Omeka - en to sq_AL translation catalogue (251 entries)

en: %s Administrator
sq_AL: %s Administratori

en: (%s total)
sq_AL: (%s totali)

en: 404 Page Not Found
sq_AL: 404 Faqja nuk u gjend

en: 405 Method Not Allowed
sq_AL: 405 Metoda Nuk Lejohet

en: Activate
sq_AL: Aktivizo

en: Active?
sq_AL: Aktivizo?

en: Add Collection
sq_AL: Shto Koleksion

en: Add Element
sq_AL: Shto Elemente

en: Add Input
sq_AL: Shto të dhëna

en: Add Item
sq_AL: Shto Artikull

en: Add Item Type
sq_AL: Shto tipin artikull

en: Add Link
sq_AL: Shto Lidhje

en: Add New Files
sq_AL: Shto Dokument T'ri

en: Add New User
sq_AL: Shto Përdorues T'ri

en: Add Tags
sq_AL: Shto Etikete

en: Add User
sq_AL: Shto Përdorues

en: Add a Collection
sq_AL: Shto nje Koleksion

en: Add a Field
sq_AL: Shto një fushë

en: Add a File
sq_AL: Shto dokument

en: Add a User
sq_AL: Shto një Përdorues

en: Add a new collection
sq_AL: Shto nje koleksion t'ri

en: Add a new item
sq_AL: Shto artikull t'ri

en: Add an Item
sq_AL: Shto nje Artikull

en: Add an Item Type
sq_AL: Shto tipin e artikujve

en: Additional Creator
sq_AL: Krijues shtese

en: Administrator Email
sq_AL: Email-i Administratorit

en: All Tags
sq_AL: T'gjithë Etiketat

en: Appearance
sq_AL: Dukje

en: Are you sure?
sq_AL: Jeni i sigurt?

en: Authentication
sq_AL: Autentifikimi

en: Bibliographic Citation
sq_AL: Citim Bibliografik

en: Browse All
sq_AL: Shfleto T'gjitha

en: Browse Collections
sq_AL: Shfleto Koleksionet

en: Browse Item Types
sq_AL: Shfleto tipet artikujve

en: Browse Items
sq_AL: Shfleto Materialet

en: Browse Users
sq_AL: Shfleto Përdoruesit

en: Browse by Tag
sq_AL: Shfleto me Etiketa

en: By %s
sq_AL: Nga %s

en: Cancel
sq_AL: Anulo

en: Cannot add an existing file to an item!
sq_AL: Nuk mund të shtoni një dokument ekzistues tek një artikull!

en: Cannot get the local path for a stored file.
sq_AL: Nuk mund të merrni rrugën lokale për një dokument të ruajtur.

en: Capture Date
sq_AL: Data e marrjes

en: Capture Details
sq_AL: Detajet e marrjes

en: Capture Device
sq_AL: Pajisja e marrjes

en: Change History
sq_AL: Historiku i ndryshimeve

en: Change Password
sq_AL: Ndrysho Fjalëkalimin

en: Check if you wish to delete selected items.
sq_AL: Kontrolloni në qoftë se ju dëshironi të fshini artikujt e zgjedhur.

