Omeka - en to pl translation catalogue (628 entries)

en: %1$s and %2$s
pl: %1$s i %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
pl: %1$s wymaga zainstalowania, aktywowania i załadowania  następujących wtyczek: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
pl: %1$s, %2$s i %3$s

en: %s bytes
pl: %s bajtów

en: %s et al.
pl: %s i inni.

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
pl: %s nie ma klucza API. W celu stworzenia nowego klucza użyj formularza powyżej.

en: %s is not a valid URL.
pl: Nieprawidłowy link: %s

en: %s of %s
pl: %s z %s

en: &larr; Previous Item
pl: &larr; Poprzednia

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
pl: Nazwa „%s” jest już zajęta. Wybierz inną.

en: '%s' is an invalid special value.
pl: '%s' jest niepoprawną wartością specjalną.

en: (%s total)
pl: (ogółem %s)

en: (Lost your password?)
pl: (Zapomniałeś hasła?)

en: (Private)
pl: (Prywatny)

en: 403 Page Forbidden
pl: 403 Dostęp zabroniony

en: 403: Forbidden
pl: 403: Dostęp zabroniony

en: 404 Page Not Found
pl: 404 Nie znaleziono strony

en: 404: Page Not Found
pl: 404: Nie znaleziono strony

en: 405 Method Not Allowed
pl: 405 Niedozwolona metoda

en: 405: Method Not Allowed
pl: 405: Niedozwolona metoda

en: A language of the resource
pl: Język zasobu

en: A name given to the resource
pl: Nazwa zasobu

en: A new API key was successfully created.
pl: Utworzono nowy klucz API.

en: A new version of Omeka is available for download.
pl: Nowa wersja Omeki jest dostępna do pobrania.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
pl: Punkt lub okres czasu powiązany z wydarzeniem w cyklu życia zasobu

en: A related resource
pl: Powiązane zasoby

en: A related resource from which the described resource is derived
pl: Powiązany zasób, z którego pochodzi opisywany zasób

en: API Keys
pl: Klucze API

en: Access denied.
pl: Dostęp zabroniony.

en: Activate
pl: Włącz

en: Active?
pl: Aktywny?

en: Add Another File
pl: Dodaj kolejny plik

en: Add Collection
pl: Dodaj kolekcję

en: Add Element
pl: Dodaj atrybut

en: Add Input
pl: Dodaj pole

en: Add Item
pl: Dodaj

en: Add Item Type
pl: Utwórz typ publikacji

en: Add Link
pl: Dodaj odnośnik

en: Add New Files
pl: Dodaj nowe pliki

en: Add New User
pl: Dodaj użytkownika

en: Add Tags
pl: Dodaj etykietę

en: Add User
pl: Dodaj użytkownika

en: Add a Collection
pl: Stwórz kolekcję

en: Add a Field
pl: Dodaj pole

en: Add a File
pl: Dodaj plik

en: Add a Link to the Navigation
pl: Dodaj łącze do nawigacji

en: Add a User
pl: Dodaj użytkownika

en: Add a new collection
pl: Dodaj nową kolekcję

en: Add a new item
pl: Dodaj nową publikację

en: Add an Item
pl: Dodaj publikację

en: Add an Item Type
pl: Utwórz typ publikacji

en: Additional Creator
pl: Dodatkowy twórca

en: Admin
pl: Administrator

en: Admin Dashboard
pl: Panel administracyjny

en: Administrator Email
pl: E–mail administratora

en: Advanced Search (Items only)
pl: Wyszukiwanie zaawansowane (tylko publikacje)

en: All Tags
pl: Wszystkie etykiety

en: All element texts must have a record type.
pl: Wszystkie części tekstu muszą posiadać typy rekordów.

en: Allowed File Extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia plików

en: Allowed File Types
pl: Dozwolone typy plików

en: Allowed HTML Attributes
pl: Dozwolone atrybuty HTML

en: Allowed HTML Elements
pl: Dozwolone atrybuty HTML

en: An account of the resource
pl: Znaczenie zasobu

en: An entity primarily responsible for making the resource
pl: Osoba/Instytucja odpowiedzialna za stworzenie zasobu

en: An entity responsible for making contributions to the resource
pl: Osoba/Instytucja odpowiedzialna za współtworzenie zasobu

en: An entity responsible for making the resource available
pl: Osoba/Instytucja odpowiedzialna za udostępnienie zasobu

en: An existing API key was successfully rescinded.
pl: Unieważniono dotychczasowy klucz API.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
pl: Jednoznaczne odniesienie do zasobu w danym kontekście

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Are you sure you want to uninstall %s?
pl: Czy na pewno chcesz odinstalować %s?

en: Are you sure?
pl: Jesteś pewien?

