Omeka - en to sr_RS translation catalogue (706 entries)

en: "%s" is not a valid file derivative.
sr_RS: "%s" није валидан изведени фајл.

en: %1$s and %2$s
sr_RS: %1$s и %2$s

en: %1$s requires the following plugins to be installed, activated, and loaded: %2$s
sr_RS: %1$s захтева инсталиране, активиране и учитане следеће додатке: %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
sr_RS: %1$s, %2$s, и %3$s

en: %s Administrator
sr_RS: %s Администратор

en: %s bytes
sr_RS: %s бајтова

en: %s et al.
sr_RS: %s и др.

en: %s has no API keys. Use the form above to create one.
sr_RS: %s нема API кључеве. Искористи горенаведену форму за креирање кључа.

en: %s is not a valid URL.
sr_RS: %s није валидан URL.

en: %s of %s
sr_RS: %s од %s

en: %s will be deleted from the system. Items, collections, and tags created by this user will remain in the system, but will no longer be associated with this user.
sr_RS: Из система биће обрисан %s. Објекти, колекције и ознаке створени од стране овог корисника остаће у архиви, али више неће бити повезани са корисником.

en: &larr; Previous Item
sr_RS: &larr; Претходни објекат

en: '%s' is already in use. Please choose another username.
sr_RS: '%s' је већ заузет. Молимо одабери друго корисничко име.

en: '%s' is an invalid special value.
sr_RS: '%s' је погрешна специјална вредност.

en: (%s total)
sr_RS: (%s укупно)

en: (Lost your password?)
sr_RS: (Изгубљена лозинка?)

en: (Private)
sr_RS: (Приватно)

en: 403 Page Forbidden
sr_RS: 403 Приступ страници није дозвољен

en: 403: Forbidden
sr_RS: 403: Забрањено

en: 404 Page Not Found
sr_RS: 404 Страница не постоји

en: 404: Page Not Found
sr_RS: 404: Страница није пронађена

en: 405 Method Not Allowed
sr_RS: 405 Метод није дозвољен

en: 405: Method Not Allowed
sr_RS: 405: Метода није дозвољена

en: A current %s variable has not been set to this view.
sr_RS: Тренутна %s варијабла није постављена за овај приказ.

en: A language of the resource
sr_RS: Језик извора

en: A loop %s variable has not been set to this view.
sr_RS: Петља %s варијабла није постављена за овај приказ.

en: A name given to the resource
sr_RS: Име дато извору

en: A new API key was successfully created.
sr_RS: Нови API кључ успешно је направљен.

en: A new version of Omeka is available for download.
sr_RS: Новија верзија Омеке је доступна за преузимање.

en: A point or period of time associated with an event in the lifecycle of the resource
sr_RS: Тренутак или период времена повезан са догађајем у животном циклусу извора

en: A related resource
sr_RS: Извор у вези

en: A related resource from which the described resource is derived
sr_RS: Извор у вези из кога описани извор потиче

en: API Keys
sr_RS: API кључеви

en: Access denied.
sr_RS: Одбијен приступ.

en: Activate
sr_RS: Активирај

en: Activate your account with the %s repository
sr_RS: Активирај свој налог са %s репозиторијумом

en: Activation has been pending since %s.
sr_RS: Активација је у покушају од %s.

en: Active?
sr_RS: Активан?

en: Add Another File
sr_RS: Додај други документ

en: Add Collection
sr_RS: Додај колекцију

en: Add Element
sr_RS: Додај елемент

en: Add Input
sr_RS: Додај улаз

en: Add Item
sr_RS: Додај објекат

en: Add Item Type
sr_RS: Додај врсту објекта

en: Add Link
sr_RS: Додај линк

en: Add New Files
sr_RS: Додај нове документе

en: Add New User
sr_RS: Додај новог корисника

en: Add Tags
sr_RS: Додај ознаке

en: Add User
sr_RS: Додај корисника

en: Add a Collection
sr_RS: Додај колекцију

en: Add a Field
sr_RS: Додај поље

en: Add a File
sr_RS: Додај документ

en: Add a Link to the Navigation
sr_RS: Додај навигациони линк

en: Add a User
sr_RS: Додај кориснике

en: Add a new collection
sr_RS: Додај нову колекцију

en: Add a new item
sr_RS: Додај нови објекат

en: Add an Item
sr_RS: Додај један објекат

en: Add an Item Type
sr_RS: Додај једну врсту објекта

en: Add new themes by downloading them from the <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/" target="_blank">Omeka Theme Directory</a>, or <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices" target="_blank">design your own</a>!
sr_RS: Додај нове теме преузимањем из <a href="http://omeka.org/add-ons/themes/">Директоријума Омека тема</a>, или <a href="http://omeka.org/codex/Theme_Writing_Best_Practices">дизајнирајте сопствену тему</a>!

en: Additional Creator
sr_RS: Додатни аутор

en: Admin
sr_RS: Администратор

en: Admin Dashboard
sr_RS: Командна табла администратора

en: Administrator Email
sr_RS: Email администратора

en: Advanced Search (Items only)
sr_RS: Напредна претрага (само објеката)

en: After enabling the API, applications may be able to show, browse, add, edit, and delete your site resources. Viewing protected content, as well as adding, editing, and deleting content, is protected and requires key authentication. Each key corresponds to, and has all permissions of, an existing Omeka user. You can create keys on each user's %sedit page%s.
sr_RS: Након омогућавања API, апликацијама ће бити омогућено да приказују, прелиставају, додају, мењају и бришу реусрсе ва вашег сајта. Гледање заштићеног садржаја, као и додавање, измена и брисање садржаја је заштићено и неопходна је ауторизација кључа. Сваки кључ одговара на, и има све дозовле, постојећег корисника Омеке. Можете креирати кључеве на свакој корисничкој %sedit page%s страници за уређивање.

en: All Tags
sr_RS: Све ознаке

en: All customizations will be lost. Order and labels will revert to Omeka defaults. Custom links will be lost.
sr_RS: Биће изгубљена сва подешавања. Редослед и ознаке ће се вратити на основна подешавања Омеке. Подешени линкови ће се изгубити.

en: All element texts must have a record type.
sr_RS: Сви елементи текста морају имати врсту записа!

en: All navigation links must have URIs.
sr_RS: Сви линкови за навигацију морају имати URI.

en: All navigation links must have different URIs.
sr_RS: Сви линкови за навигацију морају имати различите URI.

en: Allowed File Extensions
sr_RS: Дозвољене екстензије докумената

en: Allowed File Types
sr_RS: Дозвољени типови докумената

en: Allowed HTML Attributes
sr_RS: Дозвољени атрибути HTML

en: Allowed HTML Elements
sr_RS: Дозвољени елементи HTML

en: An account of the resource
sr_RS: Објашњење извора

en: An array of records is not available for the loop.
sr_RS: Низ записа није доступан за ову петљу.

en: An element named "%s" already exists for the "%s" element set.
sr_RS: Елемент са називом  "%s" већ постоји за "%s" скуп елемената.

en: An entity primarily responsible for making the resource
sr_RS: Ентитет примарно одговоран за стварање извора

en: An entity responsible for making contributions to the resource
sr_RS: Ентитет одговоран за допринос извору

en: An entity responsible for making the resource available
sr_RS: Ентитет одговоран за постављање извора доступним

en: An existing API key was successfully rescinded.
sr_RS: Постојећи API кључ је успешно опозван.

en: An invalid value was detected during record iteration.
sr_RS: Неважећа вредност откривена током итерације снимања.

en: An unambiguous reference to the resource within a given context
sr_RS: Недвосмислена референца ка извору у датом контексту

en: Appearance
sr_RS: Изглед

en: Are you sure you want to delete the selected item type elements from the database? You will lose all text related to the selected elements. This cannot be undone.
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите обрисати одабране елементе из базе? Изгубићете сав текст везан за те елементе. Ова операција није повратна.

