Omeka - en to sk translation catalogue (222 entries)

en: %s bytes
sk: %s bajtov

en: (%s total)
sk: (%s celkem)

en: (Private)
sk: (Súkromné)

en: 403: Forbidden
sk: 403: Zakázané

en: 404: Page Not Found
sk: 404: Stránka nenájdená

en: 405: Method Not Allowed
sk: 405: Nepovolená metóda

en: A language of the resource
sk: Jazyk zdroja

en: A name given to the resource
sk: Názov daný tomuto zdroju

en: A new version of Omeka is available for download.
sk: Nová verzia Omeky je pripravená pre stiahnutie.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
sk: Čas alebo obdobie v živote zdroja asociovaného s udalosťou

en: A related resource
sk: Príbuzný zdroj

en: A related resource from which the described resource is derived
sk: Súvisiaci zdroj, z ktorého je uvedený zdroj odvodený

en: API Keys
sk: API kľúče

en: Add Collection
sk: Pridať zbierku

en: Add Element
sk: Pridať prvok

en: Add Item
sk: Pridať položku

en: Add Item Type
sk: Pridať typ položky

en: Add Link
sk: Pridať odkaz

en: Add Tags
sk: Pridať značky

en: Add a Collection
sk: Pridať zbierku

en: Add a Link to the Navigation
sk: Pridajte odkaz do Navigácie

en: Add a new collection
sk: Pridať novú zbierku

en: Add a new item
sk: Pridať novú položku

en: Add an Item
sk: Pridať položku

en: Add an Item Type
sk: Pridať typ položky

en: Additional Creator
sk: Spolutvorca

en: Admin
sk: Správca

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
sk: Všetky úpravy budú stratené. Radenie a štítky sa vrátia do východzieho nastavenia Omeka. Vlastné odkazy budú stratené.

en: All items are in a collection.
sk: Všetky položky sú v zbierke.

en: All items have a type.
sk: Všetky položky majú typ.

en: An account of the resource
sk: Účet zdroja

en: An entity primarily responsible for making the resource
sk: Autor, ktorý je primárne zodpovedný za vytvorenie zdroja

en: An entity responsible for making contributions to the resource
sk: Prispievateľ, zodpovedný za príspevky do zdroja

en: An entity responsible for making the resource available
sk: Vydavateľ, zodpovedný za sprístupnenie zdroja

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
sk: Jednoznačný odkaz na zdroj v danom kontexte

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Authentication
sk: Overenie pravosti

en: Batch Delete All Searched Items
sk: Dávkovo vymazať všetky vyhľadávané položky

en: Batch Delete Items
sk: Hromadné odstránenie položiek

en: Batch Edit All Searched Items
sk: Hromadná úprava všetkých hľadaných položiek

en: Batch Edit Items
sk: Hromadne upraviť položky

en: Bit Depth
sk: Bitová hĺbka

en: Bitrate
sk: Dátový tok (Bitrate)

en: Browse Collections
sk: Prezerať zbierky

en: Browse Item Types
sk: Prechádzať typy položiek

en: Browse Items
sk: Prechádzať položky

en: Capture Date
sk: Dátum záznamu

en: Capture Details
sk: Detaily snímania

en: Capture Device
sk: Záznamové zariadenie

en: Change History
sk: História zmien

en: Change Password
sk: Zmeniť heslo

en: Changes will be applied to checked items.
sk: Zmeny sa dotknú označených položiek.

en: Changes will be processed in the background item by item.
sk: Zmeny budú spracované v pozadí položky postupne po položke.

en: Channels
sk: Kanály

en: Check if you wish to delete selected items.
sk: Označte, v prípade, že chcete odstrániť vybrané položky.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
sk: Označte odkazy pre ich zobrazenie v hlavnej navigácii. Kliknite a potiahnite odkazy pre ich usporiadanie podľa požadovaného poradia.

en: Checked items will be deleted.
sk: Označené položky budú odstránené.