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Back to Log In
pl: Powrót do logowania

en: Batch Delete Items
pl: Wsadowe usuwanie publikacji

en: Batch Edit Items
pl: Modyfikacja wielu publikacji

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
pl: Aby dokończyć instalację, rozwiąż następujące problemy:

en: Bibliographic Citation
pl: Cytat bibliograficzny

en: Bit Depth
pl: Głębia bitowa

en: Bitrate
pl: Przepustowość

en: Browse All
pl: Przeglądaj wszystkie

en: Browse Collections
pl: Przeglądaj kolekcje

en: Browse Item Types
pl: Przeglądaj typy publikacji

en: Browse Items
pl: Przeglądaj publikacje

en: Browse Items by Tag
pl: Przeglądaj publikacje według etykiet

en: Browse Tags
pl: Przeglądaj etykiety

en: Browse Users
pl: Przeglądaj użytkowników

en: Browse by Tag
pl: Według etykiet

en: By %s
pl: Przez %s

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot add an existing file to an item!
pl: Nie można dodać istniejącego pliku do publikacji!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
pl: Nie można powiązać tej kolekcji z niezapisanym użytkownikiem.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
pl: Nie można utworzyć aktywacji użytkownika dla nie istniejącego użytkownika.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
pl: Nie można znaleźć elementu o identyfikatorze '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
pl: Nie można znaleźć elementu o identyfikatorze %s!

en: Cannot find parent navigation page.
pl: Nie znaleziono nadrzędnej strony.

en: Cannot get the local path for a stored file.
pl: Nie można uzyskać lokalnej ścieżki dla przechowywanego pliku.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
pl: Nie można usunąć elementów z typu publikacji, który nie jest trwały w bazie danych!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
pl: Nie można zapisać tekstu elementu dla rekordów, które jeszcze nie są trwałe!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
pl: Nie można ustawić identyfikatora zestawu elementów: zestaw o nazwie "%s" nie istnieje.

en: Capture Date
pl: Data przechwytywania

en: Capture Details
pl: Szczegóły przechwytywania

en: Capture Device
pl: Urządzenie przechwytujące

en: Change History
pl: Historia zmian

en: Change Password
pl: Zmień hasło

en: Changes will be applied to checked items.
pl: Zmiany zostaną zastosowane dla wybranych publikacji.

en: Channels
pl: Liczba kanałów

en: Check box to show metadata elements with no text.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić elementy metadanych nie zawierające tekstu.

en: Check if you wish to delete selected items.
pl: Zaznacz jeżeli chcesz usunąć zaznaczone publikacje.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
pl: Zaznacz łącza do wyświetlenia ich w głównym menu nawigacyjnym. Wskaż myszą i przeciągnij łącza by ułożyć je w preferowanym porządku.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
pl: Zaznacz to pole jeżeli chcesz zezwolić na wgrywanie dowolnego pliku do Omeka.

en: Checked items will be deleted.
pl: Zaznaczone publikacje zostaną usunięte.

en: Citation
pl: Cytat

en: Click and drag the files into the preferred display order.
pl: Kliknij i przeciągnij pliki by ułożyć je w preferowanym porządku wyświetlania.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
pl: Wybierz "Indeksowanie rekordów" by ponownie przeindeksować rekordy.

en: Codec
pl: Kodek

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Collections
pl: Kolekcje

en: Comment
pl: Komentarz

en: Compression
pl: Kompresja

en: Configurations apply to this theme only.
pl: Konfiguracje mają zastosowanie tylko dla tego szablonu.

en: Configure
pl: Dostosuj

en: Configure Plugin: %s
pl: Konfiguracja wtyczki: %s

en: Configure Theme
pl: Konfiguracja szablonu

en: Configure Theme: %s
pl: Konfiguracja szablonu: %s

en: Configure Your Site
pl: Dostosuj stronę

en: Confirm Delete
pl: Potwierdź usunięcie

en: Confirm your password.
pl: Potwierdź hasło.

en: Contributor
pl: Współtwórca

en: Contributors
pl: Współtwórcy

en: Could not find file %s!
pl: Nie można znaleźć pliku %s!

en: Could not load database resource!
pl: Nie można załadować zasobu bazy danych!

en: Coverage
pl: Zasięg

en: Create a Password
pl: Utwórz hasło

en: Creator
pl: Twórca

en: Current Page
pl: Aktualna strona

en: Current Password
pl: Aktualne hasło

en: Current Theme
pl: Aktualny szablon

en: Dashboard
pl: Panel administratora

en: Date
pl: Data

en: Date Added
pl: Data dodania

en: Date Modified
pl: Data modyfikacji

en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: Default Superuser Account
pl: Domyślne konto właściciela

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete %s
pl: Usuń %s

en: Delete Items
pl: Usuń publikacje

en: Description
pl: Opis

en: Details
pl: Szczegóły

en: Direct Links
pl: Linki bezpośrednie

en: Disable File Upload Validation
pl: Wyłącz sprawdzanie wgrywanego pliku

en: Display Settings
pl: Wyświetl ustawienia

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Each option must have a unique name.
pl: Każda z opcji musi mieć unikalną nazwę.

en: Edit
pl: Modyfikuj

en: Edit Collection #%s
pl: Modyfikuj kolekcję nr %s

en: Edit Collections
pl: Edycja kolekcji

en: Edit Element Set
pl: Edytuj zestaw atrybutu

en: Edit File #%s
pl: Modyfikuj plik nr %s

en: Edit Item #%s
pl: Modyfikuj publikację nr %s

en: Edit Item Type #%s
pl: Modyfikuj typ publikacji nr %s

en: Edit Items
pl: Edycja publikacji

en: Edit User #%s
pl: Modyfikuj użytkownika nr %s

en: Edit this User
pl: Modyfikuj użytkownika

en: Editing Tags
pl: Modyfikowanie etykiet

en: Element Description
pl: Opis elementu

en: Element Name
pl: Nazwa atrybutu

en: Element Sets
pl: Zestawy atrybutów

en: Element texts are not formatted correctly!
pl: Teksty elementu nie są sformatowane poprawnie!

en: Elements
pl: Atrybuty

en: Email
pl: E–mail

en: Email address is required.
pl: Adres e–mail jest wymagany.

en: Email is required.
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: Embedded Metadata
pl: Metadane wbudowane

en: Enable API
pl: Włącz API

en: Enable HTML Filtering
pl: Włącz filtrowanie HTML

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
pl: Włącz lub wyłącz API zaznaczając lub odznaczając pole poniżej.