en: Are you sure you want to uninstall %s?
sr_RS: Да ли заиста желиш да деинсталираш %s?

en: Are you sure?
sr_RS: Јеси сигуран?

en: Authentication
sr_RS: Доказ веродостојности

en: Back to Log In
sr_RS: Назад на пријаву

en: Batch Delete Items
sr_RS: Групно брисање објеката

en: Batch Edit Items
sr_RS: Групно уређивање објеката

en: Before installation can continue, the following errors must be resolved:
sr_RS: Пре наставка инсталације, следеће грешке морају се решити:

en: Bibliographic Citation
sr_RS: Библиографско цитирање

en: Bit Depth
sr_RS: Дужина кодне речи

en: Bitrate
sr_RS: Степен компресије

en: Boolean
sr_RS: Булови

en: Browse All
sr_RS: Прегледај све

en: Browse Collections
sr_RS: Прегледај колекције

en: Browse Item Types
sr_RS: Прегледај врсте објеката

en: Browse Items
sr_RS: Прегледај објекте

en: Browse Items by Tag
sr_RS: Прегледај објекте према ознаци

en: Browse Tags
sr_RS: Прегледај ознаке

en: Browse Users
sr_RS: Прегледај кориснике

en: Browse by Tag
sr_RS: Прегледај преко ознака

en: Cancel
sr_RS: Прекини

en: Cannot add an existing file to an item!
sr_RS: Не могу додати већ постојећи документ јединици!

en: Cannot associate the collection with an unsaved user.
sr_RS: Не могу повезати колекцију са несачуваним корисником.

en: Cannot create a user activation for non-existent user.
sr_RS: Не може се направити активација корисника за непостојећег корисника.

en: Cannot find an element with an ID of '%s'!
sr_RS: Не може се пронаћи елемент са ID '%s'!

en: Cannot find element with ID %s!
sr_RS: Не могу се наћи елементи са ID %s!

en: Cannot find parent navigation page.
sr_RS: Није могуће пронаћи матичну страницу навигације.

en: Cannot get the local path for a stored file.
sr_RS: Не могу наћи локалну путању за ускладиштени документ.

en: Cannot remove elements from an item type that is not persistent in the database!
sr_RS: Не могу се померати елементи врсте објекта који није сталан у бази података!

en: Cannot save element text for records that are not yet persistent!
sr_RS: Не могу сачувати текст елемента за записе који још увек нису постојани!

en: Cannot set element set ID: set named "%s" does not exist.
sr_RS: Не могу подесити скуп елемената ID: скуп под називом "%s" не постоји.

en: Capture Date
sr_RS: Датум снимања

en: Capture Details
sr_RS: Детаљи снимања

en: Capture Device
sr_RS: Уређај за снимање

en: Change History
sr_RS: Измена историје

en: Change Password
sr_RS: Промени лозинку

en: Changes will be applied to checked items.
sr_RS: Промене ће бити примењене на одабраним објектима.

en: Channels
sr_RS: Канали

en: Check box to show metadata elements with no text.
sr_RS: Означи кућицу за приказ елемената метаподатака без текста.

en: Check if you wish to delete selected items.
sr_RS: Потврди уколико желиш да обришеш одабране објекте.

en: Check the links to display them in the main navigation. Click and drag the links into the preferred display order.
sr_RS: Провери линкове за приказ у главној навигацији. Кликни и превуци линкове у жељени редослед приказа.

en: Check this field if you would like to allow any file to be uploaded to Omeka.
sr_RS: Потврди ово поље ако желиш да дозволиш да се било који документ може послати у Омеку.

en: Check this field if you would like to filter HTML elements or attributes from form input.
sr_RS: Одаберите ово поље уколико бисте желели да филтрирате HTML елементе или атрибуте из форме за унос.

en: Checked items will be deleted.
sr_RS: Изабрани објекти биће избрисани.

en: Citation
sr_RS: Цитирање

en: Click and drag the elements into the preferred display order. Click the right arrows to add customized comments to element descriptions.
sr_RS: Кликни и превуци елементе у жељени редослед приказа. Кликни на стрелицу да додаш коментар на опис елемента.

en: Click and drag the files into the preferred display order.
sr_RS: Кликни и превуци документе у жељени редослед приказа.

en: Click on the "Index Records" button to re-index your records.
sr_RS: Кликни на "Индекс записа" да поново индексираш записе.

en: Codec
sr_RS: Кодек

en: Collection
sr_RS: Колекција

en: Collection #%s
sr_RS: Колекција #%s

en: Collections
sr_RS: Колекције

en: Comment
sr_RS: Коментар

en: Compression
sr_RS: Компресија

en: Configurations apply to this theme only.
sr_RS: Подешавања се односе само на ову тему.

en: Configure
sr_RS: Подеси

en: Configure Plugin: %s
sr_RS: Подешавање додатка: %s

en: Configure Theme
sr_RS: Подеси тему

en: Configure Theme: %s
sr_RS: Подеси тему: %s

en: Configure Your Site
sr_RS: Подеси свој сајт

en: Confirm Delete
sr_RS: Потврди брисање

en: Confirm your password.
sr_RS: Потврди лозинку.

en: Contributor
sr_RS: Друга одговорна лица

en: Contributors
sr_RS: Друга одговорна лица

en: Could not find file %s!
sr_RS: Документ %s не може се пронаћи!

en: Could not load database resource!
sr_RS: Није било могуће учитати извор базе!

en: Coverage
sr_RS: Област

en: Create a Password
sr_RS: Креирај лозинку

en: Creator
sr_RS: Аутор

en: Current Page
sr_RS: Текућа страница

en: Current Password
sr_RS: Тренутна лозинка

en: Current Theme
sr_RS: Тренутна тема

en: Customize the element descriptions below. To re-order the elements, %s.
sr_RS: Подеси опис докумената. Да прегрупишеш елементе, %s.

en: Customize which types of records will be searchable in Omeka.
sr_RS: Подеси које ће врсте записа бити претраживе у Омека.

en: Dashboard
sr_RS: Контролна табла

en: Date
sr_RS: Датум

en: Date Added
sr_RS: Датум уноса

en: Date Modified
sr_RS: Датум измене

en: Deactivate
sr_RS: Деактивирај

en: Default Superuser Account
sr_RS: Подразумевани налог супер-корисника

en: Delete
sr_RS: Обриши

en: Delete
sr_RS: Обриши

en: Delete %s
sr_RS: Обриши %s

en: Delete Items
sr_RS: Обриши објекте

en: Derivative Size Constraints
sr_RS: Изведене величине ограничења

en: Description
sr_RS: Опис

en: Details
sr_RS: Детаљи

en: Direct Links
sr_RS: Директне везе

en: Disable File Upload Validation
sr_RS: Искључи проверу ваљаности послатог документа

en: Display Name
sr_RS: Назив за приказ

en: Display Settings
sr_RS: Подешавања екрана

en: Documentation
sr_RS: Документација

en: Duration
sr_RS: Трајање

en: Each option must have a unique name.
sr_RS: Свака опција мора имати јединствено име.

en: Edit
sr_RS: Уређивање

en: Edit Collection #%s
sr_RS: Уређивање колекције #%s

en: Edit Collections
sr_RS: Уреди колекције

en: Edit Element Set
sr_RS: Уреди скуп елемената

en: Edit File #%s
sr_RS: Уреди документ #%s

en: Edit Item #%s
sr_RS: Уреди објекат #%s

en: Edit Item Type #%s
sr_RS: Уреди врсту објекта #%s

en: Edit Items
sr_RS: Уреди објекте

en: Edit User #%s
sr_RS: Уреди корисника #%s

en: Edit this User
sr_RS: Уреди овог корисника

en: Editing Tags
sr_RS: Уреди ознаке

en: Element Description
sr_RS: Опис елемента

en: Element Name
sr_RS: Име елемента

en: Element Sets
sr_RS: Скупови елемената

en: Element texts are not formatted correctly!
sr_RS: Текстови елемената нису исправно форматирани!