en: Citation
sq_AL: Citime

en: Collection
sq_AL: Koleksioni

en: Collections
sq_AL: Koleksionet

en: Comment
sq_AL: Komente

en: Compression
sq_AL: Kompresimi

en: Configure
sq_AL: Konfiguro

en: Contributor
sq_AL: Kontribues

en: Contributors
sq_AL: Kontribues

en: Coverage
sq_AL: Trajtim

en: Create a Password
sq_AL: Krijo një Fjalëkalim

en: Creator
sq_AL: Krijuesi

en: Current Password
sq_AL: Fjalëkalimi tanishem

en: Dashboard
sq_AL: Paneli i Kontrollit

en: Date
sq_AL: Data

en: Date Added
sq_AL: Data e shtimit

en: Date Modified
sq_AL: Data e ndryshimit

en: Deactivate
sq_AL: Ç'aktivizo

en: Delete
sq_AL: Fshij

en: Delete
sq_AL: Fshij

en: Delete %s
sq_AL: Fshij %s

en: Delete Items
sq_AL: Fshij Materialin

en: Description
sq_AL: Pershkrimi

en: Details
sq_AL: Detajet

en: Documentation
sq_AL: Dokumentacioni

en: Duration
sq_AL: Kohezgjatja

en: Edit
sq_AL: Ndrysho

en: Edit Collection #%s
sq_AL: Ndrysho koleksionin #%s

en: Edit File #%s
sq_AL: Ndrysho File #%s

en: Edit Item #%s
sq_AL: Modifiko Artikullin #%s

en: Edit Item Type #%s
sq_AL: Ndrysho llojin e materialit  #%s

en: Edit User #%s
sq_AL: Ndrysho Përdoruesin #%s

en: Edit this User
sq_AL: Modifiko këtë përdorues

en: Element Description
sq_AL: Përshkrimi i Elementeve

en: Element Name
sq_AL: Emra Elementesh

en: Element Sets
sq_AL: Setet e Elementeve

en: Elements
sq_AL: Elementet

en: Email address is required.
sq_AL: Adresa e-mailit është e nevojshme.

en: Email is required.
sq_AL: E-mailit është e nevojshme.

en: Encryption
sq_AL: Enkriptimi

en: Existing
sq_AL: Ekzistues

en: Fatal Error
sq_AL: Gabim Fatal

en: Featured?
sq_AL: Ne faqe te pare ?

en: File History
sq_AL: Historiku i ketij File

en: File Size
sq_AL: Madhesia

en: File must be valid before it can be associated with an item!
sq_AL: Dokumenti duhet të jetë e vlefshme para se të mund të shoqërohet me një artikull!

en: Files
sq_AL: Dokumente

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
sq_AL: Dokumentat nuk mund të jenë bashkëngjitur në një objekt që nuk është këmbëngulës në bazën e të dhënave!

en: Find a File
sq_AL: Gjej dokument

en: Format
sq_AL: Formati

en: General
sq_AL: Pergjithshem

en: Get started by adding your first collection.
sq_AL: Filloni duke shtuar koleksionin tuaj të parë.

en: Height
sq_AL: Gjatesia

en: Hide Details
sq_AL: Fsheh Detajet

en: Identifier
sq_AL: Identifikuesi

en: If this does not help, try contacting the %s.
sq_AL: Nqs nuk funksionon, kontaktoni %s.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
sq_AL: Nqs mendoni se duhet te keni te drejte te aksesoni kete faqe, Ju lutemi kontaktoni %s.

en: Install
sq_AL: Instalo

en: Invalid email address
sq_AL: Adresa e-mail e pavlefshme

en: Invalid email address given.
sq_AL: Adresa e-mail e pavlefshme është dhënë.

en: Invalid form submission.
sq_AL: Dorëzimi formë e pavlefshme.

en: Invalid format given for email address.
sq_AL: Formati i pavlefshëm dhënë për adresë e-mail.

en: Invalid search type given!
sq_AL: Lloji i dhënë kërkimit i pavlefshëm!

en: Item
sq_AL: Artikuj

en: Item #%s
sq_AL: Artikuj #%s

en: Item Metadata
sq_AL: Artikuj Metadata

en: Item Type
sq_AL: Lloji i Materialit

en: Item Type #%s
sq_AL: Lloji i materialit  #%s

en: Item Type Information
sq_AL: Informacioni i'tipit artikujve

en: Item Type Metadata
sq_AL: Lloji i metadata per materialin

en: Item Types
sq_AL: Llojet e Materialeve

en: Items
sq_AL: Materialet

en: Language
sq_AL: Gjuha

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
sq_AL: Lista e etiketave për të shtuar për të gjitha sendet e kontrolluar, të ndara nga %s.

en: Log In
sq_AL: Hyr

en: Log Out
sq_AL: Dil

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
sq_AL: Duhet të specifikoni një lloj transferimi dokumentash kur bashkëngjit dokumenta për një artikull!

en: Name
sq_AL: Emri

en: Name of element set must be unique.
sq_AL: Emri i elementit të vendosur duhet të jetë unike.

en: Name of element set must not be empty.
sq_AL: Emri i elementit caktuar nuk duhet të jetë bosh.