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Enter your email address to retrieve your password.
pl: Wprowadź swój adres e-mail aby odzyskać hasło.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
pl: Błąd w konfiguracji wtyczki o nazwie "%s". Brakujące haki config oraz/lub config_form.

en: Exact match
pl: Dokładne dopasowanie

en: Exif Array
pl: Tablica danych EXIF

en: Exif String
pl: Ciąg danych EXIF

en: Existing
pl: Istniejący

en: Fatal Error
pl: Błąd krytyczny

en: Featured
pl: Polecane

en: Featured Collection
pl: Polecane kolekcje

en: Featured Item
pl: Polecana publikacja

en: Featured/Non-Featured
pl: Polecane/Zwykłe

en: Featured?
pl: Polecane

en: File
pl: Plik

en: File #%s
pl: Plik nr %s

en: File History
pl: Historia pliku

en: File Metadata
pl: Metadane pliku

en: File Size
pl: Rozmiar pliku

en: File Type / OS
pl: Typ pliku / System

en: File Validation
pl: Sprawdzanie pliku

en: File must be valid before it can be associated with an item!
pl: Plik musi być poprawny zanim można będzie go powiązać z publikacją!

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Files
pl: Pliki

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
pl: Pliki nie mogą być załączone do publikacji, która nie jest utrwalona w bazie danych!

en: Find a File
pl: Znajdź plik

en: Forgot Password
pl: Zapomniałem hasła

en: Form Validation Errors
pl: Błędy sprawdzania formularza

en: Format (Legacy) Metadata
pl: Format (zapis) metadanych

en: Format Metadata
pl: Format metadanych

en: Fullsize
pl: Pełna wielkość

en: Fullsize Image Size
pl: Rozmiar obrazka

en: General
pl: Ogólne

en: Get started by adding your first collection.
pl: Rozpocznij dodając pierwszą publikację.

en: Get started by adding your first item.
pl: Rozpocznij dodając pierwszą publikację.

en: Get support
pl: Uzyskaj wsparcie

en: Go to Home Page
pl: Strona główna

en: Go to search settings to select record types to use.
pl: Przejdź do ustawień wyszukiwania w celu wybrania używanych typów rekordów.

en: HTML Filtering
pl: Filtrowanie HTML

en: Height
pl: Wysokość

en: Hello %s. Your username is %s
pl: Witaj %s. Twoja nazwa użytkownika to %s

en: Hide Details
pl: Ukryj szczegóły

en: IPTC Array
pl: Tablica danych IPTC

en: IPTC String
pl: Ciąg danych IPTC

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: If this does not help, try contacting the %s.
pl: Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
pl: Odpowiedzi na jakiekolwiek pytania można znaleźć  w <a href="http://omeka.org/codex">dokumentacji Omeka</a> lub na <a href="http://omeka.org/forums">forum</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
pl: Jeśli uważasz, że powinieneś mieć uprawnienia, skontaktuj się z %s.

en: Inactive users cannot log in to the site.
pl: Nieaktywni użytkownicy nie mogą się logować na stronie.

en: Index Records
pl: Indeksowanie rekordów.

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Installation Error
pl: Błąd instalacji

en: Installation Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Invalid activation code given.
pl: Podano nieważny kod aktywacji.

en: Invalid collection.
pl: Nieprawidłowa kolekcja

en: Invalid current password
pl: Podano nieprawidłowe hasło.

en: Invalid element ID.
pl: Nieprawidłowe ID elementu.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
pl: Niepoprawne dane elementu. Aby dodać elementy, musisz albo przesłać obiekty elementu, albo tablicę metadanych elementu.

en: Invalid element set.
pl: Nieprawidłowy zestaw atrybutów.

en: Invalid email address
pl: Nieprawidłowy adres e–mail

en: Invalid email address given.
pl: Wprowadzono błędny adres e–mail.

en: Invalid form submission.
pl: Wysłanie niepoprawnego formularza.

en: Invalid format given for email address.
pl: Zły format adresu e–mail.

en: Invalid hostname given for email address.
pl: Zła domena w adresie e–mail.

en: Invalid item type.
pl: Nieprawidłowy typ publikacji.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
pl: Niepoprawny parametr. Funkcja hasElement wymaga albo obiektu elementu, albo identyfikatora elementu dla ustalenia, czy typ publikacji posiada dany element.

en: Invalid record ID.
pl: Nieprawidłowe ID rekordu.

en: Invalid return value while getting record URL.
pl: Nieprawidłowa wartość podczas pobierania URL rekordu.

en: Invalid search type given!
pl: Podano niepoprawny typ wyszukiwania!