en: Elements
sr_RS: Елементи

en: Email
sr_RS: Електронска пошта

en: Email address is required.
sr_RS: Адреса електронске поште мора бити унета.

en: Email is required.
sr_RS: Адреса електронске поште мора се унети.

en: Embedded Metadata
sr_RS: Уграђени метаподаци

en: Enable API
sr_RS: Омогући API

en: Enable HTML Filtering
sr_RS: Омогући HTML филтрирање

en: Enable or disable the API by checking or unchecking the box below.
sr_RS: Омогући или онемогући API штиклирањем или дештиклирањем кућице испод.

en: Encryption
sr_RS: Енкрипција

en: Enter your email address to retrieve your password.
sr_RS: Унеси твоју email адресу за повраћај лозинке.

en: Error in configuring plugin named "%s". Missing config and/or config_form hook(s).
sr_RS: Грешка у конфигурацији додатка с називом "%s". Недостају config и/или config_form копча(е).

en: Exact match
sr_RS: Потпуно подударање.

en: Exif Array
sr_RS: Exif низ

en: Exif String
sr_RS: Exif стринг

en: Existing
sr_RS: Постојећи

en: Fatal Error
sr_RS: Фатална грешка

en: Featured
sr_RS: Истакнуто

en: Featured Collection
sr_RS: Истакнута колекција

en: Featured Item
sr_RS: Истакнути објекат

en: Featured/Non-Featured
sr_RS: Изабрано/Није изабрано

en: Featured?
sr_RS: Истакнуто?

en: File
sr_RS: Документ

en: File #%s
sr_RS: Документ #%s

en: File History
sr_RS: Историја документа

en: File Metadata
sr_RS: Метаподаци документа

en: File Size
sr_RS: Величина документа

en: File Type / OS
sr_RS: Врста документа / Оперативни систем

en: File Validation
sr_RS: Провера датотеке

en: File must be valid before it can be associated with an item!
sr_RS: Документ мора бити исправан пре повезивања са неком јединицом!

en: Filename
sr_RS: Име документа

en: Files
sr_RS: Документи

en: Files cannot be attached to an item that is not persistent in the database!
sr_RS: Документи не могу да се прикаче за јединицу која није постојана у бази података!

en: Filter Element Texts
sr_RS: Филтрирање текстуалних елемената

en: Filter element texts by checking the box below. When checked, the API will respect the display element and element text filters when outputting element text representations.
sr_RS: Филтирирање текстуалних елемената одабиром кућице испод. Када је одабрана ова опција API ће  поштовати елементе екрана и елементе текстуалних филтера приликом приказа текстуалних елемената.

en: Find a File
sr_RS: Пронађи документ

en: Forgot Password
sr_RS: Заборављена лозинка

en: Form Validation Errors
sr_RS: Формулар за утврђивање грешака

en: Format
sr_RS: Формат

en: Format (Legacy) Metadata
sr_RS: Формат (старих) метаподатака

en: Format Metadata
sr_RS: Формат метаподатака

en: Fullsize
sr_RS: У пуној величини

en: Fullsize Image Size
sr_RS: Пуна величина слика

en: General
sr_RS: Опште

en: Get started by adding your first collection.
sr_RS: Започните додавањем прве колекције

en: Get started by adding your first item.
sr_RS: Започните додавањем првог објекта.

en: Get support
sr_RS: Обезбеди подршку

en: Go to Home Page
sr_RS: Иди на почетну страну

en: Go to search settings to select record types to use.
sr_RS: За одабир врсте записа иди у подешавање претраге.

en: HTML Filtering
sr_RS: HTML филтрирање

en: Height
sr_RS: Висина

en: Hello %s. Your username is %s
sr_RS: Здраво %s. Ваше корисничко име је %s

en: Hide Details
sr_RS: Сакри детаље

en: IPTC Array
sr_RS: IPTC низ

en: IPTC String
sr_RS: IPTC стринг

en: Identifier
sr_RS: Идентификатор извора

en: If this does not help, try contacting the %s.
sr_RS: Уколико ово није помогло, покушај контактирати %s.

en: If you have any questions please refer to <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> or post a message on the <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.
sr_RS: Уколико имаш нека питања молимо обрати се на <a href="http://omeka.org/codex">Omeka documentation</a> или остави поруку на <a href="http://omeka.org/forums">Omeka forums</a>.

en: If you think you should have permission, try contacting the %s.
sr_RS: Ако сматраш да би требало да имаш дозволу, покушај контактирати %s.

en: ImageMagick Directory Path
sr_RS: Путања ка ImageМagick директоријуму

en: Inactive users cannot log in to the site.
sr_RS: Неактивни корисници не могу бити пријављени на сајт.

en: Index Records
sr_RS: Индекс записа

en: Indexing means to collect, parse, and store data to facilitate fast and accurate searches. Omeka will automatically index individual records as they are saved, but there are circumstances when your records are not indexed; for instance, when updating from an earlier version of Omeka or after you customize which records will be searchable.
sr_RS: Индексирање значи сакупљање, рашчлањивање и складиштење података како би олакшали и убрзали претрагу. Омека ће аутоматски индексирати појединачне записе када их снимите, али постоје ситуације у којима ваши записи неће бити индексирани; нпр. када унапредите Омеку или када подесите који ће записи бити претраживи.

en: Indexing records. This may take a while. You may continue administering your site.
sr_RS: Индексирање записа. Ово може потрајати неко време. Можете наставити са администрирањем вашег сајта.

en: Information about rights held in and over the resource
sr_RS: Информација о правима у и над извором

en: Install
sr_RS: Инсталирај

en: Installation Error
sr_RS: Грешка при инсталацији

en: Installation Warning
sr_RS: Упозорење приликом инсталације

en: Invalid URI for "%s" navigation link:  "%s"
sr_RS: Неисправан URI за "%s" линк за навигацију: "%s"

en: Invalid URI for Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s
sr_RS: Неисправан URI за Omeka_Navigation_Page_Uri object: %s

en: Invalid action passed while getting record URL.
sr_RS: Неисправна активност приликом добијања URL записа.

en: Invalid activation code given.
sr_RS: Унет погрешан активациони код.

en: Invalid collection.
sr_RS: Погрешна колекција.

en: Invalid current password
sr_RS: Неисправна тренутна лозинка

en: Invalid element ID.
sr_RS: Неисправан ID елемента.

en: Invalid element data. To add elements, you must either pass an element objects or an array of element metadata.
sr_RS: Неисправан елемент података. За додавање елемената, прво мораш или пренети један објекат елемента или један низ метаподатака елемента.

en: Invalid element set.
sr_RS: Неисправан скуп елемената.

en: Invalid email address
sr_RS: Неправилна адреса електронске поште

en: Invalid email address given.
sr_RS: Унесена је неправилна адреса електронске поште.

en: Invalid form submission.
sr_RS: Поднета је неважећа форма.

en: Invalid format given for email address.
sr_RS: Унесен је неправилан формат адресе електронске поште.

en: Invalid hostname given for email address.
sr_RS: Унесено је неправилно име хоста за адресу електронске поште.

en: Invalid item type.
sr_RS: Неисправна врста објекта.

en: Invalid parameter. The hasElement function requires either an element object or an element id to determine if an item type has an element.
sr_RS: Неисправни параметар. Функција hasElement захтева један елемент објекта или један елемент id да би одредила да ли једна врста објекта има елемент.