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
sk: Kliknite a ťahajte prvky do požadovaného poradia. Kliknite na šípku vpravo pre pridanie vlastných komentárov do popisu prvkov.

en: Codec
sk: Kodek

en: Collection
sk: Zbierka

en: Collection #%s
sk: Zbierka #%s

en: Collections
sk: Zbierky

en: Comment
sk: Komentár

en: Compression
sk: Kompresia

en: Contributor
sk: Prispievateľ

en: Contributors
sk: Prispievatelia

en: Coverage
sk: Pokrytie

en: Creator
sk: Autor

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Date
sk: Dátum

en: Date Added
sk: Pridané

en: Date Modified
sk: Zmenené

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete %s
sk: Zmazať %s

en: Delete Items
sk: Zmazať položky

en: Deletions will be processed in the background item by item.
sk: Odstránenia budú spracované v pozadí položky postupne po položke.

en: Description
sk: Popis

en: Direct Links
sk: Priame odkazy

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Duration
sk: Trvanie

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Collection #%s
sk: Upraviť zbierku #%s

en: Edit Element Set
sk: Upraviť súbor prvkov

en: Edit File #%s
sk: Upraviť súbor #%s

en: Edit Item Type #%s
sk: Upraviť typ položky #%s

en: Element Description
sk: Popis prvku

en: Element Name
sk: Názov prvku

en: Element Sets
sk: Sady prvkov

en: Elements
sk: Prvky

en: Embedded Metadata
sk: Vložené metadáta

en: Encryption
sk: Kódovanie

en: Exif Array
sk: Exif pole

en: Exif String
sk: Exif reťazec

en: Existing
sk: Bezpečnostné nastavenie

en: Featured
sk: Doporučená

en: Featured?
sk: Odporúčaná?

en: File #%s
sk: Súbor #%s

en: File History
sk: História súboru

en: File Size
sk: Veľkosť súboru

en: File Type / OS
sk: Typ súboru / OS

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Format
sk: Formát

en: Format (Legacy) Metadata
sk: Štruktúra (legacy) metadata

en: Format Metadata
sk: Štruktúra metadát

en: Fullsize
sk: Plná veľkosť

en: General
sk: Všeobecný

en: Get started by adding your first collection.
sk: Začnite pridaním Vašej prvej zbierky.

en: Height
sk: Výška

en: IPTC Array
sk: IPTC pole

en: IPTC String
sk: IPTC reťazec

en: Identifier
sk: Identifikátor/katalóg. číslo

en: If this does not help, try contacting the %s.
sk: Pokiaľ to nepomôže, kontaktujte %s.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
sk: Ak by ste mali mať prístup, kontaktujte %s.

en: Information about rights held in and over the resource
sk: Informácie o právach ku zdroju

en: Item
sk: Položka

en: Item Metadata
sk: Metadáta položky

en: Item Type
sk: Typ položky

en: Item Type #%s
sk: Typ položky #%s

en: Item Type Elements
sk: Prvky typu položky

en: Item Type Information
sk: Informácia typu položky

en: Item Type Metadata
sk: Metadata typu položky

en: Item Types
sk: Typy položiek

en: Items
sk: Položky

en: Label
sk: Štítok

en: Language
sk: Jazyk

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
sk: Zoznam značiek, ktoré budú pridané ku všetkým označeným položkám, oddelené %s.

en: Log Out
sk: Odhlásiť

en: Main Menu
sk: Hlavné menu

en: Manage Site
sk: Správa stránok

en: Mime Type
sk: Mime typ

en: Name
sk: Meno

en: Navigation
sk: Navigácia

en: New
sk: Nový

en: No
sk: Nie

en: No contributors
sk: Žiadni prispievatelia

en: No contributors.
sk: Žiadni prispievatelia.

en: Not Featured
sk: Nie je odporúčaná

en: Not Public
sk: Nie je verejná

en: Omeka Admin
sk: Omeka správca

en: Omeka Image File
sk: Omeka súbor obrázku

en: Omeka Legacy File
sk: Omeka legacy súbor

en: Omeka Video File
sk: Omeka video súbor

en: Original
sk: Originál

en: Original Filename
sk: Pôvodný názov súboru

en: Output Formats
sk: Výstupné formáty

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Post Processing
sk: Následné spracovanie

en: Powered by Omeka
sk: Vyrobené Omekou :o)

en: Producer
sk: Producent

en: Public
sk: Verejné

en: Public?
sk: Verejná?