en: Invalid tagType given.
pl: Podano niepoprawny tagType

en: Item
pl: Publikacja

en: Item #%s
pl: Publikacja nr %s

en: Item Metadata
pl: Metadane publikacji

en: Item Type
pl: Typ publikacji

en: Item Type #%s
pl: Typ publikacji nr %s

en: Item Type Elements
pl: Elementy typu zasobu

en: Item Type Information
pl: Informacja o typie publikacji

en: Item Type Metadata
pl: Metadane typu publikacji

en: Item Types
pl: Typy publikacji

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
pl: Typ publikacji nie zawiera elementu o identyfikatorze %s!

en: Items
pl: Publikacje

en: Items Per Page (admin)
pl: Publikacji na stronę (panel administratora)

en: Items Per Page (public)
pl: Publikacji na stronie

en: Key
pl: Klucz

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Label
pl: Etykieta

en: Language
pl: Język

en: Last IP
pl: Ostatni adres IP

en: Last accessed
pl: Ostatni dostęp.

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
pl: Ogranicz liczbę wyświetlanych na stronie publikacji w interfejsie administracyjnym.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
pl: Maksymalna liczba publikacji wyświetlanych na stronie.

en: List of allowed HTML elements in form input
pl: Lista dozwolonych atrybutów HTML w polach formularza

en: List of allowed MIME types for file uploads
pl: Lista dozwolonych typów MIME dla wgrywanych plików

en: List of allowed extensions for file uploads
pl: Lista rozszerzeń plików, które można wysyłać na serwer.

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
pl: Lista etykiet do dodania dla wszystkich zaznaczonych publikacji, rozdzielona przez %s.

en: Log In
pl: Zaloguj

en: Log Out
pl: Wyloguj

en: Login information incorrect. Please try again.
pl: Nieprawidłowe dane logowania. Spróbuj ponownie.

en: Lost your password?
pl: Zapomniałeś hasła?

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Manage Site
pl: Zarządzaj stroną

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
pl: Ograniczenie maksymalnej wielkości pełnowymiarowego obrazu (w pixelach)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
pl: Maksymalny rozmiar obrazków (w pikselach).

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
pl: Maksymalny rozmiar kwadratowych miniaturek (w pikselach).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
pl: Ograniczenie maksymalnej wielkości miniatury (w pixelach)

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
pl: Maksymalny rozmiar miniaturek (w pikselach).

en: Mime Type
pl: Typ MIME

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
pl: Typ transferu pliku musi zostać określony przy załączaniu plików do publikacji!

en: Name
pl: Nazwa

en: Name as it should be displayed on the site
pl: Imię wyświetlane na stronie.

en: Name of element set must be unique.
pl: Nazwa zestawu atrybutów musi być niepowtarzalna.

en: Name of element set must not be empty.
pl: Nazwa zestawu atrybutów nie może być pusta.

en: Names of plugins must not be blank
pl: Nazwa wtyczki nie może być pusta.

en: Narrow by Specific Fields
pl: Ogranicz do określonych pól

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: New
pl: Nowy

en: New Password
pl: Nowe hasło

en: New password must be at least %min% characters long.
pl: Nowe hasło musi posiadać co najmniej %min% znaków.

en: New password must be entered.
pl: Nowe hasło musi zostać podane.

en: New password must be typed correctly twice.
pl: Należy wpisać dwukrotnie nowe hasło.

en: Next Item
pl: Następna publikacja

en: Next Item &rarr;
pl: Następna &rarr;

en: Next Page
pl: Następna strona

en: No
pl: Nie

en: No Collection
pl: Brak kolekcji

en: No Tags
pl: Brak etykiet

en: No contributors
pl: Brak współautorów.

en: No contributors.
pl: Brak współautorów.

en: No featured collections are available.
pl: Brak polecanych kolekcji

en: No featured items are available.
pl: Brak polecanych publikacji.

en: No plugin name given.
pl: Nie podano nazwy wtyczki.

en: No recent items available.
pl: Brak ostatnio dodanych publikacji.

en: No tags are available.
pl: Brak dostępnych etykiet.

en: Not Featured
pl: Zwykłe

en: Not Public
pl: Niewidoczna

en: Omeka Admin
pl: Administrator

en: Omeka Atom Feed
pl: Kanał Atom Omeka

en: Omeka Image File
pl: Plik graficzny Omeka

en: Omeka Legacy File
pl: Plik Omeka

en: Omeka RSS Feed
pl: Kanał RSS Omeka

en: Omeka Video File
pl: Format video Omeka

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
pl: Omeka napotkał błąd w trakcie aktualizacji.

en: Omeka has encountered an error
pl: Omeka napotkał błąd

en: Omeka has upgraded successfully.
pl: Omeka został zaktualizowany.

en: Omeka is installed.
pl: Omeka jest zainstalowana!

en: Only Featured Items
pl: Tylko polecane publikacje

en: Only Non-Featured Items
pl: Tylko zwykłe publikacje

en: Only Non-Public Items
pl: Tylko niewidoczne publikacje

en: Only Public Items
pl: Tylko widoczne publikacje

en: Original
pl: Oryginał

en: Original Filename
pl: Oryginalna nazwa pliku

en: Output Formats
pl: Formaty wyjściowe

en: Page
pl: Strona

en: Page 1
pl: Strona 1

en: Page 2
pl: Strona 2

en: Page 3
pl: Strona 3

en: Page 4
pl: Strona 4

en: Page 5
pl: Strona 5

en: Page 6
pl: Strona 6

en: Page not found.
pl: Nie znaleziono strony.