en: Invalid record ID.
sr_RS: Неисправан ID записа.

en: Invalid record passed while getting record URL.
sr_RS: Неисправан запис приликом добијања URL записа.

en: Invalid return value while getting record URL.
sr_RS: Неисправна повратна вредност приликом добијања URL записа.

en: Invalid search type given!
sr_RS: Дата је неисправна врста претраге!

en: Invalid tagType given.
sr_RS: Дат је неважећи tagType

en: Item
sr_RS: Објекат

en: Item #%s
sr_RS: Објекат #%s

en: Item Metadata
sr_RS: Метаподаци објекта

en: Item Type
sr_RS: Врста објекта

en: Item Type #%s
sr_RS: Врста објекта #%s

en: Item Type Elements
sr_RS: Елементи врсте објеката

en: Item Type Information
sr_RS: Информација о врсти објекта

en: Item Type Metadata
sr_RS: Метаподаци врсте објекта

en: Item Types
sr_RS: Врсте објеката

en: Item type does not contain an element with the ID %s!
sr_RS: Врста објекта не садржи елемент са ID %s!

en: Items
sr_RS: Објекти

en: Items Per Page (admin)
sr_RS: Објеката по страници (админ)

en: Items Per Page (public)
sr_RS: Објеката по страници (јавно)

en: Key
sr_RS: Кључ

en: Keyword
sr_RS: Кључна реч

en: Label
sr_RS: Име

en: Language
sr_RS: Језик

en: Last IP
sr_RS: Последња IP

en: Last accessed
sr_RS: Последњи пут приступљено

en: Limit the number of items displayed per page in the administrative interface.
sr_RS: Ограничи број објеката приказаних по страници у администраторском интерфејсу.

en: Limit the number of items displayed per page in the public interface.
sr_RS: Ограничи број објеката приказаних по страници у јавном интерфејсу.

en: Limit the number of results displayed per page in the administrative interface.
sr_RS: Ограничи број објеката приказаних по страници у администраторском интерфејсу.

en: Limit the number of results displayed per page in the public interface.
sr_RS: Ограничи број резултата приказаних по страници у јавном интерфејсу.

en: List of allowed HTML attributes in form input
sr_RS: Листа дозвољених атрибута HTML у формулару за унос

en: List of allowed HTML elements in form input
sr_RS: Листа дозвољених елемента HTML у формулару за унос

en: List of allowed MIME types for file uploads
sr_RS: Листа дозвољених MIME типова за слање

en: List of allowed extensions for file uploads
sr_RS: Листа дозвољених екстензија докумената за слање.

en: List of tags to add to all checked items, separated by %s.
sr_RS: Листа ознака за додавање свим означеним објектима, одвојене са %s.

en: Log In
sr_RS: Пријави се

en: Log Out
sr_RS: Одјава

en: Login information incorrect. Please try again.
sr_RS: Подаци за пријављивање нетачни. Пробај поново.

en: Lost your password?
sr_RS: Изгубљена лозинка?

en: Main Menu
sr_RS: Главни мени

en: Manage Site
sr_RS: Управљај сајтом

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels)
sr_RS: Максимална величина слика (у пикселима)

en: Maximum fullsize image size constraint (in pixels).
sr_RS: Максимална величина слика (у пикселима)

en: Maximum number of API results displayed per page.
sr_RS: Максималан број резултата API приказан на једној страници.

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels)
sr_RS: Максимална вечичина четвртастог минијатурног приказа (у пикселима).

en: Maximum square thumbnail size constraint (in pixels).
sr_RS: Максимална вечичина четвртастог минијатурног приказа (у пикселима).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels)
sr_RS: Максимална величина минијатурног приказа (у пикселима).

en: Maximum thumbnail size constraint (in pixels).
sr_RS: Максимална величина минијатурног приказа (у пикселима).

en: Mime Type
sr_RS: Mime тип

en: Must specify a file transfer type when attaching files to an item!
sr_RS: Мора се означити врста трансфера документа када се документи каче за објекат!

en: Name
sr_RS: Име

en: Name as it should be displayed on the site
sr_RS: Назив у облику за приказ на сајту.

en: Name of element set must be unique.
sr_RS: Назив скупа елемената мора бити јединствен.

en: Name of element set must not be empty.
sr_RS: Назив скупа елемената не сме бити празан.

en: Names of plugins must not be blank
sr_RS: Имена додатака не могу остати празна

en: Narrow by Specific Fields
sr_RS: Сузи према одређеним пољима

en: Navigation
sr_RS: Навигација

en: Navigation links that have undeleteable sublinks cannot be deleted.
sr_RS: Линкови за навигацију који имају неизбрисиве подлинкове не могу бити обрисани.

en: New
sr_RS: Нови

en: New Password
sr_RS: Нова лозинка

en: New key label
sr_RS: Нова ознака кључа

en: New password must be at least %min% characters long.
sr_RS: Нова лозинка мора бити дугачка најмање %min% карактера.

en: New password must be entered.
sr_RS: Нова лозинка мора бити унета.

en: New password must be typed correctly twice.
sr_RS: Нова лозинка мора бити исправно откуцана два пута.

en: Next Item
sr_RS: Следећи објекат

en: Next Item &rarr;
sr_RS: Следећи објекат &rarr;

en: Next Page
sr_RS: Наредна страница

en: No
sr_RS: Не

en: No Collection
sr_RS: Нема колекције

en: No Tags
sr_RS: Нема ознака

en: No contributors
sr_RS: Нема одговорних лица

en: No contributors.
sr_RS: Нема одговорних лица.

en: No featured collections are available.
sr_RS: Истакнуте колекције нису доступне.

en: No featured items are available.
sr_RS: Нису доступни истакнути објекти.

en: No plugin name given.
sr_RS: Додатку није додељен назив.

en: No recent items available.
sr_RS: Недавно унете јединице нису доступне.

en: No tags are available.
sr_RS: Нису доступне ознаке.

en: Not Featured
sr_RS: Није истакнуто

en: Not Public
sr_RS: Није објављено

en: Ok
sr_RS: У реду

en: Omeka
sr_RS: Омека

en: Omeka Admin
sr_RS: Омека админ

en: Omeka Atom Feed
sr_RS: Омека Atom Feed

en: Omeka Image File
sr_RS: Документ слике Омеке

en: Omeka Legacy File
sr_RS: Документ старијих верзија Омеке

en: Omeka RSS Feed
sr_RS: Омека RSS Feed

en: Omeka Video File
sr_RS: Омека видео документ

en: Omeka encountered an error when upgrading your installation.
sr_RS: Омека је наишла на грешку приликом надоградње инсталације.

en: Omeka has encountered an error
sr_RS: Омека је наишла на грешку

en: Omeka has upgraded successfully.
sr_RS: Омека је успешно надограђена.

en: Omeka is installed.
sr_RS: Омека је инсталирана.

en: Omeka requires PHP version %1$s or higher, but this server is running PHP version %2$s. Please update the installed version of PHP and try again.
sr_RS: Омека захтева PHP верзију %1$s или вишу, док овај сервер користи PHP верзију %2$s. Молимо вас унапредите инсталирану верзију PHP-а и покушајте поново.

en: Only Featured Items
sr_RS: Само изабрани објекти

en: Only Non-Featured Items
sr_RS: Само објекти који нису изабрани

en: Only Non-Public Items
sr_RS: Само објекти који нису јавни

en: Only Public Items
sr_RS: Само јавни објекти

en: Original
sr_RS: Оригинал

en: Original Filename
sr_RS: Оригинално име документа

en: Output Formats
sr_RS: Излазни формат

en: Page
sr_RS: Страница

en: Page 1
sr_RS: Страница 1

en: Page 2
sr_RS: Страница 2

en: Page 3
sr_RS: Страница 3

en: Page 4
sr_RS: Страница 4

en: Page 5
sr_RS: Страница 5

en: Page 6
sr_RS: Страница 6

en: Page not found.
sr_RS: Страница није пронађена.