en: New
sq_AL: E're

en: New Password
sq_AL: Fjalëkalim i'ri

en: No
sq_AL: Jo

en: No Collection
sq_AL: Asnje Koleksion

en: No Tags
sq_AL: Asnje Etikete

en: No contributors
sq_AL: Ska Kontribues

en: No contributors.
sq_AL: Ska kontribues.

en: Not Public
sq_AL: Jo publik

en: Omeka Admin
sq_AL: Administrimi i Omeka

en: Original Filename
sq_AL: Emri Origjinal

en: Output Formats
sq_AL: Formati i Daljes

en: Page not found.
sq_AL: Faqja nuk u gjënd

en: Password
sq_AL: Fjalëkalimi

en: Password cannot be empty.
sq_AL: Fjalëkalimi nuk mund të jetë bosh.

en: Password changed!
sq_AL: Fjalëkalimi ndryshoi!

en: Password is required.
sq_AL: Fjalëkalimi është i nevojshem.

en: Password: The passwords do not match.
sq_AL: Fjalëkalimi: Fjalëkalimet nuk përputhen.

en: Pick this type
sq_AL: Zgjedh kete tip

en: Please follow this link to reset your password:
sq_AL: Ju lutem ndiqni këtë lidhje për të rivendosni fjalëkalimin tuaj:

en: Post Processing
sq_AL: Post procesimi

en: Powered by Omeka
sq_AL: Nga Omeka

en: Private
sq_AL: Privat

en: Producer
sq_AL: Prodhuesi

en: Public
sq_AL: Publik

en: Public Site
sq_AL: Faqja Publike

en: Public?
sq_AL: Publik ?

en: Publisher
sq_AL: Botuesi

en: Re-type the Password
sq_AL: Përsërisni Fjalëkalimin

en: Recent Collections
sq_AL: Koleksionet e fundit

en: Recent Items
sq_AL: Materialet e fundit

en: Recently Added Items
sq_AL: Elementet e fundit

en: Relation
sq_AL: Relacioni

en: Remember Me?
sq_AL: Më mban mend mu?

en: Remove
sq_AL: Heq

en: Remove?
sq_AL: Heq ?

en: Render Details
sq_AL: Detajet e renderizimit

en: Render Device
sq_AL: Pajisja e renderizimit

en: Repeat New Password
sq_AL: Përsërit Fjalëkalim e'ri

en: Researcher
sq_AL: Kërkues

en: Rights
sq_AL: Te drejtat

en: Role
sq_AL: Rol

en: SQL error in migration:
sq_AL: Gabim SQL-je në migrim:

en: Save Changes
sq_AL: Ruaj ndryshimet

en: Save Password
sq_AL: Ruaj Fjalëkalimin

en: Search
sq_AL: Kërko

en: Search Items
sq_AL: Kërko Artikujt

en: Security
sq_AL: Siguria

en: Select Below
sq_AL: Zgjedh me poshte

en: Select Below
sq_AL: Zgjedh Poshte

en: Settings
sq_AL: Konfigurimi

en: Show Details
sq_AL: Shfaq Detajet

en: Site Author Information
sq_AL: Informacini i autorit të Faqes

en: Site Copyright Information
sq_AL: Informacini të drejtat e autorit të Faqes

en: Site Description
sq_AL: Përshkrimi i Faqes

en: Site Settings
sq_AL: Konfigurimet e Faqes

en: Site Title
sq_AL: Titulli Faqes

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
sq_AL: Ju nuk keni te drejte te aksesoni kete faqe.

en: Source
sq_AL: Burimi

en: Subject
sq_AL: Subjekti

en: Submit
sq_AL: Parqit

en: Support Forums
sq_AL: Forumi i suportit

en: System Information
sq_AL: Informacionet Sistemit

en: Tags
sq_AL: Etiketat

en: Test
sq_AL: Testo

en: The %s plugin was successfully configured!
sq_AL: Shtojca %s është konfiguruar me sukses!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
sq_AL: Shtojca %s është përmirësuar me sukses!