en: Pagination
pl: Paginacja

en: Password
pl: Hasło

en: Password cannot be empty.
pl: Hasło nie może być puste.

en: Password changed!
pl: Zmieniono hasło.

en: Password is required.
pl: Hasło jest wymagane.

en: Password must be at least 6 characters long.
pl: Hasło musi mieć długość co najmniej 6 znaków.

en: Password: The passwords do not match.
pl: Hasło nie pasuje.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
pl: Ścieżka do plugin.ini dla "%s" jest nieprawidłowa.

en: Pick this type
pl: Wybierz rodzaj

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
pl: Utwórz kopię zapasową istniejącej bazy po czym naciśnij przycisk, aby zaktualizować.

en: Please check your email for a link to reset your password.
pl: Sprawdź proszę swój e-mail aby uzyskać adres strony do resetowania hasła.

en: Please follow this link to reset your password:
pl: Aby zrestować hasło, przejdź do strony:

en: Please restore from your database backup and try again.
pl: Przywróć z kopii zapasowej bazy danych i spróbuj ponownie.

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Post Processing
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Powered by Omeka
pl: Obsługiwane przez Omeka

en: Prev Item
pl: Poprzednia publikacja

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Private
pl: Niewidoczne

en: Producer
pl: Realizator

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
pl: Stworzone z dumą przez <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public
pl: Widoczna

en: Public Site
pl: Strona główna

en: Public/Non-Public
pl: Widoczna/Niewidoczna

en: Public?
pl: Widoczna

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Query type:
pl: Rodzaj zapytania:

en: Query:
pl: Zapytanie:

en: Quick Filter
pl: Filtruj

en: Re-type the Password
pl: Wpisz ponownie hasło

en: Real Name is required.
pl: Prawdziwe imię jest wymagane.

en: Recent Collections
pl: Najnowsze kolekcje

en: Recent Items
pl: Ostatnio dodane publikacje

en: Recently Added Items
pl: Ostatnio dodane publikacje

en: Record Type
pl: Rodzaj rekordu

en: Record Types
pl: Rodzaje rekordu

en: Record types:
pl: Rodzaje rekordu:

en: Relation
pl: Relacja

en: Remember Me?
pl: Zapamiętaj mnie

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Remove?
pl: Usuń

en: Render Details
pl: Szczegóły renderowania

en: Render Device
pl: Urządzenie renderujące

en: Repeat New Password
pl: Powtórz nowe hasło

en: Researcher
pl: Badacz

en: Resend Activation Email
pl: Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny

en: Reset Navigation
pl: Resetuj nawigację

en: Restore Default Attributes
pl: Przywróć domyślne atrybuty

en: Restore Default Elements
pl: Przywróć domyślne elementy

en: Restore Default Extensions
pl: Przywróć domyślne rozszerzenia

en: Restore Default Types
pl: Przywróć domyślne rodzaje

en: Results Per Page (admin)
pl: Wyniki na stronie (admin)

en: Results Per Page (public)
pl: Wyniki na stronie (użytkownicy)

en: Results per Page
pl: Wyników na stronę.

en: Return to Dashboard
pl: Powrót do panelu administratora

en: Rights
pl: Prawa

en: Role
pl: Uprawnienia

en: Rss2.0 Feed Not Found!
pl: Kanał RSS 2.0 nie znaleziony!

en: SQL error in migration:
pl: Błąd SQL podczas migracji:

en: Sample Rate
pl: Częstotliwość próbkowania

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save Password
pl: Zapisz hasło

en: Screenshot for %s Theme
pl: Wygląd szablonu „%s”

en: Search
pl: Wyszukaj

en: Search By Collection
pl: Kolekcja

en: Search By Tags
pl: Zawiera etykiety

en: Search By Type
pl: Typ publikacji

en: Search By User
pl: Użytkownik

en: Search Field
pl: Pole wyszukiwania

en: Search Items
pl: Szukaj publikacji

en: Search Record Types
pl: Wyszukaj rodzaje rekordu

en: Search Terms
pl: Terminy wyszukiwawcze

en: Search Type
pl: Typ wyszukiwania

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
pl: Wyszukaj według zakresu identyfikatorów (np. 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
pl: Wyszukaj słów

en: Search for items
pl: Szukaj publikacji

en: Search only these record types:
pl: Przeszukuj tylko te typy rekordów:

en: Search users
pl: Wyszukaj użytkownika

en: Search using this query type:
pl: Szukaj używając tego typu zapytania:

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Select Below
pl: Zaznacz poniżej

en: Select Below
pl: Zaznacz poniżej

en: Select a Homepage
pl: Wybierz stronę domową

en: Separate tags using this character or string.
pl: Etykiety będą odzielane od siebie tym znakiem (lub ciągiem znaków).