en: Pagination
sr_RS: Пагинација

en: Password
sr_RS: Лозинка

en: Password cannot be empty.
sr_RS: Лозинка не може остати празна.

en: Password changed!
sr_RS: Лозинка промењена!

en: Password is required.
sr_RS: Лозинка је неопходна.

en: Password must be at least 6 characters long.
sr_RS: Лозинка мора бити од најмање 6 карактера.

en: Password: The passwords do not match.
sr_RS: Лозинка: лозинка се не подудара.

en: Path to plugin.ini for "%s" is not correct.
sr_RS: Путања ка plugin.ini за "%s" није исправна.

en: Pick this type
sr_RS: Одабери ову врсту

en: Please back up your existing database and then click the button to upgrade.
sr_RS: Молимо направи резервну копију постојеће базе података и кликни на дугме за надоградњу.

en: Please check your email for a link to reset your password.
sr_RS: Молимо провери своју електронску пошту за линк за ресетовање лозинке.

en: Please follow this link to reset your password:
sr_RS: Молимо следи овај линк да би се ресетовала лозинка:

en: Please restore from your database backup and try again.
sr_RS: Молимо поврати из базе података резервну копију и покушај поново.

en: Plugin must have a valid directory name before it can be installed.
sr_RS: Пре инсталације додатак мора имати валидан назив директоријума.

en: Plugins
sr_RS: Додаци

en: Post Processing
sr_RS: Каснија обрада

en: Powered by Omeka
sr_RS: Покреће Омека

en: Prev Item
sr_RS: Претходни објекат

en: Previous Page
sr_RS: Претходна страница

en: Private
sr_RS: Приватно

en: Producer
sr_RS: Продуцент

en: Proudly powered by <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.
sr_RS: Поносно покреће <a href="http://omeka.org">Omeka</a>.

en: Public
sr_RS: Објављено

en: Public Site
sr_RS: Јавни сајт

en: Public/Non-Public
sr_RS: Јавно/Није јавно

en: Public?
sr_RS: Јавно доступно?

en: Publisher
sr_RS: Издавач

en: Query type:
sr_RS: Врста упита:

en: Query:
sr_RS: Упит:

en: Quick Filter
sr_RS: Брзи филтер

en: Re-type the Password
sr_RS: Унеси поново лозинку

en: Real Name is required.
sr_RS: Право име се мора унети.

en: Recent Collections
sr_RS: Недавне колекције

en: Recent Items
sr_RS: Недавни објекти

en: Recently Added Items
sr_RS: Недавно додати објекти

en: Record Type
sr_RS: Врста записа

en: Record Types
sr_RS: Врсте записа

en: Record types:
sr_RS: Врсте записа:

en: Relation
sr_RS: Објекат у вези

en: Remember Me?
sr_RS: Запамти ме?

en: Remove
sr_RS: Уклони

en: Remove field
sr_RS: Уклони поље

en: Remove?
sr_RS: Избаци?

en: Render Details
sr_RS: Детаљи рендеровања

en: Render Device
sr_RS: Уређај за рендеровање

en: Repeat New Password
sr_RS: Понови нову лозинку

en: Rescind
sr_RS: Опозвано

en: Researcher
sr_RS: Истраживач

en: Resend Activation Email
sr_RS: Пошаљи поново имејл за активацију

en: Reset Navigation
sr_RS: Ресетовање навигације

en: Restore Default Attributes
sr_RS: Врати подразумеване атрибуте

en: Restore Default Elements
sr_RS: Врати подразумеване елементе

en: Restore Default Extensions
sr_RS: Врати подразумеване екстензије

en: Restore Default Types
sr_RS: Врати подразумеване врсте докумената

en: Results Per Page (admin)
sr_RS: Резултата на једној страници (админ)

en: Results Per Page (public)
sr_RS: Резултата на једној страници (јавно)

en: Results per Page
sr_RS: Резултата на једној страници

en: Return to Dashboard
sr_RS: Повратак на Контролну таблу

en: Rights
sr_RS: Права

en: Role
sr_RS: Улога

en: Roles describe the permissions a user has. See <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>documentation</a> for details.
sr_RS: Опис улога које корисник има. Види <a href='http://omeka.org/codex/User_Roles' target='_blank'>документацију</a> за детаље.

en: Rss2.0 Feed Not Found!
sr_RS: Rss2.0 Feed није пронађен!

en: SQL error in migration:
sr_RS: SQL грешка у миграцији:

en: Sample Rate
sr_RS: Фреквенција одабирања

en: Save Changes
sr_RS: Сними измене

en: Save Password
sr_RS: Сачувај лозинку

en: Screenshot for %s Theme
sr_RS: Снимак екрана за %s тему

en: Search
sr_RS: Тражи

en: Search By Collection
sr_RS: Претражи преко колекција

en: Search By Tags
sr_RS: Претражи преко ознака

en: Search By Type
sr_RS: Претражи преко врсте

en: Search By User
sr_RS: Претражи преко корисника

en: Search Field
sr_RS: Поље за претрагу

en: Search Items
sr_RS: Претражи објекте

en: Search Record Types
sr_RS: Претрага врсте записа

en: Search Terms
sr_RS: Термини за претрагу

en: Search Type
sr_RS: Врста претраге

en: Search by a range of ID#s (example: 1-4, 156, 79)
sr_RS: Претражи преко опсега ID#s (пример: 1-4, 156, 79)

en: Search for Keywords
sr_RS: Претражи преко кључних речи

en: Search for items
sr_RS: Претрага објеката

en: Search only these record types:
sr_RS: Претражи само ове врсте записа:

en: Search users
sr_RS: Претражи кориснике

en: Search using this query type:
sr_RS: Претражи по упиту за:

en: Security
sr_RS: Безбедност

en: Select Below
sr_RS: Одабери испод

en: Select Below
sr_RS: Одабери испод

en: Select a Homepage
sr_RS: Одабери почетну страницу

en: Separate tags using this character or string.
sr_RS: Раздвој ознаке коришћењем овог карактера или стринга.

en: Separate tags using this character or string. Be careful when changing this setting. You run the risk of splitting tags that contain the old delimiter.
sr_RS: Раздвој ознаке коришћењем овог карактера или стринга. Буди обазрив приликом измена овог подешавања. Постоји ризик раздвајања ознака које садрже стари граничник.

en: Separate tags with %s
sr_RS: Раздвој ознаке са %s

en: Settings
sr_RS: Подешавања

en: Show Details
sr_RS: Покажи детаље

en: Show Element Set Headings
sr_RS: Прикажи заглавља низа елемената

en: Show Empty Elements
sr_RS: Прикажи празне елементе

en: Site Author Information
sr_RS: Информација о аутору веб презентације

en: Site Copyright Information
sr_RS: Информација о ауторским правима

en: Site Description
sr_RS: Опис веб презентације

en: Site Settings
sr_RS: Подешавања веб странице

en: Site Title
sr_RS: Наслов веб презентације

en: Skip to main content
sr_RS: Прескочи до главног садржаја

en: Some items were excluded because you do not have permission to delete them.
sr_RS: Неки објекти су изостављени јер немате дозволу да их обришете.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
sr_RS: Жао нам је, немаш дозволу за приступ овој страници.

en: Sort by:
sr_RS: Сортирај по

en: Source
sr_RS: Извор

en: Square Thumbnail
sr_RS: Четвртасти минијатурни приказ

en: Square Thumbnail Size
sr_RS: Величина четвртастог минијатурног приказа

en: Subject
sr_RS: Предметна одредница

en: Submit
sr_RS: Пошаљи

en: Success!
sr_RS: Успешно!