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Recent Collections
sk: Najnovšie zbierky

en: Recent Items
sk: Najnovšie položky

en: Recently Added Items
sk: Nedávno pridané položky

en: Relation
sk: Vzťah

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove?
sk: Odstrániť

en: Render Details
sk: Detaily zobrazenia

en: Render Device
sk: Zobrazovacie zariadenie

en: Researcher
sk: Výskumník

en: Reset Navigation
sk: Obnoviť navigáciu

en: Rights
sk: Práva

en: Sample Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Search
sk: Hľadať

en: Security
sk: Zabezpečenie

en: Select Below
sk: Vyberte nižšie

en: Settings
sk: Nastavenie

en: Skip to main content
sk: Prejsť k hlavnému obsahu

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
sk: Niektoré položky boli vynechané, pretože nemáte oprávnenie k ich odstráneniu.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie k prístupu na túto stránku.

en: Source
sk: Zdroj

en: Square Thumbnail
sk: Štvorcová miniatúra

en: Subject
sk: Predmet

en: Support Forums
sk: Fórum podpory

en: System Information
sk: Systémové informácie

en: Tags
sk: Značky

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
sk: Súbor metadatových prvkov Dublin Core je bežný pre všetky Omeka záznamy, vrátane položiek, súborov a zbierok. Pre viac informácií navštívte http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
sk: Formát súboru, fyzické médium alebo rozmery zdroja

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
sk: Súbor metadat typov položka sa skladá zo všetkých typov prvkov Omeky a všetkými položkami, vytvorenými administrátorom.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
sk: Sada metadata prvkov, ktoré boli uvedené v `files_images` tabuľke v predchádzajúcej verzii Omeky. Tieto prvky sú spoločné pre všetky obrázkové súbory.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
sk: Sada metadata prvkov, ktoré boli uvedené v `files_videos` tabuľke v predchádzajúcej verzii Omeky. Tieto prvky sú spoločné pre všetky video súbory.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
sk: Sada metadata prvkov ktoré boli spoločne s Dublin Core sadou prvkov uvedené v tabuľke `files` v predchádzajúcej verzii Omeky. Táto sada môže byť v budúcich verziách zastaralá.

en: The nature or genre of the resource
sk: Povaha alebo žáner zdroja

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
sk: Priestorová alebo časová téma zdroja, priestorová aplikovateľnosť zdroja alebo oblasť s ktorou zdroj súvisí

en: The topic of the resource
sk: Téma zdroja

en: Themes
sk: Vzhľady

en: There are no collections on this page.
sk: Žiadna zbierka k zobrazeniu.

en: There are no elements.
sk: Nie sú tu žiadne prvky.

en: There are no recently added items.
sk: Žiadne najnovšie pridané položky.

en: Thumbnail
sk: Miniatúra

en: Title
sk: Názov

en: Total Items
sk: Celkom položiek

en: Total Number of Items
sk: Celkový počet položiek

en: Transcriber
sk: Prepísal

en: Type
sk: Typ

en: Type Metadata
sk: Typ metadát

en: Type Name
sk: Názov typu

en: Undo
sk: Späť

en: Upgrade to %s
sk: Aktualizovať na %s

en: Users
sk: Užívatelia

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: View All Collections
sk: Zobraziť všetky zbierky

en: View Public Page
sk: Zobraziť verejnú stránku

en: Watermark
sk: Vodoznak

en: Welcome, %s
sk: Vitaj, %s

en: Width
sk: Šírka

en: Yes
sk: Áno

en: You have no collections.
sk: Nemáte žiadne zbierky.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
sk: Použite, prosím inú prístupovú metódu. Pokiaľ ste prišli na túto stránku cez odkaz vedúci z Omeky, prosím kontaktujte %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
sk: Vami požadovaná stránka najskôr neexistuje. Niečo je zle. Dole nájdete stručný prehľad položiek, zbierok a expozícií tohto depozitára.

en: [Untitled]
sk: [Bez mena]

en: collection | collections
sk[0]: zbierka
sk[1]: zbierky
sk[2]: zbierok

en: item | items
sk[0]: položka
sk[1]: položky
sk[2]: položiek

en: plugin | plugins
sk[0]: zásuvný modul
sk[1]: zásuvné moduly
sk[2]: zásuvných modulov

en: required field
sk: povinné pole

en: site administrator
sk: Správca depozitáru

en: tag | tags
sk[0]: značka
sk[1]: značky
sk[2]: značiek

en: theme
sk: vzhľad

en: user | users
sk[0]: užívateľ
sk[1]: užívatelia
sk[2]: užívateľov