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
pl: Etykiety będą oddzielane od siebie tym znakiem (lub ciągiem znaków). Uwaga! Zmiana tego znaku może spowodować niespodziewany efekt – gdy w etykietach nie zostanie uaktualniony znak, to zostaną one połączone razem.

en: Separate tags with %s
pl: Oddzielaj etykiety znakiem: %s

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

en: Show Empty Elements
pl: Pokaż puste atrybuty

en: Site Author Information
pl: Informacja o autorze strony

en: Site Copyright Information
pl: Informacja o prawach autorskich

en: Site Description
pl: Opis strony

en: Site Settings
pl: Ustawienia strony

en: Site Title
pl: Nazwa strony

en: Skip to main content
pl: Przeskocz do głównej zawartości

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
pl: Niektóre publikacje zostały wykluczone, ponieważ nie masz uprawień, aby je usunąć.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
pl: Nie masz dostępu do tej strony.

en: Sort by:
pl: Sortuj według:

en: Source
pl: Źródło

en: Square Thumbnail
pl: Miniatura kwadratowa

en: Square Thumbnail Size
pl: Rozmiar kwadratowej miniaturki

en: Subject
pl: Temat

en: Submit
pl: Wyślij

en: Success!
pl: Sukces!

en: Super
pl: Właściciel

en: Support Forums
pl: Forum

en: System Information
pl: Informacja systemowa

en: Tag Delimiter
pl: Znak oddzielający etykiety

en: Tags
pl: Etykiety

en: Tags must be given a name.
pl: Etykieta musi mieć nazwę.

en: Test
pl: Testuj

en: That name is already taken for this tag.
pl: Etykieta o takiej nazwie już istnieje.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
pl: Pole "%s" ma co najmniej jedną niepoprawną wartość!

en: The %s plugin has already been installed.
pl: Wtyczka %s jest już zainstalowana.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
pl: Wtyczka %s została włączona ale nie mogła zostać załadowana:

en: The %s plugin was successfully activated!
pl: Wtyczka %s została włączona.

en: The %s plugin was successfully configured!
pl: Wtyczka %s została skonfigurowana.

en: The %s plugin was successfully deactivated!
pl: Wtyczka %s została wyłączona.

en: The %s plugin was successfully installed!
pl: Wtyczka %s została zainstalowana.

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
pl: Wtyczka %s została odinstalowana.

en: The %s plugin was successfully upgraded!
pl: Wtyczka %s została zaktualizowana.

en: The API configuration was successfully changed!
pl: Zmiana konfiguracji API zakończona powodzeniem.

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
pl: Atrybuty schematu Dublin Core ustawiane są wspólnie we wszystkich rekordach Omeka, włączając to pozycje, pliki i kolekcje. Aby uzyskać więcej informacji zobacz stronę http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
pl: Ścieżka do katalogu ImageMagick jest niepoprawna.

en: The appearance settings have been updated.
pl: Zaktualizowano ustawienia wyglądu.

en: The collection "%s" was successfully added!
pl: Kolekcja „%s” została dodana.

en: The collection "%s" was successfully changed!
pl: Kolekcja „%s” została zmodyfikowana.

en: The collection "%s" was successfully deleted!
pl: Kolekcja „%s” została usunięta.

en: The collection #%s was successfully added!
pl: Kolekcja #%s została dodana!

en: The collection #%s was successfully changed!
pl: Kolekcja #%s została zmieniona!

en: The collection #%s was successfully deleted!
pl: Kolekcja #%s została skasowana!

en: The description of the item type.
pl: Opis typu publikacji.

en: The element name must not be empty.
pl: Nazwa atrybutu nie może być pusta.

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
pl: Format pliku, nośnik fizyczny lub wymiary zasobu

en: The file was successfully deleted.
pl: Plik został usunięty.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
pl: Pojawił się następujący błąd podczas włączania wtyczki %s:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
pl: Pojawił się następujący błąd podczas wyłączania wtyczki %s:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
pl: Pojawił się następujący błąd podczas instalacji wtyczki %s:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
pl: Pojawił się następujący błąd podczas odinstalowania wtyczki %s:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
pl: Pojawił się następujący błąd podczas aktualizacji wtyczki %s:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
pl: Następujące problemy nie mają wpływu na instalację, ale mogą negatywnie oddziaływać na Omeka:

en: The general settings have been updated.
pl: Zaktualizowano ustawienia ogólne.

en: The item #%s was successfully added!
pl: Publikacja nr %s została

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
pl: Typ publikacji "%s" został pomyślnie dodany! Możesz teraz dodawać elementy do nowo utworzonego typu publikacji.

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
pl: Typ publikacji może mieć co najwyżej 1 atrybut „%s”.

en: The item type elements were successfully changed!
pl: Zmiana elementów typu przedmiotu zakończona powodzeniem.

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
pl: Zastaw metadanych typu publikacji, składający się ze wszystkich elementów typu publikacji w pakiecie Omeka oraz wszystkich elementów utworzonych przez administratora.

en: The item type name must be unique.
pl: Nazwa typu publikacji musi być niepowtarzalna.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
pl: Nazwa tego typu publikacji musi mieć ilość znaków pomiędzy %1$s a %2$s.

en: The items were successfully changed!
pl: Publikacje zostały zmienione

en: The items were successfully deleted!
pl: Publikacje zostały usunięte!

en: The maximum file size is %s.
pl: Maksymalny rozmiar pliku to %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
pl: Zestaw elementów metadanych, który został zawarty w tabeli "files_images" w poprzednich wersjach Omeka. Elementy te są wspólne dla wszystkich plików graficznych.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
pl: Zestaw elementów metadanych, który został zawarty w tabeli "files_videos" w poprzednich wersjach Omeka. Elementy te są wspólne dla wszystkich plików wideo.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
pl: Zestaw elementów metadanych, który dodatkowo do zestawu elementów Dublin Core został zawarty w tabeli "files" w poprzednich wersjach Omeka. Elementy te są wspólne dla wszystkich plików Omeka. Ten zestaw w przyszłych wersjach może zostać wycofany.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
pl: Ta metoda dostępu do strony (%s) jest nieprawidłowa.