en: Super
sr_RS: Супер-корисник

en: Support Forums
sr_RS: Форуми подршке

en: System Information
sr_RS: Информација о систему

en: Tag Delimiter
sr_RS: Граничник ознака

en: Tags
sr_RS: Ознаке

en: Tags must be given a name.
sr_RS: Ознаке морају добити име.

en: Test
sr_RS: Тест

en: That name is already taken for this tag.
sr_RS: То име је већ заузето за ову ознаку.

en: The "%s" field has at least one invalid value!
sr_RS: Поље "%s" има најмање једну нетачну вредност!

en: The "%s" plugin must be installed and have newer files to upgrade it.
sr_RS: Додатак "%s" мора бити инсталиран и имати новије документе како би био ажуриран.

en: The %s plugin has already been installed.
sr_RS: Додатак %s већ је инсталиран.

en: The %s plugin was activated, but could not be loaded:
sr_RS: Додатак %s активиран је, али се није могао учитати:

en: The %s plugin was successfully activated!
sr_RS: Додатак %s успешно је активиран!

en: The %s plugin was successfully configured!
sr_RS: Додатак %s успешно је конфигурисан!

en: The %s plugin was successfully deactivated!
sr_RS: Додатак %s успешно је деактивиран!

en: The %s plugin was successfully installed!
sr_RS: Додатак %s успешно је инсталиран!

en: The %s plugin was successfully uninstalled!
sr_RS: Додатак %s успешно је деинсталиран!

en: The %s plugin was successfully upgraded!
sr_RS: Додатак %s успешно је унапређен!

en: The API configuration was successfully changed!
sr_RS: Конфигурација API је успешно измењена.

en: The Dublin Core metadata element set is common to all Omeka records, including items, files, and collections. For more information see, http://dublincore.org/documents/dces/.
sr_RS: Сет елемената метаподатака Даблинско језгро заједничко је за све Омека записе, укључујући објекте, документе и колекције. За више информација видети http://dublincore.org/documents/dces/.

en: The ImageMagick directory path does not work.
sr_RS: Путања до директоријума ImageMagick није исправна.

en: The ImageMagick directory path has not been set. No derivative images will be created. If you would like Omeka to create derivative images, please set the path in Settings.
sr_RS: Путања до директоријума ImageMagic није постављена. Ни једна изведена слика неће бити креирана. Ако желите да Омека омогући изведене слике, молимо подесите путању у Settings.

en: The ImageMagick directory path works.
sr_RS: Путања до директоријума ImageMagick је исправна.

en: The appearance settings have been updated.
sr_RS: Подешавања изгледа су ажурирана.

en: The collection "%s" was successfully added!
sr_RS: Колекција "%s" је успешно додата!

en: The collection "%s" was successfully changed!
sr_RS: Колекција "%s" је успешно измењена!

en: The collection "%s" was successfully deleted!
sr_RS: Колекција "%s" је успешно обрисана!

en: The collection #%s was successfully added!
sr_RS: Колекција #%s је успешно додата!

en: The collection #%s was successfully changed!
sr_RS: Колекција #%s је успешно измењена!

en: The collection #%s was successfully deleted!
sr_RS: Колекција #%s је успешно обрисана!

en: The configured PHP path (%s) does not point to a PHP-CLI binary.
sr_RS: Конфигурисана PHP путања (%s) не води ка PHP-CLI binary.

en: The configured PHP path (%s) is invalid.
sr_RS: Конфигурисана PHP путања (%s) није исправна.

en: The configured PHP path (%s) points to a PHP-CLI binary with an invalid version (%s)
sr_RS: Конфигурисана PHP путања (%s) води ка PHP-CLI binary са неважећим верзијама (%s)

en: The description of the item type.
sr_RS: Опис врсте објекта.

en: The element name must not be empty.
sr_RS: Назив елемената не сме бити празан.

en: The element set was successfully changed!
sr_RS: Скуп елемената је успешно измењен!

en: The file format, physical medium, or dimensions of the resource
sr_RS: Формат документа, физички медиј или димензије извора

en: The file was successfully deleted.
sr_RS: Датотека је успешно обрисана.

en: The following error occurred while activating the %s plugin:
sr_RS: Следећа грешка се јавила приликом активирања %s додатка:

en: The following error occurred while deactivating the %s plugin:
sr_RS: Следећа грешка се јавила приликом деактивирања %s додатка:

en: The following error occurred while installing the %s plugin:
sr_RS: Следећа грешка се јавила приликом инсталације %s додатка:

en: The following error occurred while uninstalling the %s plugin:
sr_RS: Следећа грешка се јавила приликом деинсталације %s додатка:

en: The following error occurred while upgrading the %s plugin:
sr_RS: Следећа грешка се јавила приликом унапређења %s додатка:

en: The following issues will not affect installation, but they may negatively affect the behavior of Omeka:
sr_RS: Следећи проблеми неће утицати на инсталацију, али ће можда негативно утицати на понашање Омеке:

en: The general settings have been updated.
sr_RS: Општа подешавања су ажурирана.

en: The item "%s" was successfully added!
sr_RS: Објекат "%s" је успешно додат!

en: The item "%s" was successfully changed!
sr_RS: Објекат "%s" је успешно измењен!

en: The item "%s" was successfully deleted!
sr_RS: Објекат "%s" је успешно избрисан!

en: The item #%s was successfully added!
sr_RS: Објекат #%s је успешно додат!

en: The item #%s was successfully changed!
sr_RS: Објекат #%s је успешно измењен!

en: The item #%s was successfully deleted!
sr_RS: Објекат #%s је успешно избрисан!

en: The item type "%s" was successfully added!  You may now add elements to your new item type.
sr_RS: Врста објекта "%s" успешно је додата! Сада можеш додати елементе новој врсти објекта.

en: The item type "%s" was successfully added.
sr_RS: Успешно додата врста објекта "%s".

en: The item type "%s" was successfully updated.
sr_RS: Врста објекта "%s" успешно је ажурирана!

en: The item type cannot have more than one "%s" element.
sr_RS: Врста објекта не може имати више од "%s" елемента.

en: The item type elements were successfully changed!
sr_RS: Врсте елемената објекта су успешно измењене!

en: The item type metadata element set, consisting of all item type elements bundled with Omeka and all item type elements created by an administrator.
sr_RS: Скуп елемената метаподатака врсте објекта, који се састоје од свих елемената врсте објекта укључених са Омеком и свих елемената врсте објекта створених од стране администратора.

en: The item type name must be unique.
sr_RS: Назив врсте објекта мора бити јединствен.

en: The item type name must have between %1$s and %2$s characters.
sr_RS: Назив врсте објекта мора имати између %1$s и %2$s карактера.

en: The items were successfully changed!
sr_RS: Објекти су успешно измењени!

en: The items were successfully deleted!
sr_RS: Објекти су успешно обрисани!

en: The maximum file size is %s.
sr_RS: Максимална величина документа је %s.

en: The metadata element set that was included in the `files_images` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all image files.
sr_RS: Скуп елемената метаподатака који је био укључен у "files_images" табелу претходних верзија Омеке. Ови елементи су заједнички за све сликовне документе.

en: The metadata element set that was included in the `files_videos` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all video files.
sr_RS: Скуп елемената метаподатака који је био укључен у "files_videos" табелу претходних верзија Омеке. Ови елементи су заједнички за све видео документе.

en: The metadata element set that, in addition to the Dublin Core element set, was included in the `files` table in previous versions of Omeka. These elements are common to all Omeka files. This set may be deprecated in future versions.
sr_RS: Скуп елемената метаподатака који је, као додатак на скуп елемената Даблинског језгра, био укључен у "files" табелу претходних верзија Омеке. Ови елементи су заједнички за све Омека документе. Овај скуп ће можда бити заобиђен у будућим верзијама.

