item type elements were successfully changed!
oc: Los elements dels tipes de contenguts son estats modificats amb succès !

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
oc: Ensemble de metadonadas pels Tipes de Contengut, conten los elements de totes los tipes de contengut integrats per defaut a Omeka mai los creats per l'administrator.

en: The item type name must be unique.
oc: Lo nom del tipe de contengut deu èsser unic.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
oc: Lo nom del tipe de contengut deu comportar entre %1$s e %2$s caractèrs.

en: The items were successfully changed!
oc: Los contenguts son plan estats modificats !

en: The items were successfully deleted!
oc: Los elements son estats suprimits amb succès !

en: The maximum file size is %s.
oc: La talha maximum del fichièr es de %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
oc: Ensemble de metadonadas qu'es estat inclús dins la taula `files_images` dins las versions precedentas d'Omeka. Aqueles elements son comuns a totes los fichièrs imatge.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
oc: Ensemble de metadonadas qu'es estat inclús dins la taula `files_video` dins las versions precedentas d'Omeka. Aqueles elements son comuns a totes los fichièrs vidèo.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
oc: Ensemble de metadonadas addicionalas al Dublin Core qu'es estat inclús dins la taula `files` dins las versions precedentas d'Omeka. Aqueles elements son comuns a totes los fichièrs Omeka. Aqueste ensemble pòt venir obsolèt dins las versions venentas d'Omeka.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
oc: Lo metòde utilizat per accedir a aquesta URL (%s) es pas valid.

en: The name of the item type.
oc: Lo nom del tipe del contengut.

en: The nature or genre of the resource
oc: La natura o lo genre de la ressorsa.

en: The navigation settings have been reset.
oc: Los paramètres de navigacion son estats reïnicializats.

en: The navigation settings have been updated.
oc: Los paramètres del menú de navigacion son estats meses a jorn.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
oc: Los paramètres del menú de navigacion son pas estats salvats a causa d'una valor mancanta o invalida. Totas las valors modificadas son estadas restablidas.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
oc: La pagina deu èsser normalizada e aver un uid valid.

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
oc: Lo contenidor parent deu èsser un element de navigacion o alara una sospagina eissida d'un element de navigacion.

en: The plugin %s must be installed.
oc: L'extension %s deu èsser installada.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
oc: L'extension es introbabla dins lo repertòri "%s" !

en: The query searched 1 item and returned no results. | The query searched %s items and returned no results.
oc[0]: La requèsta a percorrut 1 contengut e a pas tornat cap de resultat.
oc[1]: La requèsta a percorrut %s contenguts e a pas tornat cap de resultat.

en: The security settings have been updated.
oc: Los paramètres de seguretat son plan estats meses a jorn.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
oc: La portada espaciala o temporala de la ressorsa, o la juridiccion per la quala la ressorsa es pertinenta.

en: The theme has been successfully changed.
oc: Lo tèma es estat cambiat amb succès.

en: The theme settings were successfully saved!
oc: Lo tèma es estat enregistrat amb succès!

en: The topic of the resource
oc: Lo subjècte de la ressorsa.

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
oc: L'utilizaire "%s" es estat apondut, mas lo mail d'activacion a pas pogut èsser mandat.

en: The user "%s" was successfully added!
oc: L'utilizaire "%s" es estat apondut amb succès!

en: The user "%s" was successfully deleted!
oc: L'utilizaire "%s" es estat suprimit amb succès!

en: The user %s was successfully changed!
oc: L'utilizaire "%s" es estat modificat amb succès !

en: The user must be assigned a role.
oc: Un ròtle deu èsser assignat a l'utilizaire.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
oc: L'identificant "%1$s" deu comportar entre %2$s e %3$s caractèrs.

en: Themes
oc: Tèmas

en: There are currently no items within this collection.
oc: Actualament, i a pas de contenguts dins aquesta colleccion.

en: There are no collections on this page.
oc: I a pas de colleccions sus aquesta pagina.

en: There are no elements.
oc: I a pas d'elements.

en: There are no files for this item yet.
oc: Cap de fichièr es pas encara estat apondut a aqueste Contengut.

en: There are no recently added items.
oc: I a pas de contenguts aponduts recentament.

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
oc: I a pas de mots-claus a afichar. D'en primièr, vos cal etiquetar certans contenguts.

en: There are too few values in the element ordering array.
oc: I a pas pro de valors dins lo tablèu classat d'elements.

en: There are too many values in the element ordering array.
oc: I a tròp de valors dins lo tablèu classat d'elements.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
oc: I a pas d'element "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
oc: I aviá una error sul formulari. Ensajatz tornamai.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
oc: I aviá una entrada invalida sul formulari. Ensajatz tornamai.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
oc: Mantuna error son estadas trobadas pendent la somission de vòstre formulari. Mercé de modificar e de sometre tornamai.

en: This email address is already in use.
oc: Aquesta adreça de messatjariá es ja utilizada.