en: The name of the item type.
pl: Nazwa typu publikacji.

en: The nature or genre of the resource
pl: Rodzaj lub gatunek zasobu

en: The navigation settings have been updated.
pl: Zaktualizowano ustawienia nawigacji.

en: The plugin %s must be installed.
pl: Wtyczka %s musi być zainstalowana.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
pl: Wtyczka nie została znaleziona w katalogu %s!

en: The security settings have been updated.
pl: Zaktualizowano ustawienia bezpieczeństwa.

en: The theme has been successfully changed.
pl: Szablon został pomyślnie zmodyfikowany.

en: The theme settings were successfully saved!
pl: Ustawienia szablonu zostały pomyślnie zapisane!

en: The topic of the resource
pl: Temat zasobu

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
pl: Użytkownik "%s" został dodany, lecz email aktywacyjny nie został wysłany.

en: The user "%s" was successfully added!
pl: Użytkownik „%s“ został dodany.

en: The user "%s" was successfully deleted!
pl: Użytkownik „%s“ został usunięty.

en: The user %s was successfully changed!
pl: Użytkownik „%s“ został zmodyfikowany.

en: The user must be assigned a role.
pl: Użytkownik musi posiadać uprawnienia.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
pl: Nazwa użytkownika „%1$s” musi zawierać od %2$s do %3$s znaków.

en: Themes
pl: Szablony

en: There are currently no items within this collection.
pl: W tej kolekcji nie ma na razie żadnych publikacji.

en: There are no collections on this page.
pl: Na tej stronie nie ma kolekcji.

en: There are no elements.
pl: Nie istnieje żaden element.

en: There are no files for this item yet.
pl: Nie ma jeszcze żadnych plików dla tej publikacji.

en: There are no recently added items.
pl: Brak ostatnio dodanych publikacji.

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
pl: Brak etykiet do wyświetlenia. Dodaj etykiety do publikacji.

en: There are too few values in the element ordering array.
pl: Istnieje zbyt mało wartości w tablicy porządkującej tego elementu.

en: There are too many values in the element ordering array.
pl: Istnieje zbyt wiele wartości w tablicy porządkującej tego elementu.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
pl: Nie znaleziono elementu %1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
pl: Znaleziono błędy w formularzu. Proszę spróbować ponownie.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
pl: Znaleziono błędy w twoim formularzu. Edytuj proszę i wyślij ponownie.

en: This email address is already in use.
pl: Podany adres e–mail jest już wykorzystywany.

en: This email address is invalid.
pl: Podany adres e–mail jest nieprawidłowy.

en: This is not a valid plugin.
pl: To nie jest prawidłowa wtyczka.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
pl: Motyw wymaga nowej wersji Omeka (%s).

en: This username is already in use.
pl: Nazwa użytkownika jest już zajęta.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
pl: Bieżąca wersja %1$s wymaga co najmniej Omeka w wersji %2$s.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
pl: Spowoduje to usunięcie zestawu elementów oraz wszystkich elementów przypisanych do tego zestawu. Publikacje utracą wszystkie metadane specyficzne dla tego zestawu elementów.

en: This will delete the file and its associated metadata.
pl: To usunie plik oraz powiązane metadane.

en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Thumbnail Size
pl: Rozmiar miniaturki

en: Title
pl: Tytuł

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
pl: Aby wykasować etykietę, naciśnij X. Wykasowana etykieta nie skasuje etykietowanych publikacji.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
pl: Aby edytować nazwę słowa kluczowego wybierz je, zacznij edytować i zatwierdź "enterem". W celu anulowania edycji wciśnij ESC lub kliknij poza słowem kluczowym.

en: To view all items with a tag, click the number.
pl: Wybierz cyfrę by wyświetlić wszystkie przedmioty z tagami.

en: Total Items
pl: Liczba publikacji

en: Total Number of Items
pl: Liczba publikacji

en: Transcriber
pl: Przepisujący

en: Type
pl: Typ

en: Type Metadata
pl: Typ metadanych

en: Type Name
pl: Nazwa typu

en: Typed passwords do not match.
pl: Podane hasło nie pasuje.

en: URL
pl: Odnośnik internetowy

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
pl: Nie można zresetować hasła. Sprawdźczy podałeś prawidłowe dane. Jeśli problem występuje nadal, skontaktuj się z administratorem.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Uninstall Plugin: %s
pl: Odinstaluj plugin: %s

en: Update API Keys
pl: Aktualizuj klucze API

en: Upgrade
pl: Aktualizuj

en: Upgrade Database
pl: Zaktualizuj bazę danych

en: Upgrade Your Omeka Database
pl: Zaktualizuj bazę danych Omeka

en: Upgrade to %s
pl: Aktualizuj do %s

en: Use HTML
pl: Użyj HTML

en: Use this theme
pl: Użyj tego szablonu

en: User #%s
pl: Użytkownik nr %s

en: User Activation
pl: Aktywacja użytkownika

en: User activation email could not be sent.
pl: Email aktywacyjny nie mógł zostać wysłany.

en: User activation email has been sent.
pl: Wysłano email aktywujący konto użytkownika.

en: User is not allowed to delete selected items.
pl: Użytkownik nie ma uprawnień do usuwania wybranych publikacji.

en: User is not allowed to edit selected items.
pl: Użytkownik nie ma uprawnień do modyfikowania wybranych publikacji.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
pl: Użytkownik nie ma uprawnień do zmiany statusu polecanych publikacji.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
pl: Użytkownik nie ma uprawnień do zmiany widoczności publikacji.

en: User is not allowed to tag selected items.
pl: Użytkownik nie ma uprawnień do etykietowania wybranych publikacji.

en: User may not change permissions to super-user
pl: Właściciel może być tylko jeden

en: User may not change roles.
pl: Użytkownik nie może zmienić uprawnień.