en: The method used to access this URL (%s) is not valid.
sr_RS: Метод искоришћен за приступ овом URL (%s) није валидан.

en: The name of the item type.
sr_RS: Назив врсте објекта.

en: The nature or genre of the resource
sr_RS: Особина или тип извора

en: The navigation settings have been reset.
sr_RS: Подешавање навигације је ресетовано.

en: The navigation settings have been updated.
sr_RS: Подешавања навигације су ажурирана.

en: The navigation settings were not saved because of missing or invalid values.  All changed values have been restored.
sr_RS: Подешавања навигације нису снимљена услед недостатка или лоших вредности. Све промене су враћене.

en: The page must be normalized and have a valid uid.
sr_RS: Страница мора бити нормализована и имати важећи uid.

en: The parent container must either be the navigation object or a descendant subpage of the navigation object.
sr_RS: Матични носилац мора бити или објекат навигације или проистичућа подстраница објекта навигације.

en: The plugin %s must be installed.
sr_RS: Додатак %s мора бити инсталиран.

en: The plugin could not be found in the '%s' directory!
sr_RS: Додатак није пронађен у '%s' директоријуму!

en: The query searched 1 item and returned no results. | The query searched %s items and returned no results.
sr_RS[0]: Упит је претражио 1 објекат и није вратио резултате.
sr_RS[1]: Упит је претражио %s објекат и није вратио резултате.
sr_RS[2]: Упит је претражио %s објекат и није вратио резултате.

en: The security settings have been updated.
sr_RS: Сигурносна подешавања су ажурирана.

en: The spatial or temporal topic of the resource, the spatial applicability of the resource, or the jurisdiction under which the resource is relevant
sr_RS: Просторна или временска тема извора,  просторна употребљивост извора или надлежност под којом је извор релевантан

en: The theme has been successfully changed.
sr_RS: Тема је успешно измењена.

en: The theme settings were successfully saved!
sr_RS: Подешавања теме успешно су сачувана!

en: The topic of the resource
sr_RS: Тема извора

en: The user "%s" was added, but the activation email could not be sent.
sr_RS: Корисник"%s" је додат, али имејл за активацију није послат.

en: The user "%s" was successfully added!
sr_RS: Корисник "%s" успешно је додат!

en: The user "%s" was successfully deleted!
sr_RS: Корисник "%s" успешно је обрисан!

en: The user %s was successfully changed!
sr_RS: Корисник %s успешно је промењен!

en: The user must be assigned a role.
sr_RS: Кориснику се мора доделити улога.

en: The username "%1$s" must be between %2$s and %3$s characters.
sr_RS: Корисничко име "%1$s" мора бити између %2$s и %3$s карактера.

en: Themes
sr_RS: Теме

en: There are currently no items within this collection.
sr_RS: У овој колекцији тренутно нема објеката.

en: There are no collections on this page.
sr_RS: На овој страници нема колекција.

en: There are no elements.
sr_RS: Нема елемената.

en: There are no files for this item yet.
sr_RS: Још увек нема докумената за овај објекат.

en: There are no recently added items.
sr_RS: Нема недавно додатих објеката.

en: There are no tags to display. You must first tag some items.
sr_RS: Нема ознака за приказ. Прво се морају означити неки објекти.

en: There are too few values in the element ordering array.
sr_RS: Има премало вредности у низу слагања елемената.

en: There are too many values in the element ordering array.
sr_RS: Има превише вредности у низу слагања елемената.

en: There is no element "%1$s", "%2$s"!
sr_RS: Не постоји елемент "%1$s", "%2$s"!

en: There was an error on the form. Please try again.
sr_RS: Пронађена је грешка у формулару. Молимо пробај поново.

en: There was an invalid entry on the form. Please try again.
sr_RS: Пронађена је грешка у формулару. Молимо пробај поново.

en: There were errors found in your form. Please edit and resubmit.
sr_RS: Пронађене су грешке у твом формулару. Молимо уреди и поново пошаљи.

en: This email address is already in use.
sr_RS: Адреса електронске поште већ у употреби.

en: This email address is invalid.
sr_RS: Адреса електронске поште није исправна.

en: This is not a valid plugin.
sr_RS: Додатак није валидан.

en: This migration should have been run previously (should not run again).
sr_RS: Ову миграцију је требало покренути раније (не би требало да поново покрене).

en: This migration should not be run.
sr_RS: Ову миграцију не би требало покретати.

en: This theme requires a newer version of Omeka (%s).
sr_RS: Ова тема захтева новију верзију Омеке (%s).

en: This username is already in use.
sr_RS: Корисничко име већ у употреби.

en: This version of %1$s requires at least Omeka %2$s.
sr_RS: Ова верзија %1$s захтева најмање Омеку %2$s.

en: This will delete the "%s" item type but will not delete the elements assigned to the item type. Items that are assigned to this item type will lose all metadata that is specific to the item type.
sr_RS: Ово ће обрисати врсту објекта "%s" али не и елементе придружене врсти објекта. Објекти који су придружени врсти објекта остаће без свих метаподатака који су специфични за ову врсту објекта.

en: This will delete the collection "%s" and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
sr_RS: Ово ће обрисати колекцију  "%s" и придружене метаподатке.  Објекти у колекцији неће бити обрисани, али ће бити обрисана референца ка овој колекцији у сваком објекту.

en: This will delete the collection #%s and its associated metadata. This will not delete any items in this collection, but will delete the reference to this collection in each item.
sr_RS: Ово ће обрисати колекцију #%s и придружене метаподатке.  Објекти у колекцији неће бити обрисани, али ће бити обрисана референца ка овој колекцији у сваком објекту.

en: This will delete the element set and all elements assigned to the element set. Items will lose all metadata that is specific to this element set.
sr_RS: Ово ће обрисати скуп елемената и све елементе придружене скупу елемената. Објекти ће остати без свих метаподатака који су специфични за овај скуп елемената.

en: This will delete the file and its associated metadata.
sr_RS: Ово ће обрисати документ и придружене метаподатке.

en: This will delete the item "%s" and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
sr_RS: Ово ће обрисати објекат "%s" и придружене метаподатке. Такође ће бити обрисани сви документи и метаподаци придружени овом објекту.

en: This will delete the item #%s and its associated metadata. It will also delete all files and file metadata associated with this item.
sr_RS: Ово ће обрисати објекат #%s и придружене метаподатке. Такође ће бити обрисани сви документи и метаподаци придружени овом објекту.

en: Thumbnail
sr_RS: Минијатурни приказ

en: Thumbnail Size
sr_RS: Величина минијатурног приказа

en: Title
sr_RS: Наслов

en: To create a new API key, enter a label for the key below. For example, describe for what purpose it will be used. This key will have all your permissions; treat it as you would your password.
sr_RS: За креирање новог API кључа унеси ознаку кључа испод. На пример, опиши намену за који ће бити коришћен. Овај кључ ће имати све твоје дозволе; опходи се према њему као према свом пасворду.

en: To delete a tag, click the X. Deleting a tag will not delete the tagged items.
sr_RS: За брисање ознаке кликни "X". Брисањем ознаке нећете обрисати означени објекат.

en: To edit the tag name, click the name and begin editing, and hit "enter" to save. To cancel an edit, click the ESC key or click away from the tag.
sr_RS: За промену имена ознаке, кликни на име за почетак промене, "enter" за снимање. За прекид промене кликни "ESC" или било где ван ознаке.

en: To view all items with a tag, click the number.
sr_RS: За преглед свих објеката са ознаком, кликни број.