en: This email address is invalid.
oc: Aquesta adreça de messatjariá es pas valida.

en: This is not a valid plugin.
oc: Es pas una extension valida

en: This migration should have been run previously (should not run again).
oc: Aquesta migracion es estada executada precedentament (deuriá pas èsser reaviada).

en: This migration should not be run.
oc: Aquesta migracion deu pas èsser executada.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
oc: Aqueste tèma necessita una novèla version d'Omeka (%s).

en: This username is already in use.
oc: Aqueste identificant es ja enregistrat.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
oc: Aquesta version de %1$s necessita al mens la version %2$s d'Omeka per foncionar.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
oc: Aquesta accion suprimirà lo tipe d'element "%s" mas suprimirà pas los elements assignats a aqueste tipe. Los elements que son assignats a aqueste tipe d'element perdràn totas las metadonadas pròprias a aqueste tipe.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
oc: Aquesta accion suprimirà la colleccion "%s" e las metadonadas associadas. Aquò suprimirà pas los contenguts d'aquesta colleccion, mas suprimirà la referéncia a la colleccion per cada contengut.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
oc: Aquesta accion suprimirà la colleccion "%s" e las metadonadas associadas. Aquò suprimirà pas los contenguts d'aquesta colleccion, mas suprimirà la referéncia a la colleccion per cada contengut.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
oc: Aquesta accion suprimirà l'ensemble de metadonadas. Los contenguts perdràn totas las metadonadas que son especificas a aqueste ensemble.

en: This will delete the file and its associated metadata.
oc: Aquesta accion suprimirà los fichièrs e las metadonadas associadas.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
oc: Aquesta accion suprimirà l'element "%s" e sas metadonadas associadas. Aquò suprimirà tanben totas las metadonadas de fichièrs e de fichièr ligadas a aqueste element.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
oc: Aquesta accion suprimirà l'element #%s e sas metadonadas associadas. Aquò suprimirà tanben totas las metadonadas de fichièrs e de fichièr ligadas a aqueste element.

en: Thumbnail
oc: Vinheta

en: Thumbnail Size
oc: Talha de las miniaturas

en: Title
oc: Títol

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
oc: Per crear una clau d'API, sasissètz çaijós un libellat per aquesta clau. Per exemple, descrivètz dins quina tòca aquesta clau serà utilizada. Aquesta clau aurà las meteissas autorizacions que vos, prenètz-ne suènh coma se èra vòstre senhal.

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
oc: Per suprimir un mot-clau, clicar la crotz. La supression d'un mot-clau suprimirà pas los contenguts etiquetats.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
oc: Per editar l'intitulat del mot-clau, clicar sus son nom e lo modificar, validar puèi amb la tòca "Entrar". Per abonar una edicion, sufís de picar la tòca ESC o de clicar endacòm mai que sul mot-clau.

en: To view all items with a tag, click the number.
oc: Per visualizar totes los contenguts amb un mot-clau, clicar sus la chifra.

en: Total Items
oc: Nombre total de contenguts

en: Total Number of Items
oc: Nombre total de contenguts

en: Transcriber
oc: Transcriptor

en: Type
oc: Tipe

en: Type Metadata
oc: Tipe de metadonadas

en: Type Name
oc: Nom del tipe

en: Typed passwords do not match.
oc: Los senhals provesits correspondon pas.

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
oc: Impossible de reïnicializar lo senhal. Mercé de verificar qu'aquesta informacion es corrècta e de contactar l'administrator se necessari.

en: Undo
oc: Desfar

en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: Uninstall Plugin: %s
oc: Desinstallar lo plugin %s

en: Update API Keys
oc: Mesa a jorns de las claus de l'API

en: Upgrade
oc: Metre a jorn

en: Upgrade Database
oc: Metre a jorn la basa de donadas

en: Upgrade Your Omeka Database
oc: Metre a jorn la basa de donadas Omeka

en: Upgrade to %s
oc: Metre a nivèl cap a  %s

en: Use HTML
oc: Utilizar lo HTML

en: Use this theme
oc: Utilizar aqueste tèma

en: User #%s
oc: Utilizaire #%s

en: User Activation
oc: Activacion de l'utilizaire

en: User activation email could not be sent.
oc: Lo corrièl d'activacion a pas pogut èsser mandat.

en: User activation email has been sent.
oc: Un corrièl d'activacion del compte es estat mandat

en: User is not allowed to delete selected items.
oc: L'utilizaire es pas autorizat a suprimir de contenguts.

en: User is not allowed to edit selected items.
oc: L'utilizaire es pas autorizat a modificar los contenguts seleccionats.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
oc: L'utilizaire es pas autorizat a modificar l'estatut de mesa en avant dels contenguts.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
oc: L'utilizaire es pas autorizat a modificar la visibilitat dels contenguts.

en: User is not allowed to tag selected items.
oc: L'utilizaire es pas autorizat a apondre de mots-claus als contenguts seleccionats.