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Username cannot be empty.
pl: Nazwa użytkownika nie może być pusta.

en: Username is required.
pl: Nazwa użytkownika jest wymagana.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
pl: Nazwa użytkownika musi składać się z 30 lub więcej znaków. Spacje nie są dozwolone.

en: Username must be at least %min% characters long.
pl: Nazwa użytkownika musi mieć długość co najmniej %min% znaków.

en: Username must be at most %max% characters long.
pl: Nazwa użytkownika może mieć długość co najwyżej %max% znaków.

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Version %s
pl: Wersja %s

en: View
pl: Zobacz

en: View All
pl: Wyświetl wszystkie

en: View All Collections
pl: Wyświetl wszystkie kolekcje

en: View All Items
pl: Wyświetl wszystkie publikacje

en: View File Metadata
pl: Zobacz metadane pliku

en: View Public Page
pl: Podgląd strony

en: View the items in %s
pl: Zobacz publikacje w %s

en: Watermark
pl: Znak wodny

en: Welcome!
pl: Witaj!

en: Welcome, %s
pl: Witaj %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
pl: Specje nie są dozwolone. Tylko te znaki specjalne mogą zostać użyte: %s

en: Width
pl: Szerokość

en: Would you like to %s?
pl: Czy chcesz %s?

en: Yes
pl: Tak

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
pl: Tak, chcę odinstalować wtyczkę.

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
pl: Nie masz zainstalowanych żadnych wtyczek. Po zainstalowaniu wtyczek, będziesz mógł tutaj nimi zarządzać.

en: You do not have permission to access this page.
pl: Nie masz uprawnień do przeglądania tej strony.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
pl: Wtyczka %s posiada nowszą wersję! Zaktualizuj ją.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
pl: Niewłaściwy szablon. Spróbuj wybrać inny.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
pl: Nie posiadasz klucza API. W celu stworzenia nowego klucza użyj formularza powyżej.

en: You have no collections.
pl: Nie posiadasz żadnej kolekcji.

en: You have no items.
pl: Nie ma publikacji.

en: You may now log in to Omeka.
pl: Teraz możesz zalogować się do Omeka.

en: You must choose some items to batch edit.
pl: Musisz wybrać jakieś publikacje do edytowania wsadowego.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
pl: Musisz potwierdzić odinstalowanie przed wykonaniem.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
pl: Musisz użyć innej metody dostępu do tej strony. Jeśli ten błąd pojawił się po kliknięciu w link lub przycisk w systemie Omeka – skontaktuj się z %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
pl: Próbujesz uzyskać dostęp do strony która nie istnieje. Czasami tak się zdarza. Poniżej przedstawiony jest krótki przegląd publikacji, kolekcji oraz wystaw znajdujących się na tym portalu.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
pl: Twoja baza danych Omeka nie jes zgodna z obecnie używaną wersją systemu Omeka.

en: Your query returned no results.
pl: Twoje zapytanie zwróciło puste wyniki.

en: [%s] Reset Your Password
pl: [%s] Zresetuj swoje hasło

en: [Default]
pl: [Domyślne]

en: [Untitled]
pl: [bez tytułu]

en: [Untitled] #%s
pl: [Bez tytułu] #%s

en: [no text]
pl: [brak]

en: accessed %1$s, %2$s.
pl: Dostęp %1$s, %2$s.

en: by %s
pl: przez %s

en: collection | collections
pl[0]: kolekcja
pl[1]: kolekcje
pl[2]: kolekcje
pl[3]: kolekcje

en: contains
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: edit a specific item type
pl: Edytuj określony typ przedmiotu

en: inactive
pl: nieaktywny

en: is empty
pl: jest pusty

en: is exactly
pl: zawiera dokładnie

en: is not empty
pl: nie jest pusty

en: item | items
pl[0]: publikacja
pl[1]: publikacje
pl[2]: publikacje
pl[3]: publikacje

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
pl: mniej niż 30 znaków bez spacji

en: must be at least 6 characters
pl: musi zawierać co najmniej 6 znaków

en: or
pl: lub

en: plugin | plugins
pl[0]: wtyczka
pl[1]: wtyczki
pl[2]: wtyczki
pl[3]: wtyczki

en: refine your search
pl: doprecyzuj wyszukiwanie

en: required field
pl: pole wymagane

en: site administrator
pl: administratorem strony

en: tag | tags
pl[0]: etykieta
pl[1]: etykiety
pl[2]: etykiety
pl[3]: etykiety

en: theme
pl: szablon

en: user | users
pl[0]: użytkownik
pl[1]: użytkownicy
pl[2]: użytkownicy
pl[3]: użytkownicy