en: Total Items
sr_RS: Укупно објеката

en: Total Number of Items
sr_RS: Укупан број објеката

en: Transcriber
sr_RS: Преписивач

en: Type
sr_RS: Врста извора

en: Type Metadata
sr_RS: Тип метаподатака

en: Type Name
sr_RS: Назив објекта

en: Typed passwords do not match.
sr_RS: Унета лозинка се не поклапа.

en: Unable to reset password. Please verify that the information is correct and contact an administrator if necessary.
sr_RS: Немогуће је ресетовати лозинку. Молимо провери да је информација тачна и контактирај администратора уколико је потребно.

en: Undo
sr_RS: Врати

en: Uninstall
sr_RS: Деинсталирај

en: Uninstall Plugin: %s
sr_RS: Деинсталирај додатак: %s

en: Update API Keys
sr_RS: Ажурирање API кључева

en: Upgrade
sr_RS: Догради

en: Upgrade Database
sr_RS: Надогради базу података

en: Upgrade Your Omeka Database
sr_RS: Надогради базу података Омеке

en: Upgrade to %s
sr_RS: Ажурирај на  %s

en: Use HTML
sr_RS: Користи HTML

en: Use this theme
sr_RS: Користи ову тему

en: User #%s
sr_RS: Корисник #%s

en: User Activation
sr_RS: Активација корисника

en: User activation email could not be sent.
sr_RS: Имејл за активацију корисника није послат.

en: User activation email has been sent.
sr_RS: Имејл за активацију корисника је послат.

en: User is not allowed to delete selected items.
sr_RS: Корисник није овлашћен да брише изабране објекте.

en: User is not allowed to edit selected items.
sr_RS: Корисник није овлашћен да уређује изабране објекте.

en: User is not allowed to modify featured status of items.
sr_RS: Корисник није овлашћен да мења истакнут статус објеката.

en: User is not allowed to modify visibility of items.
sr_RS: Корисник није овлашћен да мења видљивост објеката.

en: User is not allowed to tag selected items.
sr_RS: Корисник није овлашћен да означи изабране објекте.

en: User may not change permissions to super-user
sr_RS: Корисник не може променити дозволе за супер-корисника

en: User may not change roles.
sr_RS: Корисник не може мењати улоге.

en: Username
sr_RS: Корисничко име

en: Username cannot be empty.
sr_RS: Корисничко име не може остати празно.

en: Username is required.
sr_RS: Потребно је корисничко име.

en: Username must be 30 characters or fewer. Whitespace is not allowed.
sr_RS: Корисничко име мора бити дугачко 30 карактера или мање. Размак није дозвољен.

en: Username must be at least %min% characters long.
sr_RS: Корисничко име мора бити најмање %min% карактера дуго.

en: Username must be at most %max% characters long.
sr_RS: Корисничко име мора бити највише %max% карактера дуго.

en: Users
sr_RS: Корисници

en: Version %s
sr_RS: Верзија %s

en: View
sr_RS: Погледај

en: View All
sr_RS: Погледај све

en: View All Collections
sr_RS: Погледај све колекције

en: View All Items
sr_RS: Погледај све објекте

en: View File Metadata
sr_RS: Погледај метаподатке документа

en: View Public Page
sr_RS: Погледај објављену страницу

en: View the items in %s
sr_RS: Погледај јединице у %s

en: Watermark
sr_RS: Водени жиг

en: Welcome!
sr_RS: Добродошли!

en: Welcome, %s
sr_RS: Добродошао, %s

en: Whitespace is not allowed. Only these special characters may be used: %s
sr_RS: Размак није дозвољен. Могу се употребити само ови специјални карактери: %s

en: Width
sr_RS: Ширина

en: Would you like to %s?
sr_RS: Да ли би желели да %s?

en: Yes
sr_RS: Да

en: Yes, I want to uninstall this plugin.
sr_RS: Да, желим да деинсталирам овај додатак?

en: You do not have any plugins installed. Add them to the plugins directory to see them listed here.
sr_RS: Нема инсталираних додатака. Додај их у директоријум додатака да би се овде видели.

en: You do not have permission to access this page.
sr_RS: Немаш дозволу за приступ овој страници.

en: You have a new version of %s. Please upgrade!
sr_RS: Имате новију верзију %s. Молимо доградите!

en: You have changed which records are searchable in Omeka. Please re-index the records using the form below.
sr_RS: Променили сте вредност који записи су претраживи у Омеци. Молимо вас да реиндексирате записе користећи форму испод.

en: You have chosen an illegal theme name. Please select another theme.
sr_RS: Одабрао си неисправно име теме. Молимо одабери другу тему.

en: You have no API keys. Use the form above to create one.
sr_RS: Немате API кључева. Искористи горенаведену форму за креирање кључа.

en: You have no collections.
sr_RS: Нема колекција

en: You have no items.
sr_RS: Нема објеката.

en: You may now log in to Omeka.
sr_RS: Сада можеш да се пријавиш у Омеку.

en: You must choose some items to batch edit.
sr_RS: Мораш одабрати неке објекте за групну измену.

en: You must confirm the uninstall before proceeding.
sr_RS: Мораш потврдити деинсталацију пре наставка.

en: You must use a different method to access this URL. If you reached this page by following a link or clicking a button in Omeka, please contact the %s.
sr_RS: Мораш користити другачију методу за приступ овом URL. Ако си дошао до ове странице пратећи линк или кликом на дугме у Омеци, контактирај %s.

en: You&#8217;ve tried to access a page that does not seem to exist. Sometimes this happens. Below is a quick break-down of the items, collections, and exhibits on this site.
sr_RS: Покушао си &#8217 да приступиш страници која наизглед не постоји. Ово се понекад дешава. Испод се налази кратки преглед објеката, колекција и изложби на овом сајту.

en: Your Omeka database is not compatible with your current version of Omeka.
sr_RS: База података твоје Омеке није компатибилна са тренутном верзијом Омеке.

en: Your account for the %s repository has been created. Please click the following link to activate your account:
sr_RS: Ваш налог за %s репозиторијум је створен. Молимо следите следећи линк за активацију свог налога:

en: Your query returned no results.
sr_RS: Упит није вратио ни један резултат.

en: [%s] Reset Your Password
sr_RS: [%s] Ресетуј своју лозинку

en: [Default]
sr_RS: [Подразумевано подешавање]

en: [Untitled]
sr_RS: [Без наслова]

en: [Untitled] #%s
sr_RS: [Без наслова] #%s

en: [no text]
sr_RS: [нема текста]

en: accessed %1$s, %2$s.
sr_RS: приступљено %1$s, %2$s.

en: by %s
sr_RS: према %s

en: collection | collections
sr_RS[0]: колекција
sr_RS[1]: колекције
sr_RS[2]: колекције

en: contains
sr_RS: садржи

en: does not contain
sr_RS: не садржи

en: edit a specific item type
sr_RS: преправи врсту објекта

en: inactive
sr_RS: неактиван

en: is empty
sr_RS: празно је

en: is exactly
sr_RS: је тачно

en: is not empty
sr_RS: није празно

en: item | items
sr_RS[0]: објекат
sr_RS[1]: објекти
sr_RS[2]: објекти

en: must be 30 characters or fewer with no whitespace
sr_RS: мора бити 30 карактреа или мање, без размака

en: must be at least 6 characters
sr_RS: мора бити од најмање 6 карактера

en: or
sr_RS: или

en: plugin | plugins
sr_RS[0]: додатак
sr_RS[1]: додаци
sr_RS[2]: додаци

en: refine your search
sr_RS: усаврши своју претрагу

en: required field
sr_RS: обавезно поље

en: site administrator
sr_RS: администратор сајта

en: tag | tags
sr_RS[0]: ознака
sr_RS[1]: ознаке
sr_RS[2]: ознаке

en: theme
sr_RS: тема

en: user | users
sr_RS[0]: корисник
sr_RS[1]: корисници
sr_RS[2]: корисници