en: User may not change permissions to super-user
oc: L'utilizaire pòt pas cambiar las permissions d'un superutilizaire

en: User may not change roles.
oc: L'utilizaire pòt pas modificar los ròtles.

en: Username
oc: Identificant

en: Username cannot be empty.
oc: L'Identificant pòt pas èsser void

en: Username is required.
oc: Lo camp identificant es obligatòri.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
oc: Lo nom d'utilizaire pòt pas depassar 30 caractèrs. Espacis interdits.

en: Username must be at least %min% characters long.
oc: L'Identificant deu èsser superior a %min% caractèrs.

en: Username must be at most %max% characters long.
oc: L'Identificant deu èsser inferior a %max% caractèrs.

en: Users
oc: Utilizaires

en: View
oc: Visualizar

en: View All
oc: Veire tot

en: View All Collections
oc: Veire totas las colleccions

en: View All Items
oc: Veire totes los contenguts

en: View File Metadata
oc: Veire las metadonadas del fichièr

en: View Public Page
oc: Veire la pagina publica

en: View the items in %s
oc: Veire los contenguts dins %s

en: Watermark
oc: Filigran

en: Welcome!
oc: Benvenguda !

en: Welcome, %s
oc: Benvenguda %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
oc: Espaci interdit. Sols aquestes caractèrs especials pòdon èsser utilizats : %s

en: Width
oc: Largor

en: Would you like to %s?
oc: Volètz %s?

en: Yes
oc: Òc

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
oc: Òc, vòli desinstallar aquesta extension.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
oc: Avètz pas installat cap d'extension. Apondètz-ne una dins lo repertòri "Plugins" per las veire listadas aicí.

en: You do not have permission to access this page.
oc: Dispausatz pas de las autorizacions necessàrias per accedir al contengut d'aquesta pagina.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
oc: Una novèla version de l'extension %s es disponibla. Mercé de proceder a la mesa a jorn.

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
oc: Avètz modificat d'enregistraments indexats per Omeka. Reïndexatz los enregistraments en utilizant lo formulari seguent.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
oc: Avètz causit un tèma illegal. SVP seleccionatz un autre tèma.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
oc: Avètz pas de clau d'API. Utilizatz lo formulari çaijós per ne crear una.

en: You have no collections.
oc: Avètz pas de colleccions

en: You have no items.
oc: Avètz pas de contenguts.

en: You may now log in to Omeka.
oc: Ara, vos podètz connectar a Omeka.

en: You must choose some items to batch edit.
oc: Vos cal causir certans contenguts per una edicion per lòts.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
oc: Mercé de confirmar la desinstallacion abans de contunhar.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
oc: Vos cal utilizar un autre metòde per accedir aqueste URL. Se avètz atent aquesta pagina en seguent un ligam o en clicant sus un boton dins Omeka, mercé de contactar %s

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
oc: Avètz ensajat d'accedir a una pagina que semble pas existir. aquò arriba de còps. Trobaretz çai-jós un resumit dels contenguts, colleccions e exposicions d'aqueste site.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
oc: Vòstra basa de donadas Omeka es pas compatibla amb la version actuala d'Omeka.

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
oc: Vòstre compte pel site %s es estat creat. Clicatz sul ligam seguent per activar vòstre compte :

en: Your query returned no results.
oc: Vòstra recèrca a pas tornat cap de resultat

en: [%s] Reset Your Password
oc: [%s] Reïnicializar vòstre senhal

en: [Default]
oc: [Defaut]

en: [Untitled]
oc: [SensTítol]

en: [Untitled] #%s
oc: [Sens títol] #%s

en: [no text]
oc: [pas cap de tèxte]

en: accessed %1$s, %2$s.
oc: consultat lo %1$s, %2$s.

en: by %s
oc: per %s

en: collection | collections
oc[0]: colleccion
oc[1]: colleccions

en: contains
oc: conten

en: does not contain
oc: conten pas

en: does not match
oc: correspond pas a

en: edit a specific item type
oc: editatz un tipe de contengut especific

en: ends with
oc: s'acaba amb

en: inactive
oc: inactiu

en: is empty
oc: es void

en: is exactly
oc: es exactament

en: is not empty
oc: es pas void

en: is not exactly
oc: es pas exactament

en: item | items
oc[0]: contengut
oc[1]: contenguts

en: items selected
oc: contenguts seleccionats

en: matches
oc: correspond a

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
oc: deu pas depassar los 30 caractèrs, sens espaci

en: must be at least 6 characters
oc: deu comportar al mens 6 caractèrs

en: or
oc: o

en: plugin | plugins
oc[0]: extension
oc[1]: extensions

en: refine your search
oc: Afinar vòstra recèrca

en: required field
oc: Camp requesit

en: site administrator
oc: administrator del site

en: starts with
oc: comença per

en: tag | tags
oc[0]: mot-clau
oc[1]: mots-claus

en: theme
oc: tèma

en: user | users
oc[0]: utilizaire
oc[1]: utilizaires