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
sq_AL: Gabimi në vijim ndodhi gjatë deaktivizimit Shtojcës %s:

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
sq_AL: Lloji i elementit metadata perfshin te gjithe llojet e elementeve ter perfshire ne Omeka dhe te gjitha llojet e elementeve te krijuar nga administratori.

en: The item type name must be unique.
sq_AL: Emri Lloji artikull duhet të jetë unike.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
sq_AL: Emri Llojit të artikullit duhet të ketë midis %1$s dhe %2$s karaktere.

en: The user "%s" was successfully added!
sq_AL: Ky përdorues "%s" u shtua me sukses!

en: The user %s was successfully changed!
sq_AL: Përdoruesi %s është ndryshuar me sukses!

en: Themes
sq_AL: Temat

en: There are no collections on this page.
sq_AL: Nuk ka asnje koleksion ne kete faqe

en: There are no recently added items.
sq_AL: Nuk Ka artikuj të shtuar në kohët e fundit.

en: There are too few values in the element ordering array.
sq_AL: Ka shumë pak vlera në rrjetin e elementeve urdhërues.

en: There are too many values in the element ordering array.
sq_AL: Ka shumë vlera në rrjetin e elementeve urdhërues.

en: This email address is already in use.
sq_AL: Kjo adresë e-mail është në përdorim.

en: Title
sq_AL: Titulli

en: Total Items
sq_AL: Artikuj Total

en: Total Number of Items
sq_AL: Numri totali i elementeve

en: Transcriber
sq_AL: Transkriptues

en: Type
sq_AL: Lloji

en: Type Metadata
sq_AL: Lloji i Metadata

en: Type Name
sq_AL: Tipi emrit

en: Typed passwords do not match.
sq_AL: Fjalëkalimet e shtypura nuk përputhen.

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
sq_AL: Në pamundësi për të rivendosur fjalëkalimin. Ju lutem verifikoni se informacioni është i saktë dhe kontaktoni administratorin nëse është e nevojshme.

en: Undo
sq_AL: Kthe

en: Uninstall
sq_AL: Ç'instalo

en: Upgrade
sq_AL: Azhorno

en: Use HTML
sq_AL: Përdor HTML

en: User #%s
sq_AL: Perdorues #%s

en: User Activation
sq_AL: Aktivizo Përdoruesin

en: User is not allowed to edit selected items.
sq_AL: Përdoruesi nuk është e lejuar për të modifikur artikuj të zgjedhur.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
sq_AL: Përdoruesi nuk është e lejuar për të ndryshuar shikimit të artikujve.

en: Username
sq_AL: Përdorues

en: Username cannot be empty.
sq_AL: Përdoruesi nuk mund të jetë bosh.

en: Users
sq_AL: Perdoruesit

en: Version %s
sq_AL: Versioni %s

en: View
sq_AL: Vëzhgo

en: View All Collections
sq_AL: Shfaq te gjitha koleksionet

en: View All Items
sq_AL: Shfaq te gjitha artikujt

en: View File Metadata
sq_AL: Shfaq metadata te file

en: View Public Page
sq_AL: Shfaq faqen publike

en: Watermark
sq_AL: Pulle sigurie

en: Welcome!
sq_AL: Mire se vini!

en: Welcome, %s
sq_AL: Mire se erdhe , %s

en: Width
sq_AL: Gjeresia

en: Would you like to %s?
sq_AL: Dëshironi të %s?

en: Yes
sq_AL: Po

en: You have no collections.
sq_AL: Nuk keni koleksione.

en: You may now log in to Omeka.
sq_AL: Ju tani mund të hyni te Omeka.

en: You must choose some items to batch edit.
sq_AL: Ju duhet të zgjidhni disa objekte në grumbull për modifikim.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
sq_AL: Ju duhet të konfirmojë ç'instalimin para se të vazhdoni.

en: [Untitled]
sq_AL: [Pa Titull]

en: by %s
sq_AL: nga %s

en: contains
sq_AL: përmban

en: does not contain
sq_AL: nuk përmban

en: is empty
sq_AL: është bosh

en: is exactly
sq_AL: është saktësisht

en: is not empty
sq_AL: nuk është bosh

en: or
sq_AL: ose

en: refine your search
sq_AL: Përsosni kërkimin tuaj

en: site administrator
sq_AL: administratori i sitit

en: user | users
sq_AL[0]: Përdorues
sq_AL[1]: Përdoruesit
